» »

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS

1
2
3

MrStein ::

shock je izjavil:

MrStein je izjavil:

Matwic je izjavil:


Drugače pa res škoda, Windows Mobile in Nokia/Microsoft telefoni so bili superca. Tudi sam operacijski sistem je (bil) super po uporabniški izkušnji in sistemski nezahtevnosti. Bolano se mi zdi, da Android potrebuje dobesedni miniaturni računalnik za gladko delovanje.

Za iOS je dovolj 5 let star hardver. ;)


Prosil bi te, da ne širiš laži. Na mojmu 5 let staremu ipadu, deluje browsanje kar obupno počasi.

Govora je bilo o telefonih.

xmetallic je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Ta ideja, da telefon priklopiš na dock in ga uporabljaš kot osebni računalnik, je v resnici precej brezvezna. Gimmick pač, za kaj več pa ni. Telefon in osebni računalnik morata biti za večino uporabnikov 2 ločeni napravi, ker ju pogosto uporabljaš hkrati.

Kako lahko hkrati tipkaš po tipkovnici in mobitelu? Ta ideja je v resnici odlična. SMS že sedaj deluje na PC, ravno tako prejemanje obvestil. Še klice naj speljejo preko računalnika pa telefona niti iz žepa ne bo več potrebno jemati. Zakaj bi dvigoval telefon če imam slušalke že na glavi in lahko sprejmem klic brez dodatnega dela?

A ni to že lep čas?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jype ::

MrStein je izjavil:

A ni to že lep čas?
Če imaš Android in KDE, potem to drži.

boolsheat ::

blackbfm je izjavil:

No, zanimivo je, da je MS leta 2016 delal na emulatorju x86 za ARM, s katerim bi lahko preko Continuuma poganjali polnokrvne x86 aplikacije na telefonih.
To bi lahko bila bomba, ki bi med žive vrnila OS. Žal tega ne bomo nikoli izvedeli.


naštimaj si rdp in uživaj v vrhunski uporabniški izkušnji uporabljanja x86 programov na telefonu



Preko Continuuma je mišljeno...

NikolormousB ::

xmetallic je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Ta ideja, da telefon priklopiš na dock in ga uporabljaš kot osebni računalnik, je v resnici precej brezvezna. Gimmick pač, za kaj več pa ni. Telefon in osebni računalnik morata biti za večino uporabnikov 2 ločeni napravi, ker ju pogosto uporabljaš hkrati.

Kako lahko hkrati tipkaš po tipkovnici in mobitelu? Ta ideja je v resnici odlična. SMS že sedaj deluje na PC, ravno tako prejemanje obvestil. Še klice naj speljejo preko računalnika pa telefona niti iz žepa ne bo več potrebno jemati. Zakaj bi dvigoval telefon če imam slušalke že na glavi in lahko sprejmem klic brez dodatnega dela?



Če tvoje delo zajema še kaj drugega kot večurno sedenje pred računalnikom, bo zelo nerodno telefon stalno priklapljati in odklapljati vsakič, ko greš stran od mize.

zmaugy ::

Netrunner je izjavil:

Škoda, da Windowsa ni več na telefonih. Takoj bi ga kupil če bi bil na voljo.


Za mene kot navadnega uporabnika so bili Windowsi na telefonu popolno razočaranje in uvod v M$ov Scroogle nastop do uporabnikov.
Kakor mi je žal, da so zavili v to smer, me ne preseneča, da so spušili s telefonskim sistemom. V bistvu jim privoščim, ker so bili pripravljeni poteptati vse, za kar so se nedolgo pred tem javno zavzemali.
Plus da je bil OS neroden za uporabljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Iluvatar ::

Jaz sem imel zmeraj občutek, da so tiste ploščice tiles ali kako je že in tisti start meni izdelali, da bi poenotili mobilno in namizno uporabniško izkušnjo. Mobilne izkušnje v ms ekosistemu praktično ni več, človek bi sedaj pričakoval, da se bodo tudi teh ploščic znebili. Obstaja sicer še surface pro, neki 2 in 1, ampak za moje pojme to ni niti dobra tablica niti dober laptop. Kaj je potem še namen tistih ploščic - tiles w windows 10?

zmaugy ::

Točno to. In kako so se trudili z masovnim vsiljevanjem tega sranja na vsa namizja s tem namenom (vključno s pranjem možganov trolov online), na koncu pa vse zaman.

vahid ::

NikolormousB je izjavil:

xmetallic je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Ta ideja, da telefon priklopiš na dock in ga uporabljaš kot osebni računalnik, je v resnici precej brezvezna. Gimmick pač, za kaj več pa ni. Telefon in osebni računalnik morata biti za večino uporabnikov 2 ločeni napravi, ker ju pogosto uporabljaš hkrati.

