» »

Nakup avta 4x4

Nakup avta 4x4

«
1
2

Trocki ::

Torej odločam se za nakup rabljenega avtomobila z budgetom 12k€ (+-1k). Pogoj je, da ima 4x4 pogon ter da je malo višji. Najraje dizla.
Zaenkrat sta v ožjem izboru Yeti ter Forester, v rezervi pa še Subaru XV, Mazda CX-5, Mitsubishi ASX ter Ford Kuga.
Sedaj me pa zanimajo izkušnje s katerim od teh vozil, mnenja, priporočila,...

anketar ::

pravi 4x4 al mestni 4x4?

Trocki ::

Kaj pa vem. Živim na 700m na Notranjskem kjer plužijo kadar se jim da :)
Mogoče mi je bolj kot dobre terenske zmogljivosti pomembna lega na cesti ter dokaj udobna vožnja. Ne bom se sedaj ganjal po brezpotjih ravno.
Pa včasih rad malo bolj "poženem" avto :)
Malo me skrbi cena delov ter servisov pri Subarujih itd.

gregor_m ::

Za tvoj proračun bi bil Dacia duster, mogoče če boš imel srečo zadni model Suzuki vitara. Ta dva imata dost dobre terenske zmogljivosti v primerjavi z današnjimi mestnimi SUV.

KAVINSKY ::

matobeli ::

Enako kot če bi kupoval navaden avto rabimo še kakšen podatek. Kolk more bit avto prostoren in kolko kilometrov delaš letno?

Subaruja ne vzet dizla, načeloma pa so to super avti. Rezervni deli so dragi če popravljaš na uradnem servisu, pa še to kadar kaj resnejšega crkne. Če znaš kaj sam naročit je hitro ceneje vse.

Škoda yeti je kar OK, sam niso ravno pocen za tak avto.

Dacia duster je super za teren, tazadnja verzija tudi ni čista drvarnica. Neka Lada Niva za moderni čas. Ni pa blazno velik avto.

Trocki ::

SX4 in Duster odpadeta, ker mi sploh ni všeč oblika teh dveh avtov.

Letno delam dobrih 20k kilometrov, prostora ne rabim ravno veliko, vseeno pa nočem da je avto majhen (pes, kamp oprema,...)
Zakaj ne dizla Subaruja? Menda samo prvih modelov ne priporočajo, od letnika 2010 ali 2011 je menda vse tako kot je treba.

matobeli ::

Za 12k dobiš sam subaru XV dizl mlajši od 2011 na avto.net

Ene 5jih je, od tega samo tale ki nima 200kkm https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

Mogoče še kakšen drug vmes, ampak vse z 200kkm+

Komot vzameš bencin, magar predelaš na plin če te matra poraba.

Dej poglej še Hyundai in Kia terence če ti je kaj všeč.

ProGo ::

Dizel Foresterji so imeli neko večjo napako na motorju, na servisih so menjavali "polovico bloka" motorja. Če si imel srečo v garanciji, če ne pa ... Je pa to bilo nekaj let nazaj, kmalu potem ko je prišel dizel bokser motor. Pa še reduktorja nima. (Ja, rabiš ga.)

subby ::

Roke proč od dizelskega boxerja. Niso jih brez razloga nehal delat pri Porscheju in Subaruju. Reduktorja za normalno rabo ne rabiš.

anketar ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

koyotee ::

anketar je izjavil:

kaj pa
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


:)):)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jero_no1 ::

@anketar: tale nasvet je pa res en velik LOL :))

Kaj pa Honda CR-V? Tako starejši 2.2 kot novejši 1.6 dizel motor sta OK.
Priporočam, da pred nakupom malo preveriš, če imaš za določeno znamko kakšnega sposobnega serviserja blizu.

Trocki ::

Do katerega letnika pa imajo Subaruji ta problematični dizelski boxer? Ker Forester 2011-2012 me res mika.

