» »

Koliko zveznega davka je lani doma plačal Amazon?

1
2
»

Lonsarg ::

NI razlike med DDV in davkom na dobiče glede "nosilca bremena". Tudi davek na dobiček se prevail na zadnji člen v verigi. Zmotna je ideja da bo katerkoli davek karkoli zmanjševal dobiček podjetjem, ne vem od kje te ideje ljudem. Dobiček lahko zmanjša zgolj konkurenca na prostem trgu.

Skratka ja govorimo zgolj o tem kje bo država dobila denar za obratovanje, ker to je name davka drugače ga ne bi bilo. Sekundarni namen davka je sicer uravnovilka, v pri eru dohodnine socialno v primeru davka na dobiček pa je uravnovilka v prid podjetjem ki komaj lezejo, ampak z prihodom multinacionalk dobi ta davek kontra učinek in daje prednost multinacionalkam pred lokalnim s.p.-jem! V primeru DDVja pa sta oba na istem. To je ves moj point.

Tle ni nič za diskutirat sploh, če nočemo da so multinacionalke na bolšem bo treba prva dva davka(na dobiček in na delo) zmanjšat DDV pa proporcionalno povečat, da blagajna dobi enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Lahko tudi porabo zmanjšamo, tako da se odpusti polovico javnega sektorja (recimo po naključnem algoritmu). Tako lahko DDV celo zmanjšamo.
Quack !

MrStein ::

Lonsarg je izjavil:

NI razlike med DDV in davkom na dobiče glede "nosilca bremena". Tudi davek na dobiček se prevail na zadnji člen v verigi.

Ja, tole marsikomu ni jasno in imajo potem čudne ideje.

Če mama da sinu 20eur, ta da sestri 10 in potem kupi s svojimi 10 bonbone, sestra pa svojimi 10 čokolado, je isto kot če bi mama na začetku dala vsakemu 10.
Ampak enim številke delajo hude težave.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

Lonsarg je izjavil:

NI razlike med DDV in davkom na dobiče glede "nosilca bremena". Tudi davek na dobiček se prevail na zadnji člen v verigi. Zmotna je ideja da bo katerkoli davek karkoli zmanjševal dobiček podjetjem, ne vem od kje te ideje ljudem. Dobiček lahko zmanjša zgolj konkurenca na prostem trgu.

Skratka ja govorimo zgolj o tem kje bo država dobila denar za obratovanje, ker to je name davka drugače ga ne bi bilo. Sekundarni namen davka je sicer uravnovilka, v pri eru dohodnine socialno v primeru davka na dobiček pa je uravnovilka v prid podjetjem ki komaj lezejo, ampak z prihodom multinacionalk dobi ta davek kontra učinek in daje prednost multinacionalkam pred lokalnim s.p.-jem! V primeru DDVja pa sta oba na istem. To je ves moj point.

Tle ni nič za diskutirat sploh, če nočemo da so multinacionalke na bolšem bo treba prva dva davka(na dobiček in na delo) zmanjšat DDV pa proporcionalno povečat, da blagajna dobi enako.

Potem se pa vrnemo na osnovo. francel s preprodajo izdelkov zasluzi 1000 enot druga pa 100000000. Tvoj Predlog je pa uravnilovka tam pocez, pobrati od vsakega poslovnega osebka 10% od transakcij,ki jih je opravil na geografskem polozaju drzave. To se bere fascinantno kot udt.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

Uravnovilka pomeni da dvem entitetam računaš različen %, bolj pavšalno in enako za vse od DDVja ne gre.

Edina uravnovilka v primeru DDVja je naš 9.5% davek, kjer z njim pomagamo lokalnim storitvam, če kupiš kuhinjo je 22%, pri kuhinji z montažo pa je 9.5%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Mr.B je izjavil:


Potem se pa vrnemo na osnovo. francel s preprodajo izdelkov zasluzi 1000 enot druga pa 100000000. Tvoj Predlog je pa uravnilovka tam pocez, pobrati od vsakega poslovnega osebka 10% od transakcij,ki jih je opravil na geografskem polozaju drzave. To se bere fascinantno kot udt.

Kje je problem? Saj Mercator tudi zasluži več kot Francel in tudi plača več davkov.
Bo treba bolj natančne primere dat, da se bolj vidi, kaj kdo hoče povedat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Potem se pa vrnemo na osnovo. francel s preprodajo izdelkov zasluzi 1000 enot druga pa 100000000. Tvoj Predlog je pa uravnilovka tam pocez, pobrati od vsakega poslovnega osebka 10% od transakcij,ki jih je opravil na geografskem polozaju drzave. To se bere fascinantno kot udt.

Kje je problem? Saj Mercator tudi zasluži več kot Francel in tudi plača več davkov.
Bo treba bolj natančne primere dat, da se bolj vidi, kaj kdo hoče povedat.

