» »

Smuči Volant???

Smuči Volant???

kokpa ::

Zdravo, siguren sem da imamo tukaj kaksnega strastnega smučarja. Pa me zanima če je že kdo testiral znamko Volant pulse white. Kakor opazim je avstrijska rocno delana, ter neko okrilje atomica...Pozna kdo to firmo??

Invictus ::

Te smuči so ponavadi ful trde in če nisi ravno top shit smučar, pretrde... Moraš se malo navaditi. Ena fura ni dovolj...

Tudi Mitja Kunc je imel včasih svojo znamko, ki je propadla.

Drugače so včasih te smučke, za razne firme, delali na Češkem... Samo design je bil drugi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kokpa ::

Invictus je izjavil:

Te smuči so ponavadi ful trde in če nisi ravno top shit smučar, pretrde... Moraš se malo navaditi. Ena fura ni dovolj...

Tudi Mitja Kunc je imel včasih svojo znamko, ki je propadla.

Drugače so včasih te smučke, za razne firme, delali na Češkem... Samo design je bil drugi...


Elanove Slx sem preizkusil in po celodnevnem smučanju še zmeraj mislim da so top, pa smučar ki gre enkrat na dve leti smučat. Ko smuči primerjam eno ob drugo bi rekel da je Volantova mehkejša. Če sem prav razumel prodajalca je rekel da je Volantova po trdoti 14 ala elanova 14...(to gledam smuči letnik 2013)

Unknown_001 ::

Predlagam Elan.

Opcijsko Atomic
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Ti pa ne smučaš kej dost, ane? Praktično vsak proizvajalec smuč ti proda vse žive vrste smuči, za kakšne smuči se odločiš je pa odvisno od tega, po čem se misliš spuščat.

Pulse white ne poznam, ampak po opisu sodeč gre za običajno vsestransko smučko za rekreativne smučarje, skratka, udobna reč za urejena smučišča, brez večjih težav gre tudi po celem, ni pa najbolj primerna za spustit pun šus.

mihor ::

kokpa je izjavil:

Elanove Slx sem preizkusil in po celodnevnem smučanju še zmeraj mislim da so top, pa smučar ki gre enkrat na dve leti smučat.


Tole dvoje pa ne gre ravno skupaj. :) Celodnevno smučanje in SLX, sploh pa če res malo smučaš (beri: manj kot ene 20 dni v sezoni). Nekaj od tega sigurno drži:

    * se smučaš ekskluzivno po modrih progah
    * večino smučarskega dneva preživiš na 'plaži' oziroma po brunaricah
    * si v ultra top telesni formi


SLX so pretrde za celodnevno smučanje. Če nisi v formi, jih ne boš izkoristil, kot se zagre, ker jih definitivno ne boš mogel dovolj pritiskat, sploh ne cel dan. Ja, če pravilno pritisneš bodo šle kot po tirnicah, a ko ti zmanjka moči, se boš samo še matral na strmini. Za bedne plave proge pa jih je škoda kupovat.

Da se vrnemo na prvotno temo, praktično vse smuči dandanes so dobre, najti moraš samo take, ki ti najbolj ustrezajo za najbolj sprejemljivo ceno. Elanov amphibio, recimo 12 ali pa 14 z enojnim titanalom (če si malo težji) je povsem soliden daily driver in se ga dobi za dobro ceno. Če si res penzič pa pogledaš kakšne mehkejše (10? 8?). Menda ima tudi Atomic redster x7 dober price/performance, nisem ga preizkusil. Naj še kdo kaj priporoča.

Volanta še svoj živi dan nisem videl, tako da ne vem. Sem preizkusil razne elanke, stocklije, volkle, pa ni bilo nekih res blaznih razlik, razen v kakšnih nišnih modelih (recimo ripstick), ki so narejeni za res specifične razmere. Tako da se z znamkami ne obremenjuj preveč. :) Najdi dober deal pa gasa na progo!

Pa, seveda, ne pozabi na ustrezne pancerje. Ne morem preveč poudarjat, daleč najboljša naložba! Pojdi k dobremu bootfitterju (Koala, recimo). Eventuelno lahko tudi tiste vakumske pancerje izkoristiš, samo so menda malo dražji, boš pa najbrž glih tolk zadovoljen.

