» »

Posredovanje zdravniškega kartona drugemu zdravniku zaradi pregleda pred zaposlitvijo

Posredovanje zdravniškega kartona drugemu zdravniku zaradi pregleda pred zaposlitvijo

1
2
3

49106 ::

St235 je izjavil:

49106 je izjavil:

D3m je izjavil:

Pardon. Njihov zdravnik ja.


Drži. Nekatera podjetja imajo lastne ambulante.


Daj prosim vir, katero podjetje ima “lastno” medicino delal.


Hvala, da si me popravil in dal lastno v navednice. Že sam bi moral to storiti. Goodyear Sava tyres. Res je sicer, da greš lahko delat zdravniškega tudi, če nisi kandidat za Savo, boš čakal dalj časa kot, če te pošlje Sava, kjer prideš na vrsto mimovrste. Temu prišteješ še ekonomsko odvisnost od Save...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

St235 ::

dope1337 je izjavil:

Pa si siguren, da lahko katerikoli zdravnik dostopa do podatkov kateregakoli pacienta, brez njegove odobritve?

Namreč, še vsakič ko se bil na zdravniškem pregledu, sem dobil, bodisi formular na katerem sem s podpisom odobril zdravniku vpogled v mojo kartoteko, bodisi s seboj prinesel svojo zdravstveno kartoteko (10 let nazaj).

Mare2 spet laze, ker mu drugega revezu ne ostane. Zdravnik seveda ne more gledat kartonov pacientov kar v tri dni in kartoni seveda niso v celoti digitalizirani.

49106 je izjavil:

St235 je izjavil:

49106 je izjavil:

D3m je izjavil:

Pardon. Njihov zdravnik ja.


Drži. Nekatera podjetja imajo lastne ambulante.


Daj prosim vir, katero podjetje ima “lastno” medicino delal.


Hvala, da si me popravil in dal lastno v navednice. Že sam bi moral to storiti. Goodyear Sava tyres. Res je sicer, da greš lahko delat zdravniškega tudi, če nisi kandidat za Savo, boš čakal dalj časa kot, če te pošlje Sava, kjer prideš na vrsto mimovrste. Temu prišteješ še ekonomsko odvisnost od Save...


Z drugimi besedami si si izmisli, da imajo firme lastne ambulante, ker si hotel podlo podtikat, da lahko sarijo po kartonih kot jim pase?

Mare2 je izjavil:

Hebiga je izjavil:

ali si res dolžan zdravniku, ki bo pregledal in podal mnenje o zdravstveni usposobljenosti za delovno mesto, predložiti svoj zdravniški karton?


Kartoteka oz. novejši podatki so vidni že kar na internetu. Do njih lahko dostopa zdravnik. Lahko pogledaš, če imaš certifikat.
https://zvem.ezdrav.si/homepage

St235 je izjavil:

D3m je izjavil:

Pardon. Njihov zdravnik ja.

Ni nikarsnega “njihovega” zdravnika, tako da ne delaj idiota iz sebe.


Lakotnik, prosim, na žali udeležence foruma oz. ne obnašaj se kot cigan.


Agentek, ne lazi v tri dni in zali intelekta vseh sodelujocih v temi.

Zdravniki seveda ne morejo dostopat kar v tri dni do kartotek neopredeljenih pacientov. Prav tako je digitalizacija kartotek se krepko v povojih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

dope1337 je izjavil:

En lep članek na omenjeno temo objavljen v Delo leta 2015

Vsekakor pri obrobnih primerih prihaja do uhajanja informacij. Vendar je zdravnik v prekršku, najverjetneje celo izvaja kaznivo dejanje. Trditi, da je pa kaj takšnega "redna praksa" zdravnikov medicine dela, je pa absurd, če že ne žaljivo za omenjeno stroko.


Absolutno, riziko vedno je in tudi osamljeni primeri so mozni. Pa ni nic drugace v bankah, policiji... prakticno kjerkoli je opravka z obcutljivimi osebnimi podatki. Samo kot tudi sam ugotavljas so te stvari nadzorovane in bi sistemske krsitve hitro usekale. Je pa kar nekaj posam znih primerov, kjer so ljydje zaradi takih stvari ostajal brez sluzbe.

Samo to je dalec od blodenj o lastnih ambulantah in vsesplosnem spletnem dostopanju do zdravniskih podatkov, kot bi nekateri omejenci radi prikazali.

49106 ::

Z drugimi besedami si si izmisli, da imajo firme lastne ambulante, ker si hotel podlo podtikat, da lahko sarijo po kartonih kot jim pase?


