» »

Odkrusen delcek barve na avtomobilu

Odkrusen delcek barve na avtomobilu

proscons ::

Po nerodi sem s pistolo za tankanje goriva odkrusil del barve (kot je razvidno iz slike). Poskodba je sicer zelo majhna: 2x2 mm, ampak bi jo zelel odpraviti, da ne pride do rjavenja. Ima mogoce kdo kaksne izkusnje s tem? Bi se dalo to doma uredit z malce barve? Ali bi bilo najbolse da kar avto-licarju peljem avto?
  • spremenilo: proscons ()

Old Spice ::

Če gre za "novejši" avto tole ne bo rjavelo. Ker spredaj po havbi je verjetno tudi popikan (ali pa še bo) in nič ne rjavi.

proscons ::

Da, gre za 3 mesece star avto.

Old Spice ::

Pol se ne sekirej. Danes je pleh obdelan s kemijo in ne rjavi. Itak bo s časoma povsod mal počohan :)

Machete ::

Pikni gor kaplico neke random bele barve za železo. Iz avijona ne bo videt, pa vsaj pokrito bo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alfa Dog ::

Jaz sem enkrat poškodbe od kamenčkov zamazal s temle:
https://www.aliexpress.com/item/4-Color...
Ni bilo ravno estetsko za videt, vseeno pa bolje kot nič.

errhec ::

Kupi malo flaško barve (z čopičem) za tvoj avtomobil, morali bi jo imeti na servisu. Pa samo pikni gor malce barve. TUKAJ je primer kompleta.
dd

Machete ::

Sicer pa dokaj lame barvanje, da s pištolo lahko odkrušiš. Je šansa, da poveš znamko?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Prva praska najbolj boli, vsaka naslednje manj od prejšnje.

Nabavi barvo (mala plastenka z čopičem) in pobarvaj. Potem jo shrani, ker jo boš še večkrat rabil.

bbbbbb2015 ::

proscons je izjavil:

Po nerodi sem s pistolo za tankanje goriva odkrusil del barve (kot je razvidno iz slike). Poskodba je sicer zelo majhna: 2x2 mm, ampak bi jo zelel odpraviti, da ne pride do rjavenja. Ima mogoce kdo kaksne izkusnje s tem? Bi se dalo to doma uredit z malce barve? Ali bi bilo najbolse da kar avto-licarju peljem avto?


Povsem te razumem. Tudi jaz sem bil občutljiv, ko sem si kupil nov novcat Opel, svojčas, za zelo dosti denarja.

Do rjavenja je še zelo daleč, ker verjetno je pločevina pocinkana. Pojdi na avto servis oz. tam kjer si avto kupil. Prosi za korekturni set za barvanje. To bo micena flaška, s čopičem, ki je zelo tenak.

Če ga ne bodo imeli v tvoji barvi, ni problema, boš počakal, da oni naročijo to. Pazi, dostikrat naročijo par osnovnih barv, ter te prepričujejo, da je to "dobro". Pri vsaakem solidnem servisu je možno naročiti točno tvojo barvo avta.

Ne stane dosti, mislim, da manj kot 20 €. Potem avto operi, najbolje s praškom za posodo, ta sigurno nima voska v sebi.

Potem na topel dan (to ne bo sedaj, ampak spomladi), ko je barva dovolj tekoča, lepo zapolni luknjo, oz. odrgnino. Pazi, da ne boš dal preveč barve. Če nisi siguren, probaj malo zvaditi na kakšnem kosu pločevine. Ni problem, če nova barva malo štrli čez vdolbino oz. odrgnino, to se bo posušilo in bo skoraj na istem nivoju. Pazi da ne steče kapljica.

Če želiš biti zelo ziher, vprašaj, na kakšni osnovi je barva. To ponavadi vedo ličarji. Velika verjetnost je, da je na vodni.

Če s korekturo ne boš zadovoljen, imej krpo z razredčilom (organsko topilo, sintetično, voda, pač odvisno od osnove) pripravljeno. Če ne bo v redu, takoj pobrišeš. Počakaš da se malo posuši in znova probaš.