ProGo ::

Letnik 2009 ima 100% to napako, mogoče so kasneje to odpravili, ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

NikolormousB ::

jero_no1 je izjavil:

@anketar: tale nasvet je pa res en velik LOL :))

Kaj pa Honda CR-V? Tako starejši 2.2 kot novejši 1.6 dizel motor sta OK.
Priporočam, da pred nakupom malo preveriš, če imaš za določeno znamko kakšnega sposobnega serviserja blizu.


Zakaj pa LOL? Skoraj edini pameten predlog v temi.

Za zasneženo asfaltirano cesto ne rabiš reduktorjev, dovolj je soliden 4x4 pogon z dobro distribucijo navora in dobre zimske gume. Glede ostalih stvari pa mini lepo paše v to, kar OP želi.

Ni prevelik, po cesti se pelje boljše od vseh terencev (glede na to, da po snegu opraviš verjetno okoli 1% vseh poti, je smiselno, da se 99% časa avto pelje dobro). Pa znamka zelo dobro drži vrednost, avto bo tudi čez 5 let še nekaj vreden.

Kar se tiče off road zmogljivosti pa predlagam ogled tega:

Praktično vsak sodoben, vsaj malo dvignjen avto s 4x4 pogonom je zmožen več kot povprečen voznik.

Heisenberg ::

Dve leti nazaj sem že skoraj kupil Subaru Legacy in ko sem gledal oglase pri nas in na Mobile.de je bila 1/3 oglasov z okvaro motorja. Tudi ta ki sem ga šel gledal je že imel nov motor vgrajen.
Na koncu sem se odločil da ne kupil.

Naj bi bili pa varni pred temi napakami - pok srednje osi - diesel motorji po letu 2014.


Ker navijam za japonce bom predlagal CR-V katerikoli letnik

Machete ::

Pa ena zelo pomembna malenkost: DOBRE/USTREZNE GUME 2WD so več kot 4x4 s slabimi gumami!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

msjr ::

Subaru (bencinar) ali pa Toyota Land Cruiser ali pa Fiat Panda 4x4 (dobro, ta je premajhen), mogoče še Nissan Pathfinder. V [italijanskih] Dolomitih domačini nimajo drugega, je pa res da teta pride po zasneženi cesti gor in dol s Tipotom, tako da premisli, če res potrebuješ 4x4.

TheBlueOne ::

Nekaj 1000€ vec pa dobis novo Vitaro.

rosomah ::

Trocki je izjavil:

Kaj pa vem. Živim na 700m na Notranjskem kjer plužijo kadar se jim da :)
Mogoče mi je bolj kot dobre terenske zmogljivosti pomembna lega na cesti ter dokaj udobna vožnja. Ne bom se sedaj ganjal po brezpotjih ravno.
Pa včasih rad malo bolj "poženem" avto :)
Malo me skrbi cena delov ter servisov pri Subarujih itd.


suzuki vitara , dobra lega pa dober 4x4... dizel je malce len, ampak ima precej navora (320, če se ne motim) al' pa sx4 s-cross isto dizel... sem nekaj časa vozil tudi asx-a.... po snegu isto v hribe... dober 4x4 - kakšno lego ima pa ne vem... nisem imel prilike sprobat

rosomah ::

@ninjamig21...
Zakaj pa LOL? Skoraj edini pameten predlog v temi.
vitara ga šišne....

TheBlueOne ::

Jaz imam ravno danes termn za iti gledat novo Vitaro za dobre 20k€, kjer je tanov motor s 140 konji, 4x4, automatski menjalnik, max oprema z novim vecjim displayem....

Cene starega agregata s 120 konji in 4x4 se zacnejo dosti nizje.

anketar ::

vitara pa s-cross mata zlo majhen gepek, litrskega ne gledat ker je slow as fuck

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

rosomah ::

anketar je izjavil:

vitara pa s-cross mata zlo majhen gepek


štirje odrasli pa kufer gor pa na morje.....kamp opremo pa psa bo že spravu not ;);)

NikolormousB ::

rosomah je izjavil:

@ninjamig21...
Zakaj pa LOL? Skoraj edini pameten predlog v temi.
vitara ga šišne....


V čem? Na cesti je mini v drugem razredu (lega, motor, to kar je OP izpostavil kot željo), na snegu Vitara ni nič posebnega.

