» »

Leto 2018 četrto najtoplejše leto od začetka organiziranih meritev

1
2
»

Magic1 ::

mailer je izjavil:

Zakaj ne napišejo koliko so se v zadnjih sto letih zmanjšale površine gozdov? Nekatere države so posekale 90% pragozda potem se pa čudijo, da se CO2 zvišuje. Če nekomu odrežeš četrtino pluč ne bo več v dobri kondiciji.

Satelitsko opazovanje zemlje je dalo rezultate, ki kažejo povečanje količine gozdov v zadnjih desetih letih. Globalno gledano.
Magic

zmaugy ::

Res je. To je med drugim tudi posledica višanja temperatur, zaradi česar se gozdovi pojavljajo tudi višje kot prej.

ZaphodBB ::

Povej to 300k ljubljančanom, kako bodo vsi romali po mleko...

Ja ne vem kako bojo, ko bo Oberyn prepovedal transport mleka.

zmaugy je izjavil:

Res je. To je med drugim tudi posledica višanja temperatur, zaradi česar se gozdovi pojavljajo tudi višje kot prej.

Hahahahaha.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

zmaugy ::

ZaphodBB je izjavil:

Povej to 300k ljubljančanom, kako bodo vsi romali po mleko...

Ja ne vem kako bojo, ko bo Oberyn prepovedal transport mleka.

zmaugy je izjavil:

Res je. To je med drugim tudi posledica višanja temperatur, zaradi česar se gozdovi pojavljajo tudi višje kot prej.

Hahahahaha.


A zdaj vidiš, da je bila to zate zamujna priložnost, da bi ostal tiho?

https://slo-tech.com/novice/t727738

tikitoki ::

s1m0n je izjavil:

Če po resnici povem me ne briga! Sam ne bom pripomogel čisto 0, da se bi to višanje umirilo ali ustavilo. Naj se prvo uredi pri ta večjih "škodljivcih" pol se lahko menimo kaj več.


Ti spadas med nadpovprecno velike sdodljicve, tvoje pretvarjanje ne spremeni dejstev.

renofkinja je izjavil:

@bigwhal

Zakaj sem bil pa izbrisan?

@tikitoki
Sej se ne segreva zarad cloveka


Dej obrazlozi zakaj se segreva? Pa obrazlozi se hitro izmurianje zivalskih vrst, izlovljena morja, polucijo,... Clovek tko nima nobenega vpliva, a ne:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

ZaphodBB je izjavil:

Leto 2016 še vedno drži primat, ker je bil tedaj izrazit pojav južne oscilacij El Nino.

Mhm 2016 El Nino je bil vzrok za visoke temperature. Ampak šele retroaktivno.

To, da smo trenutno v še enem El Ninu bomo priznali šele čez nekaj časa, ker v tem trenutku to pač ni politično korektno.

http://firsthandweather.com/3959/2018-1...


El Nino je povezan s temperaturami morja, bolj natancno visokimi temperaturami na dolocenih obmocjih. Tako, da je segrevanje ocitno lahko faktor. Sam ti upostevas samo, kar ti pase.

ZaphodBB ::

tikitoki je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Leto 2016 še vedno drži primat, ker je bil tedaj izrazit pojav južne oscilacij El Nino.

Mhm 2016 El Nino je bil vzrok za visoke temperature. Ampak šele retroaktivno.

To, da smo trenutno v še enem El Ninu bomo priznali šele čez nekaj časa, ker v tem trenutku to pač ni politično korektno.

http://firsthandweather.com/3959/2018-1...


El Nino je povezan s temperaturami morja, bolj natancno visokimi temperaturami na dolocenih obmocjih. Tako, da je segrevanje ocitno lahko faktor. Sam ti upostevas samo, kar ti pase.

Čeprav nihče v resnici ne razume El Nina, sem zelo vesel, da sem na forumu slotek končno našel nekoga, ki mu je vse jasno.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

tikitoki ::

ZaphodBB je izjavil:

dexterboy je izjavil:

@ZaphodBB;
če dvigneš danes temperaturo, se to ne bo poznalo že jutri na količini co2. in obratno; če danes dvigneš co2 za 10%, ne boš že jutri imel višje temperature. Nekaj je vreme (danes, jutri, next week), nekaj je pa podnebje (globalno). O tem je bilo že govora v odisejadi Cosmos...

Se pravi bi morali skozi zgodovino videti, da se je najprej dvignil CO2, potem pa temperature?

