» »

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo

1 2
3
4

Bye ::

Master_Yoda je izjavil:

Izimobil ni bil nikdar ukinjen, tako da ga niso mogli ponovno oziveti hehe.

Hitro pozabljaš.

https://www.blog.uporabnastran.si/tag/i...

kjut ::

Invictus je izjavil:

Pri Hot naštimaš avtomatsko polnenje, pa je...


Ce ne zelis bit vezan tezko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

INVICTRA ::

Imam Telemahov predplačniški paket FREE2GO ter aktiviran paket Revolucija.

Ali naslednje trditve držijo:

Telefon se poveže na Nemško omrežje:
- Vodafon - klici se odštevajo od zakupljenih enot
- Telekom DE - klici se odštevajo od zakupljenih enot
- O2 - klici se odštevajo od zakupljenih enot
- E-plus - klici se odštevajo od zakupljenih enot

Telefon se poveže na Slovensko omrežje:
- Telemach - klici se odštevajo od zakupljenih enot
- Telekom - zaračuna se po tarifi

Kako je s tem?

modelno1 ::

Kolikor vem nacionalno gostovanje ni regulirano na enak način kot gostovanje po Evropi, zato si odvisen od pogodbe, ki si jo tvoj operater izpogaja pri ponudniku gostovanja. Telemach ima pri revoluciji, kot si napisal, za ostale pakete ne vem. Pri T2 lahko pa vse enote porabiš tudi v gostovanju
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

DrSergioDJ ::

Uporablja kdo izi? Izteka se mi vezava na A1 in glede na porabo, ki je v klicih in sms-ih zanemarljiva (pod 1000 enot mesečno za oboje, verjetno celo pod 500-600), porabim zgolj dato (trenutni paket omogoča 15gb pri nas in v eu). Večinoma se gibam do 10gb le redko presežem (pa še to bi lahko zmanjšal, ker se doma večkrat brez neke nujne potrebe odklopim z wifija).

Tako gledam izijev paket IZI Mesec XL, ki ima 10Gb podatkov, kar bi mi verjetno zadostovalo (in ker je prepaid, lahko tako ali tako prestopim drugam, če vidim, da bi vseeno rabil več).
Ne vem pa kako dobro je izi omrežje?
Z A1 nisem imel v zadnjih 5-6 letih nobenih težav nikoli nikjer (ne pri nas, ne po evropi, ne po aziji).

Verjetno ne morem pričakovati enake pokritosti na IZIju?
...

modelno1 ::

Izi je od Telekoma in uporablja njihovo omrežje.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Snegec ::

Bob je ubistvu blagovna znamka A1 - tudi sicer uporabljajo A1 omrežje. Še na računu je naslov plačevanja A1 telekomunikacijske storitve. Sem bil tudi sam pri A1, pa mi je bilo brez veze plačevat velik paket. Sedaj sem na Bobu za borih 10€/mesec z večjim paketom kot sem ga imel pri A1, brez vezave. Ja, MMS-i so zaračunani 0,07€ na poslan, big deal. Ne uporabljam MMS-ov, glede na vse dostopne digitalne aplikacije za prenos slik (Telegram, Discord itd)
So pa precej nadležni z reklamami. Sem jih moral klicat ene 5-10x, da so mi dokončno skenslal sms in email obveščanje o novostih in paketih, ker me boli k za njihove novosti.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

2k22 ::

V kratkem mi poteče vezava na A1 in razmišljam o kakšnem cenejšem paketu. Mesečno povprečno ne porabim več kot 300 min za pogovore in 3GB prenosa podatkov, zato sem gledal sledeče pakete:

A1 maksiSIMPL
klici: 10000 enot (kombinirano) + zastonj v A1 omrežje
SMS: 10000 enot (kombinirano)
prenos podatkov: 10000 enot kombinirano (do 4,7GB v EU)"
LTE hitrost: do 40/5 Mbit/s
Cena: 6,99 eur

hit BOB
klici: 2000 min
SMS: 2000 SMS
prenos podatkov: 6GB (5,2GB v EU)
LTE hitrost: do 50/10 Mbit/s
Cena: 7,99 eur

Spar XL
klici: 10000 enot (kombinirano) + zastonj v Telekom omrežje
SMS: 10000 enot (kombinirano)
prenos podatkov: 10GB (4,7 GB v EU)
LTE hitrost: do 50/10 Mbit/s
Cena: 6,99 eur

Morda še kakšen IZI KUL.
=======

Kaj bi najbolj priporočali?

