» »

Barvanje pokrova motorja

Barvanje pokrova motorja

Majk3213sroc ::

Pozdravljeni!

Spet vam pišem, ampak glede druge zadeve. Kot sem v prejšnjem postu napisal vozim Audi A3 2008....Pokrov motorja je na več mestih popikan od kamenčkov (cca 0.5cm premera) itd. Sedaj sem v dilemi ali je bolje, da dam barvati celoten pokrov ali samo popravit te pike. Cenovno vem da je ceneje če samo pike... Avtoličarja poznam oz. ga pozna moj oče, kar pomeni, da bi mi lahko popravil tudi samo pike oz. pač tudi malo okoli njih. Po navadi ne delajo tega kakor mi je znano in barvajo celoten pokrov. Zanima me vaše mnenje.

Hvala!

IL_DIAVOLO ::

Prodaj in kupi avto, na katerega ne bos custveno navezan.

Lp

Gagatronix ::

Sej je samo pleh.

FireSnake ::

Kupi barvo.
Vzami zobotrbec. Namakaj v barvo in male pikice popravi sam.
Če se ti zdi moj nasvet smešen poskusi.

In poročaj o rezultatih.

Jaz to delam že dolgo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darkolord ::

Pike/luknje se lahko retušira ampak se bo videlo. Druga barva in drug lesk.

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prodaj in kupi avto, na katerega ne bos custveno navezan.

Lp

Nekoga moraš imeti rad,
pa čeprav trave, reko, drevo ali Audija

Miki N ::

Sheteentz je izjavil:


pa čeprav trave, reko, drevo ali Audija


S tem, da ti Audi ljubezen tudi vrača! :D

2dark ::

Majk3213sroc je izjavil:

Pozdravljeni!

Spet vam pišem, ampak glede druge zadeve. Kot sem v prejšnjem postu napisal vozim Audi A3 2008....Pokrov motorja je na več mestih popikan od kamenčkov (cca 0.5cm premera) itd. Sedaj sem v dilemi ali je bolje, da dam barvati celoten pokrov ali samo popravit te pike. Cenovno vem da je ceneje če samo pike... Avtoličarja poznam oz. ga pozna moj oče, kar pomeni, da bi mi lahko popravil tudi samo pike oz. pač tudi malo okoli njih. Po navadi ne delajo tega kakor mi je znano in barvajo celoten pokrov. Zanima me vaše mnenje.

Hvala!



Če se da popravit samo pike tako, da ne bo vizuleno opazno, potem porpavi pike. Čeprav ne vem, kakšno tehniko bi tukaj uporabil?

FireSnake je izjavil:

Kupi barvo.
Vzami zobotrbec. Namakaj v barvo in male pikice popravi sam.
Če se ti zdi moj nasvet smešen poskusi.

In poročaj o rezultatih.

Jaz to delam že dolgo.


To počnejo reveži. Normalni dajo pobarvat profesionalno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

val46 ::

darkolord je izjavil:

Pike/luknje se lahko retušira ampak se bo videlo. Druga barva in drug lesk.

Ni nujno. Če greš do avtoličarja in ga poznaš, ti brez problema zameša par dcl barve v isti barvi in odtenku kot je tvoja havba. Pol je samo od tebe odvisno, kako znaš prekrivat te pike, da jih ni ravno iz aviona opazit. Vsekakor boljše kot barvat celo haubo, ker v primeru, da se OP kdaj odloči avto prodat, bo imel same "probleme", ko bo kupec meril globino sloja barve in bo na havbi odstopala od drugje in pol vso srečo pri dokazovanju, da ni bil karamboliran. Tak primer sem imel jaz, ko sem mel po celem levem boku podrsano (nič udarjeno, samo cez cel bok podrsano z ključom ali ne vem čem) in sem uveljavljal kasko, ter so mi potem cel levi bok na novo pobarvali. Ko sem cez eno leto avto prodajal, se je pa najdel kupec, ki je imel pri sebi tisto lasersko pištolo za merit globino/debelino sloja barve in mi je začel nabijat, da se mi je en zabil v bok pa da je vse neki premaknjeno itd itd...

stara mama ::

2dark je izjavil:


To počnejo reveži. Normalni dajo pobarvat profesionalno.