Kako lahko hkrati tipkaš po tipkovnici in mobitelu? Ta ideja je v resnici odlična. SMS že sedaj deluje na PC, ravno tako prejemanje obvestil. Še klice naj speljejo preko računalnika pa telefona niti iz žepa ne bo več potrebno jemati. Zakaj bi dvigoval telefon če imam slušalke že na glavi in lahko sprejmem klic brez dodatnega dela?



Če tvoje delo zajema še kaj drugega kot večurno sedenje pred računalnikom, bo zelo nerodno telefon stalno priklapljati in odklapljati vsakič, ko greš stran od mize.


Ne. Ce njegovo delo za racunalnikom zajema, karkoli relevantnega razen zabave, bo telefon hudo premalo zmogljiv. Dokler pa je tvoje delo nekaj kot, na primer, pisanje softwara za android, skupaj se z drugi,I miljardami intelektualno podhranjenih googlovih dronov, pa ne rabis procesorske moci ne na namizju, ne v glavi. Dokler znas xml tage vrivati, se lahko pocutis inteligenten.

zmaugy je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Škoda, da Windowsa ni več na telefonih. Takoj bi ga kupil če bi bil na voljo.


Za mene kot navadnega uporabnika so bili Windowsi na telefonu popolno razočaranje in uvod v M$ov Scroogle nastop do uporabnikov.
Kakor mi je žal, da so zavili v to smer, me ne preseneča, da so spušili s telefonskim sistemom. V bistvu jim privoščim, ker so bili pripravljeni poteptati vse, za kar so se nedolgo pred tem javno zavzemali.
Plus da je bil OS neroden za uporabljat.


Android je se vedno na nivoju Windows CE, z izjemo barv in designa. Je dejansko kopija uporabniskega vmesnika, z debelim nanosom sminke in vazelina, koncept je pa enak.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: orcinus ()

vahid ::

Najvecji prehod za prihodnost mobilnih naprav bo, ko se bomo znebili navijastva za razne komercialne platforme in njihove protagoniste in naredili nekaj, kar ne bo vezano na podjetja. Do takrat pa bo razvoj samo boljsa ali slabsa lepotna posodobitev drugega podjetja. Ni namrec nobenemu, do napredka, ampak samo premagati konkurenco in nato vzdrzevati stanje, saj to prinese najvecji profit.

Kogarkoli, ki zagovarja apple, google, microsoft, glede njihove platforme, nihce resen ne more jemati resno v zvezi z napredkom. So zgolj zabiti navijaci ali pa pokvarjeni zasluzkarji. Tretja vrsta ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: orcinus ()

zmaugy ::

Meni se zdijo windows telefoni zamujena priložnost. Kar se tiče mojih pričakovanj je krivec za to izključno M$ s svojim prepotentnim pohlepom po osebnih podatkih.
Vem, da se kot glavni problem navajajo druge reči, ampak sam sem pričakoval res dobro integracijo z osebnim Win računalnikom brez vsiljivega stikanja za osebnimi podatki pod krinko slabih izgovorov.
Ne navdušujeta me niti trenutni iphone niti android.

NikolormousB ::

Ne. Ce njegovo delo za racunalnikom zajema, karkoli relevantnega razen zabave, bo telefon hudo premalo zmogljiv.


Od kdaj pa je "relevantnost" dela pogojena z zmogljivostjo strojne opreme?

Ales ::

NikolormousB je izjavil:

Ja, to je tudi mene začudilo, da se ni bolj zagnano podprlo Continuum, ker ideja je super. Čisti prazen prostor za Apple, Samsung sicer že ima neko svojo rešitev Dex, samo to ni primerljivo z Windows ekosistemom, kjer bi lahko tekle polnokrvne aplikacije.


