» »

Kakšen avto za okoli 20km na dan?

Kakšen avto za okoli 20km na dan?

«
1
2

Drevesce ::

Zdravo, odločam se za nov avto pa bi potreboval par mnenj, kaj se mi bolj splača.

Na dan prevozim cca. 20km torej predvidevam, da se mi bolj splača bencinarja. Je pa res, da bom v tem letu vsaj enkrat na mesec imel vožnjo 100km v eno smer. Iščem pa avtomobil za naslednjih 5-10 let.

Največja dilema je ali se mi bolj splača vzeti novo vozilo ali riskirati z rabljenimi.

Zaenkrat so mi med novimi vozili najbolj v oči padli Mazda CX-3, Hyundai Kona in Golf, med rabljenimi pa Audi A4.

Budget : 18-20k.
  • spremenil: Mavrik ()

Mavrik ::

Tule nekdo išče nekaj praktično enakega: Nakup novega avta
The truth is rarely pure and never simple.

nsa_ag3nt ::

šernk ::

kupi nekaj rabljenega a skoraj novega. Jst sem dal za 4 leta star avto z 30k km polovico vrednosti novega. dobrih 800 eur sm vrgu še na njega in je bil praktično kot nov.

kaj pa po želji, za 20km dnevno pa vsekakor bencinarja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Fizikalko ::

Mazda 3, bencin.

Isotropic ::

ne novega

IL_DIAVOLO ::

Ford Focus

Ford Fiesta

Opel Corsa OPC

Če te slučajno zanimajo turbači 8-)

Drevesce ::

Bolj se nagibam k terencu oz. limuzini. Z Golfom bi morda napravil izjemno, ampak je trenutno med zadnjimi na listi.

MostWanted ::

pol pa rws nima veze kerga boš vzel.

pegasus ::

Zoe je top izbira v okvirih, ki jih omenjaš.

bambam20 ::

Mazda CX-3.

s1m0n ::

CX-3 ima zelo malo prostorja zadaj, visok rob prtljažnika.
Je pa oblikovno, motorno top. Tudi vožnja je bolj športne narave.
Rezervni deli so tudi malo dražji od EU konkurence.

Že pri paketu attraction je kar opremljen in verjetno ni potrebe po več.

Utk ::

Za 20 km na dan bi jaz vprasal jypa kaj kupit, ne pa suva za cez 20 jurjev.

s1m0n ::

Zakaj v čisto vsako temo o avtomobilih priletite s takimi?
Kolo žal ni izbira za to kar ljudje iščejo in pika. Je popolnoma nepraktično za vožnjo v službo razen, če se imaš možnost pred delom stuširat.

Tako, da dokler ni potrebe ali iskanja po kolesu se lahko prosim zadržite te vaše kolesarske.

jype ::

s1m0n je izjavil:

Zakaj v čisto vsako temo o avtomobilih priletite s takimi?
Ker je dobro, da se ljudje zavedajo, kako široke so negativne posledice vedno večje uporabe osebnih vozil. Vsakič, ko se kdo odloči za to, da se bo odpovedal osebnemu vozilu, so blagodejni učinki za okolje in družbo znatni, zato je super, da še kdo drug omeni: 20 kilometrov kolesarjenja na dan je zdravo, poleg boljšega počutja pa priskrbi tudi nižje stroške, višjo produktivnost in večje osebno zadovoljstvo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

s1m0n ::

jype, nimam nič proti kolesarjem ali vožnji s kolesom (se vozim več krat tedensko tudi sam)
Ampak, da človeka, ki potrebuje ali išče avto rinete k kolesu, ko o njem sploh ne sprašuje ali mu ne zadostuje niste nič drugačni od veganov, ki ostalim vsiljujejo veganstvo.

Lepo je, da se zavedaš, da s tem delaš dobro tudi za ostale ampak to še ne pomeni, da ostali o tem razmišljajo enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

harmony ::

Kolo je za v sluzbo, kjer imas 3-4km mogoce v eno smer. Mene spravit na bicikl bi bilo res tezka, posebej ko scije ali snezi. Pri takem vremenu bi samo se najraje ostal v postlji in si ga na roke metal, ne pa da rinem v sneg z biciklom.

V kaksnem wienu ali minhnu pa bi seveda pozabil na vse in se lepo fural z ubanom.