Mentali reveži ki barvajo profesionalno, se pa potem ob prodaji soočajo z očitki, da je bil avto razbit ker je barvan.
Po številki šasije se dobi na pooblaščencu reperaturni kit in z njim popraviš. Naneseš malo več barve, ko se posuši pa spoliraš do gladkega.
Ekologija™ in Trajnost™

sandmat ::

pobarvaš celo havbo, če ti je avto tako strašno pri srcu. Če si tistih par sto € ne boš privoščil za barvanje, glej stran od pik, bo bolje kot da poskušaš z nekimi cheap tricki.

Računaj pa, da je pri tej starosti barvanje havbe že precej velik finančni zalogaj glede na vrednost tega avtomobila in tega pri prodaji ne boš "dobil nazaj", ker gre za staro železje. Folk, ki hodi gledat 10+ let stare avte z merilcem laka, je pa itak butast in s takimi ne izgubljaš časa. Če je bilo za avto kolikor toliko poskrbljeno, je v tem času pobarvan že okoli in okoli, sploh, če je kdaj parkiral v ljubljani :D

2dark ::

stara mama je izjavil:

2dark je izjavil:


To počnejo reveži. Normalni dajo pobarvat profesionalno.

Mentali reveži ki barvajo profesionalno, se pa potem ob prodaji soočajo z očitki, da je bil avto razbit ker je barvan.
Po številki šasije se dobi na pooblaščencu reperaturni kit in z njim popraviš. Naneseš malo več barve, ko se posuši pa spoliraš do gladkega.


Dober ličar bo to naredil tako, da se ne bo opazilo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Sheteentz ::

2dark je izjavil:

Majk3213sroc je izjavil:

Pozdravljeni!

Spet vam pišem, ampak glede druge zadeve. Kot sem v prejšnjem postu napisal vozim Audi A3 2008....Pokrov motorja je na več mestih popikan od kamenčkov (cca 0.5cm premera) itd. Sedaj sem v dilemi ali je bolje, da dam barvati celoten pokrov ali samo popravit te pike. Cenovno vem da je ceneje če samo pike... Avtoličarja poznam oz. ga pozna moj oče, kar pomeni, da bi mi lahko popravil tudi samo pike oz. pač tudi malo okoli njih. Po navadi ne delajo tega kakor mi je znano in barvajo celoten pokrov. Zanima me vaše mnenje.

Hvala!



Če se da popravit samo pike tako, da ne bo vizuleno opazno, potem porpavi pike. Čeprav ne vem, kakšno tehniko bi tukaj uporabil?

FireSnake je izjavil:

Kupi barvo.
Vzami zobotrbec. Namakaj v barvo in male pikice popravi sam.
Če se ti zdi moj nasvet smešen poskusi.

In poročaj o rezultatih.

Jaz to delam že dolgo.


To počnejo reveži. Normalni dajo pobarvat profesionalno.


Neverjetno kakšen odkrit žaljiv odnos do revščine se tolerira na Slo-techu. A če si revež že v štartu ne moreš biti normalen?

c3p0 ::

val46 je izjavil:

tisto lasersko pištolo za merit globino/debelino sloja barve in mi je začel nabijat, da se mi je en zabil v bok pa da je vse neki premaknjeno itd itd...


Poslikal ga nisi pred ličarskimi deli? Pameten se vedno kdo najde. Tudi če avto nikoli ni videl ličarja, bo rekel, da je bil ruknjen.
Kreativni avtodilerski prijemi.

smacker ::

Za pike od kamenčkov je touch up paint. Dobiš pri pooblaščenem serviserju original odtenek z lakom za 15-20€, pobarvaš sam. Za čimboljši efekt na koncu še spoliraš.