Karkoli boš delal, delaj pri dovolj svetlobe. Pazi, da avto ne bo preveč segret od sonca, takrat se barva zelo neenakomerno posuši.

Ko si že pri tem, preglej celoten avto, sploh havbo. Verjetno boš imel še kakšno piko. To lepo popravi. Jaz sem imel tisto super Vectro mislim da 5 let. Prva tri leta je bila kot iz škatlice. Potem sem se poročil in so prišli otroci in je avto padel v kategorijo "good enough".

zmaugy ::

"Prašek za posodo" vsebuje sol - ne najboljše za železo. Ponavadi je soli kar dosti.

Ne vem kako produktivno je barvanje praskic, ker če ne bo pred tem res očiščeno, bo pod umazanijo korodiralo še hitreje.
Kot so ti že povedali, nov avto je pocinkan in ne bi rjavel zaradi praske.

bbbbbb2015 ::

Machete je izjavil:

Sicer pa dokaj lame barvanje, da s pištolo lahko odkrušiš. Je šansa, da poveš znamko?


To je tako od leta mislim da 1996. Takrat so v Nemčiji prepovedali površinsko lakiranje z barvami na drugi osnovi, kot vodni.
Zdaj imaš prašno elektro barvanje, kjer nanašajo prah, da to spečejo. Potem prebarvajo z lakom, ki ima vodno osnovo. To zelo poka in pač takšna je vodna osnova.

Vsi avti majo tako. Sintetična organska topila je strašno težko očistiti iz odplak, to vedo Nemci najbolje. Ker je zdaj barva dosti slabša zaščita, so uvedli cinkanje, pri izpostavljenih delih (blatniki) pa imaš včasih nalepljeno plastično prevleko.

To pač tako je.

bbbbbb2015 ::

fikus_ je izjavil:

Prva praska najbolj boli, vsaka naslednje manj od prejšnje.

Nabavi barvo (mala plastenka z čopičem) in pobarvaj. Potem jo shrani, ker jo boš še večkrat rabil.


To sicer ni res. Odvisno od človeka. Če si v redu vzgojen, boš razumel, da nobena stvar ni povsem nova, ko se začne rabiti.

Kar pa lahko narediš je, da avto vzdržuješ. Kot sem rekel, dokler se nisva s punco poročila, je bil avto ena od prvih prioritet. Lepo sem ga vzdrževal in zelo lepo mi je služil.

Kasneje se prioritete v življenju spremenijo. Še vedno pa avte brezhibno vzdržujem. V naši družini se je zelo redko zgodilo, da je koga avto pustil prav na cesti. Ko je na sinovem avtu (10+ let star avto) odpovedala klima pumpa, smo to lepo zamenjali, skupaj s kondenzatorjem in hladilnikom. Človek se sprašuje, zakaj na 4500 EUR vrednem avtu iti v 600 EUR stroška. Pač smo šli, avto lepo služi, čeprav je star.

Je pa stvar taka, da če avto (ali vsako stvar v življenju), če je stvar solidno narejena, te drži in ti zelo zvesto služi.

Seveda pa imaš avte (in stvari nasploh), ki so inženirsko slabo narejeni. Tam pač je treba vedeti, da se je takih stvari treba znebiti.

Zgodovina sprememb…

proscons ::

Hvala za odgovore! Znamka je Renault. Sem pa kar konkretno udaril s pistolo..

SambaShare ::

Barvo ti lahko v 10min zmešajo v Mavrici. Samo poveš jim oznako iz šasije. Pride pa 1dl ~15€.

zenith1 ::

Greš v Blik ali na servis in naročiš barvo za svoj avto (1dcl).

Tudi sam se držim svojega avta (20 let star), ker pač služi namenu in me ne pušča na cedilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zenith1 ()

spenstar ::

proscons je izjavil:

Hvala za odgovore! Znamka je Renault. Sem pa kar konkretno udaril s pistolo..