Takšen je tvoj zaključek, ne moj. Podtakniti sem želel, da če ta delodajalec takšnega zdravnika vpraša, zakaj je kandidat padel, mu bo zdravnik to povedal. Jasno, da ne bo delodajalec sam šaril po kartonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

srus ::

Smurf je izjavil:

D3m je izjavil:

Moja sestrična ima avto-imuno bolezen (sklepov) in se trudi dobiti službo. Ampak imajo potencialni delodajalci vpogled v njeno kartoteko in je rizična glede zaposlitve kljub več letnim izkušnjam.

Ne boš mogel pretentati delodajalca.

Delodajalec nima vpogleda v kartoteko. Dobi samo potrdilo od zdravnika ali je oseba primerno za delovno mesto ali pa ne.


Za tiste, ki še niste opazili. Veliko zdravnikov je postalo podjetnikov, še posebej zdravniki medicine dela.

Sicer so pa zdravniški pregledi za dela katera opravlja povprečen obiskovalec Slo-tech portala tipična slovenska neumnost in še en primer, kako ozek ceh ugrabi državo in si napiše zakone in predpise na svojo roko (in za svojo denarnico).

Živim in delam v državi, ki takih pregledov ne pozna in tudi ne pozna zdravniških pregledov za vozniško dovoljenje - ostrino vida in vidno polje ti preveri uradnik na napravi v izpitnem centru.

In ne boste verjeli - trg dela deluje, prometna varnost in vozniška kultura pa sta na bisveno višjem nivoju kot v Sloveniji.

St235 ::

49106 je izjavil:

Z drugimi besedami si si izmisli, da imajo firme lastne ambulante, ker si hotel podlo podtikat, da lahko sarijo po kartonih kot jim pase?


Takšen je tvoj zaključek, ne moj. Podtakniti sem želel, da če ta delodajalec takšnega zdravnika vpraša, zakaj je kandidat padel, mu bo zdravnik to povedal. Jasno, da ne bo delodajalec sam šaril po kartonu.

Ne ne bo, ker to predstavlja kaznivo dejanje zaradi katerega se ostane brez licence, tako da ne bluzi, ker tega noben zdravnik ne bo pocel sistemsko, ker ga bodo zelo hitro dobili.

Živim in delam v državi, ki takih pregledov ne pozna

Povej kateri drzavi, pa bomo lazje primerjal kakšna je splosna kvaliteta zdravja ljudi, namesto da vleces idiotske zaključke, da je vozniska kultura visja, ker kvaliteto vida ocenjuje uradnik namesto zdravnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Smrekar1 ::

Hebiga je izjavil:

Živjo,
nekaj me zanima. Če se zaposluješ in imaš za ta namen zdravniški pregled, ali si res dolžan zdravniku, ki bo pregledal in podal mnenje o zdravstveni usposobljenosti za delovno mesto, predložiti svoj zdravniški karton? Kolikor mi je znano, so ti podatki varovani z zakonom. V mojem primeru ne želim, da bi moje pretekle zdravstvene težave vplivale na oceno sedanje usposobljenosti za delo in tudi ne želim, da se nov delodajalec seznanja z mojo zdravstveno zgodovino. Kako je s tem ? Obvestiš svojega zdravnika, da imaš pregled in upaš, da kartoteke ne bo poslal, oz. če pošlje, kaj je lahko v kartoteki vsebovano?

Hvala za odgovore znalcev.


Zdravnik mora izvedeti kakšne zdravstvene težave si imel v preteklosti, vendar teh podatkov ne sme posredovati dalje. Zdravniško spričevalo samo pove ali si sposoben za to delo ali ne. Kartoteko se pošlje v celoti.

GreenT ::

Pika na i je izjavil:

Glugy je izjavil:

Nevem kako je to urejen sam po moje ne bi smel biti delodajalec tisti ki določa h kateremu zdravniku boš šel; torej da se izogneš k temu da bi ga delodajalc morebiti poznal. Mal je čudno to če je sistem tak da ti kr podjetnik izbere zdravnika za pregled.

Delodajalec te napoti na pregled. A potem si boš ti sam izbral zdravnika?
Pa kaj je z vami?


Sej ti ne. Kdo vam je pa to reku? Lahko gres kamor češ. Pač ponavad firma dodeli ambulanto čist zarad poslovnih razlogov. Te preglede je treba plačat,...in verjetno se tut kakšna pogodba podpiše.

solatko ::

Lakotnik29 - V okviru Litostroja je bil zdravstveni dom v katerem je bila tudi medicina dela, vendar zaposleni v vodstvu ali kadrovski, niso nikoli dobili zdravstvenih informacij o zaposlenih, razen, ko je šlo za bolezen in je bila zaželjena premestitev, pa še takrat ne diagnoze. Verjetno tudi Gorenje, Krka in Revoz imajo kako podobno urejeno, če drugega ne, morajo vsaki 2 leti delavci na pregled, kjer se ugotavlja splošno zdravstveno stanje zaposlenih. Dvomim, da se to počne v zdravstvenih domovih, saj je število pregledov vsak dan kar veliko.
Delo krepa človeka

49106 ::

St235 je izjavil:

49106 je izjavil:



Takšen je tvoj zaključek, ne moj. Podtakniti sem želel, da če ta delodajalec takšnega zdravnika vpraša, zakaj je kandidat padel, mu bo zdravnik to povedal. Jasno, da ne bo delodajalec sam šaril po kartonu.