Furbo ::

2008? Ne vlagaj niti centa v zunanjost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Greš v eno prodajalno barv, kjer ti glede na barvo na avto namešajo tvoj odtenek. Se pravi je noter še vključeno staranje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

val46 je izjavil:

Ni nujno. Če greš do avtoličarja in ga poznaš, ti brez problema zameša par dcl barve v isti barvi in odtenku kot je tvoja havba. Pol je samo od tebe odvisno, kako znaš prekrivat te pike, da jih ni ravno iz aviona opazit.
Tista barva je zelo blizu, ampak še vedno ni čisto enaka. Zato ličar tudi pobarva celo havbo pa velikokrat gre še malo čez po blatnikih, da naredi preliv. Poleg tega na koncu nanese še prozoren lak, ki ga pri ročnem retuširanju seveda ne.

val46 ::

c3p0 je izjavil:

val46 je izjavil:

tisto lasersko pištolo za merit globino/debelino sloja barve in mi je začel nabijat, da se mi je en zabil v bok pa da je vse neki premaknjeno itd itd...


Poslikal ga nisi pred ličarskimi deli? Pameten se vedno kdo najde. Tudi če avto nikoli ni videl ličarja, bo rekel, da je bil ruknjen.
Kreativni avtodilerski prijemi.

Ah kje, kdo je takrat sploh pomislil na slikanje. Je pa res, da sem imel še vedno zapisnik cenilca, ki je ocenjeval škodo na zavarovalnici takrat, tako da sm vsaj to mel v dokazilo. Kar pa ni pri temu kupcu nič zaleglo, ker je začel nabijat, da se to vse da ponaredit. No, sej nima veze, avto sem potem prodal drugemu, ki ni nič kompliciral. Hotel sem samo OP obvestit, da ne bi kasneje zaradi tega brez potrebe živce izgubljal.

darkolord je izjavil:

val46 je izjavil:

Ni nujno. Če greš do avtoličarja in ga poznaš, ti brez problema zameša par dcl barve v isti barvi in odtenku kot je tvoja havba. Pol je samo od tebe odvisno, kako znaš prekrivat te pike, da jih ni ravno iz aviona opazit.
Tista barva je zelo blizu, ampak še vedno ni čisto enaka. Zato ličar tudi pobarva celo havbo pa velikokrat gre še malo čez po blatnikih, da naredi preliv. Poleg tega na koncu nanese še prozoren lak, ki ga pri ročnem retuširanju seveda ne.


Seveda, vse to drži, ampak predvidevam da OP ne bo barval flik 10cmx10cm, da bi se iz aviona videlo, ampak samo retuširal te pikice od kamenčkov. Zdej, če je teh pik recimo enih 10, se tako to splača naredit, če je pa tolk, da bi na vsakih 5cm bila ena "flika", pol se pa res splača celo haubo preštrihat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

rosomah ::

Sheteentz je izjavil:

2dark je izjavil:

Majk3213sroc je izjavil:

Pozdravljeni!

Spet vam pišem, ampak glede druge zadeve. Kot sem v prejšnjem postu napisal vozim Audi A3 2008....Pokrov motorja je na več mestih popikan od kamenčkov (cca 0.5cm premera) itd. Sedaj sem v dilemi ali je bolje, da dam barvati celoten pokrov ali samo popravit te pike. Cenovno vem da je ceneje če samo pike... Avtoličarja poznam oz. ga pozna moj oče, kar pomeni, da bi mi lahko popravil tudi samo pike oz. pač tudi malo okoli njih. Po navadi ne delajo tega kakor mi je znano in barvajo celoten pokrov. Zanima me vaše mnenje.

Hvala!



Če se da popravit samo pike tako, da ne bo vizuleno opazno, potem porpavi pike. Čeprav ne vem, kakšno tehniko bi tukaj uporabil?

