» »

Policijska vozila - Vozni park po državah EU

Policijska vozila - Vozni park po državah EU

«
1
2

shadeX ::

Te zadnje pridobitve slovenskega policijskega voznega parka so izjemne. Škode Octavie RS so naravnost strupene in se z veseljem obrnem za policijsko patruljo ko pelje mimo. Bolj "nevarne" (see what I did there :P) jih naredijo tudi novi rumeni odsevni traki (ki jih na starejših vozilih ni bilo).

Šli smo iz tega:





Na to:



Vidim pa tudi, da na našem koncu (goriška), ima policija samo te Škode, medtem ko očitno obstajajo tudi Toyote ...



..in Seat Atece (teh je očitno res en kup)



V primerjavi z italjani se mi zdi da naše Škode kar konkurirajo njihovim Seat Leonom




Po katerih regijah videvate Atece in Toyote oz. koliko vrst policijskih avtov videvate po vaši regiji? Je še kakšen model, ki sem ga izpustil?

P.S Sem govoril nedolgo nazaj s policajem, pa pravi da s temi Škodami delajo po 300km na dan, kar je cca 110k na leto. V 5. letih bo to imelo pol milijona km.

D3m ::

Da ne boš mislil. Te škode so 105 konjske 1.6 oz. novejše do 115.
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

Škode Octavie RS imajo po 170KM+

In kako boš s 115KM dohajal nekoga, ki vozi avto z 200KM in več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mavrik ::

Zakaj pa se ti zdi da je treba koga dohajati? Kaj točno policaj naredi ko koga dohiti?
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Saj samo poslikal in izmeriš.

Zakaj bi lovil? Je nekdo gledal preveč ameriških filmov?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Pusti RS govorim za preostale, ki jih je bistveno več.

Invictus je izjavil:

Saj samo poslikal in izmeriš.

Zakaj bi lovil? Je nekdo gledal preveč ameriških filmov?


Itak. Smo odraščali z Bad Boysi 1 in 2. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

shadeX ::

Kaj točno policaj naredi ko koga dohiti?


V nekaterih primerih je iz slike nemogoče oz. težko razbrat za koga gre. Npr. še nedolgo nazaj so sledili motoristu pred vrata domov (jim ni uspel uiti). Primerov, ko so sledili kršiteljem je cel kup (in seveda se jih je dost zgražalo, da zakaj kršitelje sploh lovijo, ker spravljajo v nevarnost njega in ostale udeležence v prometu).

Torej zakaj - ne vem, je potrebno policijo vprašat.


+ Dodatno. Če se gre za intervencijo je verjetno potrebno stisnit na gas. Razen če imajo za to druge boljše škode, ki jih ponucajo za točno take primere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Miha 333 ::

Še vedno videvam tudi razne Clio 2 in stare Fabie, tako da starih vozil imajo še veliko.

Drugače so mi pa najbolj všeč švedski in angleški Volvo V70 in pri slednjih tudi BMW 5 karavan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

shadeX ::

Policijski lov 1

Policijski lov 2

Policijski lov 3

Policijski lov 4

Policijski lov 5

Policijski lov 6

Policijski lov 7

In še bi lahko iskal.

Še vedno me zanima, po katerih regijah imate Atece in Toyote :)

s1m0n ::

Pri nas (Štajerska) sem srečal že 3 Atece... (Različne tablice seveda)

Alec999 ::

Mislim, da imajo Toyote vodniki službenih psov.

Miha 333 ::

Kdaj bomo imeli to:





Alec999 ::

Miha 333 je izjavil:

Kdaj bomo imeli to:







To mi ne moremo imeti. Gre za donacije. Edino, če Policiji Revoz donira Clio RS. 🤩

MasterTade ::

Mah, lamboti in to, avti za razkazovanje in trošenje, ki so za delo policije povsem neprimerni. Saj nismo v Need for speed :D
Mors omnia aequat

Meizu ::

Pri nas je dosti teh toyot zaradi obmejne policije.

