» »

Powerbank z USB-C izhodom

Powerbank z USB-C izhodom

Okapi ::

Kakšen predlog za dober powerbank z USB-C izhodom? Zmogljivost cenim bolj kot ceno (do ene mere;) )

Mavrik ::

Kakšne vrste zmogljivost te pa zanima? Hitrost polnjenja, kapaciteta, kaj drugega?

Jaz mam Aukey PB-XD10 pa je vredu.
The truth is rarely pure and never simple.

Okapi ::

Čim večja kapaciteta v čim manjšem ohišju. Pa da ne razpade ravno takoj.

V0RT3X ::

Ta nov od xiaomi zgleda kul (celo 45w output)

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-...

Lonsarg ::

Iščem že dlje časa pa ne najdem powerbank z dvema USB-C izhodom. Ne vem zakaj so toliko za časom pa dajo še vedno dva navadna, ko pa naprav brez USB-C skoraj ne prodajajo več.

Groot ::

Lonsarg je izjavil:

Iščem že dlje časa pa ne najdem powerbank z dvema USB-C izhodom. Ne vem zakaj so toliko za časom pa dajo še vedno dva navadna, ko pa naprav brez USB-C skoraj ne prodajajo več.


No ampak večina oziroma praktično vsi kabli, ki so priloženi telefonu imajo na enem koncu navaden USB. Posledično je večja verjetnost da bo nekdo vzel powerbank, ki ima navaden output

fujtajksel ::

V0RT3X je izjavil:

Ta nov od xiaomi zgleda kul (celo 45w output)

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-...


Ja tole izgleda fajn in bi moralo futrat tud manjše laptope.
Imam pol manjšega tankega Xiaomi USB-C ki kot večina manjših USB-C nima dovolj ne moči ne napetosti za laptope, ampak za telefon ipd se super obnese in izgleda lepo narejen.

Moraš res vedet kakšno kapaciteto in moč (kombinacije napetosti in toka) rabiš. Nižje moči so standardne, višje opcijske. Pa precejkrat se dogaja, da tudi načeloma podprta kombinacija s konkretnim laptopom ne dela in je dobro konkretno pogugljat. Npr Dell XPS 15 bi moral preživet s 45W @ 20V 2.25A, pa Dellovi polnilci delujejo, večina drugih pa ne, medtem ko večina tistih s 60W @ 20V 3A deluje.

Groot je izjavil:


No ampak večina oziroma praktično vsi kabli, ki so priloženi telefonu imajo na enem koncu navaden USB. Posledično je večja verjetnost da bo nekdo vzel powerbank, ki ima navaden output


USB-C PD ima protokol za power negotiation, ki ga powerbanki z navadnim USB ne podpirajo. Slednji pa imajo starejše Quick Charge, AI ipd finte. Dejansko je treba dobro pogledat, kaj rabiš. Ne da bi bil napačni čist za v smeti, ampak polni počasneje kot bi zmogel.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Jaz ga bom rabil (tudi) kot rezervo za en fotoaparat, ki ga menda ni mogoče polnit, če ni na obeh straneh USB-C.

Lonsarg ::

Ja USB-PD standard od verzije dve dalje (verzije 1 ni več na trgu) zahteva USB-C na obeh koncih. Jaz pa rabim vsaj dva USB-PD 30W priključka na powerbanku. Še bolje da je eden izmed njih 45W.

Telefoni z USB-C res zaenkrat poleg USB-PD podpirajo ponavadi še druge standarde in se torej polnejo tudi če je na drugem koncu navaden USB oriključek in Quick Charge ali kaj takega. Moj tablet zahteva USB-PD in ne bom kupil powerbanka, če z njim ni možno dveh takih tabletov polnit, ker mislim to met za nekaj časa. Powerbank z zgolj enim USB-PD priključkom bo obsolete prekmalu.

fujtajksel ::

Isti standard na obeh straneh itq rabiš pri vseh variantah. Če ni, ostanejo samo nizke moči po starem USB standardu.

Tole z več priključki razumem da bi rad, ampak na sceni je žal precej malo powerbankov ki zmorejo večje moči (ti bi rad skupaj 60W oz 75W) in so v glavnem relativno veliki in dragi, pri USB-C je še posebej majhna izbira. Dejansko je že USB-C AC adapterje z večjo močjo in več priključki težko najt in so težave z združljivostjo (max po standardu je 100W @ 20V 5A, ni vsaka žica dobra).

Včasih je pri powerbankih težko najt podatek kolk W dejansko futrajo. Npr za Dellov relativno močni Power Companion 18000mAh (ki ni USB-C), ki lahko futra XPS 15, ki nominalno rabi 130W, z nekaj naprezanja najdeš, da dejansko iz baterije daje 65W, priključen na AC pa 90W.

Gor omenjeni Aukey 10000 in tudi moj Xiaomi 10000 imata max moč 18W... torej moraš najbrž iskat med 4x tolikšnimi cegli.