FireSnake je izjavil:

Kupi barvo.
Vzami zobotrbec. Namakaj v barvo in male pikice popravi sam.
Če se ti zdi moj nasvet smešen poskusi.

In poročaj o rezultatih.

Jaz to delam že dolgo.


To počnejo reveži. Normalni dajo pobarvat profesionalno.


Neverjetno kakšen odkrit žaljiv odnos do revščine se tolerira na Slo-techu. A če si revež že v štartu ne moreš biti normalen?



a obstaja normalen revež, oz. profesionalen revež, ki je normalen... oz. normalno-profesionalen revež... kakšne bedne izjave nekaterih....

Sheteentz ::

Kaj pa če je belidihur imel v mislih stanje duha, torej duševno revščino? Ampak to še vedno ne razloži, zakaj bi bil nekdo, ki z zobotrebcem barva avto, avtomatsko obsojen mentalnega deficita.

m0LN4r ::

Letnik 2008 bi jaz barval sam. Za take manjse pikice ali praskice je vedno fajn imeti na zalogi org. RAL barvo v taksni majhni posodici, kot je lahk za nohte z copicom.
Lepo rahlo potegnes pa basta, od dalec pod umazanijo se itak ne bo vidlo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Majk3213sroc ::

Hvala za vse odgovore! :D

FireSnake ::

2dark je izjavil:

Majk3213sroc je izjavil:

Pozdravljeni!

Spet vam pišem, ampak glede druge zadeve. Kot sem v prejšnjem postu napisal vozim Audi A3 2008....Pokrov motorja je na več mestih popikan od kamenčkov (cca 0.5cm premera) itd. Sedaj sem v dilemi ali je bolje, da dam barvati celoten pokrov ali samo popravit te pike. Cenovno vem da je ceneje če samo pike... Avtoličarja poznam oz. ga pozna moj oče, kar pomeni, da bi mi lahko popravil tudi samo pike oz. pač tudi malo okoli njih. Po navadi ne delajo tega kakor mi je znano in barvajo celoten pokrov. Zanima me vaše mnenje.

Hvala!



Če se da popravit samo pike tako, da ne bo vizuleno opazno, potem porpavi pike. Čeprav ne vem, kakšno tehniko bi tukaj uporabil?

FireSnake je izjavil:

Kupi barvo.
Vzami zobotrbec. Namakaj v barvo in male pikice popravi sam.
Če se ti zdi moj nasvet smešen poskusi.

In poročaj o rezultatih.

Jaz to delam že dolgo.


To počnejo reveži. Normalni dajo pobarvat profesionalno.


Zaradi parih pikic avto dajo prebarvat ubožčki, ki jim je avto edina ljubezen v življenju.
Eni imamo druge prioritete. Avto je pa sredstvo, ki te pripelje od točke A do točke B.
Pa čeprav imam trenutno par dni star nov avto bom pikice popravljal na opisani način.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

zk_eu ::

@Majk3213sroc, če so samo male pikice po pokrovu, se res ne splača dati posebej barvati.

Pojdi do nekoga, kjer meša barve. Tam ti bodo namešali ustrezen odtenek barve, upoštevajoč koliko je barva že zbledela zaradi let. Ne moreš verjeti kako originalna barva z leti zbledi. :D. Jaz sem bil kar šokiram, ko mi je na testerju pokazala originalno barvo po prometni :D, pa čeprav se mi je zdelo, da se nič ni spremenilo :D.

Če si v okolici Celja, bi ti priporočil Spekter v Ložnici pri Žalcu. So dejansko res strokovnjaki za barve (ne samo za avte). Meni so do sedaj na vsakem avtu v nulo zadeli odtenek barve, ker ni dosti, da samo nameša barvo, ki je v prometni, ampak mora upoštevati koliko je z leti tudi zbledela.

Nato pa samo s čopičem popikaj pikice. Če ne prideš blizu avta, se ne bo opazilo.