Stari maček ::

Škode RS imajo prometniki, ki praviloma pokrivajo avtocestni križ. Seveda so taki avtomobili potrebni za zasledovanje. Kriminalci vozijo dobre avtomobile in marsikdaj z ukradenimi tablicami. Pa recimo vinjenega voznika je potrebno izločiti iz prometa, dobiti pa ga je potrebno na vožnji, ker imamo butasto napisan zakon.

Yohan del Sud ::

Mogoče se zdim preprost človek, ampak ta slika me zmeraj spravi v dobro voljo. :)

www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Dejansko nekaj uporabnega na cestah:
Nemcija:
http://www.thedrive.com/news/6198/germanys-new-ford-mustang-gt-police-car-looks-rad

http://www.thedrive.com/news/6198/germa...

UK:
BMW 3 series Munich, Germany
BMW 5 series Dingolfing, Germany
BMW X5 Spartanburg, USA
Ford Kuga 4X4 Valencia, Spain

Najdrazja vozila:
https://financesonline.com/10-most-expensive-police-cars-in-the-world-fast-justice-on-wheels/

https://financesonline.com/10-most-expe...
@ Pusti soncu v srce... @

Ales ::

Tudi počasi se daleč pride. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

shadeX ::

Ales je izjavil:

Tudi počasi se daleč pride. 8-)



Ja, v času ko si na cesti videl samo tri modele različnih avtomobilov :)

shadeX ::

Spet policijski lov, tokrat pri Mariboru (seveda za tiste, ki gledamo preveč filmov).

Ne vem kašen policijski avto so sicer uporabljali, ampak če so vozili tisto Škodo z domnevnimi 115KM se mi smilijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

PaX_MaN ::

Miha 333 je izjavil:

Kdaj bomo imeli to:






Dokler za volan spuščajo pijane trinajstletnice brez vozniškega dovoljenja, nikoli.

zavajon ::

shadeX je izjavil:

... in se z veseljem obrnem za policijsko patruljo ko pelje mimo.

Večji problem je, ko ne pelje mimo, ampak se ustavi ... :8)

KAVINSKY ::

shadeX je izjavil:

Ne vem kašen policijski avto so sicer uporabljali, ampak če so vozili tisto Škodo z domnevnimi 115KM se mi smilijo.



In kaj bi ti naredil? Ni to Holivud.

shadeX ::

Policija kupuje nova vozila za nadzorovanje schengenske meje. Renault Kadjar in Škode Octavie. Zanimivo je da je policija zahtevala, da jim v vozila vgradijo CD predvajalnike, po "priporočilu" dobaviteljev pa so to zahtevo črtali s seznama saj imajo ta vozila že novejše priključke. :))

FTad ::

haha, *facepalm*

forplan ::

Zahtevali so CD predvajalnik, ker imajo policisti svoje remixe posnete že na CD, pa nebi radi presnemavali...

Ali pač se nekomu ne da pisat, pa je vzel copy-paste prejšnjega naročila
da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forplan ()

njyngs ::

Verjetno gre za kak star razpis, ki ga vedno pošljejo, niso pa ga že od 1995 posodobili :)

shadeX ::

Zgleda da bo slovenska policija posodobila svoj vozni park. Med drugim bo nova avtocestna policija dobila dve supervozili (aka Porsche, Audi RS,..). Sicer ni še določeno za točno katero znamko vozila gre, so pa to naslednje specifikacije na razpisu:

Zahteve več kot 3000 kubikov prostornine in nad 300 kilovatov moči. V tem segmentu lahko kupijo oziroma najamejo vse od hitrih nemških do ameriških bolidov.


Klik

Vetrpiha ::

Audije imajo sicer že zdaj, ampak niso prebarvani v policijske barve

JGandolfini ::

Ne vem, meni se to v teh časih zdi popolnoma brezrazumno razsipavanje. So Octavie RS res tako podhranjene za naš borni avtocestni križ? Ne razumem tudi potrebe po >3000 cm³. V časih downsizinga marsikateri avto zlahka preseže 300 kW z manjšo prostornino. (RS4, RS5, Giulia QF, A45S, itd.).

matter ::

Delenjski konec imajo tudi Koleos in Megan
Grem basket pa bom neloke metal

D3m ::

Še vojska dobi letalo ali dva pa smo zmagali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

;-) ::

Koliko sploh to rabimo, se zgodi toliko pobegov nad 250km/h al kaj?