Potem pa ostaja še dejstvo, da Vitare za tak denar ne dobiš.

rosomah ::

NikolormousB je izjavil:

rosomah je izjavil:

@ninjamig21...
Zakaj pa LOL? Skoraj edini pameten predlog v temi.
vitara ga šišne....


V čem? Na cesti je mini v drugem razredu (lega, motor, to kar je OP izpostavil kot željo), na snegu Vitara ni nič posebnega.

Potem pa ostaja še dejstvo, da Vitare za tak denar ne dobiš.


sva se mela prilko sprobat.... na ac.... prazna ac, mimogrede.... ona dva mi trije not.... sem pri precej nad omejitvijo popustil zaradi mile mi žene ;)... drgač bi šlo do maribora tko....
za samo lego ne bom trdil... trdim pa, da ima vitara dobro lego na cesti zelllo!!!! pa mam gor kumho gume zimske ....

anketar ::

1.4 turbojet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

rosomah ::

jap.... s kufrom gor (glej prejšnji post) 170 u vrhniški bp.... če bi bla prazna ac bi še malo več...

boosterjet ;):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rosomah ()

anketar ::

nice

a te je A stebriček kej motu v pogledu na levo stran (ceste izven naselij)? tok so debeli te stebrički, da težko zavoj ocenš

HappyPills ::

Mitsubishi. Spregledana znamka, ki pa ko ga enkrat imaš sam še to kupuješ.

NikolormousB ::

sva se mela prilko sprobat.... na ac.... prazna ac, mimogrede.... ona dva mi trije not.... sem pri precej nad omejitvijo popustil zaradi mile mi žene ;)... drgač bi šlo do maribora tko....


40 konjev manj, 20nm navora manj, 200 kubikov manj, 2 sekundi več od 0-100.

Ampak ok, če ti praviš.

rosomah ::

manj moteč kot pri merivi (zelo moteč) in pri ix20 (manj moteč)
da popravim prejšnji: 4 odrasli pa kufer na streh pa prtljaga

HappyPills je izjavil:

Mitsubishi. Spregledana znamka, ki pa ko ga enkrat imaš sam še to kupuješ.


res je... malo cikam na outlanderja....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rosomah ()

Machete ::

Če ni premajhen, letos pride nov jimny. Menda se tepejo zanj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

anketar ::

jimny je cute, so zadel v nulo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Timurlenk ::

Trocki je izjavil:

Torej odločam se za nakup rabljenega avtomobila z budgetom 12kEUR (+-1k). Pogoj je, da ima 4x4 pogon ter da je malo višji. Najraje dizla.
Zaenkrat sta v ožjem izboru Yeti ter Forester, v rezervi pa še Subaru XV, Mazda CX-5, Mitsubishi ASX ter Ford Kuga.
Sedaj me pa zanimajo izkušnje s katerim od teh vozil, mnenja, priporočila,...
Mokka e soliden za svoj denar. Od fanta ta stari ga imajo in sem ga vecjrst peljal. Cez visinski sneg, blato gre kot nic. Izjemno udoben je tudi po AC. Poraba 6,3 za 70 % kratke razdalje (dom-siht, manj kot 6 km, siht v mestu).
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Kia sportage še pride v konkurenco.

anketar ::

@rosomah a s-cross sploh ma kratke luči? a niso sam ledice k so bl kot ne pozicijske pa dolge, al je kkšna druga fora teh ledic, da se povečuje intezivnost (na auto načinu) ko je noč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Metulj-1 ::

HappyPills je izjavil:

Mitsubishi. Spregledana znamka, ki pa ko ga enkrat imaš sam še to kupuješ.

Mam asx-a naslednji bo definitivno outlander.

romex ::

Poglej si še jeep compass in jeep renegade. Mogoče dobiš kaj v tvojem budgetu.

DamijanD ::

anketar: ima (vsaj verzija, ki je pred hišo)

KAVINSKY ::

Machete je izjavil:

Če ni premajhen, letos pride nov jimny. Menda se tepejo zanj.