Ne ne bo, ker to predstavlja kaznivo dejanje zaradi katerega se ostane brez licence, tako da ne bluzi, ker tega noben zdravnik ne bo pocel sistemsko, ker ga bodo zelo hitro dobili.



Kako ga bodo zelo hitro dobili? Na kakšen način?

Res me zanima, predvsem pa zato, ker je tako zdravniku, kot delodajalcu v interesu biti tiho, navsezadnje sta oba privlegirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

St235 ::

Normalno, ker kaj pa bi bilo nenavadnega in sumljivega, če bi delodajalec razpolagal z zdravstvenimi podatki za par 100 zaposlenih in na podlagi tega ukrepal zoper delavce. Kaj takega se pa ja ne da opazit.

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - V okviru Litostroja je bil zdravstveni dom v katerem je bila tudi medicina dela, vendar zaposleni v vodstvu ali kadrovski, niso nikoli dobili zdravstvenih informacij o zaposlenih, razen, ko je šlo za bolezen in je bila zaželjena premestitev, pa še takrat ne diagnoze. Verjetno tudi Gorenje, Krka in Revoz imajo kako podobno urejeno, če drugega ne, morajo vsaki 2 leti delavci na pregled, kjer se ugotavlja splošno zdravstveno stanje zaposlenih. Dvomim, da se to počne v zdravstvenih domovih, saj je število pregledov vsak dan kar veliko.


Lahko se motim, samo kot je meni znano tega že leta ni več v okviru podjetji. Za krko in gorenje ne vem, Revoz pa ima pogodbo (vsaj imel je 2017) z ZD novo mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

49106 ::

St235 je izjavil:

Normalno, ker kaj pa bi bilo nenavadnega in sumljivega, če bi delodajalec razpolagal z zdravstvenimi podatki za par 100 zaposlenih in na podlagi tega ukrepal zoper delavce. Kaj takega se pa ja ne da opazit.



Kakšnih par 100 zaposlenih? Pozorno preberi kaj sem napisal. Če vpraša! Če! Kako si prišel do sklepa, da to počnejo sistemsko, pa veš le ti.

Podtakniti sem želel, da če ta delodajalec takšnega zdravnika vpraša, zakaj je kandidat padel, mu bo zdravnik to povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Utk ::

Na zalost karton se ni digitalni. Ko bo, bos lahko preveril kater zdravnik je kdaj gledal po tvojem kartonu, in bo sumljivo, ce bos dobil izvid, zdravnik dela pa drug dan se malo gledal po kartonu. Nek x pa tako ne bo mogel.

St235 ::

49106 je izjavil:

St235 je izjavil:

Normalno, ker kaj pa bi bilo nenavadnega in sumljivega, če bi delodajalec razpolagal z zdravstvenimi podatki za par 100 zaposlenih in na podlagi tega ukrepal zoper delavce. Kaj takega se pa ja ne da opazit.



Kakšnih par 100 zaposlenih? Pozorno preberi kaj sem napisal. Če vpraša! Če! Kako si prišel do sklepa, da to počnejo sistemsko, pa veš le ti.

Podtakniti sem želel, da če ta delodajalec takšnega zdravnika vpraša, zakaj je kandidat padel, mu bo zdravnik to povedal.


Aja, to tako randomli enkrat na 10 let poklice in vprasa, zdravnik pa seveda pove, ker imata stoletni dogovor... jao, kake nekateri verjamete...

matijadmin ::

D3m je izjavil:

Pardon. Njihov zdravnik ja.

Zdravnik ni njihov. Zdravnika zavezuje marsikaj, tako da so tvoja namigovanja bučke. Se pa lahko strinjam, da sta diskriminacija in zavrnitev zaradi vidnega slabšega zdravstvenega pogosti ter nepošteni. Ampak za to potencialni delodajalec ne potrebuje vpogleda v karton.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Smrekar1 je izjavil:

Hebiga je izjavil:

Živjo,
nekaj me zanima. Če se zaposluješ in imaš za ta namen zdravniški pregled, ali si res dolžan zdravniku, ki bo pregledal in podal mnenje o zdravstveni usposobljenosti za delovno mesto, predložiti svoj zdravniški karton? Kolikor mi je znano, so ti podatki varovani z zakonom. V mojem primeru ne želim, da bi moje pretekle zdravstvene težave vplivale na oceno sedanje usposobljenosti za delo in tudi ne želim, da se nov delodajalec seznanja z mojo zdravstveno zgodovino. Kako je s tem ? Obvestiš svojega zdravnika, da imaš pregled in upaš, da kartoteke ne bo poslal, oz. če pošlje, kaj je lahko v kartoteki vsebovano?