Potem pa pejt na Renault servis, tam dobis korekturni set (barva in lak) tocno za tvojo barvno kodo, cena okoli 14e.
Takole izgleda vse skupaj. to je sicer za porsche grupo, ampak korekturni set je podoben. https://shop.porscheinterauto.net/set_z...
SPENSTAR--builder

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spenstar ()

IL_DIAVOLO ::

V dnevno si ga postavi in ga glej namesto televizije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V dnevno si ga postavi in ga glej namesto televizije.

A nisi ti nameraval nekaj takega s svojim golfom, dokler te ni srečala pamet in si videl, da ga ne moreš rešit pred gnitjem.

IL_DIAVOLO ::

Eno je saniranje rje, drugo pa je popravljanje neke poskodbe, ki je vidna pod mikroskopom.

MostWanted ::

uveljavljaj kasko - parkirišče pa je.

Utk ::

To razlago kako se je to zgodilo na parkirišču bi pa res rad slišal.

Tilen ::

Odkup prve škode.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bbbbbb2015 ::

SambaShare je izjavil:

Barvo ti lahko v 10min zmešajo v Mavrici. Samo poveš jim oznako iz šasije. Pride pa 1dl ~15EUR.


To Mavrico jemlji z rezervo. Stroj imajo iz Nemčije, samo ni to Nemčija.
Kot bi rekli Srbi: Lahko pride Jovo iz sela, samo selo ne more iz Jovota.

Jaz sem to naredil za eno staro Škodo. Imela je konkretne poškodbe pločevine, nekaj rja, nekaj udarci. Je pa Škoda imela to čast, da mi je pomagala hišo zgraditi, pa prikolica pa vse, kar je dišalo na težka dela. Boga je bila kar stolčena.

Šel tja, dal številko šasije. Padla je ven barva, točno je pisalo koliko gramov katere. Uni bedak pa je to bolj približno ulil. Dal je za 40-50g, ne vem, ne dosti preveč bele.

Rezultat? Ko sem prebarval popravljen blatnik, je bil za odtenek bolj svetal. Še ko sem Škodo prodajal me je prodajlec avtov vprašal, če je bila popravljana, pa sem sicer rekel, da ja. Mi je rekel, da se barva kar razlikuje.

Pač jbg.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

V milerju kupi mini flaško modelarske barve ali lak za nohte čimbolj podobne barve in ne kompliciraj si življenja...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

proscons ::

Poskodba me nekako ne moti..bojim se zgolj tega, da bi zacelo karkoli rjavet..ampak po komentarjih sodec, ni ravno neke bojazni..bom pa vseeno sel na Renault servis po barvo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proscons ()

MostWanted ::

Utk je izjavil:

To razlago kako se je to zgodilo na parkirišču bi pa res rad slišal.


kako razlago? kaj bi pa ti razlagal? prideš popišete papirje greš na svoj servis al kamorkoli ga že boš dal rihtat in to je to. kje vi živite?

Tilen ::

Zavarovalnica ti mora potrditi škodo, da greš lahko avto popraviti na njihove stroške.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Stari maček ::

Da se za eno klinčevo pikico takole razpišete je absurd. Nimate pametnejšega dela? Pa 20 € bi nategunskim servisom dajali??? Babi bel lak za nohte spizdi pa pikico gor pokni pa rešeno. Jebo te kišta.

MostWanted ::

Stari maček je izjavil:

Da se za eno klinčevo pikico takole razpišete je absurd. Nimate pametnejšega dela? Pa 20 € bi nategunskim servisom dajali??? Babi bel lak za nohte spizdi pa pikico gor pokni pa rešeno. Jebo te kišta.


drgač je če je avto res nov. nimaš kaj te kr mal boli. je treba bolj pazit z čim mahaš pred avtom, kako parkiraš itd... ne rečem ko ti ga res nekdo drug čohne se pa spremenim v hulka!

Tilen je izjavil:

Zavarovalnica ti mora potrditi škodo, da greš lahko avto popraviti na njihove stroške.


ja saj, jaz v zadnjih 5 letih nisem imel problemov zarad manjših niti večjih prask. enkrat je moja celo desn špegu dol sprajla v garaži. vse so odobrili.