Mavrik ::

Pri tem pač moraš razumeti da imajo baterijske celice zgornjo mejo koliko toka lahko z njih vlečeš in če hočeš imeti močan bank, bo pač ogromna krava z veliko celicami.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

Večji moč je kot ste rekli sami najlažje doseči z več celicami. Če torej 10000mAh zmorejo 30W, bi 20000mAh powerbank moral komot 60W dati, kar je več kot dovolj za dva 30W USB-PD porta (oziroma več, ker itak se per port max ponavadi daje večji kot skupne max, ker se to dinamično samo zmanjša glede na skupno omejitev).

Skratka dejstvo da se 25000mAh powerbanke prodaja z mizernim enim USB-PD je žalostno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Ni krize glede celic, 35A dajo ven dobre 18650 celice, kar je 130W. Na celico.

Če se vzame nekaj kar bi povprečno dali v PB so cca 6A z 3300mAh. Ker so vezane vzporedno je to že pri treh 18A toka pri 3.7V (66.6W), 20000mAh PB ima ravno 6 celic in skupaj lahko celice oddajo 130W

Problem je pri elektronki ki iz tega dela višje napetosti.

nejcek74 ::

jaz mam
Sandberg 420-31 10000mAh, slabih 30€
20 000mAh so mi fizično preveliki, že ta je na meji. Šaomi (10.000) mi je v resnici bolj simpatičen, ampak nima dveh izhodov.

https://sandberg.it/en-gb/categories/mo...

Invictus ::

Kot da za napajanje rabiš na obeh straneh USB-C...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Potrebuješ (pri nekaterih napravah), ravno v tem je hec. Brez tega se ne polni.

Lonsarg ::

Tako "na oko" pravilo je da pri telefonih ne rabiš pri tabletih in ultrabookih pa rabiš nujno.

Pri telefonih fallbacka (oziroma je mišljen že kot primarno) na Quick Charge, ki je v tem primeru dovolj. Pri tabletih pa bodisi fallbacka na neuporabno počasnost (moj Surface Go, Quick Charge namreč ne podpira, zgolj USB-PD ter osnovni 0.5A USB, ki pa je neuporaben), bodisi fallbacka sploh ni (npr. Mac).

To je na oko pravilo, ker nekateri Nexus telefoni tudi NE podpirajo Quick Charge recimo in tega bo še več, dogaja se počasen premik v USB-PD only, zaradi kompatibilnosti bo sicer večina telefonov imeli še druge protokole nekaj časa ampak me ne gane, adapterje in stuff kupujem USB-PD based in morda za backup še kak star port za kak star fotkič itd. Powerbank z dvema starima portoma leta 2019 pa je no-go, in vsi močnejši so taki... Praznijo stare zaloge in odlašajo z lansiranjem česa novejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

louser ::

matobeli je izjavil:

Ni krize glede celic, 35A dajo ven dobre 18650 celice, kar je 130W. Na celico.

Če se vzame nekaj kar bi povprečno dali v PB so cca 6A z 3300mAh. Ker so vezane vzporedno je to že pri treh 18A toka pri 3.7V (66.6W), 20000mAh PB ima ravno 6 celic in skupaj lahko celice oddajo 130W

Problem je pri elektronki ki iz tega dela višje napetosti.

Tistih 35A ni napor, ki ga zmore celica v eno.

Upoštevaj še nekje 10% izgub.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

matobeli ::

Sej zato jih imaš 6.

10% izgub od 140W pa je točno 14W, ostane še 126W za potrošit.

Mal čudno si vse napisal in res ne vem kje vidiš težavo.

louser ::

V nepoznavanju.
Trenutno ni baterije, ki bi zmogla 35A CDR.
https://www.e-cigarette-forum.com/attac...

matobeli ::

Ojoj pa res, bom drugič malo več "napora" vložil v "relevantne" podatke.

Lonsarg ::

No kljub temu da je malenkost previsoko številko rekel (malenkost), moč sploh ni problem, evo 20000mAh 65W, 26000mAh 90W.

Problem je ker imata oba kljub moči zgolj en USC-C output!! Kriminal! In žal so vsi na trgu takšni, pomoje je res vzrok da so to primarno kitajci in na tistem trgu USB-C ni še toliko in, jaz pa imam skupaj z mojo doma dva mobitela in tablet na USB-C ter fotoaparat na Micro USB. Torej od 4ih "najbolj mobilnih" naprav imam 3 USB-C, in to ravno tiste tri, ki se zgodi da lahko zvečer na potovanju da vse hkrati dam polnit. Mobitela se res da polnit tudi na USB-A preko adapterjev, ampak halo, ne bom zdaj takih starih priključkov kupoval, kmalu znajo masovno mobiteli prihajati ki bodo izključno preko native USB-C protokolov se polnili..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

louser ::

matobeli je izjavil:

Ojoj pa res, bom drugič malo več "napora" vložil v "relevantne" podatke.

problem je v tistih, ki se bolj potikajo tod in ne vedo ravno dosti.
Taki bodo skupaj zvezali 10 prelepljenih 50A baterij (ki so v resnici 10A), jih preobremenili in imeli novoletni ognjemet.

fujtajksel ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276596 (5466) Karen
»

Prenosna baterija, cim ceneje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
392584 (734) Samael
»

Kateri Power pack / power bank ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13630431 (11221) k4vz0024
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817762 (8547) rdecaluc
»

DIY powerbank z 10+ 18650 celic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81501 (960) xda develope

Več podobnih tem