» »

Popravilo počenega odbijača

Popravilo počenega odbijača

Milkywayy ::

Kakšne ideje kako bi to najceneje rešil? Popravilo in barvanje, mogoče celotnega odbijača če se že enkrat dela, uradni servis hoče slabih 800eur

 odbijač

odbijač

Scorpy84 ::

Ce hoces res hitro in povrsno, zbrusi barvo, kit, pa temeljno barvo v spreju, pa pol se barvo od avta v spreju. Ker plastika ne bo poravnana, ti lahko kit poci.

Ce hoces dokaj solidno, nanesi plastiko, zbrusi pa ponovi postopek kot je zgoraj.

Najbolj zanesljivo, snemi odbijac dol, ce imas dovolj prostora od spodaj, da prides do poskodbe, ni treba sneti. Skratka z zadnje strani poravnaj plastiko, da bo vse skupaj cim bolj ravno, da ne bo treba toliko kita nanasati, ojacaj z steklenimi vlakni, in nato spet kot je zgoraj.

Milkywayy ::

Hvala za odgovor. Tega nebi delal sam, postopek je razumljiv ampak kot pravim sem laik. Servis hoče menjat ves odbijač in 800 mi je dosti preveč. Upal sem da pridem z kakšnimi 250 eur skozi ampak nevem na koga se naj obrnem, če pozna kdo v mariboru koga ki se ukvarja stem ali naj kr random avtoličarju peljem da pokita ter špricne

Hvala

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ja tole s,da popravit problem je ker se nobenemu neda igrati je pa res,če želiš da bo kot novo je treba prebarvat cel odbijač.

VelkBla ::

Vprašaj GPLAST na Rudniku, Lj. (Mihov štradon), ampak žal še nisem imel izkušenj z njimi.

Šele zdaj sem na žalost videl, da si napisal MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

Voluharr ::

Prvo probaj fen na vroč zrak in iz notranje strani potisni ven, segrej toliko da se plastika omehča ~100-120°C.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Siddh ::

Idi do prvega preprodajalca avtov, po možnosti čim bolj južnega pa ga vprašaj za avto ličarja. Če maš srečo ti prešpricajo odbijač za 50 €.


TOP ::

Voluharr je izjavil:

Prvo probaj fen na vroč zrak in iz notranje strani potisni ven, segrej toliko da se plastika omehča ~100-120°C.
nrmaš kaj potisnit rabi pošvasat z plastiko od znotraj in pokitat od zunaj.

Siddh je izjavil:

Idi do prvega preprodajalca avtov, po možnosti čim bolj južnega pa ga vprašaj za avto ličarja. Če maš srečo ti prešpricajo odbijač za 50 €.
Ko ga najdeš za 50e pokliči,to bi rad vidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Voluharr ::

Ja res sem napisal šalabajzersko...
Stric običajno to naredi tako, da odbijač vzame dol, ga s pištolo pogreje, da skoči nazaj kar ima namen skočit v prvotno stanje, z enim debelejšim spajkalnikom to "zašvasa" in nato kitanje, brušenje...
Seveda je treba prebarvat celoten blatnik in ne samo luknje. Za 50€ ne vem če prideš z materialom čez. Je treba kit, brusni papir, špric kit, dvokomponentno barvo, ki jo seveda namešajo prav za tvoj avto in lak.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Machete ::

Za 200 + ddv bi ti moral vsak avtoličar to zrihtat.
Parkinga ne moreš uveljavljat ali nimaš zavarovano? 800 je malce oderuško.
Meni so čisto nedavno barvali zadnji odbijač in zavarovalnici izstavili račun okoli 500 eur. Pa še to je bilo zelo napihnjeno imho, ker verjetno lahko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

cimprej se nehat sekirat zaradi pleha oz plastike.
ce te res fajn moti pa tole:

https://www.nalepke-table.si/nalepka-za...

Machete ::

Saj, če želiš imeti urejeno stvar, ne pomeni, da se ob tem sekiraš.
Jaz ne maram poškodovanih stvari , in jih dam popravit, če ne znam sam.
PS: a ti resno z nalepkami?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

qwertyy ::

Jaz sem imel podobno situacijo, sem nato raje preko oglasa kupil nov odbijač za cca 100e.

AndrejS ::

Ne kitat plastike. Kit je trd, plastika pa mehka. In ko boš malo na odbijač naslonil bo kit počil

Siddh ::

Obstajajo kiti z vlakni za odbijače. Plastiko zravnaš z toploto kolikor gre, če je luknja lahko zapolniš tudi s steklenimi vlakni in epoksi smolo, potem pa prek pokitaš. Ne smeš pa na debelo kitat, tisto bo počilo v vsakem primeru.


Buggy ::

Machete je izjavil:

Saj, če želiš imeti urejeno stvar, ne pomeni, da se ob tem sekiraš.
Jaz ne maram poškodovanih stvari , in jih dam popravit, če ne znam sam.
PS: a ti resno z nalepkami?



seveda resno. Jaz bi sel celo v rat style, ce bi mi zena pustila :))

Drugac pa tako dokaj malo poskodbo, ce te moti saniras z neko custom nalepko (ni treba da je SLO ;)) ali pa naredis wrap odbijaca, prej pa sam malo popravis, da se ne bo prevec cez folijo videlo.
Dati 800€ za popravilo tega je IMO neumnost, ce gre s tvojega zepa, razen ce ne gre za odbijac od Ferrarija.

Mene je v Italiji po odbijacu podrsal nek italjan ko je parkiral. Zavarovalnica je prisatala na izplacijo 75% ocene popravila in se se vedno vozim tako. Avto ima od takrat se dodatne "lepotne dodatke", pa ne po moji krivdi.

Scorpy84 ::

AndrejS je izjavil:

Ne kitat plastike. Kit je trd, plastika pa mehka. In ko boš malo na odbijač naslonil bo kit počil


Zato pa ojacas zadaj plastiko, ce je dober ojacano, ni sans da poci. Meni se ni.

Milkywayy ::

Evo ste se razpisali ampak rabim nekoga ki je že to počel, ja pobrusit, verjetno zvrtat lukne naprej od razpok da se sprostni napetost, kupit poliestrski kit v merkurju in zadevo pokititat lepo z mrežico kot da bi kital steno. Nikol še nisem počel tega zato bi rabil nasvet nekoga ki se stem ukvarja, da se zadeva naredi kolikor tako kvalitetno, samemu se mi ni zajebavat ker bi zajemal ziher

miha98 ::

Eh pa teh avtoličarjev imaš.... kolikor hočeš....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava dela ali samo popravilo skode?

Oddelek: Na cesti
101367 (1015) hyuga
»

Parkirni senzorji

Oddelek: Na cesti
113424 (2783) miraldi
»

Eno vprašanje = praska na avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5230337 (22751) Domobrancek

Pomoč poškodoval tuje vozilo

Oddelek: Na cesti
193401 (2849) kuglvinkl
»

kako popravit odbijač

Oddelek: Loža
2410089 (9592) perci

Več podobnih tem