Zgodovina sprememb…

profii ::

Stari maček je izjavil:

Da se za eno klinčevo pikico takole razpišete je absurd. Nimate pametnejšega dela? Pa 20 € bi nategunskim servisom dajali??? Babi bel lak za nohte spizdi pa pikico gor pokni pa rešeno. Jebo te kišta.


Prvi, edini pravi odgovor. Še miljon takih pikic bo.

Druga opcija je da kupiš https://www.ebay.com/itm/Touch-Up-Pen-R...

Konec debate.

Pac-Man ::

Pojdi povprašat do kakega ličarja, ampak ne takega z marmornato palačo in pogodbami z zavarovalnicami. Zna biti presenetljivo poceni & kakovostno.

Sorodnik je na ravno tako belem avtu dal popraviti večjo prasko na odbijaču (plastika). Prišlo ga je 60EUR, vidi se nič.

Aha, je bil pa par dni brez avta. Tako, da če ga ne moreš pogrešat, verjetno odpade.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Utk ::

MostWanted je izjavil:

Utk je izjavil:

To razlago kako se je to zgodilo na parkirišču bi pa res rad slišal.


kako razlago? kaj bi pa ti razlagal? prideš popišete papirje greš na svoj servis al kamorkoli ga že boš dal rihtat in to je to. kje vi živite?

"Parkirišče" ima svoje pogoje, in ta poškodba ne pade pod njih. Sej zarad mene naj gre na kasko, ampak to je bedarija.

zmaugy ::

Jaz sem v prvem tednu vrata od novega avta malo preveč približal hišni fasadi in jih odprl. Jebi ga, za tisti dve pikici se ne sekiram.
Do zdaj še na nobenem avtu nisem imel rje na karoseriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Valvoline ::

Se dobi kje barvna korektura po narocilu? Flaska z copicem, da bo barva odgovarjala po katalogu?

wcpapir ::

Po kakem naročilu, pokličeš na servis poveš kake barve imaš avto, nazadnje so mi iz Selmarja poslali džabe, pa tudi če je za plačat ne more bit več kot 10eur.

Superboyy ::

Nafehtaš kakega ličarja, ki malo več dela.

Če nimaš ravno kake specialne barve, bo verjetno v kratkem kaj takega barval in ti lahko spravi par ml ostanka.

LukiYo ::

Ze tko je bencin drag, zdaj pa se ta pikica...tezki casi, ni kej.

koyotee ::

Fak tip ma pikico, ki se je sploh ne vidi. Menjaj avto, babi reči naj pa menja deca.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

stratosD ::

Kdo kaj reparira pike na havbi,strehi,odbijačih - mislim take mal večje cca 6x4mm odtolčene barve...ali vsi sam k ličarjem vozte?
Barva+lak - pa čisto na tanko nanašat v več plasteh..in pol na koncu spolirat...
kak res pameten tutorialček na YT kdo zasledil?

Barvo+lak (20ml vsakega) in neke male penzelčke dobim na ebay.de za nekih 17eur s poštnino vred

starfotr ::

Barvo dobiš pri nas - vsaka mešalnica ti zmeša barvo. 1 deci barve je 10 eur in dobiš jo takoj.

fikus_ ::

Ce se je odluscilo 6x4 cm barve inče zelis, da bo ok zgledalo, potem pelji ličarju.
Verjetno je bilo ze kdaj barvano in to slabo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MIHAc27 ::

Če bi moj avto vidli, bi vas feršlog. Pri prejšnjih, če sem kaj popravljaj.. barva z čopičem od kitajca cca 1-2€. Oddtenek sem do sedaj še kar v redu dobil, pa za pikice čist dobro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanacija rje - koliksen strosek?

Oddelek: Na cesti
353640 (2432) val46
»

Popravilo počenega odbijača

Oddelek: Na cesti
182995 (2344) miha98
»

Barvanje pokrova motorja

Oddelek: Na cesti
316084 (5144) val46
»

Eno vprašanje = praska na avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5230412 (22826) Domobrancek
»

Na parkirišču ti "sosednji" avto zbije avto z odprianjem vrat-kaj narediti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12631947 (27804) iso2000

Več podobnih tem