» »

Epox 8RDA in Gforce4 Ti 4200 problem

Epox 8RDA in Gforce4 Ti 4200 problem

mambli ::

Zdravo!!

Imam težave pri inštalaciji GF4 driverjev na Epox 8RDA. Probal vem vse driverje možne, kar jih je mogoče dobiti. Po formatiranju diska, sem posodobil vse gonilnike za Win XP Pro in SP1.
Če naložim driverje moram jasno resetirat, kar pa me prinese nazaj v Windowse. Pred login screenom mi pokaže črn ekran in potem začne utripati lučka pr monitorju. To rešim tako, da grem v safe mode in izključim driverje.
Resolucijo lahko dam na vsaj 2048*1536, kar se mi zdi čudno, ker nimam nobenih driverjev inštaliranih. Vendar se pozna pri pregledovanju spletnih strani in prenašanju oken po ekranu, pri vseh je približno 5 fps, no vsaj tako zgleda.

Napajanje 300W
CPU AMD XP 2500+
DDR Long dimm 256 MB pc-2700 333MHz
Gforce 4 Ti4200 128MB
na WIN XP Pro, SP1

Sistem ni navit

Bil bi zelo hvaležen

bozicek ::

Meni je to delalo pri ATI.
Ugotovil sem, da mi graficna prevec nabije refresh rate in mi moj stari 17 monitor ni prebavil.

Resitev. Stvar sem priklopil na monitor in TV ter nato preko TV spremeni osvezevanje in resolucijo.
Druga varianta je bila, da ko sem namestil gonilnike nisem resetiral, ampak prvo spremenil resolucijo in nato resetiral.

mambli ::

Tudi to sem probal. Če instaliram driverje in ponovno zaženem ne morem več v widowse. Če instaliram driverje in spremenim resolucijo na minimum tudi nič ne pomaga. Pride v widowse vendar pokaže samo ene 4 črte (naštimano na 4 barve). Ali je možno, da so kakšne nastavitve v biosu. Grafična in plata obe podpirata AGP 8 X.

Če ima še kdo kakšno idejo?

pingo76 ::

Forsiraj agp na 4x in izklopi fastwrites. Verjetno bo to dovolj.

mambli ::

Fastwrite sem izklopil, agp pa ne morem forsirat na 4 x. Imam le opcijo, da ga izkljucim, kar sem tudi probal.

Sedaj sem namestil Linux, ki sem ga DL iz te strani :D in vse dela čudovito. Vendar Linux uporabljam le poredko.
Zgleda, da je težava v gonilnikih pri Widowsih ali nekaj podobnega.
Kaj pa če bi delalo na Windows 2K?

bozicek ::

Če instaliram driverje in spremenim resolucijo na minimum tudi nič ne pomaga.

Nikar. Spremeni resulucijo na vecje. Recimo iz 640*480 na 800*600.
Ker recimo pri 640*480 ti bo graficna navila osvezevanje na 100Hz pri 800*600 pa na 85Hz.
Lahko, da ti monitor ne prebavi 100Hz zato povisej resolucijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resolucija ekrana starejšega laptopa (W7)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5517 (454) darkolord
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318782 (12298) Ursus
»

[DivXviD] Predvajanje filmov iz PC na TV

Oddelek: Zvok in slika
265375 (4095) H_man
»

Driverji

Oddelek: Strojna oprema
93133 (2964) kovk
»

Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504826 (4215) moj_nick

Več podobnih tem