Ampak zakaj podatki iz ledenih vrtin pravijo ravno obratno?


Prvo bos moral postreci s podatki in seveda dokazati, da morebitna odstopanja ne spadajo v obmocje merske napake.

ZaphodBB je izjavil:

tikitoki je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Leto 2016 še vedno drži primat, ker je bil tedaj izrazit pojav južne oscilacij El Nino.

Mhm 2016 El Nino je bil vzrok za visoke temperature. Ampak šele retroaktivno.

To, da smo trenutno v še enem El Ninu bomo priznali šele čez nekaj časa, ker v tem trenutku to pač ni politično korektno.

http://firsthandweather.com/3959/2018-1...


El Nino je povezan s temperaturami morja, bolj natancno visokimi temperaturami na dolocenih obmocjih. Tako, da je segrevanje ocitno lahko faktor. Sam ti upostevas samo, kar ti pase.

Čeprav nihče v resnici ne razume El Nina, sem zelo vesel, da sem na forumu slotek končno našel nekoga, ki mu je vse jasno.


Ne morem pomagati, ce si nisi prebral kako napovedujejo El Nino in katere parametre upostevajo. Mislim, da to zgolj naredi tvoje mnenje nepomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

ZaphodBB ::

Prvo bos moral postreci s podatki in seveda dokazati, da morebitna odstopanja ne spadajo v obmocje merske napake.

Jaz ne rabim dokazat nič od tega. Hvala lepa. Jaz samo pokažem s prstom na IPCC model na eni strani in na meritve s postaje Vostok na drugi strani in se smejem.

Ne morem pomagati, ce si nisi prebral kako napovedujejo El Nino in katere parametre upostevajo. Mislim, da to zgolj naredi tvoje mnenje nepomembno.

Mhm. Bomo videli, kdo ima prav, ko bomo počasi neizbežno začeli govoriti o El Ninu 2018/2019.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

dexterboy ::

Oberyn je izjavil:

Oh, pa to je grozno. Alarmantno. Čist sem šokiran. Se pravi, zelo kmalu bom lahko v časopisih prebral, da vsi največji svetovni ladijski prevozniki napovedujejo zmanjšanje pretovora po 5% na leto naslednjih 10 let? In da vsi največji svetovni letalski prevozniki napovedujejo zmanjšanje števila potnikov za 15% na leto naslednjih 5 let? In da železniški prevozniki vsepovsod po svetu napovedujejo zmanjšanje prevoženega tovora za 50% v naslednjih 5 letih? In da v Sparu ne bom več mogel izbirati med 25 znamkami sekret papirja, od katerih so nekatere prepeljane čez pol sveta? In da naslednjo zimo v Hoferju ne bom več mogel kupiti zelene solate iz južne Italije, rdečega radiča iz južne Španije in paradižnika iz Nizozemske? In da od moje žene žlahtnik, ki vozi avtocisterno za mleko, ne bo več vozil mleka v Makedonijo in od tam nazaj njihovega mleka, da pač ne bi vozil prazen? Da so idiotske tekme F1 ukinjene? Da naslednjega avgusta v Kvarnerju ne bom več veslal kajaka med hordami razkošnih jaht, od katerih vsaka skuri letno porcijo mojega passata samo v enem tednu idiotske vožnje iz zaliva v sosednji zaliv?

Res kul, če se bo vse to zgodilo. Meni bo svet lepši. Sam če se ne bo, potem imamo pa en problem. Absolutno nihče od tistih, ki res štejejo, ne verjame v to segrevanje niti v njegove posledice ali pa se vsaj pol kurca ne ozira na to. Potem se pa tudi jaz ne bom, majke mi.


Lepo napisano. Realna slika današnjega sveta. Samo tale passat... ccc, pa menda ne furaš nemca :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tikitoki ::

ZaphodBB je izjavil:

Prvo bos moral postreci s podatki in seveda dokazati, da morebitna odstopanja ne spadajo v obmocje merske napake.

Jaz ne rabim dokazat nič od tega. Hvala lepa. Jaz samo pokažem s prstom na IPCC model na eni strani in na meritve s postaje Vostok na drugi strani in se smejem.