Tudi jaz se po vsaki zimi ukvarjam s tem, predvsem na ženinem avtu :P. Ko imaš pa kakšno večjo zadevo na avtu za rihtati, pa prosiš, da ti za neko razumno ceno še pihne zraven pokrov.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

FireSnake ::

Se strinjam z zk_eu.
Ko kamen odlušči barvo je spodaj pločevina brez zaščite. Če sam to urediš ne pride do korozije.
Ko avto prodaš in kupcu to pokažeš bo samo plus. Komplet barvanje bo minus, če kdo preverja.

Kot rečeno, pretirano se zaradi tega sekirajo siromaki, ki nimajo pametnejša dela (ukvarjati se z družino).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

K0l1br1 ::

Pri starem avtu se itak smeješ kupcu v faco, ko ti gre preverjati km in barvo in kaj vem kaj, avto pa 350 kkm in par sto eurov. Če hoče, naj ga vzame, če noče, naj gre drugam. Če misli, da je bil razbit, ga noben ne sili kupiti, če misli, da km niso ok, isto. Po drugi strani, sam da ga pelje, sucker, tudi če mu spustiš iz jurja na 800.....

Ganon ::

Koliko približno stane barvanje celotnega pokrova motorja? Čisto tako, iz radovednosti.

K0l1br1 ::

Verjetno enih 50 EUR. Meni, ko so barvali vrata, je bilo toliko, je pa bil oškrbljen samo kakšen mm2 barve. Sem mislil jih tepsti.... Kaj bo rekel kupec, ko ga bom prodajal za jurja in pol čez par let, ko bo imel spodobne km? Da je bil razbit in da je cel zvit in da sploh ni kot nov. Sem pa samo prag za kolesi stisnil....

darkolord ::

Prej nekaj 100 EUR ...

IL_DIAVOLO ::

Pod 100 evrov sploh dol ne bo jemal.

val46 ::

Ličarji računajo na kvadratni meter, in za haubo ponavadi računajo vsaj 1,5 še raje 2 kvadratna metra. Cena na kvadratni meter se pa vrti nekje med 150 in 200€, odvisno od delavnice do delavnice, pa tudi od barve(metalna je dražja od navadne). V glavnem, po tej ceni si hitro na 300€ in več.

K0l1br1 je izjavil:

Pri starem avtu se itak smeješ kupcu v faco, ko ti gre preverjati km in barvo in kaj vem kaj, avto pa 350 kkm in par sto eurov. Če hoče, naj ga vzame, če noče, naj gre drugam. Če misli, da je bil razbit, ga noben ne sili kupiti, če misli, da km niso ok, isto. Po drugi strani, sam da ga pelje, sucker, tudi če mu spustiš iz jurja na 800.....


To drži kolibri, če govorimo o takem avtu, ki ga prodajaš za par 100€. Če pa prodajaš avto, ki je star 5 let, ima realno prevoženih 140kkm(prvi lastnik in garantiram za te km) in avto prodajaš za 10000€, se pa ne boš več smejal, ko ti kak kupec začne nabijat, da je bil totalka in ne vem še kaj in bi ta avto kupil edino pod pogojem, da spustiš ceno za enih 1500€. To je pa kar fina plača v sloveniji in za ta denar se kar neki cajta rabi delat. Zato sm OP svetoval, naj 2x premisli preden ga da barvat, da ne bi pol zaradi par pikic na havbi mel problemov ob morebitni prodaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrusen delcek barve na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
429022 (348) MIHAc27
»

sam bom popravil rjaveč blatnik

Oddelek: Na cesti
267833 (6526) cresh
»

Barvanje celega avtomobila

Oddelek: Na cesti
4521178 (17855) N0t0ri0us
»

Eno vprašanje = praska na avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5230409 (22823) Domobrancek
»

Cena barvanja avtomobila

Oddelek: Na cesti
3851964 (50480) lufthammer

Več podobnih tem