» »

Ima kdo izkušnje z mobingom na delovnem mestu?

Ima kdo izkušnje z mobingom na delovnem mestu?

lebdim ::

Ne doživljam mobinga, vendar se zadnje čase veliko govori in piše o tej tematiki. Samo za radovednost me zanima, kako se z njim soočate, ali ga doživljate, ste ga preživeli itd...

jype ::

Sem ga večkrat videl v času, ko je bilo to še nekaj precej pogostega. Itak se v Sloveniji še vedno dogaja, ker zaposleni še vedno pogosto sploh niso seznanjeni z lastnimi pravicami. Zdi se mi, da je "Saj to morajo itak vsi podpisat!" blazno pogosta fraza za prepričevanje zaposlenih v Slovenskih podjetjih.

Mene je sodelavec naučil, da se takih reči nikoli ne podpiše isti dan, kot jih dobiš v roke, ko sem bil še najstnik in nasveta sem se držal skozi celotno kariero.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

Mobing (izvirno angleško mobbing) oz. trpinčenje/šikaniranje/izživljanje na delovnem mestu je tujka za neetično, ponižujočo in sovražno komunikacijo med sodelavci ali med podrejenimi in nadrejenimi v obliki psihičnega nasilja na delovnem mestu, ko oseba ali večja skupina oseb psihično zlorablja posameznika in ga spravlja in ohranja v položaju nemoči. Da lahko psihično nasilje označimo kot mobing se mora vedenje pojavljati daljše časovno obdobje (vsaj 6 mesecev) v pogostih intervalih (vsaj enkrat tedensko).


Če en teden nate "pozabijo", ne gre več za mobing?

jype ::

49106 je izjavil:

Če en teden nate "pozabijo", ne gre več za mobing?
Odstavek, ki si ga prilepil, ni iz zakonodaje, tako da nima pravne veljave.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

Kaj pa pravi zakonodaja, Jype, Mavrik?

shadeX ::

lebdim je izjavil:

Samo za radovednost me zanima, kako se z njim soočate, ali ga doživljate, ste ga preživeli itd...


Sem. Nato sem se odločil, da se teh igric ne grem več in si ustvaril posel od doma (nima veze s preteklimi delovnimi mesti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mare2 ::

49106 je izjavil:

Kaj pa pravi zakonodaja, Jype, Mavrik?

Šikaniranje na delovnem mestu

197. člen
(neuradno prečiščeno besedilo)

(1) Kdor na delovnem mestu ali v zvezi z delom s spolnim nadlegovanjem, psihičnim nasiljem, trpinčenjem ali neenakopravnim obravnavanjem povzroči drugemu zaposlenemu ponižanje ali prestrašenost, se kaznuje z zaporom do dveh let.

(2) Če ima dejanje iz prejšnjega odstavka za posledico psihično, psihosomatsko ali fizično obolenje ali zmanjšanje delovne storilnosti zaposlenega, se storilec kaznuje z zaporom do treh let.

Uradni list RS, št. 50/2012 z dne 29. 6. 2012: 197. člen KZ-1

Uradni list RS, št. 50/12 – uradno prečiščeno besedilo in 54/15: KZ-1-NPB4
----------
Ni mobing, ko direktor reče, da delaj. :)

Mare2 ::

Tule je zelo nazorno opisan mobing. :)

https://www.um.si/univerza/dokumentni-c...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved VS odpustitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610449 (7314) Arey
»

Možnosti za (ne)sporazumno skrajšanje odpovednega roka

Oddelek: Loža
385682 (4194) next3steps
»

Spolno nadlegovanje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17939692 (34869) Pyr0Beast

Več podobnih tem