Invictus ::

kokpa je izjavil:


Elanove Slx sem preizkusil in po celodnevnem smučanju še zmeraj mislim da so top, pa smučar ki gre enkrat na dve leti smučat. Ko smuči primerjam eno ob drugo bi rekel da je Volantova mehkejša. Če sem prav razumel prodajalca je rekel da je Volantova po trdoti 14 ala elanova 14...(to gledam smuči letnik 2013)

Seveda so top, sam nekdo, ki gre 1x na 2 leti smučat pač ne bo čutil razlik...

Za njega je vsaka trda smučka boljša os tistega sranja, ki ga ima doma... >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kokpa ::

Hvala vsem za odgovore. Tako kot sem napisal, smučam enkrat na dve leti in takrat dva tri modela smuči. Sposoja me pride 10eur na dan...prav imate da slx ne znam izkoristiti so me pa navdušile bolj kakor elan
Ambihio 12 ali 14, poiskusu sem tudi nek vsestranski model od elana 10(sem bil tak kot da prvic stojim na smučeh). Enkrat sem si tako sposodil še ficherjeve smuči mislim da so bile 175cm dolge na mojo visino 173cm in so letele samo radij je bil večji(pa tut model race al kaj že)...

Invictus ::

kokpa je izjavil:

...prav imate da slx ne znam izkoristiti so me pa navdušile bolj kakor elan

Seveda so te bolj navdušile, ker so lažje za smučat :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihor ::

kokpa je izjavil:

Enkrat sem si tako sposodil še ficherjeve smuči mislim da so bile 175cm dolge na mojo visino 173cm in so letele samo radij je bil večji(pa tut model race al kaj že)...


175 so predolge, če gre za navadne za na steptan sneg. Za powder recimo morajo bit daljše (ker imajo pač dodaten rocker spredaj), ampak to je drug špas. Skratka za navadne smuči glej nekje 15 cm pod svojo višino, tako da nekje v rangu 160 bi bile pomojem ok. Boš bolj uravnotežen na njih. Pancerje maš svoje?

kokpa ::

mihor je izjavil:

kokpa je izjavil:

Enkrat sem si tako sposodil še ficherjeve smuči mislim da so bile 175cm dolge na mojo visino 173cm in so letele samo radij je bil večji(pa tut model race al kaj že)...


175 so predolge, če gre za navadne za na steptan sneg. Za powder recimo morajo bit daljše (ker imajo pač dodaten rocker spredaj), ampak to je drug špas. Skratka za navadne smuči glej nekje 15 cm pod svojo višino, tako da nekje v rangu 160 bi bile pomojem ok. Boš bolj uravnotežen na njih. Pancerje maš svoje?


Pancerje si kupim ko bom dvakrat na leto začel smučat in ne prej...pa tudi vrjetno taksne z flexom nad 100

Invictus je izjavil:

kokpa je izjavil:

...prav imate da slx ne znam izkoristiti so me pa navdušile bolj kakor elan

Seveda so te bolj navdušile, ker so lažje za smučat :).

Imas čisto prav zlo lažje...zato pa pravim da mi cel dan ni bil problem smucat(rogla), brez brunarc, samo malica vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokpa ()

mihor ::

kokpa je izjavil:

Imas čisto prav zlo lažje...zato pa pravim da mi cel dan ni bil problem smucat(rogla), brez brunarc, samo malica vmes.


Mašinžaga al Jurgovo? Ker na mašinžagi je glih vseeno kaj maš pod nogami. :)

kokpa ::

mihor je izjavil:

kokpa je izjavil:

Imas čisto prav zlo lažje...zato pa pravim da mi cel dan ni bil problem smucat(rogla), brez brunarc, samo malica vmes.


Mašinžaga al Jurgovo? Ker na mašinžagi je glih vseeno kaj maš pod nogami. :)


Jurgova seveda. Jutri pa gremo v trbiž al pa nassfeld...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819443 (1607) Magic1
»

Pomoč pri nakupu smuči?

Oddelek: Šport
326780 (5831) kremenko1
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522185 (9995) G_mAn
»

Smučanje

Oddelek: Loža
255017 (4316) levaky
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916737 (11207) schurda

Več podobnih tem