Kot obstoječega A1 uporabnika sem se nagibal k maksiSIMPL paketu, vse lepo in prav, če ne bi bila tako slaba hitrost LTE... 40/5?! Kar ne morem verjeti, da vsaj svojim uporabnikom ne nudijo boljših hitrosti kot recimo Bobu?! Sprašujem se, če je 40/5 dovolj za vsakdanjo rabo? (navigacija, brskanje, kakšen Zoom video klic itd)? Sicer pa v praksi predvidevam, da bi bila itak precej slabša hitrost (bolj 30/2-3, če bi imel srečo?), zato me malo skrbi...

Pa deluje voLTE tudi na SIMPL paketih in Telekomovih Spar XL in IZI KUL, ali samo na navadnih naročniških A1 paketih in Bobu?

Kako pa je potem s prenosom podatkov v tujini (EU)? Ali je treba kakšne nastavitve spreminjati in če ja, ali se to samo enkrat spremeni in to potem velja za vse države, ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2k22 ()

m3k ::

 HoT mini

HoT mini

Mirko tipka na radirko ////

2k22 ::

m3k je izjavil:

 HoT mini

HoT mini


HoT Mini sem tudi gledal, ampak sem ga nekako izključil iz izbora, ker ima za to ceno mizernih 20/5 hitrosti prenosa in moraš doplačati 2 EUR za 50/10... :)

V-i-p ::

Potem je tale izi paket bolje vzet za 1€ več. Več enot, višja hitrost, plus nekomu pomembno, v enote SO VKLJUČENI tudi MMS-i, ne vem zakaj tega ne pišejo. Meni idealno ravno zaradi staršev.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Valvoline ::

1. telemach revolucija 10000 enot + vrednostnice z 50% popustom. 2. Ce imas dualsim telefon primarno stevilko mas zgolj da te klicejo nafilas 1x na 3 mesece (telemach 2e), nabavis za celo leto telemach simke z prednalozeno revolucijo 10.000enot za 1e, menjas vsak mesec drugo simko ko paket potece.
:V

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

2k22 je izjavil:

Sprašujem se, če je 40/5 dovolj za vsakdanjo rabo? (navigacija, brskanje, kakšen Zoom video klic itd)? Sicer pa v praksi predvidevam, da bi bila itak precej slabša hitrost (bolj 30/2-3, če bi imel srečo?), zato me malo skrbi...

Za naštete stvari bi še bile več kot dovolj 3G hitrosti (HSPA 7,2/5,76 Mbps). Zoomova system requirements stran pravi, da je priporočena hitrost za 1080p neglede na vrsto video klica okoli 4 Mbps down in 3 up.

Sicer pa brez skrbi, te hitrosti ne pomenijo nič oz. so samo maksimum. Ob večji gužvi na bazni postaji boš imel v vsakem primeru polžje počasno, nima veze, če ti v podatkih paketa piše 20/5, 40/5, 50/10 ali celo neomejena hitrost. To ti kot oseba, ki ima 150/50 lahko povem iz lastnih izkušenj.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

KTr1sk ::

V-i-p je izjavil:

Potem je tale izi paket bolje vzet za 1€ več. Več enot, višja hitrost, plus nekomu pomembno, v enote SO VKLJUČENI tudi MMS-i, ne vem zakaj tega ne pišejo. Meni idealno ravno zaradi staršev.


lansko leto mislim da od marca do decembra paket "IZI SuperKUL" znižan iz 11,90 na 7,90€
https://www.izi.si/paketi/
upam da bodo letos tudi znižali, namreč sem pri IZI, ker drugače dela kot mora

KTr1sk je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Potem je tale izi paket bolje vzet za 1€ več. Več enot, višja hitrost, plus nekomu pomembno, v enote SO VKLJUČENI tudi MMS-i, ne vem zakaj tega ne pišejo. Meni idealno ravno zaradi staršev.


lansko leto mislim da od marca do decembra je bil paket "IZI SuperKUL" znižan iz 11,90 na 7,90€
https://www.izi.si/paketi/
upam da bodo letos tudi znižali, namreč sem pri IZI, ker drugače dela kot mora
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

V-i-p ::

KTr1sk: iziSuperKUL za 7,90€ je bil res super za tako ceno. Čakam nanj ;D.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

2k22 ::

_Denny_ je izjavil:

2k22 je izjavil:

Sprašujem se, če je 40/5 dovolj za vsakdanjo rabo? (navigacija, brskanje, kakšen Zoom video klic itd)? Sicer pa v praksi predvidevam, da bi bila itak precej slabša hitrost (bolj 30/2-3, če bi imel srečo?), zato me malo skrbi...

