» »

Sonda za merjenje vsebnosti kisika v vodi

Sonda za merjenje vsebnosti kisika v vodi

ahonen ::

Pozdravljeni,

zanima me, če kdo med vami ve, kje bi dobil podobno sondo kot je spodaj na linku za nižjo ceno.Uporabljal bi jo za merjenje vsebnosti raztopljenega kisika v vodi in sicer v čistilni napravi.
V poštev pridejo merilne naprave iz amazona, ebaya, aliexpresa,... in sicer če so preizkušene z vaše strani.
Hvala za odgovore!!

http://www.1meritev.si/kat/MERILEC_KVAL...

MajorM ::

Komntiram samo za to, da bom lažje našel za referenceo.
Tudi jaz sem pred časom malo iskal nekaj takšnega predvsem pa takšno, ki bi jo lahko integriral v nadzorni sistem. Torej z neko vrsto digitalne komunikacije.

ahonen ::

MajorM je izjavil:

Komntiram samo za to, da bom lažje našel za referenceo.
Tudi jaz sem pred časom malo iskal nekaj takšnega predvsem pa takšno, ki bi jo lahko integriral v nadzorni sistem. Torej z neko vrsto digitalne komunikacije.


Problem je, ker je skoraj vsaka čistilna naprava s puhalom brez te sonde, ki pa je za moje pojme bistvena zadeva. Podobno kot osebni avto brez števca kilometrov ali števca za gorivo.
Pri nas so cene drage, okrog 300€ je najcenejša sonda. To je navadna sonda, s katero bi moral vsake toliko časa delati meritve.
Sem pa tudi malo povprašal kako je s tem, da bi se kupilo puhalo, ki je povezano s sondo, vmes pa je ura, ki vklaplja in izklaplja puhalo če je kisika preveč/premalo. Po odgovorih so cene visoke za znoret, tako da se očitno ne izplača.

dragana ::

Glede na to, kar si napisal tu in v ono temo, ki so ti jo zaprli, izgleda, da si napačno predstavljaš kako čistilna naprava deluje. Kisika ne more imeti preveč. Kvečjemu ga je lahko premalo. Ne izklapljaj sam vpihavanja, ker ti bo aktivno blato (brozga fekalij in organizmov, ki ga prebavljajo) umrla zaradi premalo kisika. Potem čistilna naprava ne bo več delovala.
BPK(7) - biološka potreba po kisiku: pomeni koliko kisika organizmi v v 1L vode potrošijo v 7 dneh. Ta vrednost ti pove, koliko organskih snovi je v vodi, ki jih je še mogoče z organizmi pojesti. Ta vrednost mora biti na iztoku iz čistilne naprave čimnižja. Nižja kot je, bolje deluje čistilna naprava.
KPK je kemijska potreba po kisiku. Pove koliko kisika moraš dovesti v liter vode, da boš vse kar ni voda oksidiral do konca. Ta vrednost je višja od BPK.

starfotr ::

Jaz ti predlagam, da se obrneš na lokalno komunalo ali kako drugo podjetje, ki se pri vas ukvarja s čistilno napravo za vaše mesto.

Oni imajo tam kemika, ki ima tudi osnoven laboratorij. Najbolje, da pridobiš kontakt in ti bodo pomagali. Seveda, ti uradno tega ne bodo delali, ker imajo samo za lastne potrebe. Če si pa prijazen, lahko pa marsikaj dosežeš.

ahonen ::

dragana je izjavil:

Glede na to, kar si napisal tu in v ono temo, ki so ti jo zaprli, izgleda, da si napačno predstavljaš kako čistilna naprava deluje. Kisika ne more imeti preveč. Kvečjemu ga je lahko premalo. Ne izklapljaj sam vpihavanja, ker ti bo aktivno blato (brozga fekalij in organizmov, ki ga prebavljajo) umrla zaradi premalo kisika. Potem čistilna naprava ne bo več delovala.
BPK(7) - biološka potreba po kisiku: pomeni koliko kisika organizmi v v 1L vode potrošijo v 7 dneh. Ta vrednost ti pove, koliko organskih snovi je v vodi, ki jih je še mogoče z organizmi pojesti. Ta vrednost mora biti na iztoku iz čistilne naprave čimnižja. Nižja kot je, bolje deluje čistilna naprava.
KPK je kemijska potreba po kisiku. Pove koliko kisika moraš dovesti v liter vode, da boš vse kar ni voda oksidiral do konca. Ta vrednost je višja od BPK.



Ne skrbi, sem naštudiral mehanizem delovanja in vse ``finte´´ tako da ne govorit na pamet. Seveda je v MČN lahko preveč kisika, posledica tega je plavajoče blato, za katerega pa očitno nisi slišala. Ko je puhalo delovalo 24/7 so se pričeli problemi s plavajočim blatom in pa smradom, sedaj ko sem vstavil uro in nastavil ``od oka´´ čas, deluje zaenkrat ok.
Zato bi potreboval nek izračun, koliko časa naj puhalo deluje glede na porabo vode, volumen MČN itd..

starfotr je izjavil:

Jaz ti predlagam, da se obrneš na lokalno komunalo ali kako drugo podjetje, ki se pri vas ukvarja s čistilno napravo za vaše mesto.

Oni imajo tam kemika, ki ima tudi osnoven laboratorij. Najbolje, da pridobiš kontakt in ti bodo pomagali. Seveda, ti uradno tega ne bodo delali, ker imajo samo za lastne potrebe. Če si pa prijazen, lahko pa marsikaj dosežeš.


Sem se obrnil. Živa komedija. Po pogovoru, mi je direktor komunale dejal, da se mu itak ne izplača hoditi po hišah ki imajo MČN in vzemati vzorce, češ, saj nobeden vzorec ne bo ustrezen.
Ko sem mu začel govoriti o plavajočem blatu in pa kako se ga rešit je bil tiho, saj tega še v življenju baje ni videl.
Skratka, opcija s komunalo odpade ker je njihovo znanje na zelo nizkem nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahonen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mala čistilna naprava - izkušnje

Oddelek: Loža
3612630 (837) kriptobog
»

Podražitev komunale za več 100% (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911856 (8986) Magic1
»

čistilna naprava - na dvorišču...

Oddelek: Loža
346752 (5101) T0RN4D0
»

Pridobivanje dušika iz vodika

Oddelek: Znanost in tehnologija
223362 (2907) Thomas
»

Ljubljanca

Oddelek: Loža
332456 (1428) gzibret

Več podobnih tem