Torej si nesposoben podpreti svoej trditve in bi ti morali istali verjeti na besedo. Ceprav gredo tvoje besede proti trditvam vecina strokovnjakov. Nice try. Normalni osebi je jesano, da je breme dokaza, v tem primeru, na tvoji strani.

dexterboy je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Oh, pa to je grozno. Alarmantno. Čist sem šokiran. Se pravi, zelo kmalu bom lahko v časopisih prebral, da vsi največji svetovni ladijski prevozniki napovedujejo zmanjšanje pretovora po 5% na leto naslednjih 10 let? In da vsi največji svetovni letalski prevozniki napovedujejo zmanjšanje števila potnikov za 15% na leto naslednjih 5 let? In da železniški prevozniki vsepovsod po svetu napovedujejo zmanjšanje prevoženega tovora za 50% v naslednjih 5 letih? In da v Sparu ne bom več mogel izbirati med 25 znamkami sekret papirja, od katerih so nekatere prepeljane čez pol sveta? In da naslednjo zimo v Hoferju ne bom več mogel kupiti zelene solate iz južne Italije, rdečega radiča iz južne Španije in paradižnika iz Nizozemske? In da od moje žene žlahtnik, ki vozi avtocisterno za mleko, ne bo več vozil mleka v Makedonijo in od tam nazaj njihovega mleka, da pač ne bi vozil prazen? Da so idiotske tekme F1 ukinjene? Da naslednjega avgusta v Kvarnerju ne bom več veslal kajaka med hordami razkošnih jaht, od katerih vsaka skuri letno porcijo mojega passata samo v enem tednu idiotske vožnje iz zaliva v sosednji zaliv?

Res kul, če se bo vse to zgodilo. Meni bo svet lepši. Sam če se ne bo, potem imamo pa en problem. Absolutno nihče od tistih, ki res štejejo, ne verjame v to segrevanje niti v njegove posledice ali pa se vsaj pol kurca ne ozira na to. Potem se pa tudi jaz ne bom, majke mi.


Lepo napisano. Realna slika današnjega sveta. Samo tale passat... ccc, pa menda ne furaš nemca :))


Mislim, da je ta odnos prevalenten. Jaz sem ze star in se mi jebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

ZaphodBB ::


Torej si nesposoben podpreti svoej trditve in bi ti morali istali verjeti na besedo. Ceprav gredo tvoje besede proti trditvam vecina strokovnjakov. Nice try. Normalni osebi je jesano, da je breme dokaza, v tem primeru, na tvoji strani.

Ne, jaz ničesar ne trdim, jaz samo kažem na prazno retoriko v gradivih t.i. strokovnjakov.

Jaz pojma nimam kaj se bo zgodilo. Sem pa precej prepričan, da se bo zgodilo nekaj drugega, kot trdite alarmisti. Zato ker tisto s čemer mahate niso dokazi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

zmaugy ::

Lepo da priznaš dejstva o svojem poznavanju tematike.

gozdar1 ::

Ko postane še tema o kateri 99% ljudi nima pojma, čisto ideološka.

tikitoki ::

ZaphodBB je izjavil:


Torej si nesposoben podpreti svoej trditve in bi ti morali istali verjeti na besedo. Ceprav gredo tvoje besede proti trditvam vecina strokovnjakov. Nice try. Normalni osebi je jesano, da je breme dokaza, v tem primeru, na tvoji strani.

Ne, jaz ničesar ne trdim, jaz samo kažem na prazno retoriko v gradivih t.i. strokovnjakov.

Jaz pojma nimam kaj se bo zgodilo. Sem pa precej prepričan, da se bo zgodilo nekaj drugega, kot trdite alarmisti. Zato ker tisto s čemer mahate niso dokazi.


Tvoji argumenti so tudi mlatenje prazne slame. But, but, k so ziveli dinozavri, je bilo topleje! Ja, nekoc je bilo tudi vec kisika, se pred tem, ga sploh ni bilo. Taki argumenti so butasti, ker nas zanima zgolj stanje, ki je na kozo pisano homo sapiensu in ekosistemom od katerih smo odvisni.

jype ::

Reycis je izjavil:

Dokler ni jasnih dokazov v obliki ponovljivega eksperimenta o vzročnosti Co2 in dvigom temperature
Je. Vsak osnovnošolec ga lahko naredi, če pa nisi končal osnovne šole, potem pa ta forum morda ni zate.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Markoff ::

Bibi je izjavil:

Dejansko pa blokiramo veterne elektrarne zato, ker lahko 2 vrabca ubjejo...