Za naštete stvari bi še bile več kot dovolj 3G hitrosti (HSPA 7,2/5,76 Mbps). Zoomova system requirements stran pravi, da je priporočena hitrost za 1080p neglede na vrsto video klica okoli 4 Mbps down in 3 up.

Sicer pa brez skrbi, te hitrosti ne pomenijo nič oz. so samo maksimum. Ob večji gužvi na bazni postaji boš imel v vsakem primeru polžje počasno, nima veze, če ti v podatkih paketa piše 20/5, 40/5, 50/10 ali celo neomejena hitrost. To ti kot oseba, ki ima 150/50 lahko povem iz lastnih izkušenj.


Ja, saj imaš prav. Moram reči, da tudi na trenutnem naročniškem A1 paketu, kjer mi piše "polna hitrost LTE", ponavadi ne dosegam doma v hiši v LJ boljših hitrosti kot recimo 25-30/4-5... precej slabo, v bistvu.

Ena od stvari, ki so me motile na A1, je pa tudi, da včasih sploh ne dobiš klica, ampak se ti na zaslonu samo izpiše zgrešeni klic. Ali se to dogaja tudi recimo na Telekomu?

Od teh paketov ima samo Bob voLTE?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2k22 ()

MrStein ::

2k22 je izjavil:


Kako pa je potem s prenosom podatkov v tujini (EU)? Ali je treba kakšne nastavitve spreminjati in če ja, ali se to samo enkrat spremeni in to potem velja za vse države, ali kako?

Ni treba spreminjati. Ena nastavitev velja za celi svet.

S tem, da:
- v domačem omrežju "po novem" deluje ne glede na nastavitve, torej doma dela, ko greš v tujino pa bo nehalo, če ni pravih nastavitev
- kaki "čuden" ponudnik bi lahko imel različne nastavitve za doma in tujino (khm*T-2*khm*)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Veron ::

2k22 je izjavil:

Ena od stvari, ki so me motile na A1, je pa tudi, da včasih sploh ne dobiš klica, ampak se ti na zaslonu samo izpiše zgrešeni klic. Ali se to dogaja tudi recimo na Telekomu?

Da. Sem že mislil, da je moj telefon kaj, pa očitno nisem edini.

2k22 ::

Veron je izjavil:

2k22 je izjavil:

Ena od stvari, ki so me motile na A1, je pa tudi, da včasih sploh ne dobiš klica, ampak se ti na zaslonu samo izpiše zgrešeni klic. Ali se to dogaja tudi recimo na Telekomu?

Da. Sem že mislil, da je moj telefon kaj, pa očitno nisem edini.

Kateri paket pa imaš?

KTr1sk ::

V-i-p je izjavil:

KTr1sk: iziSuperKUL za 7,90€ je bil res super za tako ceno. Čakam nanj ;D.


Ni mi žal, da sem na izi, zdaj je za vedno cena 7,90 če greš do 30.04.2022 na ta paket
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

pwn3rrr ::

Kdor bi rad bil na Telekomovem omrežju, je Izi že dalj časa zelo ugodna opcija (podobno kot HoT in Bob na A1 omrežju), me je pa že od nekdaj motil ta njihov način plačevanja oz. polnjenja računa, namesto klasičnega računa vsak mesec, si moral hodit kupovat tiste njihove kartice za polnjenje in potem pošiljati sms-e s kodo. Kar sem na hitro pogledal, je še vedno isto? Razen preko trajnika bi lahko uredil, da ti vsak mesec avtomatsko trga, če pravilno sklepam.

Kiwix ::

Tale paket IZI SuperKUL je vrhunski :D. Danes sem čisto slučajno videl in takoj aktiviral :).

