» »

ISDN + ADSL

ISDN + ADSL

tx-z ::

Pr nas doma je edina možnost, da bi mel hiter internet nakup isdna in nato adsla. Zdej me pa zanima, kakšne bi ble razlike v ceni pri pogovorih med navadno linijo in isdn-om, in če je popust z adsl tut za dijake (piše da je za študente). Zdej plačujemo povprečno 7-9.5kSIT mesečno, od tega 3-5kSIT za internet in kok bi blo pol k bi mel isdn pa adsl(najcenejšo varjanto). Aja, priključnina .101 paketa je 25kSIT brez ddv, kok je pa priključnina za adsl(modem itd.,)??
tx-z

fictionel ::

ja lahko mas tut kot dijak - najcenejsa 1024/256 je 5900sit
pogovori nevem
priključnina in nakup modema za adsl je 30000sit (saj bla je tolk)

lp...

MadMax ::

A za 101+ADSL ne velja več popust na ISDN? (23kSIT pa se malo Z DDVjem)

aja: cene pogovorov v telefoniji so enake za analogni in ISDN prikljucek.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

fictionel ::

mad max.. to pa nevem.. tko je blo nekej mescov nazaj :D

mitfif ::

Če nadgradiš tel priključek iz PSTN v ISDN+ADSL imaš pri ISDN paketu 101 20% popust kar pomeni 21.520 SIT z DDV, pri paketu 201 pa imaš 10% popusta kar znaša 41.310 SIT z DDV + seveda 30.000 Sit za ADSL.
Pomeni, da bi tvoj strošek bil 21.520ISDN + 30.000ADSL = 51.520 SIT
Pogovori bodo prišli isto saj je impulz enak.
Naročnine boš imel 3.691 Sit ISDN, 5.900 ADSL( študentski paket ) + pogovori.
Upam, da sem kaj pomagal.

Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitfif ()

Dusko ::

JA saj pa paket 101 je bil 10 obrokov po 2.200 ali nekak tak da pol plačaš 23.000 sit cene inpulzov so iste kot pri eni liniji.Edino narocnina je se mi zdi za 1.100 dražja kot pri navadni liniji.ADSL pa na 3 obroke po 10.000
pol pa študentsski ,dijaški paket za 5.900 1024/256

_Dejan_ ::

Živjo jst mam eno vprašanje pa upam da mi bo kdo znal odgovort.
In sicer konec septembra se selimo na Vrhniko sedaj pa živimo v kočevju. V kočevju mamo navaden telefon in me zanima če se da to naročniško razmerje prenest na vrhniko in če se da kakšni so stroški, zdaven pa bi prešaltal na ISDN+ADSL. Če pa ta opcija ni možna me pa zanima kok stane osnovni priklop ISDN-ja.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

tx-z ::

zakaj niste prej povedal; mi nismo šli na isdn sam zarad tega k smo mislni da so dražji impulzi; pol bi bla naročnina okol 10kSIT ??-ja, sam bi mogl telefon name napisat očitno??
tx-z

mitfif ::

Telefon ostane tako kot je, za ADSL naročnika pa napišeš sebe oz. tistega ki je dijak ali študent.

Dusko ::

Ne rabiš nič prepisovat telefona. TI si lastnik ADSL-a ,da lahko maš študentski paket. Mama ali pa ata pa je lastnik ISDN. In ti samo podpiše neki dokument ,ki ga telekomovci prinesejo ob montaži ,da ti dovoljuje uporabo svojega telefona. Jaz sem lastnik ADSL-a babica pa ISDN.
Če hočete prepisat telefon dodatnih 10.000 sit ,če je prejšnji naročnik še živ.Če je pa že umrl pa 3.000 mislim ja mrtev morš bit te je ceneje :)

Preneseš pa lahko adsl kamorkoli seveda če je tam možen.
Drugače pa se pozanimajte na telekomu.
Pa še to navadnim uporabnikom z navadno linijo bodo ponudili pir telekomu dva paketa nižja naročnina višji impulzi in obratno pri ISDN pa tega ne bo.
Ker se je se mi zdi podražla naročnina za navadno linijo ISDN pa se ni.