Itak je bolj varno kzen takemu poslat kot pa se iti NFS.

Poleg tega bi lahko delali kot italijani, ko se vozilo zaseze se na hitro predela v policijsko in se po prvi vecji okvari proda na drazbi-zastonj avtomobili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

chucki ::

JGandolfini je izjavil:

Ne vem, meni se to v teh časih zdi popolnoma brezrazumno razsipavanje. So Octavie RS res tako podhranjene za naš borni avtocestni križ? Ne razumem tudi potrebe po >3000 cm³. V časih downsizinga marsikateri avto zlahka preseže 300 kW z manjšo prostornino. (RS4, RS5, Giulia QF, A45S, itd.).


Motorji z vec ccm bi naj bili bolj vzdrzljivi, to verjetno ze ves
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Vetrpiha ::

In merčka ima namen izdati komercialni avtomobil z 1.6 motorjem in preko 500 konjev.

shadeX ::

Pazite kaj delate po avtocesti. Tale vam ne bo prizanesel :)



Zvezda razpisa je prav gotovo "specialno patruljno osebno vozilo od 3000 cm3". Policisti so si pri avtocestnem prestrezniku zaželeli moč motorja najmanj 300 kW (408 KM), štirikolesni pogon, hlajene sedeže, številne asistenčne sisteme, športno podvozje, možnost uporabe sistema provida, tripodročno klimatsko napravo ... Avto mora biti ob dobavi že polepljen v policijske barve in imeti vso potrebno svetlobno in zvokovno signalizacijo.

Zaradi omejujočih razpisnih pogojev glede kombinacije motorja in moči je edina ponudba prišla s strani ljubljanskega trgovca BMW. Policiji bo dobavil model M550i xDrive, ki velja za zadnjo stopnico pod brutalnim M5.


M550i sodi v M Performance serijo, ki si marsikaj deli s pravimi M modeli, od prilagoditev za večjo zmogljivost pogona do nastavitev podvozja. M550i xdrive ima tako 4,4 litrski osemvaljni motor z največjo močjo 390 kW (530 KM). Od 0 do 100 km/h po tovarniških podatkih pospeši v 3,8 sekunde, najvišja hitrost pa je tako kot pri octavijah RS omejena "le" na 250 km/h, za večjo končno hitrost je potrebno doplačilo. Povprečna poraba po WLTP ciklu je 10,3 litra. To ob 68-litrskem rezervoarju pomeni operativni doseg do 660 kilometrov, kar pa je ob avtocestni rabi iluzorno.

Več na: https://www.zurnal24.si/avto/nasi-polic... - www.zurnal24.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Kebo ::

Nove igrače za policijo in vojsko folku pa benz po 1,5€ pa prst u dupe.

MasterTade ::

shadeX je izjavil:

Pazite kaj delate po avtocesti. Tale vam ne bo prizanesel :)



Zvezda razpisa je prav gotovo "specialno patruljno osebno vozilo od 3000 cm3". Policisti so si pri avtocestnem prestrezniku zaželeli moč motorja najmanj 300 kW (408 KM), štirikolesni pogon, hlajene sedeže, številne asistenčne sisteme, športno podvozje, možnost uporabe sistema provida, tripodročno klimatsko napravo ... Avto mora biti ob dobavi že polepljen v policijske barve in imeti vso potrebno svetlobno in zvokovno signalizacijo.

Zaradi omejujočih razpisnih pogojev glede kombinacije motorja in moči je edina ponudba prišla s strani ljubljanskega trgovca BMW. Policiji bo dobavil model M550i xDrive, ki velja za zadnjo stopnico pod brutalnim M5.