Hvala za odgovore znalcev.


Zdravnik mora izvedeti kakšne zdravstvene težave si imel v preteklosti, vendar teh podatkov ne sme posredovati dalje. Zdravniško spričevalo samo pove ali si sposoben za to delo ali ne. Kartoteko se pošlje v celoti.

Zadostuje tudi potrdilo osebnega zdravnika, da nimaš stanj in bolezni, ki bi vplivale na zmožnost. Nato spec. med. dela opravi pregled in izda spričevalo. Je pa res, da večina osebnih zdravnikov (sicer spec. družinske medicine) takšnega potrdila ne želi izdati.
Vrnite nam techno!

solatko ::

matijadmin - Včasih si na zahtevo po potrdilu, da si zdrav, dobil dva tedna bolniške, saj noben zdravnik ne more izdati takega potrdila, dokler te temeljito ne pregledajo in tega ne boš dobil od nobenega zdravega zdravnika.

Zdi se mi pa bedasto, da se kateri koli iskalec zaposlitve boji posredovati zdravstveni karton, zdravniku medicine dela, saj je to predpogoj, da dobi svojemu zdravju, primerno zaposlitev. Karkoli se nahaja v kartonu, vso zdravstveno osebje zavezuje k molčečnosti, tako, da tudi medicinska sestra, ki ima ravno tako vpogled v vse podatke, ne sme niti črhnit o tvojem stanju, komerkoli izven zdravstvenega sistema.

Kar se tiče politikov, pa je zadeva malenkost drugačna, saj je v javnem interesu podatek o zdravstvenem stanju ljudi, ki so voljeni in odočajo o naši usodi.

Če bi bil Hitlerjev zdravstveni karton na voljo volilcem, verjetno nikoli nebi bil izvojen!
Delo krepa človeka

zmaugy ::

St235 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Hebiga je izjavil:

Živjo,
nekaj me zanima. Če se zaposluješ in imaš za ta namen zdravniški pregled, ali si res dolžan zdravniku, ki bo pregledal in podal mnenje o zdravstveni usposobljenosti za delovno mesto, predložiti svoj zdravniški karton? Kolikor mi je znano, so ti podatki varovani z zakonom. V mojem primeru ne želim, da bi moje pretekle zdravstvene težave vplivale na oceno sedanje usposobljenosti za delo in tudi ne želim, da se nov delodajalec seznanja z mojo zdravstveno zgodovino. Kako je s tem ? Obvestiš svojega zdravnika, da imaš pregled in upaš, da kartoteke ne bo poslal, oz. če pošlje, kaj je lahko v kartoteki vsebovano?

Hvala za odgovore znalcev.


Samo tole bom rekel: jaz ne bi dovolil vpogleda, če bi imel skrbi glede tega, kaj piše v kartoteki in ne bi želel, da to izve moj delodajalec.


In potem zdravnik ne bo imel druge kot da delodajalca obvest, da ne more izdat zdravniskega spricevala, ker si zavrnil zdravniski pregled in posledicno bo imeel delodajalec razlog, da ne sklene pogodbe o zaposlitvi oziroma jo prekine. Jao kake idiotizme ste eni sposobni sestavit.

Opravljen zdravniski pregled je pogoj, da ti lahko sploh opravljas svoje delo.


Ni treba biti nesramen. Nikjer nisem napisal, naj ne gre na zdravniški pregled ali naj zavrne karkoli na splošno. Napisal sem zgolj, da “ne bi dovolil vpogleda, če bi imel skrbi glede tega, kaj piše v kartoteki in ne bi želel, da to izve moj delodajalec.” Če v kartoteki piše kaj takšnega, da bi se mi zdelo ohranitev te informacije kot zasebne bolj pomembno od službe, potem bi jaz pač naredil kot sem napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

Pika na i je izjavil:

Glugy je izjavil:

Nevem kako je to urejen sam po moje ne bi smel biti delodajalec tisti ki določa h kateremu zdravniku boš šel; torej da se izogneš k temu da bi ga delodajalc morebiti poznal. Mal je čudno to če je sistem tak da ti kr podjetnik izbere zdravnika za pregled.

Delodajalec te napoti na pregled. A potem si boš ti sam izbral zdravnika?
Pa kaj je z vami?


