» »

Carlos Ghosn - padec velikega automotive boss-a

Carlos Ghosn - padec velikega automotive boss-a

Vazelin ::

Ima še kdo občutek, da je v primeru Carlosa Ghosna vse skupaj ena velika spletka in pravica niti nima neke teže tukaj? Takšnega človeka, enega najbolj vplivnih ljudi v avto industriji se ne zapira zaradi nekih obskurnih malenkosti.

Kratka zgodba: gre za človeka, ki je zaslužen za partnerstvo Renault - Nissan. Gre za človeka, ki je rešil Nissan. Sedaj ima Nissan neke ambicije, kakor sem seznanjen, da bi se raje odcepil oz. osamosvojil oz. nekaj v tem smislu. Tega pod Ghosnom očitno ne bi moglo biti.

Jaz osebno mislim, da je Ghosn samo nekdo, ki se ga morajo rešiti, da lahko uresničijo višje cilje - collateral damage. Sem prepričan, da takoj, ko ga ne bo na nobenih funkcijah več, ga bodo izpustili iz pripora na Japonskem. Seveda bodo malce počakali, da ne bo sumljivo. Tale pripor je bil namenjen samo temu, da se ga reši vseh funkcij v Renault-Nissan.

Vidite, kako je človek malo vreden. Pa čeprav je bil velik rešitelj koncerna.;)

Vazelin ::

Rešil je na stotisoče delovnih mest. Sedaj je shujšan in predvidevam v veliki depresiji. Japonci so ga prikazali kot nekega Al Caponeja. Fuj in fej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Ganon ::

Nissan bi že zdavnaj bil del zgodovine, če ne bi bilo Ghosna. Nekaj se kuha v ozadju.

MxxW5 ::

Nerad špekuliram brez konkretnega poznavanja zadeve, ampak tako gostilniško rečeno se mi zdi, da japonski vladi nikakor ne odgovarja, da japonskega avtovelikana (Nissan) prevzamejo Francozi. Pod Ghosnom bi se namreč alijansa" po mojem preobrazila v enotno družbo pod nadzorom Francozov. Zato so se Japonci Ghosna znebili.

DamijanD ::

Ampak zakaj so se ga potem losali tudi v Renoju?

Utk ::

Kaj pa na najbolj noro opcijo, da so ga zaprli, ker je kradel, ni pa nihče pomislil?

Vazelin ::

Utk je izjavil:

Kaj pa na najbolj noro opcijo, da so ga zaprli, ker je kradel, ni pa nihče pomislil?

CEO -te se ne zapira zaradi nekih obskurnosti. Zadaj je imo nekaj večjega. Verjetno bo vse razčiščeno v nekaj mesecih. Ghosn je preteklost

Utk ::

30 mio ni neka obskurnost. Še posebej če greš na jetra enemu od lastnikov. Ne rabi bit ne vem kaj zadaj. Morda je večinski lastnik se strinjal s krajo, en se pa očitno ni.

Vazelin ::

An extended weekend for eight couples to enjoy parades and parties at Rio de Janeiro's celebrated Carnival is the latest example of Carlos Ghosn's penchant for lavish entertaining when he headed the global Renault-Nissan auto alliance.

The fallen executive, who is in jail in Tokyo awaiting trial for financial crimes, and his wife invited guests for an extended February weekend last year that included as many as six nights in Hilton ocean-view suites overlooking Copacabana beach, according to emails seen by Bloomberg. The $260,000 bill was ultimately paid by RNBV, the car partnership's holding company.

You've rea

https://www.bloomberg.com/news/articles...:))

Medtem šefom bank na Wall Streetu firme plačujejo kurbe.:)
Kar naenkrat je to, kar je delal Ghosn, nedopustno:D:D

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ales ::

Absurdno, zakaj že? Morebitne pretekle poslovne zasluge ne izničijo kriminala, ne vem zakaj bi ga.

Tale zgleda kot samo še en CEO, ki je mislil, da je vse "njegovo" in da lahko jemlje, kar hoče, zdaj pa se še medijski in politični mrhovinarji hranijo na vsem skupaj. Nič posebno zanimivega niti novega, pravzaprav.

Vazelin ::

http://www.avtomanija.com/default.asp?r...

To je bilo pa hitro. No, važno da so si dali dela z Ghosnom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::



Bi bilo lažje prebroditi krizo z Ghosnom?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

ripmork ::

Pomoje bi bilo.

Ampak je kar lepo dobil, kar je iskal. Dokler seveda ni pobegnil.

mtosev ::

Ghosn je imel en zanimiv intervju na cnn par tednov ko je pobegnil iz japan. Mi deloval kr iskren ko je reko, da je pobegnil, ker ne bi imel pošteno sojenje in ni kriv tistega kar mu ocitajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Notranje vzvratno ogledalo (qashqai 2008)

Oddelek: Na cesti
91326 (787) Tribal
»

Volkswagen pojasnjuje ozadje afere z izpusti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12737135 (32789) fujtajksel
»

Avti ki jih NI v Sloveniji (hitri, atraktivni in ugodni) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
639478 (2212) jype
»

Ali so japonski avtomobili res boljši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14946373 (38315) Dami
»

Nizkocenovna vojna proizvajalcev avtomobilov - earth's dooms day begins?

Oddelek: Na cesti
322654 (1714) guest #44

Več podobnih tem