Zheegec ::

Tista pogodba - če so starci lastniki ISDN, ti pa ADSL -- je že pod tvojo pogodbo s SIOLom, samo izpolniš in starci podpišejo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Senitel ::

Kako pa zgleda ta ISDN + ADSL opcija? Imajo v pogodbi za ISDN kaj za "obkljukat", ce hoces se ADSL, ali moras pac rect se za ADSL pogodbo?

ericsson ::

kak prenos je pri opciji 1024/256?
kolko Kb/s na sekundko lahk vlečeš z neta?

Senitel ::

A je tolk tezko delit z 8? >:D 128KB down in 32KB up...

tx-z ::

tole 1024/256 so kilobiti; en bajt je sestavljen iz 8 bitov, torej je prenos proti tebi teoretično maksimalno 128kbajtov/s, pošiljanje pa 32kbajtov/s

ericsson: siolova adsl stran daš prijavi in samo pritisneš na gumbke (ta prvi recimo študent ali dijak; pol pa označš kaj hočš met)

kok časa pa čakaš da ti prklopjo isdn pol pa še adsl?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

tx-z ::

sentinel; grr prehitu si me
tx-z

ericsson ::

sorry:D

kako se pa v praksi obnese ta 1024/256?

tx-z ::

ja; downloadanje linuxa iz slo-techa se obnese tok k piše (pr teti dela 127kbajtov/s s tega strežnika); odvisno od strani; se pa bolš zaenkrat obnese kot kableski
tx-z

tx-z ::

zdej sm poklicu na telekom pa reku da naj pošljejo prijavnco za isdn pa adsl, pa upam da bo do jutr al pa v soboto že pršla, da grem k babici podpisat :)
tx-z

tx-z ::

še zadnje vprašanje preden oddam naročilo: a je naročnina za ISDN za obedve telefonski številki skupaj okol 3600 SIT al za vsako posebi ??
tx-z

Mavrik ::

Za obe dve skupaj.
The truth is rarely pure and never simple.

McHusch ::

Še tole glede lastništva ADSL-ja. Pri nas je foter lastnik ISDN in ADSL, pa ni bilo nobenih komplikacij, ko sem poslal aneks za vklop študentskega paketa. Sam pod opombe vpišeš, da je lastnik tvoj foter, pa da ti uporabljaš ADSL.

Cveto ::

Kako pa izkažeš, da si študent? Ker moja punca študira ob delu, potrdilo o šolanju ma pa tud! A to pol še kej preverjajo, ko je konc letnika?

danielka84 ::

da!
Vsako leto moras na siol poslati potrdilo o solanju za tekoce leto.
Ce ne, ti kar avtomatsko preklopijo nazaj na standard paket in mas drazjo poloznico.

lp

Mavrik ::

1. Ti prej pošljejo kako obvestilo ali kaj?
2. Moraš še poleg enkrat priložiti aneks ali kak drugi obrazec?
The truth is rarely pure and never simple.

tx-z ::

khh.danes dobim da so dobil pogodbo in da bodo poklical v naslednih dneh in da bi se zmenl kdaj bi prklopl: na koncu pa piše da bojo vedl če je priklop ADSL-a možen, šele k bojo pršli sm 8-O . če ne podpira pol bi brezveze kupl isdn in bi za odklop plačal 60kSIT.
tx-z

danielka84 ::

1. Da, posljejo ti obvestilo po mailu
2. Ne

lp

tx-z ::

v torek pridejo montirat isdn, upam da bojo tut adsl..
tx-z

tx-z ::

jupi! jupi! adsl, kaj pravte da dela slo-tech počasi, ful hitr gre! kr ne morm verjet :)
tx-z

Mavrik ::

Čestitam za novo pridobitev 8-)
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114227 (10114) Bistri007
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
281613 (1000) monster-x
»

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
716712 (4268) clemmy
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049582 (7264) flipflop
»

Je kdo slišal za ADSL brez ISDNja drugo leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545650 (3938) shock

Več podobnih tem