Utk ::

Vprasanje je postavljeno, kaj se splaca, ce kolo ni opcija, se "splaca" za te male km najcenejsi mozni avto, niti z dacio za 8 jurjev te strasne poti ne bojo neke trplenje. Predlogi za avte za 20 jurjev so enako butasti kot kolo. Ker je v vprasanju kaj se "splaca".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

harmony ::

Za v sluzbo se ne splaca noben avtomobil, razen ce ti ga firma placa. Torej...ce ga bo rabil za v sluzbo, potem naj raje premisli o kaksni gajbi za 300€ in notr naj vlozi se tisocaka pa je...
Drugace Mazda cx3 bo taprava izbira in imas mir pet let.

Han ::

Mazda CX3 je, kot je bilo že rečeno, pogojno v redu le na zunaj. Notranjost je precej utesnjena in klavstrofobična, zadnja klop je neuporabna, prtljažnik čisto premajhen. Pri podrtih zadnjih sedežih še povprečno dolgih smuči ne spraviš notri...

harmony ::

Jah potem pa Mazdo cx6

Utk ::

Ma kaksen cx6, pod cayennom za 20 km dnevno jaz sploh ne bi gledal.

Han ::

Khm, "Budget : 18-20k."

IL_DIAVOLO ::

Ce bos poslusal te moraliste, ne bos imel nikoli avta.

Vprasaj na forumu avtomobilizem.com, tam imajo dejansko uporabnike, ki ti znajo svetovati in ne moralizirat.

harmony ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce bos poslusal te moraliste, ne bos imel nikoli avta.

Vprasaj na forumu avtomobilizem.com, tam imajo dejansko uporabnike, ki ti znajo svetovati in ne moralizirat.

Kaksne moraliste. Enostavno folk bi rad za drobiz SUV-a, ki porabi kot Fiat Panda 1.0, pa po moznosti da potegne kot lamborgini...
Zato tudi taki odgovori.

GupeM ::

harmony je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce bos poslusal te moraliste, ne bos imel nikoli avta.

Vprasaj na forumu avtomobilizem.com, tam imajo dejansko uporabnike, ki ti znajo svetovati in ne moralizirat.

Kaksne moraliste. Enostavno folk bi rad za drobiz SUV-a, ki porabi kot Fiat Panda 1.0, pa po moznosti da potegne kot lamborgini...
Zato tudi taki odgovori.

Sklepam, da je "moraliziranje" letelo bolj na tiste, ki mu predlagajo kolesarjenje, hojo in plavanje.

Kar lahko, z veseljem opravim s kolesom, longboardom-om ali peš. Pogosto avto parkiram na obrobju mesta, iz prtljažnika vzamem longboard in se odpeljem v center. Če grem v CityPark po nakupih, pa logično, da grem z avtom.

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

Vprasanje je postavljeno, kaj se splaca, ce kolo ni opcija, se "splaca" za te male km najcenejsi mozni avto, niti z dacio za 8 jurjev te strasne poti ne bojo neke trplenje. Predlogi za avte za 20 jurjev so enako butasti kot kolo. Ker je v vprasanju kaj se "splaca".


Vprasanje je, kaj se najbolj splaca za 20 jurjov, ne ce se splaca.

Drevesce ::

harmony, kje sem napisal, da iščem SUV-a, ki porabi kot Fiat Panda 1.0? Kje sem napisal, da mora potegniti kot lambo? Vtikaš se v temo, samo zato ker se moraš pokazat.

Enako ne razumem Utk-ja. Kdo si ti, da bi mi silil avtomobil za 8k, če sem natančno opisal, da iščem avtomobil med 18-20k? Pa glede na to, da telovadim 4-5 tedensko je popolnoma mogoče, da tudi prešportam bistveno več kot ti, tako, da ne mi vsiljevati kolesa, ki ga sploh ne maram voziti.
Kot ti je že IL DIAVOLO napisal, vprašal sem kaj je najboljša varianta za 20k in ne če se splača.

Sploh nevem zakaj še kaj sprašujem na tem forumu, ker se vedno najde par debilov, ki useka totalno mimo teme in mi piše o kolesih in moralizira, kakšen avto moram jaz imeti. Noro res...