@pwn3rrr še vedno je isto, uredi si trajnik ;)

V-i-p ::

Uff, mega tole in bravo Izi :). Samo, kako je tole s tem "za vedno"? Jaz imam sedaj aktiviran izisuperKUL, v marcu ko poteče itak prej naložim dobroimetje in se sam aktivira naprej, torej bo od sedaj dalje podaljševal paket in cuknil samo 7,90€ dol ali to velja za kaj drugega? Thx ;D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Steinkauz ::

Izi je pocen, samo v tujini je pa drek k kdaj kr nobenga omrežja noče povezat (zgodil v it in pl)
Vsaj take izkušnjo sm jst mel par let nazaj. Pol sm šaltu na Hot glih zarad tega, kjer nimam nikol težav.

V-i-p ::

Hja, trenutno izgleda za IT: ILIAD, Italia Telecom, Italia (On The Ship), Telecom Italia (TIM-Telecom Italia Mobile), Vodafone Omnitel, Wind Tre.

Ter za PL: P4, T-Mobile Polska.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Kiwix ::

Steinkauz je izjavil:

Izi je pocen, samo v tujini je pa drek k kdaj kr nobenga omrežja noče povezat (zgodil v it in pl)
Vsaj take izkušnjo sm jst mel par let nazaj. Pol sm šaltu na Hot glih zarad tega, kjer nimam nikol težav.


V Italiji sem imel pred leti tudi jaz težave, potem pa sem nekje našel podatek, da je težava pri povezavi z LTE/4G omrežjem... Ko sem preklopil na 3G pa je normalno delalo :)

m3k ::

pwn3rrr je izjavil:

...si moral hodit kupovat tiste njihove kartice za polnjenje in potem pošiljati sms-e s kodo...

Nakupuj vrednostnice online https://www.izi.si/podpora/polnitve-rac...
Mirko tipka na radirko ////

V-i-p ::

Sem preveril pri njih. POZOR. Paket iziSUPERKUL s ceno 7,90€ za vedno velja SAMO z aktivacijo in sicer z besedo "izi superkul" na 4008 (brez narekovajev) in pazit je treba, da je vsak mesec pred iztekom seveda na voljo novih 7,90€, da se samodejno podaljša. V kolikor to prekinemo in recimo čez dva meseca zopet vklopimo, velja stara cena. Tako mi je bilo sedaj razloženo. Lp
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

MarkoMan ::

Telemach, ni debate. Imajo agresivno politiko in dostikrat ponujajo 12 mesec brez naročnine. Tako dobiš za 9eu na mesec (povprečno) 350Mbs in 100Gb podatkov (oziroma celo neomejeno)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

V-i-p ::

Eh, tole si pa mimo brcnil. Brez naročnine mogoče že, eno leto. Kaj naprej? Krat xy mesecev x xy let?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ZveeZ ::

V-i-p je izjavil:

Sem preveril pri njih. POZOR. Paket iziSUPERKUL s ceno 7,90€ za vedno velja SAMO z aktivacijo in sicer z besedo "izi superkul" na 4008 (brez narekovajev) in pazit je treba, da je vsak mesec pred iztekom seveda na voljo novih 7,90€, da se samodejno podaljša. V kolikor to prekinemo in recimo čez dva meseca zopet vklopimo, velja stara cena. Tako mi je bilo sedaj razloženo. Lp

Jaz sem ga vkljucil preko aplikacije. Tam tudi pise: "ob izbiri paketa od/do akcijsko ceno obdrzite za vedno"

Sklepam, da je tak nacin aktivacije enakovreden smsju? Ne vidim smisla zakaj bi moral prav preko smsja vklopit in da tega ne bi omenili.
Glede potrebe po dobroimetju za avtomatsko podaljsanje, pa mi je jasno.