A ok.
ukinemo placilo na dobicek, udarimo pavšalni davek na vse transakcije ali kakorkoli ste si to poimenovali. Lokalni franc nima profita cca 10%, lahko ceno izdelka povisa, kar pomeni da ne more vec konkurirati Multinacionlaki katere del je Merkator....ok to gre skozi pri tistih revezih, ki se nezavedajo da bo to zaradi cen prizadelo najbolj njih. Verjetno iz mantre casa ta starga vsi enakopravni vsi enaki z bullshitom delovanja s positivno nulo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

Mr.B je izjavil:

A ok.
ukinemo placilo na dobicek, udarimo pavšalni davek na vse transakcije ali kakorkoli ste si to poimenovali. Lokalni franc nima profita cca 10%, lahko ceno izdelka povisa, kar pomeni da ne more vec konkurirati Multinacionlaki..

Res ti še vedno ni jasno. Multinacionalka davka na dobiček NE plačuje, oziroma ga sklatijo tako nizko da je ekvivalent temu da ga ne bi plačevali (pa še ta "sklateni" davek na dobiček na zgolj nekaj % nato dobi davčna oaza in ne Slovenija). Davek na dobiček tako plačuje zgolj lokalni Franceljn. Vsako zmanjšanje davka na dobiček tako lokalnemu Francu koristi.

Povečanje DDVja pa poviša ceno tako multinacionalki kot Franceljnu za isti % in nima vpliva na konkurenčnost enega in drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

Lonsarg je izjavil:

Mr.B je izjavil:

A ok.
ukinemo placilo na dobicek, udarimo pavšalni davek na vse transakcije ali kakorkoli ste si to poimenovali. Lokalni franc nima profita cca 10%, lahko ceno izdelka povisa, kar pomeni da ne more vec konkurirati Multinacionlaki..

Res ti še vedno ni jasno. Multinacionalka davka na dobiček NE plačuje, oziroma ga sklatijo tako nizko da je ekvivalent temu da ga ne bi plačevali (pa še ta "sklateni" davek na dobiček na zgolj nekaj % nato dobi davčna oaza in ne Slovenija). Davek na dobiček tako plačuje zgolj lokalni Franceljn. Vsako zmanjšanje davka na dobiček tako lokalnemu Francu koristi.

Povečanje DDVja pa poviša ceno tako multinacionalki kot Franceljnu za isti % in nima vpliva na konkurenčnost enega in drugega.

WTF,
v tretji temi boš pa nakladal, da Merkator kupuje miljon kosov po ceno eno enoto, lokalni francel pa po 1.1. In potem poslušamo zakaj so cene komponent v sloveniji dražj, ker lkao kupujemo po butičnih količinah.
Po drugi strani tebi itak niso jasno kaj pomeni voditi podjetje, a misliš da ima edini strošek...komputer na katerem pišeš ponudbo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

Sry ampak ti prav smetiš temo, take nepovezane shizofrene stvari pišeš.

Mr.B ::

Lonsarg je izjavil:

Sry ampak ti prav smetiš temo, take nepovezane shizofrene stvari pišeš.

A ok, to je argument. resitev nepoznavanja bouravnilovka, ceno bos pa v trgovini placal ti, razen ce dovolj zasluzis in se zapeljal cez mejo, kjer bos kupil za tisti procent uravnilovke manj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

To ni bil mišljen kot argument ampak moj zadnji izdihljaj ko obupavam nad tem da se da imeti s tabo kakršnokoli debato. Se res ne zavedaš kake pišeš? To kar napišeš in del kjer me citiraš se sploh ne ujema!

Mr.B je izjavil:


WTF,
v tretji temi boš pa nakladal, da Merkator kupuje miljon kosov po ceno eno enoto, lokalni francel pa po 1.1. In potem poslušamo zakaj so cene komponent v sloveniji dražj, ker lkao kupujemo po butičnih količinah.
Po drugi strani tebi itak niso jasno kaj pomeni voditi podjetje, a misliš da ima edini strošek...komputer na katerem pišeš ponudbo...

Prevedi tole v slovenščino, ker to ni nič. Kakšne komponente neki, kakšne butične cene,????????? Mi se pogovarjamo o obdavčitvi (z fokusom na pobiranjem davka od multinacionalk), ti pa ne vem o čem govoriš, o obdavčitvi ne zgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

Lonsarg je izjavil:

To ni bil mišljen kot argument ampak moj zadnji izdihljaj ko obupavam nad tem da se da imeti s tabo kakršnokoli debato. Se res ne zavedaš kake pišeš? To kar napišeš in del kjer me citiraš se sploh ne ujema!

Mr.B je izjavil:


WTF,
v tretji temi boš pa nakladal, da Merkator kupuje miljon kosov po ceno eno enoto, lokalni francel pa po 1.1. In potem poslušamo zakaj so cene komponent v sloveniji dražj, ker lkao kupujemo po butičnih količinah.
Po drugi strani tebi itak niso jasno kaj pomeni voditi podjetje, a misliš da ima edini strošek...komputer na katerem pišeš ponudbo...