Zakaj ne? Saj so vsi zdravniki baje kosher.

solatko ::

zmaugy - Podatkov iz zdravstvenega kartona, noben delodajalec (razen v zdravstvu) nikoli ne izve, se pa lahko zgodi, da padeš na zdravniškem pregledu zaradi kakšnih akutnih stanj, vendar tudi v tem primeru, delodajalec ne izve, zakaj ne dobiš zdravniškega spričevala.
Delodajalci imajo po navadi pogodbo z ambulanto medicine dela in v primeru, da plača pregled bodoči delodajalec, lahko določi, kje te bodo pregledali, če pa si samoplačnik pa te pravice nimajo.

Predvsem je to povezano s stroški, saj je recimo pregled na Institutu medicine dela in sporta, veliko dražji, kot v ambulantah medicine dela in športa, saj te v mabulanti pregledajo za določeno delo, na institutu pa je pregled bolj temeljit in dobiš zdravniško spričevalo za delovna mesta v okviru panoge (recimo za varnostnika dobiš tudi potrdilo za nošenje orožja, če tudi zaposlovalec ne predvideva te možnosti, je pa pregled kar precej dražji zaradi tega).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

zmaugy ::

No, jaz absolutno ne bi šel na pregled h nekomu, ki je na plačlni listi mojega delodajalca, ker imam z njim naravni konflikt interesov.

St235 ::

Imas vso pravico do tega, tako kot ostali paranoiki, ki sanjajo o konfliktu interesov.

dope1337 ::

Lahko gres do svojega zmaugy - samo placaj si zdravniskega iz svojega zepa, pa bos lahko sel na pregled zdravniku/ambulanti, ki je na tvoji placilni listi.

Delodajalcu se po vecini smirgla v katero ambulanto te poslje. Najveckrat je odlocilni faktor kombinacija cene ter zasedenost dolocene ambulante.

Te vase teorije zarote pa prihranite za uspavanke vasim otrokom
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Jure14 ::

zmaugy je izjavil:

No, jaz absolutno ne bi šel na pregled h nekomu, ki je na plačlni listi mojega delodajalca, ker imam z njim naravni konflikt interesov.


Lahko tudi od osebnega zdravnika zahtevaš, da določenih podatkov ne posreduje na MDPŠ.
Ampak ti bo ugodil le za tiste zadeve, za katere je jasno, da nimajo vpliva na delazmožnost.
Recimo da si neploden. Al pa da vsako poletje picajzle dobiš.

Kakšne težje zadeve bo pa posredoval na MDPŠ, pa naj on odloči, saj je to njegova specializacija.

zmaugy ::

dope1337 je izjavil:

Lahko gres do svojega zmaugy - samo placaj si zdravniskega iz svojega zepa, pa bos lahko sel na pregled zdravniku/ambulanti, ki je na tvoji placilni listi.

Točno. Ohranitev lastne zasebnosti je večinoma precej poceni, folk pa v splošnem preveč butast, da bi videl za kakšen drobiž se razprodajajo.
Lani enkrat sem se lepo nakrohotal, ko sem prebral, da Google plačljivim accountom ne brska pa pošti. Faking 4 EUR na mesec (ok, s prvim aprilom 5 EUR na msesc).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

49106 ::

Tisti, ki jih skrbi poseg v zasebnost, so paranoiki.



St235 je izjavil:

Imas vso pravico do tega, tako kot ostali paranoiki, ki sanjajo o konfliktu interesov.



P.S. Paranoiki se izogibate določenih tem in raje svirate racku in žalite, kolikor vam modi dopuščajo.

https://slo-tech.com/forum/t738463/149

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mare2 ::

49106 je izjavil:



P.S. Paranoiki se izogibate določenih tem in raje svirate racku in žalite, kolikor vam modi dopuščajo.

https://slo-tech.com/forum/t738463/149


"Zakotni pisač". Morda. :)

solatko ::

Še dobro, da tisti z zdravstvenimi težavami in paranojo o osebnih podatkih, sploh greste k zdravniku, da se ne pozdravite kar z informacijami iz Google-a.:'(
Delo krepa človeka

49106 ::

"Paranoiki" ne uporabljajo Google.

P.S. Tistim s paranojo se bolj splača samoplačniško v AT oz. tja, kjer jih zdravijo brez konflikta interesov, predvsem pa bolje. Velja tudi za politike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Bejž no. Me prav zanima, koliko bi te v A koštala kakšna hujša operacija ali zdravljenje raka (samoplačniško). Pa zdravniško spričevalo za nastop dela boš tudi bolj težko dobil v A, če pa hočeš delat v A, boš moral pa ravno tako karton prinest s seboj.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - Bejž no. Me prav zanima, koliko bi te v A koštala kakšna hujša operacija ali zdravljenje raka (samoplačniško)


V mojem primeru 10.000 eur s stroški hospitalizecije vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmaugy ::

solatko je izjavil:

Še dobro, da tisti z zdravstvenimi težavami in paranojo o osebnih podatkih, sploh greste k zdravniku, da se ne pozdravite kar z informacijami iz Google-a.:'(


