» »

Prehod iz 1F na 3f el.tok

Prehod iz 1F na 3f el.tok

fishy11 ::

Mogoče mi lahko kdo pove okvirno ceno prehoda iz 1F na 3F.el.tok ,sedaj imam 1x25A želel pa bi 3x20A. Preseliti moram omarico na fasado.Dovodni kabel je še po zraku ,če se zamenja ga financiram sam ali distributer?Če bo šel pod zemljo kdo ga financira?Omarice Ramar so cenejše od drugih in me zanima,če zadovoljujejo predpisom?Hvala za odgovore!

solatko ::

Zakaj sprašuješ na ST, če dobiš takojšnjo informacijo s poizvedovanjem preko e-mail na elekto podjetje?
Delo krepa človeka

korenje3 ::

Vse sam financiraš. Mi smo moral samo za prestavitev omarice (glavna omarica) plačat 1500€ (1 dan dela).
Elektro nateguje do amena.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

floyd1 ::

Financiraš seveda sam. Mogoče bodo zahtevali, da naredite novi priklop zemeljski. Po zraku se počasi a vztrajno ukinja. Mi smo vse sami pripravili. Prekop ceste (in s tem vsa dovoljenja) ter polaganje cevi pod cesto, ureditev prostora (podiranje dela ograje) za omarico in od tam še povezava (cev) do hiše. Oni so samo prišli, potegnili kabel in priklopili. Tako je gotovo ceneje. Cene se več ne spomnim, je vse papirje moja urejala, jaz sem samo "fizikalu" :) na gradbišču.

Nam niso pustili omarice na fasadi, ker mora biti kao njim vedno dostopna oz. bi jim morali v tem primeru dati služnost za našo parcelo. Moja boljša polovica (previdna pravnica) pa se s tem ni strinjala. Ima svoje (tehtne) razloge. Omarico (z "nogo") sem v Merkurju takrat dobil z graditeljskim popustom skoraj pol ceneje, kot je bila običajna trgovinska cena drugod. Se splača it zrihtat tisto graditeljsko kartico za leto dni, ker ti potem za veliko artiklov (pač verjetno glede na njihovo maržo) kar precej spustijo ceno.

romex ::

za telih 1500e so naredili vse z materialom vred? ni poceni, ni pa zastonj.. dejansko lahko vse pripraviš sam, ko imaš pripravljeno jih pokličeš da pridejo izmerit, priklopit in naredit tehnični prevzem. mi smo lani delali pa ni bilo problema z omarico v fasadi.

korenje3 ::

Ja z materialom (škatla, 2 glavni varovalki).
To je zato ker smo stari objekt podirali. Tako da so prvo morali iz hiše prestvit omarico na drugo hišo, potem pa iz druge hiše na novo hišo. Tako da je bil skupni strošek cca 3000EUR.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

floyd1 ::

Omarice Ramar so cenejše od drugih in me zanima,če zadovoljujejo predpisom?

Vse te omarice, ki jih trgovine prodajajo pri nas in so temu namenjene, bi morale biti ok. Sicer pa tudi to preveri na elektru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

fishy11 ::

Koliko stane prosto stoječa merilno razdelilna omarica pvc s stojalom scrack oz.katero ste kupili in cena?

starfotr ::

Poglej na njihovo spletno stran. In obstajajo tudi drugi proizvajalci, pomembno je, da ustreza tehnični smernici distribucije.

Invictus ::

Najbolj pomembno je, da prej pokličeš elektro ti da seznam dovoljenih omaric...

Drugače imaš lahko doma neuporabno omarico...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

looser ::

Okoli 1500e, tritockovne omarice iz plastike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

fishy11 ::

V elektronabavi sem videl ceno 350€,pa me je zanimalo za schrack.

Schrack 660€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fishy11 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620301 (10688) ToniT
»

Telekom omarica v zasebni hiši in udar strele, pomoč! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811105 (8648) St235
»

inštalacija 3 faznega električnega toka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2722058 (21319) balocom
»

Cena vspostavitve nove tel.parice

Oddelek: Omrežja in internet
153033 (2490) SavoS
»

Adaptacija hiše - prestavitev priključka električne napeljave.

Oddelek: Loža
69798 (9644) barbarpapa1

Več podobnih tem