» »

Napačne velikosti (mape in datoteke)

Napačne velikosti (mape in datoteke)

Zvitor ::

Pozdravljeni,

pa kaj je to z Windows 10?!? Končno se selim iz Windows 7 kjer je več-al-manj delalo vse OK na Windows 10 in ko sem prenesel ogromno mapo z mojimi podatki, podmapaki, datotekami... Mi Windows 10 kaže pod lastnosti mape različne velikost če primerjam izvorno in novo destinacijo oz. mapo. Preneslo je pa kao vse.

Restart, Safe mode, nič ne pomaga.

Potem sem pogooglal in našel to:
https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Je to odpravljeno po verziji 1803. To verzijo imam namreč, ker ima en od programo ki ga uporabljam težave z novejšimi.

Pa kako si lahko MS privošči tako napako??? Nič več mi ni jasno. A bomo res šli vsi na Linux al kaj? Windows uporabljam od 3.1 naprej in takega dreka kot je 10-ka še ni bilo, niti približno. :(



TL:DR
Katera Windows 10 posodobitev odpravi težavo z napačnim prikazom velikosti map?

hojnikb ::

razlicen cluster size na win7 instalaciji vs 10 ?
#brezpodpisa

Zvitor ::

Pozabil napisat, disk iz Win7 PC-ja sem preko USB-SATA pretvornika priklopil na Win10 PC. Torej isti OS (Win10) "gleda" isto mapo na izvornem in končnem disku. Ter po prenosu kaže različno velikost. Obup.

hojnikb ::

printscreen lastnosti mape win7 in win10
#brezpodpisa

Zvitor ::

Rešil s tem:
https://sourceforge.net/projects/tlpd/

Pregledal cel disk za predolge datoteke (čez 255 znakov path) in ena je bla taka. Popravil ime da je manj kot 255 znakov in zdaj zgleda da je OK. Ampak Windows 7 niso nardili take štale zaradi tega.

Windows 10 - :(

smacker ::

Težava ni v winsih, ampak se nahaja nekje med stolom in tipkovnico. Win7 se ni pritoževal, ker celotna pot (vključno s D:\...) ni bila daljša od 255 znakov. Na Win10 si očitno opazovano mapo zakopal globje v podmape kot na win7.

DeeCoy ::

smacker je izjavil:

Težava ni v winsih, ampak se nahaja nekje med stolom in tipkovnico.
!
Windowse 10 uporabljam, vsaj na nekaterih mašinah, odkar so izšli in ni bilo niti enega večjega problema še. Je pa res, da so licenčni in vedno posodobljeni. Programov pa gor mali miljon. Trenutni build je preživel migracijo hdd na ssd, živi pa že kar nekaj let, gor pa vse živo, kar si lahko izmisliš. Programi, ki ga ne podpirajo so pa pač za v virtualko, če so že tako nujni. Dvomim pa, da kateri program nebi delal na windowsih, ker so pač posodobljeni.

Zvitor ::

smacker je izjavil:

Težava ni v winsih, ampak se nahaja nekje med stolom in tipkovnico. Win7 se ni pritoževal, ker celotna pot (vključno s D:\...) ni bila daljša od 255 znakov. Na Win10 si očitno opazovano mapo zakopal globje v podmape kot na win7.


Ni res, mapa je na istem mestu kot na prejšnjem sistemu.

yayo ::

Zvitor, Win 10 je udobnejši od Win 7. Iz tebe govori človek navada, boš videl s časom.

googleg1 ::

Zvitor je izjavil:

smacker je izjavil:

Težava ni v winsih, ampak se nahaja nekje med stolom in tipkovnico. Win7 se ni pritoževal, ker celotna pot (vključno s D:\...) ni bila daljša od 255 znakov. Na Win10 si očitno opazovano mapo zakopal globje v podmape kot na win7.


Ni res, mapa je na istem mestu kot na prejšnjem sistemu.
Ah, ta stara zgodba. Verjetno je razlog v tem, da vse opreacije (kopiranje, brisanje, preimenovanje, prestavljanje) nimajo enakih omejitev 255 znakov. Lahko se ti zgodi da datoteko lahko ustvaris ne mores je pa preimenovat. Ali pa jo skopiras pa ne mores premaknit. To pesti Windowse ze vse od zacetka. Isti problem bi imel, ce bi migriral podatke na novo instalacijo windows 7. Windows 10 so kar vredu sistem.

Gr8t ::

Mene je Win10 še vedno vprašal, če je bila pot daljša od 256 znakov. In potem lahko vseeno skopiraš, samo dostopat ne moreš do datotek dokler ne skrajšaš poti.
Malo sem že razmišljal zakaj ne podaljšajo poti, ampak sem se hitro streznil, ker je 256 znakov precej.
Če ustvarjaš mape in imena datotek sam, boš zelo težko prišel do 256 znakov. Tako da ponavadi gre v takih primerih za downloadane datoteke. Recimo če shraniš kakšno eBay stran, imajo slike lahko zelo dolga imena in ti potem ne odpre. Sam sem se tako navadil shranjevat strani tudi v PDF.
Na šihtu imam pa ponavadi problem, ker si napišem opombe kar v ime datoteke. Ampak si potem ustvarim poseben txt fajl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211314013 (11393) anjica
»

Lenovo ideapad 110 gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
231759 (1438) mtosev
»

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9516881 (12866) mtosev
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726082 (21202) R1710
»

XP->Vista izboljšave in popravki (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
766294 (3205) MrStein

Več podobnih tem