Ta ideja, da telefon priklopiš na dock in ga uporabljaš kot osebni računalnik, je v resnici precej brezvezna. Gimmick pač, za kaj več pa ni. Telefon in osebni računalnik morata biti za večino uporabnikov 2 ločeni napravi, ker ju pogosto uporabljaš hkrati.

Na Androidu imaš rešitev, kjer na ekranu telefona še naprej vidiš Android vmesnik (in ga lahko tudi uporabljaš), na ekranu monitorja pa OS. Lahko torej mirno telefoniraš, vmes pa uporabljaš npr. LibreOffice.

cekr ::

Ravno danes se je pojavilo tole:

Demo Windows 10 ARM64 running on a Lumia 950 XL [WITH GPU]

Polni sistem teče čisto lepo na Lumia 950xl. Kaj še rabiš?
Modul za klicanje naj bi bil tudi uporaben. Spraviš na Continuum in imaš čisto vredu zadevo za nepotratne zadeve. V tem primeru ti delujejo tudi x86 programčki.

Stvar je samo v ozadju. Nekdo v sami firmi sabotira mobilne zadeve, da se ne zameri OEM-om.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

Za sam hardver sploh ne bi bilo problema.
Pri Samsungu bi zakupili proizvodno za par dni na leto in naštepali Galaxy Note win10 edition.
Sami pa prevzeli vso podporo. Vse bi šlo v promet.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

vahid je izjavil:

Tole izgleda hudo zanimivo, treba probat :)

https://mspoweruser.com/instructions-no...


Sprobam danes popoldne. Potem je pa treba še driverje za continuum poštimat, pa imam pc z osemjedrnikom in 6GB rama.

xmetallic je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Ta ideja, da telefon priklopiš na dock in ga uporabljaš kot osebni računalnik, je v resnici precej brezvezna. Gimmick pač, za kaj več pa ni. Telefon in osebni računalnik morata biti za večino uporabnikov 2 ločeni napravi, ker ju pogosto uporabljaš hkrati.

Kako lahko hkrati tipkaš po tipkovnici in mobitelu? Ta ideja je v resnici odlična. SMS že sedaj deluje na PC, ravno tako prejemanje obvestil. Še klice naj speljejo preko računalnika pa telefona niti iz žepa ne bo več potrebno jemati. Zakaj bi dvigoval telefon če imam slušalke že na glavi in lahko sprejmem klic brez dodatnega dela?


S priklopljenim continuumom sta lahko 2 naenkrat delala. En preko tipkovnice in miške na ekranu in drugi s telefonom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

bajker ::

blackbfm je izjavil:

bajker je izjavil:

blackbfm je izjavil:

No, zanimivo je, da je MS leta 2016 delal na emulatorju x86 za ARM, s katerim bi lahko preko Continuuma poganjali polnokrvne x86 aplikacije na telefonih.
To bi lahko bila bomba, ki bi med žive vrnila OS. Žal tega ne bomo nikoli izvedeli.


naštimaj si rdp in uživaj v vrhunski uporabniški izkušnji uporabljanja x86 programov na telefonu


Continuum != RDP


zgrešil si bistvo


O tem bi se dalo diskutirati. Verjetno nisi seznanjen z načinom delovanja Continuuma. BTW, od testa beta verzije na linku je zadeva še precej napredovala.
Za delo rabiš le telefon in škatlico s porti - Display Dock (in seveda tipkovnico, (miš) in monitor). Nobene 3G/4G povezave, nobenega delujočega zunanjega računalnika z VPN povezavo, itd.
Osebno se mi zdi "bistvo" stavek pred tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajker ()

MrStein ::

Kar hoče povedati je verjetno to, da je za 99% podobno izkušnjo dovolj RDP klient (in seveda server nekje). In to že dela danes. (no, odvisno, kako naprava podpira zunanje ekrane in tipkovnico ter miško).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

boolsheat ::

Eh, ne, bolj gre za to, da je blackbfm zgrešil bistvo...

darkolord ::

Škoda. Niso bili ob pravem času na pravem mestu.

Ne s konceptom ne s samim OS-om ni bilo kaj dosti narobe. Tudi razvijalska orodja so odlična. V marketing so vložili res veliko, pa se zadeva nikakor ni prijela.

Sem mislil, da bom hitro ponotranjil Android, a se mi toži po WP vsakič, ko primem telefon v roke. Android izgleda kot majhen smrdljiv kupček proti WP. Res pa je, da je veliko aplikacij (večinoma neuporabnih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

NikolormousB ::

V marketing so vložili res veliko, pa se zadeva nikakor ni prijela.