Pride tudi poletje in kakšna daljša tura, pa zaradi neke situacije bom imel vsaj 1x mesečno turo do Bovca zato me pač zanima, kaj je najbolj komot in kvalitetno.
Moram tako ali tako v vsakega se prej usest, ampak najprej sem želel dobiti vsaj nekaj informacij, morda iz prve roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

S53SG ::

Nov C4 Cactus bi znal bit v tem rangu, če že "SUV" pod 20k. Vsaj nekaj opreme bo za to ceno za razliko pri CX3.. Jaz bi za to ceno sicer vzel Octavio 1.4 TSI (150 HP).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: S53SG ()

jype ::

Drevesce je izjavil:

Enako ne razumem Utk-ja. Kdo si ti, da bi mi silil avtomobil za 8k, če sem natančno opisal, da iščem avtomobil med 18-20k? Pa glede na to, da telovadim 4-5 tedensko je popolnoma mogoče, da tudi prešportam bistveno več kot ti, tako, da ne mi vsiljevati kolesa, ki ga sploh ne maram voziti.
Jaz ga pa razumem. Zaradi ljudi, ki tlačijo svoje avtomobile v mestna središča, so v mestnih središčih težave s prometom, hrupom, onesnaženostjo zraka in vzdrževanjem infrastrukture za vse vrste udeležencev v prometu.

Drevesce je izjavil:

Sploh nevem zakaj še kaj sprašujem na tem forumu, ker se vedno najde par debilov, ki useka totalno mimo teme in mi piše o kolesih in moralizira, kakšen avto moram jaz imeti. Noro res...
Vseeno mi je, kakšen avto imaš, dokler razumeš, kakšne posledice ima to za vse okoli tebe. Če tega ne razumeš, moram moralizirat, da boš razumel.

Drevesce ::

Jype briga me.

IL_DIAVOLO ::

Saj pravim, ti kar lepo vprasaj na forumu ki sem ti ga omenil. Tam je kar nekaj vredu deckov, ki ti bojo z veseljem pomagali.

jype ::

Drevesce je izjavil:

Jype briga me.
Ja, saj zato pa moraliziram.

Utk ::

Na debilno vprasanje ne mores dobit nedebilnega odgovora. Me prav zanima za kater avto za 20 jurjev bi se lahko reklo, da se splaca za 20 km na dan, se pravi 10 km v eno smer. Ce si se odlocil zapravit 20 jurjev, kupi pac tistega ki ti je najbolj vsec, nobena racionalizacija katergakoli avta tu ni mogoca. Itak isces potrditev da se "splaca", ne pa avta.

Utk ::

Ce ze moras nekaj, pa kupi 1.0 ali 1.2 masino, da se bo vsaj segrela na teh km. Ne pa mazdo z 2.0 masino.

PacificBlue ::

Avto je pa res zadnja stvar, ki mu lahko rečeš da se splača. Ne rečem, da kupiš solidno ohranjen za tisočaka, dva in se še par let voziš z njim. To se splača. Ne pa novega in mislit, da se to splača. Ni logike v tem.

s1m0n ::

Saj ga pa človek ne kupuje za leto dve ampak za 5-10 let.
Saj tudi kolo za 2k€ se ne splača, če pa lahko s kolesom za 400 voziš enako.

Zato pa mamo na cestah stare kripe, ki onesnažujejo za 10 novih.

jype ::

s1m0n je izjavil:

Zato pa mamo na cestah stare kripe, ki onesnažujejo za 10 novih.
Zoe mu je predlagal en (1) udeleženec. Ni ga poslušal.

IL_DIAVOLO ::

PacificBlue je izjavil:

Avto je pa res zadnja stvar, ki mu lahko rečeš da se splača. Ne rečem, da kupiš solidno ohranjen za tisočaka, dva in se še par let voziš z njim. To se splača. Ne pa novega in mislit, da se to splača. Ni logike v tem.


Se en, ki je funkcionalno nepismen.

bambam20 ::

Iz prve roke. DOber avto, dobro narejen, servis pod 200EUR, odličen sredinski zaslon na dotik... POjdi pogledat.. pa lep prtljažnik.. ni premajhen..

V premium setu imaš tudi aktivni tempomat ( avto sam pospešuje in upočasnjuje )

Drugače pa Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BOOSTERJET 4WD Premimum... Placa dost, to je to. nizek servis.. ali pa Vitara..

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Drevesce ::

bambam20 je izjavil:

Iz prve roke. DOber avto, dobro narejen, servis pod 200EUR, odličen sredinski zaslon na dotik... POjdi pogledat.. pa lep prtljažnik.. ni premajhen..

Drugače pa Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BOOSTERJET 4WD Premimum... Placa dost, to je to. nizek servis.. ali pa Vitara..