Prevedi tole v slovenščino, ker to ni nič. Kakšne komponente neki, kakšne butične cene,????????? Mi se pogovarjamo o obdavčitvi (z fokusom na pobiranjem davka od multinacionalk), ti pa ne vem o čem govoriš, o obdavčitvi ne zgleda.

ce ti osnove niso jasne. stroski francla so cisto drugacni od stroskov merkatorja na isto marzo. ti bi pa poces udaril uravnilovko ki bi ne samo ubila francla se cene bi dvignila koncnemu kupcu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

To kar si napisal je polaganje besed ne pa argument "ti bi naredil uravnovilko in ubil franclja", a lahko nehaš z takimi?

Jaz sem ti zelo lepo razložil kako moj ukrep Franclja obremeni MANJ multinacionalko pa VEČ. Najdi napako v moji razlagi al pa spiši kontra razlogo. Jesus crist.

Mr.B ::

Lonsarg je izjavil:

To kar si napisal je polaganje besed ne pa argument "ti bi naredil uravnovilko in ubil franclja", a lahko nehaš z takimi?

Jaz sem ti zelo lepo razložil kako moj ukrep Franclja obremeni MANJ multinacionalko pa VEČ. Najdi napako v moji razlagi al pa spiši kontra razlogo. Jesus crist.

Seveda, se mi je zdelo da je francl multinacionalka.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Heh, tako je če poskusiš imeti racionalno debato.... na sloteku.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

Heh, tako je če poskusiš imeti racionalno debato.... na sloteku.

Problem je, da ne smeš Slovenskega Francla manj obdavčit kot Slovensko multinacionalko ali katerokoli multinacionalko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Saj. Enaka pravila za vse. Kje je problem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

NI razlike med DDV in davkom na dobiče glede "nosilca bremena". Tudi davek na dobiček se prevail na zadnji člen v verigi.

Ja, tole marsikomu ni jasno in imajo potem čudne ideje.

Če mama da sinu 20eur, ta da sestri 10 in potem kupi s svojimi 10 bonbone, sestra pa svojimi 10 čokolado, je isto kot če bi mama na začetku dala vsakemu 10.
Ampak enim številke delajo hude težave.


To je res samo ce na stvari pogledas precej laicno. Ce pogledas bolj podrobno potem ugotovis, da ni vseeno kje pobiras davek in komu ga zaracunas. Ze zaradi progresivne narave nekaterih davkov ne mores vsega prenesti na DDV. Najprej moras imeti enotno davcno stopnjo za vse, potem pa lahko razmisljas o tem kako bi to prenesel v DDV, pred tem pa tega ne mores narediti.

In takoj ko podjetjem ukines davek na dobicek, se ti obcutno zmanjsajo vlozki v razvoj, dobrodelnost in sponzorstvo. Podjetja tega enostavno ne rabijo vec poceti, ker od tega ni vec nobene olajsave v stilu zmanjsanja dobicka.

MrStein ::

Če dajo 100 eur v te namene, se jim oprosti 120 eur davka?
zakaj jim potem ne damo 110 eur davka, in so vsi na boljšem?

Glede razvoja pa: če ne vlagajo sem, potem kmalu ne bodo nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Glavni point davka na dobiček je kljub vsemu uravnovilka, da manj uspešna podjetja plačajo manj. Spodbujanje vlaganje je kvečjemu sekundarni namen tega davka, vpliv ni tako velik, glavni vpliv ima konkurenca, če nekdo ne bo vlagal pa drugi bo... Poleg tega, multinacionalke vlagajo tudi denar prislužen iz davčnih oaz kjer davka na dobiček praktično ni.

In nenazadnje, tudi če bo v skrajnem primeru kako malenkost manj razvoja, trenutno stanje NI ok, ne more imeti lokalni Franc tak hendikap proti multinacionalki kot ga ima s trenutno ureditvijo davka na dobiček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

Lonsarg je izjavil:

Glavni point davka na dobiček je kljub vsemu uravnovilka, da manj uspešna podjetja plačajo manj. Spodbujanje vlaganje je kvečjemu sekundarni namen tega davka, vpliv ni tako velik, glavni vpliv ima konkurenca, če nekdo ne bo vlagal pa drugi bo... Poleg tega, multinacionalke vlagajo tudi denar prislužen iz davčnih oaz kjer davka na dobiček praktično ni.

In nenazadnje, tudi če bo v skrajnem primeru kako malenkost manj razvoja, trenutno stanje NI ok, ne more imeti lokalni Franc tak hendikap proti multinacionalki kot ga ima s trenutno ureditvijo davka na dobiček.

Torej predlagaj da se obdavči merkator. Če ti to uspešno rata potem nadaljujmo recimo pri Tušu. Sem prepričan da imajo kje kakšno pisarno izven Slovenije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev multinacionalk razdvaja EU in zaposluje sodišča

Oddelek: Novice / NWO
73759 (2613) nekikr
»

Koliko zveznega davka je lani doma plačal Amazon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7112448 (8755) Mr.B
»

Apple toži Evropsko komisijo zaradi 13-milijardnega davka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
18653395 (49477) Jarno
»

Amazon se na Otoku ne bo več izmikal davkom

Oddelek: Novice / Ostale najave
129007 (3740) nekikr
»

Francija in Avstralija preiskujete Googlove nizke davčne osnove

Oddelek: Novice / Ostale najave
186502 (5382) enadvatri

Več podobnih tem