Ker so bili trmasti pri določenih stvareh. Metanje denarja v billboarde nima smisla, dokler nimaš na platformi ključnih appov.

Nikoli mi ni bilo jasno kako si lahko MS z vsem denarjem in vplivom privošči, da na njihovi platformi ni snapchata, pinteresta, google appsov, najbolj popularnih iger itd.

darkolord ::

Nikoli mi ni bilo jasno kako si lahko MS z vsem denarjem in vplivom privošči, da na njihovi platformi ni snapchata, pinteresta, google appsov, najbolj popularnih iger itd.
Ponudniki storitev tega niso dovolili.

cekr ::

Če ima konkurenca v lasti določene servise(npr. YouTube), s katerimi ima monopol, si mrtev. Še posebno, če ti ravno ta noče narediti spodobne aplikacije. Ko pa narediš svojo, ki je precej boljša, ti začnejo groziti s tožbami. Ko se neodvisni programerji lotijo izdelave te aplikacije, se pa stalno spreminja dostop z namenom nagajanja. Takrat bi moral biti MS žleht in Google prijaviti kakšni komisiji. Bi se hitro vse uredilo.
Nedavno je ravno en od programerjev objavil, kako Google s stalnim namenskim spreminjanje YouTuba onemogoča druge brskalnike.
Če bi se tako igrali npr. z Applom, bi jih hitro dobili po nosu.

Ta zgodba ni zgodba o polomu MS-a, ampak dokaz kako škodljiv je monopol na katerem koli področju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

zmaugy ::

Torej so dobili v M$ malo lastnega zdravila?

NikolormousB ::

Če bi se tako igrali npr. z Applom, bi jih hitro dobili po nosu.


To je moj point. Ni razloga, da se MS ne bi mogel pogoditi z Googlom, Facebookom in drugimi giganti. S 150 milijardami keša na banki in milijardami naprav, na katerih teče win niso ravno neki loleki.

Ales ::

zmaugy je izjavil:

Torej so dobili v M$ malo lastnega zdravila?
Že, ampak dejansko smo ga dobili uporabniki. Namesto, da bi na pametnih telefonih imeli 3 ali 4 približno konkurenčne OS-e, imamo pogojno 2. Pa še tržnemu deležu drugega dolgoročno ne kaže dobro.

cekr je izjavil:

Ta zgodba ni zgodba o polomu MS-a, ampak dokaz kako škodljiv je monopol na katerem koli področju.
Točno to.

bajker ::

Google je dobesedno onemogočil Youtube aplikacijo od MS za Windows Mobile, svoje pa niso hoteli napisati.
Ni res, da se MS ni trudil, a poleg konkurence so WM pokopali tudi notranji spori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajker ()

Invictus ::

MS bi brez problemov prevladal v svetu mobilnih naprav.

Ampak očitno to ni bilov interesu delničarjev, ker bi vsaj trenutno zmanjšalo dividende. Razvoj pač stane.

MS tako ali tako ne služi več večine denarja z Windows licencami, ampak drugje. Office365 je zdaj molzna krava.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

M$ bi seveda lahko ubral taktiko, kot jo zdaj kaže Apple, ki s prstom kaže na pomanjkanje varovanja osebnih podatkov in bi ponudil alternativo za poslovne uporabnike.
Žal so se medtem že odločili, da bi tudi oni radi svoj kos mesa iz uporabniških hrbtov podatkov.
Ta možnost še vedno obstaja, saj so se z Office365 lepo uveljavili zelo na široko in morda enkrat v prihodnosti vrnejo Googlu in ne naredijo nadgradnje ustreznega appa za Office365 na Androidu in s tem onemogočijo uporabnikom Androidnih naprav uporabo Office365 na teh napravah... Ampak dvomim, da se bo siva miška M$ tega lotil.

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

MS bi brez problemov prevladal v svetu mobilnih naprav.

Ampak očitno to ni bilov interesu delničarjev, ker bi vsaj trenutno zmanjšalo dividende. Razvoj pač stane.

MS tako ali tako ne služi več večine denarja z Windows licencami, ampak drugje. Office365 je zdaj molzna krava.