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Evo to je uporaben komentar.

jype ::

Preselta se v Ameriko s takimi garami.

scenic16 ::

Arona TGI* ?

*metan oz. cng

koyotee ::

Kupi j******* cliota in je.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

Drevesce je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Iz prve roke. DOber avto, dobro narejen, servis pod 200EUR, odličen sredinski zaslon na dotik... POjdi pogledat.. pa lep prtljažnik.. ni premajhen..

Drugače pa Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BOOSTERJET 4WD Premimum... Placa dost, to je to. nizek servis.. ali pa Vitara..

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Evo to je uporaben komentar.



Pa 4 kolesni pogon ima. Mislim, da je izklopljiv. Kolega ga ima in je zadovoljen. Je pa kupil lani novega. Premium verzija.. točno ta motor, 4 kolesni pogon.. Po moje ti ne bi bilo žal. Meni je zelo všeč. Tako v notranjosti, tako na zunaj. Suzuki je naredil en velik preskok. Tudi nova Vitara je super. Jo ima sosed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

PacificBlue ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Avto je pa res zadnja stvar, ki mu lahko rečeš da se splača. Ne rečem, da kupiš solidno ohranjen za tisočaka, dva in se še par let voziš z njim. To se splača. Ne pa novega in mislit, da se to splača. Ni logike v tem.


Se en, ki je funkcionalno nepismen.


Je rekel Joe.

Saj tudi kolo za 2k€ se ne splača, če pa lahko s kolesom za 400 voziš enako.


Ja, v trgovino po kruh in mleko.

smacker ::

Za 18-20k bo vsak dober za 20km dnevno. Pojdi testirat in kupi kar ti je všeč. Vsak ma svoj okus. Meni križanci v B segmentu ne sedejo. To so razni Poloti, Clioti,.. z velikimi kolesi. Če že, mi je Toyota CH-R po obliki všeč, pa še hibrid je (ta zna presečt 20k). Avti iz C segmenta (golf, focus,...) so prostornejši in udobnejši (razen pri vstopu in izstopu iz avta). Dobiš tut križance iz C segmenta (C-Max, Kadjar,...), a z manj opreme. V tem segmentu najdeš limuzinske izvedbe (4vratno focus, mazda3, megane grand coupe,...).
Po mojem okusu best buy za 20k je pa novi Civic. Če so ti všeč limuzine, maš Granda v akciji. Za 20k dobiš 1.5T 182KM z ogromno opreme (radarski tempomat, line assist, ...): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

SimplyMiha ::

Dati 20k za avto, ki bo na dan naredil največ 20 km, je traparija, če mene vprašate.

Seveda me ne bo vprašal nihče, ker ste preveč zagledani v brezveznosti kot so izgled, tempomat (pa kaj zaboga vam bo tempomat pri vožnji do 20km, ljudje?!) in ostala dodatna oprema, ki v bistvu služi samo za flikanje očitnih hib avta ter pumpanje njegove cene.

Ali kupujete prevozno sredstvo ali statusni simbol? V prvem primeru je kaka Dacia Sandero več kot dovolj. V drugem primeru pa se kar slinite naprej po raznih Toyotah. Vaš denar, vaša izbira.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Zakaj bi sploh zapravljal denar? Lahko živiš v šumi, se pokrivaš z medvdejo kožo, ješ listje in loviš veverice. Pa še v službi ne rabiš šefa prenašat. Ljudje za udobje pač trpimo, vsak si sam izbere za kaj bo delal in trpel ;) Eni za avto, drugi za čike, tretji za ženine obleke :D Dajte se lepo držat tega kar je vprašal, za razpravo o vprašanjih, ki si jih sami zastavljate pa odprite svojo temo.

Utk ::

Sej se drzimo tega kar je vprasal. Samo da pametni odgovori nekaterim niso vsec.
Odgovor, ki ga je OP prepoznal kot koristnega, je pa najbolj neumen. Za 20 jurjev, ce jih ze hoces zapravit brezveze, kupit nek dolgocasen plasticen suv, ki ne nudi nobenga uzitka v voznji. Je res cisto vseeno ce kupi dacio. Ce se hoce preseravat, naj vsaj res vzame osnovno hondo civic.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dacia Duster 1.5 dCi AWD vs. VW T-Roc 2.0 TDI 4Motion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11924782 (3368) BCSman
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611151 (8950) TheBlueOne
»

SUV za 25000€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508949 (5930) negot
»

Nakup avta 4x4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6812554 (9467) krneki0001

Več podobnih tem