Jah, lej, eni zeleni hočejo cilj doseči na en način, drugi zeleni pa se s tem načinom ne strinjajo, zato nobeni ne dosežejo cilja. Sami ne bi žrtvovali ničesar, pričakujejo pa, da žrtvujejo vsi drugi.

The Peoples' Front of Judea vs. the Judean Peoples' Front.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

zimurg je izjavil:

...nisem vedu da je tolk norcev na st ... !?

Si sebe zraven štel enkrat ali dvakrat?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

jype ::

Markoff je izjavil:

pričakujejo pa, da žrtvujejo vsi drugi.
Zeleni so sicer pogosto taki, ta rdeči pa brez težav žrtvujemo marsikaj:

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

ZaphodBB ::

tikitoki je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Torej si nesposoben podpreti svoej trditve in bi ti morali istali verjeti na besedo. Ceprav gredo tvoje besede proti trditvam vecina strokovnjakov. Nice try. Normalni osebi je jesano, da je breme dokaza, v tem primeru, na tvoji strani.

Ne, jaz ničesar ne trdim, jaz samo kažem na prazno retoriko v gradivih t.i. strokovnjakov.

Jaz pojma nimam kaj se bo zgodilo. Sem pa precej prepričan, da se bo zgodilo nekaj drugega, kot trdite alarmisti. Zato ker tisto s čemer mahate niso dokazi.


Tvoji argumenti so tudi mlatenje prazne slame. But, but, k so ziveli dinozavri, je bilo topleje! Ja, nekoc je bilo tudi vec kisika, se pred tem, ga sploh ni bilo. Taki argumenti so butasti, ker nas zanima zgolj stanje, ki je na kozo pisano homo sapiensu in ekosistemom od katerih smo odvisni.

Mlatenje prazne slame so argumenti in "dokazi", ki med seboj nimajo nobene vzročne povezave.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Reycis ::

jype je izjavil:

Markoff je izjavil:

pričakujejo pa, da žrtvujejo vsi drugi.
Zeleni so sicer pogosto taki, ta rdeči pa brez težav žrtvujemo marsikaj:


Po drugi strani pa vztrajaš na vsak način, da se migrante pripelje v zahodne države, kjer njihova oskrba proizvede mnogo več Co2.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

Markoff je izjavil:

pričakujejo pa, da žrtvujejo vsi drugi.
Zeleni so sicer pogosto taki, ta rdeči pa brez težav žrtvujemo marsikaj:


Mar bi opustil smučanje...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

tikitoki ::

ZaphodBB je izjavil:

tikitoki je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Torej si nesposoben podpreti svoej trditve in bi ti morali istali verjeti na besedo. Ceprav gredo tvoje besede proti trditvam vecina strokovnjakov. Nice try. Normalni osebi je jesano, da je breme dokaza, v tem primeru, na tvoji strani.

Ne, jaz ničesar ne trdim, jaz samo kažem na prazno retoriko v gradivih t.i. strokovnjakov.

Jaz pojma nimam kaj se bo zgodilo. Sem pa precej prepričan, da se bo zgodilo nekaj drugega, kot trdite alarmisti. Zato ker tisto s čemer mahate niso dokazi.


Tvoji argumenti so tudi mlatenje prazne slame. But, but, k so ziveli dinozavri, je bilo topleje! Ja, nekoc je bilo tudi vec kisika, se pred tem, ga sploh ni bilo. Taki argumenti so butasti, ker nas zanima zgolj stanje, ki je na kozo pisano homo sapiensu in ekosistemom od katerih smo odvisni.

Mlatenje prazne slame so argumenti in "dokazi", ki med seboj nimajo nobene vzročne povezave.


Verjetno brezveznemu trolu ali strokovnjakom. Tezka dilema.

ZaphodBB ::

Verjetno brezveznemu trolu ali strokovnjakom. Tezka dilema.

Strokovnjaki znajo argumentirat svoje pozicije, tvoji viri so pa predvsem brezvezni troli.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto 2019 drugo najtoplejše leto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16027728 (23818) BigWhale
»

Leto 2017 med tremi najtoplejšimi od začetka meritev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5214012 (11183) zmaugy
»

Lani že tretjič zapovrstjo najtoplejše leto, odkar merimo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6516311 (13723) kixs
»

Leto 2014 najtoplejše v zgodovini organiziranih meritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4115930 (12337) Rotty
»

Leto 2013 eno izmed najbolj vročih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10636858 (32778) donfilipo

Več podobnih tem