Čudno, da objavljaš pod izmišljenim nickom, si paranoičen? Morda kaj skrivaš...?

solatko ::

Messiah - Jaz sem si lani močno poškodoval koleno in bi zdravljenje z dvemi operacijami, fizioterapijami in zdraviliščem (3 tedne) koštalo precej več, tako pa me ni stalo nič, razen nekaj trakov za tapanje.
zmaugy - Povsod, kjer se večina prijavi s svojim pravim imenom in priimkom, počnem to tudi sam.
Delo krepa človeka

St235 ::

49106 je izjavil:

solatko je izjavil:

Messiah - Bejž no. Me prav zanima, koliko bi te v A koštala kakšna hujša operacija ali zdravljenje raka (samoplačniško)


V mojem primeru 10.000 eur s stroški hospitalizecije vred.


In kaj ti jamči, da ti podatki ne bodo posredovani komurkoli že se bojiš? A avstrijski zdravniki imajo žig "od bedastega paranoika požegnano" in potem je ok?

Mare2 je izjavil:

49106 je izjavil:



P.S. Paranoiki se izogibate določenih tem in raje svirate racku in žalite, kolikor vam modi dopuščajo.

https://slo-tech.com/forum/t738463/149


"Zakotni pisač". Morda. :)


lej ga agentka, si prišel prebrat kake neumnosti si klatil v tej temi?

49106 je izjavil:

Tisti, ki jih skrbi poseg v zasebnost, so paranoiki.



St235 je izjavil:

Imas vso pravico do tega, tako kot ostali paranoiki, ki sanjajo o konfliktu interesov.



P.S. Paranoiki se izogibate določenih tem in raje svirate racku in žalite, kolikor vam modi dopuščajo.

https://slo-tech.com/forum/t738463/149


Kaj točno naj bi ta tema, ki si jo linkal imela z zdravniškimi pregledi? Tolk, da vem al si se zmotil ali si res tako glup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

49106 ::

St235 je izjavil:



In kaj ti jamči, da ti podatki ne bodo posredovani komurkoli že se bojiš? A avstrijski zdravniki imajo žig


Strawmanček, kdo to pravi? Slovensko zdravstvo je imelo te podatke pred avstrijskim.


St235 je izjavil:


"od bedastega paranoika požegnano"


Joj, kakšna štroncomona si.

St235 je izjavil:



Tolk, da vem al si se zmotil ali si res tako glup.


O, lejga, res si zakotni pisač. Faliran študent prava, ki misli, da lahko glumi odvetnika na forumu, pa še to samo v temah, kjer po pravniku sploh ni potrebe. Ne stoj glumit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - Jaz sem si lani močno poškodoval koleno in bi zdravljenje z dvemi operacijami, fizioterapijami in zdraviliščem (3 tedne) koštalo precej več, tako pa me ni stalo nič, razen nekaj trakov za tapanje.
zmaugy - Povsod, kjer se večina prijavi s svojim pravim imenom in priimkom, počnem to tudi sam.


Problem je, ko naši zdravniki vedo, kaj je s teboj narobe, ali pa vsaj sumijo in uradno ne dobiš diagnoze, in te nočejo poslati na dodatne preiskave, ki bi to potrdile. Če pa že, prideš na čakalno vrsto, kjer boš umrl preden prideš do primernega zdravljenja, če si hudo bolan seveda. CT in magnetne rezonance niso želeli opraviti niti samoplačniško. Verjetno zato, ker je zdravljenje še precej, precej dražje. Je pa res, da je veliko odvisno od osebnega zdravnika. Nekateri ne dobijo napotnice, medtem ko drugi, popolnoma zdravi, dobijo vse možna zdravila za vso familijo, če je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

matijadmin ::

solatko je izjavil:

matijadmin - Včasih si na zahtevo po potrdilu, da si zdrav, dobil dva tedna bolniške, saj noben zdravnik ne more izdati takega potrdila, dokler te temeljito ne pregledajo in tega ne boš dobil od nobenega zdravega zdravnika.

Zdi se mi pa bedasto, da se kateri koli iskalec zaposlitve boji posredovati zdravstveni karton, zdravniku medicine dela, saj je to predpogoj, da dobi svojemu zdravju, primerno zaposlitev. Karkoli se nahaja v kartonu, vso zdravstveno osebje zavezuje k molčečnosti, tako, da tudi medicinska sestra, ki ima ravno tako vpogled v vse podatke, ne sme niti črhnit o tvojem stanju, komerkoli izven zdravstvenega sistema.

Kar se tiče politikov, pa je zadeva malenkost drugačna, saj je v javnem interesu podatek o zdravstvenem stanju ljudi, ki so voljeni in odočajo o naši usodi.