KTr1sk ::

V-i-p je izjavil:

Sem preveril pri njih. POZOR. Paket iziSUPERKUL s ceno 7,90€ za vedno velja SAMO z aktivacijo in sicer z besedo "izi superkul" na 4008 (brez narekovajev) in pazit je treba, da je vsak mesec pred iztekom seveda na voljo novih 7,90€, da se samodejno podaljša. V kolikor to prekinemo in recimo čez dva meseca zopet vklopimo, velja stara cena. Tako mi je bilo sedaj razloženo. Lp

Hvala za tole, jaz sem napisal sms, pa sem dobil takšno obvestilo

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

V-i-p ::

KTr1sk: meni je izrecno poudaril "izi presledek superkul na 4008" za to akcijo za vedno, ti si dal brez presledka ter DA NE VELJA z vklopom v app-u, ker to sem ga tudi vprašal, saj pa ja uporabljam aplikacijo. Ne vem, bo treba še kaj poklicat :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ZveeZ ::

poslal sms s presledkom in dobil isti feedback kakor KTr1sk.
Bom vprasal podporo ali je akcija aktivna na moji stevilki:)

V-i-p ::

ZveeZ, daj prosim, pa javi tukaj. Pa če boš klical, pocukaj jih za rokav, če aktiviran paket v tem obdobju iz app-a velja za zmeraj ali ne. Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

m3k ::

V-i-p je izjavil:

...za to akcijo za vedno...

V-i-p ::

m3k: top, zdaj je jasno vse. Hvala!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

KTr1sk ::

Če prav razumem iz konteksta, kdorkoli bo aktivral IziSuperKUL do 30.4.2022 in bom naslednje mesece pravočasno imel dobroimetje na računu bo zavedno ostala ta cena na paketu?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

V-i-p ::

Jaz bi rekel, da ja. Ampak sam bom vseeno ta mesec dan pred potekom na novo aktiviral preko sms-a ;). Ker meni je samo ta del "sporen" glede aktivacije, da ostane za vedno ta cena dokler redno podaljšuješ mi je jasno. Samo na podpori je meni rekel, da če ni dobroimetja in se ne podaljša te cene ni več, iz letaka, ki ga je dal m3k pa zadnji stavek pravi: "Paket se samodejno izključi, če računa ne napolnite v 30 dneh od poteka veljavnosti paketa." To me mal mede :). Jaz si razlagam, da v kolikor aktiviram 01. 04. itak poteče 30. 04. torej od tega datuma imam 30 dni "fore", da ga spet aktiviram za 7,90€? Panike itak ni. Zelo, zelo je nemogoče, da bi na to pozabil.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

Eden od družinskih članov uporablja poleg IZI še tole https://www.pay365.si/ za plačevanje. Deluje super.

V-i-p ::

Še tole dodam, sem ravno dobil odgovor.

"Pozdravljeni. Paket IZI SuperKUL po akcijski ceni je na voljo od 1. 3. do 30. 4. 2022. Uporabniki, ki boste ta paket aktivirali v tem času, boste imeli ceno paketa 7,90 EUR za vedno. Paket se samodejno izključi, če računa ne napolnite v 30 dneh od poteka veljavnosti paketa. Za vklop paketa IZI SuperKUL pošljite SMS s ključno besedo IZI SuperKUL na 4008. LP, Mateja"
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MrStein ::

Zdaj pa še nekdo naj napiše kaj točno je "potek veljavnosti paketa". In smo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

V-i-p ::

Sem zdaj preveril in naj bi blo takole: oni z dnevom aktivacije paketa štejejo teh 30 dni do poteka, torej, če aktiviram paket prvega januarja, poteče tridesetega januarja in to je dan tega poteka, ko se izključi če ga ne nafilaš ali nimaš dobroimetja na ta dan. Mal čudno majo napisano, pa jbg ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zobnik ::

Hot mi je poteklo 3 mesece od zadnjega filanja, seveda sem pozabil kupit in včeraj sem na Petrolu vzel telemach pred plačnik za 2 evra. Velja 3 mesece 14cent oc/min in dobiš 5 evrov že naložen. Za Hot je škoda da se ne da kupit na črpalki. Na trajnik nimam urejen

Kiwix ::

Jaz sem danes dobil obvestilo, da bodo bremenili 15,80€ (2x 7,90€), očitno bremenijo stari in novi paket za tekoči mesec...

tinx ::

Kiwix je izjavil:

Jaz sem danes dobil obvestilo, da bodo bremenili 15,80€ (2x 7,90€), očitno bremenijo stari in novi paket za tekoči mesec...