M550i sodi v M Performance serijo, ki si marsikaj deli s pravimi M modeli, od prilagoditev za večjo zmogljivost pogona do nastavitev podvozja. M550i xdrive ima tako 4,4 litrski osemvaljni motor z največjo močjo 390 kW (530 KM). Od 0 do 100 km/h po tovarniških podatkih pospeši v 3,8 sekunde, najvišja hitrost pa je tako kot pri octavijah RS omejena "le" na 250 km/h, za večjo končno hitrost je potrebno doplačilo. Povprečna poraba po WLTP ciklu je 10,3 litra. To ob 68-litrskem rezervoarju pomeni operativni doseg do 660 kilometrov, kar pa je ob avtocestni rabi iluzorno.

Več na: https://www.zurnal24.si/avto/nasi-polic... - www.zurnal24.si


offroad pa mu spizdiš ;)
Mors omnia aequat

shadeX ::

Preden prideš iz avtoceste do offroada, boš verjetno imel že blokado navadnih "RS" na kakšnem izvozu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MasterTade ::

A res rabimo avtocestno policijo?

shadeX je izjavil:

Preden prideš iz avtoceste do offroada, boš verjetno imel že blokado navadnih "RS" na kakšnem izvozu :D

kolikor sem gledal po drugih državah redko blokirajo cesto če kdo beži..kvečjemu helikopter pošljejo potem je pa res konec
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Nice.

Lep stroj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

kolikor sem gledal po drugih državah redko blokirajo cesto če kdo beži..kvečjemu helikopter pošljejo potem je pa res konec


Alpa stinger :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Groot ::

MasterTade je izjavil:

A res rabimo avtocestno policijo?


Glede na bedarije, ki jih nekateri dnevno izvajajo na avtocesti, jo po mojem mnenju nujno rabimo oziroma je skrajni čas da se okrepi prisotnost policije na avtocestah.

Meizu ::

In pride una Tesla Plaid in je zgodba končana, ko da te s fičotom lovijo. EVji jedo auspuharje kot za malco.

Glede na bedarije, ki jih nekateri dnevno izvajajo na avtocesti, jo po mojem mnenju nujno rabimo oziroma je skrajni čas da se okrepi prisotnost policije na avtocestah.


Za tiste bedarije ne rabiš BMWja s 500 konji, je dovolj twingo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

D3m ::

Naivnež.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

A misliš, da je 500hp danes dosti? Mulci se furajo s Focus RSi naokoli s 500HP. Bejž bejž.

D3m ::

Stojim za svojim.

Naivnež.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

lol

feryz ::

Se spomnim, kako sem se v Romuniji vozil. Tam imajo policaji, z izjemo tistih v mestu, Dacie talbot.
Cesta je bila ovinkasta po hribu navzdol, nato kake 3 km ravna kot puščica, široka, nato nazaj ovinkasto na nov hrib. Jaz pridem s hriba, pospešim zafiro na 200+ in ga gonim proti naslednjemu hribu. Omejitve so tam v glavnem 100. Na sredini ravnine, za grmom, čepita policaja v Dacii. Ko švignem mimo, vidim da trzneta, prižgeta luč in sireno, ter ... preden sta sploh speljala, sem jaz že plezal po naslednjem hribu. Na vrhu pristavim, se ozrem nazaj, onadva šele na pol poti do vzpenjanja. Nisem dosti razmišljal, ampak sem jo ucvrl dalje. Enih 5 minut sem še tuhtal, če se mi obeta zaseda, potem pa sem spoznal, da sta šla verjetno nazaj dremat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Danes 17.5.2021 že 2 nesreči na gorenjski AC

Oddelek: Na cesti
241913 (1011) jest10
»

Nevarna vožnja policijskih in drugih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20328586 (23211) fujtajksel
»

Letos 62 lani 50 smrtnih žrtev na naših cestah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12813450 (9516) Irbis
»

Nori voznik trčil v policijsko vozilo in nadaljeval pot (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10513046 (9648) PaX_MaN

Več podobnih tem