Če bi bil Hitlerjev zdravstveni karton na voljo volilcem, verjetno nikoli nebi bil izvojen!

Bereš ti, kaj pišem? Spec. med. dela te še vseeno pregleda. Fora je, da osebni napiše, da nimaš ugotovljenih bolezni/zgodovine, ki bi vplivale na sposobnost.
Vrnite nam techno!

solatko ::

matijadmin - Splošni zdravnik nima kaj pisat, saj tvojega delokroga ne pozna, saj zato so specialisti medicine dela, kjer spoznavajo ravno to. Zdravnik je na zahtevo specialista, dolžen poslati tvoj karton.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

eric_cartman je izjavil:



Sicer pa.. V kolikor si impotenten... To boli k*** tvojega delodajalca, četudi ti to piše v kartoteki. Če pa si sposoben delati, nimaš duševnih, srčnih, etc. težav.. Ne bo problema.


Je drek ker so recimo duševne težave še vedno precej stigmatizirane povsod tudi med zdravniki in je hkrati dilema kje je dopustno razkrit tak podatek (primer onega nemškega pilota, ki je nalašč treščil letalo v hrib)

Jaz si tudi ne bi želel, da bi na primer hospitalizacija v Polje pred desetimi leti bila znana delodajalcu. Ali pumpanje želodca pri 16ih ali obisk urgence zaradi paničnega napada od mladostnega spoznavanja s konopljo.


Pač pazi kaj počneš v lajfu... kako že temu rečemo? Preteklost vpliva na prihodnost, če si se zajebaval si za to tudi kaznovan tako ali drugače... običajno je tak, da se tega najbolj boji folk ki nekaj proba skrit... =) Sicer eni potegnejo ven analogije z internetom itd... ampak bistveno je, da če te nekdo plačuje in ne zve da si bil na pomirjevalih ker si bil psihič je to slabo zanj kar je logično
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matijadmin ::

solatko je izjavil:

matijadmin - Splošni zdravnik nima kaj pisat, saj tvojega delokroga ne pozna, saj zato so specialisti medicine dela, kjer spoznavajo ravno to. Zdravnik je na zahtevo specialista, dolžen poslati tvoj karton.

Motiš se, osebni zdravnik ne potrdi sposobnosti na podlagi ocene tveganja/zahtevi, temveč zgolj nekakšen povzetek tvojega stanja/zgodovine zapiše, kar roma k specialistu med. dela, ki šele opravi pregled z odbrano diagnostiko in nato izda spričevalo (za delodajalca). Nekateri zasebniki s koncesijo, osebni zdravniki imajo tudi v ceniku izdajo prej omenjenih potrdil.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

St235 ::

49106 je izjavil:

St235 je izjavil:



In kaj ti jamči, da ti podatki ne bodo posredovani komurkoli že se bojiš? A avstrijski zdravniki imajo žig


Strawmanček, kdo to pravi? Slovensko zdravstvo je imelo te podatke pred avstrijskim.


St235 je izjavil:


"od bedastega paranoika požegnano"


Joj, kakšna štroncomona si.

St235 je izjavil:



Tolk, da vem al si se zmotil ali si res tako glup.


O, lejga, res si zakotni pisač. Faliran študent prava, ki misli, da lahko glumi odvetnika na forumu, pa še to samo v temah, kjer po pravniku sploh ni potrebe. Ne stoj glumit.


z drugimi besedami si ugotovil, da nabijaš v tri dni, kar nima ničesar skupnega s temo, sedaj te pa reveža od hudega rit peče.

49106 ::

Zakaj bi me rit pekla? Saj nisem faliran študent prava.

St235 ::

Bogi revcek, niti tega nisi sposoben? Pol pa res ni cudno da nisi sposoben sledit temi in bluzis v tri dni.

49106 ::

Kaj drugega naj počnem kot faliran študent prava razen tega, da modrujem po random forumih in še to samo v temah kjer nihče noče, niti ne potrebuje mnenja? Navsezadnje si je ego treba večat na nek način in lulček pri tem ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mare2 ::

49106 je izjavil:

St235 je izjavil:



In kaj ti jamči, da ti podatki ne bodo posredovani komurkoli že se bojiš? A avstrijski zdravniki imajo žig


Strawmanček, kdo to pravi? Slovensko zdravstvo je imelo te podatke pred avstrijskim.


St235 je izjavil:


"od bedastega paranoika požegnano"


Joj, kakšna štroncomona si.

St235 je izjavil:



Tolk, da vem al si se zmotil ali si res tako glup.


O, lejga, res si zakotni pisač. Faliran študent prava, ki misli, da lahko glumi odvetnika na forumu, pa še to samo v temah, kjer po pravniku sploh ni potrebe. Ne stoj glumit.


Messiah, tule se jaz precej strinjam s tabo.