Isto je bilo pri meni,ko sem šaltal iz IZI mesec na IZI KUL. Sem jih kontaktiral pa so rekli, da nimajo nič s tem in da naj kontaktiram pay365. Tam so mi odgovorili nekaj v tem smislu, da se novi paket plača takoj pri aktivaciji stari pa po preteku obdobja... Ne vem kaj naj zdaj sploh naredim. Ali spet požrem dvakratno bremenitev ali kaj.

pay365 ::

Disclaimer - odgovarjam iz pay365 (plačila mobilnih storitev prek direktnih bremenitev) podpore... Za več info nas lahko kontaktirate preko https://www.pay365.si/pomoc/kontaktni-o...

Za IZI uporabnike, ki preklapljajo med IZIMESEC in IZI (SUPER) KUL paketi:

Odvečnemu strošku se lahko izognete na dva načina:
1. Paket IZI (SUPER) KUL aktivirate zadnji dan pred samodejno ponovno aktivacijo IZI MESEC ali
2. Takoj zaustavite IZIMESEC tako da pošljete sms "IZIMESEC STOP" na 4008. Enote paketa bodo ostale in jih boste lahko porabljali do konca veljavnosti. Po izteku veljavnosti aktivirajte paket IZI SUPERKUL. Veljavnost enot trenutnega paketa preverite s pošiljanjem sms "STANJE" na 4008.

Paket IZI KUL oz. IZI SUPERKUL se pri IZI aktivira in obračuna takoj - ne glede na to ali so enote prejšnjega paketa porabljene do konca ali ne. Enote prejšnjega paketa so ob aktivaciji pobrisane. Gre za pravilo določeno s strani mobilnega operaterja in ne pay365. Pay365 le posreduje pri plačilih.

Če bi npr. vaš IZI račun napolnili z vrednostnimi karticami kupljenimi na prodajnem mestu in potem 10 krat zaporedno preklopili med paketoma IZIMESEC in IZI SUPERKUL - bi vam iz IZI računa ob vsakem preklopu trgalo dobroimetje v vrednosti cene paketa dokler bi bilo dovolj stanja na računu.
Podobno se zgodi v primeru da plačujete prek pay365 le da se dobroimetje ne trga iz IZI računa ampak se ob vsakem preklopu zabeleži nova postavka v čakalnico - bremenitev pa se izvede kasneje - na izbrani dan v mesecu (8/18/28).


Navodila in razlaga mobilnega operaterja IZI:
Zaračuna se vsakokratni vklop paketa IZI KUL. Uporabnikom svetujemo, da porabijo prvotni paket do konca veljavnosti oz, dokler ne porabijo vseh enot prvotnega paketa. Ob prestopu iz IZIMESEC na IZI KUL ne svetujemo ponovnega vklopa IZIMESEC, saj se v tem primeru preostale enote pobrišejo.

V-i-p ::

Danes so mi odgovorili iz Izija.

Jaz: kaj točno pomeni stavek: "Paket se samodejno izključi, če računa ne napolnite v 30 dneh od poteka veljavnosti paketa."
Jaz si ga razlagam, da če paket aktiviram 01. 04. poteče 30. 04. in se izključi 29. 05. v kolikor ni napolnjen ponovno?

Izi: dobro jutro, tako je.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

neooo ::

Kodi za BoB 2 leti 50% narocnine:

BU2J1P in B42VVP

Dark000 ::

Izi ima zopet akcijo superkul za vedno 7,9e, za tiste ki ste šli čez to imam par vprašanj.

Trenutno sem na tem, da sem kupil sim kartico na petrolu za 1e in jo aktiviral. Kakšen pa je sedaj postopek, da naredim vse pravilno (rad bi imel direktno obremenitev, na hitro vidim, da gre nekaj preko pay365 - verjetno je potrebno ustvariti tam račun).

Če prav razumem preko spleta ne morem več prenesti tel. številke (ker sem sim že kupil) in to lahko uredim v poslovalnici, lahko tudi v telekomovi ali imajo oni posebej oz. se da to kar na petrolu urediti?

Glede aktivacije tega paketa in pay365, kako je najbolj optimalno (da ne bo dvojnega računanja) prvo urediti pay365 in potem aktivirati paket ali lahko tudi obratno?

Hvala za odgovore.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585681 (5149) Jerry000
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149902 (14623) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578730 (4314) zobnik
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6115874 (9835) Lonsarg

Več podobnih tem