» »

Driverji

Driverji

kovk ::

Pozdravljeni!
Imam naslednji sistem:
-amd 2500+ xp barton
-radeon 9600pro(canyon)
-asus a7v8x-x
-512 mb ram
-hdd maxtor 80gb
-dvd, pekač,.
-win xp profesional sp2
in imam naslednjo težavo:
-ko sem formatiral disk in na novo naložil sistem(prej je vse delovalo normalno), sem najprej naložil viine 4in1 driverje, nato direct x9. 0c, nato pa še ati-jeve catalyst 5. 7(najnovejše)driverje. Vmes sem po naložitvi vsakega driverja sistem nanovo zagnal. Vse dela super razen grafične kartice. Računalnik dela lepše z integrirano grafiko!
Vsepovsod nastajajo sence, če pa poskusim ponastaviti nastavitve(osveževanje in resolucija)pa mi napiše opozorilo da se je moral resetirati vpu in se še kar ne odziva zato naj resetiram računalnik. Ko imam naložene catalyst 5. 7mi zna ati-jeva konzola požreti do 90% cpu-ja. Če inštaliram katerekoli starejše ati driverje se mi pri zagonu pokaže samo razmazano(do nerazpoznavnosti), namizje ko pa pc resetiram me povpraša če se zažene v safe modu. Poskusil sem namestiti tudi gonilnike ki sem jih dobil v originalu zraven grafične kartice(stari so preko 1. 5 leta), tudi s temi kartica deluje vendar je zopet cel sistem nenormalno počasen. Vmes sem najmanj 3* na formatiral pc in na novo naložil sistem ;(.
Nato sem svojo grafično preizkusil na drugem compu in dela b. P., pravtako sem na svojem compu preizkusil drugo grafično in ta tudi dela b. P., tako da problem nebi smel biti v strojni opremi.
Hvala za odgovore tomaž.
P. S. -sedaj sem na novo naložil windowse in čakam na pomoč!

jurre ::

hm..vglavnem catalyst verzija 5.7 ni ok, ker je tudi men metalo ven cli.exe cannot start, in se ati control panel ni hotel zagnat, tudi drugi so mel take probleme...
mogoce te sp2 kaj zafrkava? Si imel ze prej isti sistem pa si samo na novo sel nalagat...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

vres.ales ::

ja meni so tui jeb... pa sn si brez ati control center gor narejo zaj pa dela vreji

Zako ::

Moj kolega ma isto pi****. Ima naslednjo masino:
celeron 1,7 ghz
512+256MB ram
40gb ibm disk
combo enota
Asus P4PE-X/TE INTEL846 cipovje
Asus radeon 9600pro 128mb AGP

pa vse dela ok, razen ko intsalira driverje za grafo, slika v welcome oknu razpotegnjena in se ustavi, ter reboota masina.

sem probal z in brez SP2 pa isto. Pred formatom mu je delal ok.

Zgleda da so neke nekompatibilnosti ali pa kaka cist bedna fora.

Vglavnem bom probal vse kar znam, da resim situacijo.

LP

P.S. probaj Omega gonilnike, ki so alternativni gonilniki za ATI in tudi za Nvidia kartice.
Zako je zakon!!!

Jan987 ::

ma teke 9600 serije so ene sranja. men s katerimi koli deriverji meče ven

Zako ::

jani123: katere dirverje pa imas potem instalirane, ce ti z vsemi ven mece?

LP
Zako je zakon!!!

Jan987 ::

omega mam trenutno

Zako ::

pa ti dela zdaj vse. lahko igras igrce?

LP

pa kero verzijo omega?
Zako je zakon!!!

Jan987 ::

ne zdej čakam na nov napajalnik če bo kaj boljš!

kovk ::

Težavo sem rešil tako da sem dal gor omega driverje in AGP na 4X in sedaj vse dela normalno,sam me mal jezi ker ne vem kaj je narobe;(
(probal sem tudi brez sp2,pa je isto)
Hvala vsem za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
494132 (2742) Assass1n
»

Težava z Catalyst gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
131767 (1615) simnov
»

WinXP se SP1 ali SP2 sploh splača???

Oddelek: Operacijski sistemi
201477 (937) [MYTiX]
»

ATI 9600pro utrgalo?

Oddelek: Strojna oprema
91214 (1034) Eddy
»

Težave radeona z Viinim chipsetom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81892 (1820) TheJack

Več podobnih tem