Zadnje čase se je "zakotno pisaštvo" precej razbohotilo, sploh, ker v sedanjem času ni kaznivo dejanje samo po sebi.

dope1337 ::

Ni mi za spuščanje na osebni nivo, ampak ...

... CT in magnetne rezonance niso želeli opraviti niti samoplačniško ...


Čisto zavajanje. Za CT/Magnetno resonanco ne potrebuješ nobene napotnice/žegna od zdravnika iz javnega zdravstva ... Je žnj število privatnih ambulant, ki ti le-to opravijo brez napotnice (proti plačilu iz lastnega žepa seveda). 1 minuta Googlanja ti vrne recimo TOLE

Rezultate lahko neseš svojemu zdravniku (ki jih bo vsekakor upošteval), ali pa si jih uokviriš in pribiješ na steno.

P.S. Lahko povem za svoj primer, da sem bil napoten na magnetno resonanco (koleno) iz strani svojega lečečga zdravnika, se prijavil v celjski bolnišnici, izdan mi je bil termin s čakalno dobo 3 mesce. Ob doplačilu cca 60EUR sem bil na vrsti v roku dobrega tedna dni. To je bilo npr. 3 leta nazaj.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

49106 ::

Kako zavajam, če je takrat niso želeli opraviti? Ker zdej jo pa opravijo?

Zdaj pa poguglaj še pred 15-20 leti. Trojni strawman.


dope1337 je izjavil:

P.S. Lahko povem za svoj primer, da sem bil napoten na magnetno resonanco (koleno) iz strani svojega lečečga zdravnika, se prijavil v celjski bolnišnici, izdan mi je bil termin s čakalno dobo 3 mesce. Ob doplačilu cca 60EUR sem bil na vrsti v roku dobrega tedna dni. To je bilo npr. 3 leta nazaj.


A nisem napisal, da je precej odvisno od osebnega zdravnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

dope1337 ::

To se strinjam, da je odvisno od osebnega zdravnika, ali ti bo izdal napotnico za specialista ali ne.

Nisi pa niti malo odvisen od mnenja tvojega osebnega zdravnika pri temu, ali boš lahko šel na pregled za CT/Mag. res., ali ne (vkolikor si pripravljen plačati za to).

P.S. Iz tvojega posta, ki sem ga citiral, ni bilo nikjer razvidno, da je bila to situacija izpred 15-20 let (bil je edini stavek v pretekliku - ostali navedku v postu so bili v sedanjiku). Vsekakor ne pomeni, da je situacija takšna tudi danes - ker ni. Močno pa dvomim, da takrat ni obstajala privat ambulanta s CT/Mag. res. aparatom pri nas, v Avstriji pa je.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

49106 ::

Zdravljanje je bilo opravljeno samoplačniško v javni bolnišnici v AT.


P.S. Iz tvojega posta, ki sem ga citiral, ni bilo nikjer razvidno, da je bila to situacija izpred 15-20 let (bil je edini stavek v pretekliku - ostali navedku v postu so bili v sedanjiku).


Bolj me zanima, zakaj si handipickal obdobje, ki ti uztreza? Kamot napišeš da tudi če je nekoč bilo tako, zdaj ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

dope1337 ::

49106 je izjavil:

Zdravljanje je bilo opravljeno samoplačniško v javni bolnišnici v AT.


CT in magnetne rezonance niso želeli opraviti niti samoplačniško ...


Hmmmm.


Se mi je zdelo, da boš izpostavil to xD Pa gremo čez glagole tvojega celotnega posta (je nedelja, imam čas xD)

Problem je, ko naši zdravniki vedo, kaj je s teboj narobe, ali pa vsaj sumijo in uradno ne dobiš diagnoze, in te nočejo poslati na dodatne preiskave, ki bi to potrdile. Če pa že, prideš na čakalno vrsto, kjer boš umrl preden prideš do primernega zdravljenja, če si hudo bolan seveda. CT in magnetne rezonance niso želeli opraviti niti samoplačniško. Verjetno zato, ker je zdravljenje še precej, precej dražje. Je pa res, da je veliko odvisno od osebnega zdravnika. Nekateri ne dobijo napotnice, medtem ko drugi, popolnoma zdravi, dobijo vse možna zdravila za vso familijo, če je treba.


Opaziš, da si samo stavek "CT in magnetne rezonance niso želeli opraviti niti samoplačniško" postavil v preteklik, vse ostalo pa navajaš v sedanjiku? Ni ravno samounevno človeku, da je bilo to pred 15-20 leti xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17285358 (15701) destroyer2k
»

bolniška odsotnost - vprašanje...

Oddelek: Loža
476960 (4593) korenje3
»

Izgorelost (burnout) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9916011 (11773) krneki0001
»

Zdravniški pregled

Oddelek: Loža
153997 (3403) next3steps

Več podobnih tem