V Nemčiji je čakalna doba 270 dni, v Avstralji so prodali 1/3 predvidenih vozil pa še ni prišel na celino :D

Je pa 17 jurjev+. Za tak denar in potrebe OPja bi bila boljše Vitara, čeprav je nad budgetom. Je pa najboljši od vseh teh cestnih terencev.


BTW
Ostali: raziskuj urbano junglo
Suzuki: bitch pls

rosomah ::

anketar je izjavil:

@rosomah a s-cross sploh ma kratke luči? a niso sam ledice k so bl kot ne pozicijske pa dolge, al je kkšna druga fora teh ledic, da se povečuje intezivnost (na auto načinu) ko je noč


za s-crossa ne vem natančno menda ima oboje led..dolge in kratke..... vitara ma led kratke( skor ne rabš dolgih) pa navadne dolge

anketar ::



sm najdu en video v auto načinu se te lučke pržgejo, sej to so dolge luči?

druga opcija so short beam, seprav sam ledice

jype ::

Trocki je izjavil:

ker mi sploh ni všeč oblika teh dveh avtov.
A rabiš orodje, al rabiš igračo?

Če igračo, potem lahko veliko ceneje prideš skozi, če kupiš Burago.

Suzuki jimny ali pa ignis je skrajno praktična naprava, kupiš lahko tudi rabljeno, ker večina lastnikov ni takšnih, kot si ti, da bi "rada poganjala avto".

jero_no1 ::

NikolormousB je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

@anketar: tale nasvet je pa res en velik LOL :))

Kaj pa Honda CR-V? Tako starejši 2.2 kot novejši 1.6 dizel motor sta OK.
Priporočam, da pred nakupom malo preveriš, če imaš za določeno znamko kakšnega sposobnega serviserja blizu.


Zakaj pa LOL? Skoraj edini pameten predlog v temi.


Ne vem, jaz sem prvi post dojel tak, da OP išče uporaben (dokaj prostoren) in ne predrag avto.
Mini je absolutno predrag in prostorsko po moje le pogojno uporaben.

TheBlueOne ::

Vceraj peljal Vitaro 4x4 140ps automatik, super zadeva, bova verjetno vzela.

zobnik ::

Tud sem na 700m med Notranjsko in Gorenjsko, vsako leto moram kupit nove gume in pred nakupom pogledam podvozje, da so izpušni, karter skriti in da so na najnižji točki prema, roke, ta trenutni avto thalia l.2002 ima ravno to. Gledal sem še ostale avte, ampak so nizki, imajo izpušni preveč pri tleh in karter prav tako.

Matevz96 ::

Metulj-1 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Mitsubishi. Spregledana znamka, ki pa ko ga enkrat imaš sam še to kupuješ.

Mam asx-a naslednji bo definitivno outlander.


Oče ima Pajerota (3.2 dizel, avtomatik) z preko 350k km pa razen rje ni z njim nič narobe.
#hooldthedoor

c00L3r ::

Če kupuješ 4x4 SUV, Suziki Vitara ali malo večji SX4 S-Cross ponujata bistveno več opreme kot ostali proizvajalci. Jaz sem lani kupil Vitaro S 1.4 Tubno bencin 140 KM 4x4. To zajema vso opremo razen sončne strehe. Ima aktivni tempomat, LED kratke luči (ne samo dnevne), gretje sedežev, sedeži kombinacija usnje/alkantara, parkirna kamero, navigacijo, Mirror link za Android/iOS, keyless vstop/zagon. Doplačal sem rezervno kolo in sredinsko konzolo, katera pa je z face lift mislim, da zdaj serijsko. Cena tega novega vozila je bila malo čez 20kEUR.

Primerljivi avtomobil drugih znamk so bili med 25 in 30kEUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dacia Duster 1.5 dCi AWD vs. VW T-Roc 2.0 TDI 4Motion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11924553 (3139) BCSman
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7610999 (8798) TheBlueOne
»

SUV za 25000€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508831 (5812) negot
»

Kakšen avto za okoli 20km na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
548094 (6260) rosomah

Več podobnih tem