Like how ?
#brezpodpisa

BivšiUser2 ::

Invictus je izjavil:

MS bi brez problemov prevladal v svetu mobilnih naprav.

Ampak očitno to ni bilov interesu delničarjev, ker bi vsaj trenutno zmanjšalo dividende. Razvoj pač stane.

MS tako ali tako ne služi več večine denarja z Windows licencami, ampak drugje. Office365 je zdaj molzna krava.

Molzna krava vo W10 kot naročniški del MS365. So potrdili pa dni nazaj.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

gruntfürmich ::

bajker je izjavil:

Google je dobesedno onemogočil Youtube aplikacijo od MS za Windows Mobile, svoje pa niso hoteli napisati.
Ni res, da se MS ni trudil, a poleg konkurence so WM pokopali tudi notranji spori.

wtf? app za vsak drek?
kaj danes nobeden ne zna več preko brskalnika dostopat do YT in ostalih navlak? kaj manjka preko brovzerja dostopat na YT, FB...? brovzerjev pa je na WP tudi nekaj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

cekr ::

YouTube bi v bistvu moral biti javno dobro, ker ima skoraj 100% trga.
Konkurence ni. No, zlahka bi bila, če v naravi človeka ne bi bilo lenobe, ki bi pogledala še kaj drugega.
Saj so bili poskusi v preteklosti. Tudi MS je imel svoj video servis. Samo če ne pada dovolj cvenka, zadeva ne gre v nedogled.
Zaradi takšnega stanja, bi morala npr. EU zaropotati. Pa se raje ukvarjajo s tem, ali nekdo prilaga mediaplayer k sistemu ali ne. To je bila takrat čisto bedna fora. Le kdo je uporabljal Windows N? Ne poznam nikogar, ki bi to počel.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

gruntfürmich je izjavil:

bajker je izjavil:

Google je dobesedno onemogočil Youtube aplikacijo od MS za Windows Mobile, svoje pa niso hoteli napisati.
Ni res, da se MS ni trudil, a poleg konkurence so WM pokopali tudi notranji spori.

wtf? app za vsak drek?
kaj danes nobeden ne zna več preko brskalnika dostopat do YT in ostalih navlak? kaj manjka preko brovzerja dostopat na YT, FB...? brovzerjev pa je na WP tudi nekaj...


Ni problem, če se da ali se ne da nekaj pogledat v brskalniku. Včasih je tam še boljša izkušnja.
Problem so nori ljudje. Sem nekje že pred leti napisal: v Telekomovi trgovini stojim za eno žensko, ki si takrat zaželi eno Lumio, ker ji je bil fajn enostaven vmesnik in ker je vse tekoče teklo. Prodajalka gre v skladišče po škatlo, vmes pride zraven drug prodajalec in tej ženski začne razlagat, kako so Lumie zanič, ker imajo premalo aplikacij. Nazadnje se je ženska nekaj izgovorila in je šla domov brez telefona. Rabila je pa samo aparat za osnovne zadeve.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Windows 10 se nalagajo na lumio 950XL. Zdajle je na 35%.

Prava navodila so tukaj:
https://github.com/SuperJMN/WoA-Install...

Sporočim, ko bo vse narejeno, kako ozivna je zadeva. Mogoče pa nadomesti mojo tablico, ki ima slabši procesor.

Windows 10 naloženi in delujoči.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

Kakršenkoli "Windows on ARM", "X86 apps on phone" je totalni bullshit. Niti najboljši in najhitrejši prejšnji mesec splavljeni Snapdragon 8cx, ki je namenjen samo temu ne uspe spodobno hitro emulirat x86 aplikacije na windows 10. Ja, Edge in sam sistem delata (ker sta prevedena za ARM), vse ostale aplikacije pa so totalni fail.
Kaj šele na vaših 4+ let starih telefonih...
Eh?

MrStein ::

andromedar je izjavil:

Kakršenkoli "Windows on ARM", "X86 apps on phone" je totalni bullshit. Niti najboljši in najhitrejši prejšnji mesec splavljeni Snapdragon 8cx, ki je namenjen samo temu ne uspe spodobno hitro emulirat x86 aplikacije na windows 10.

Saj niti marsikateri pravi x86 tega ni sposoben. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bajker ::

krneki0001 je izjavil:

Windows 10 se nalagajo na lumio 950XL. Zdajle je na 35%.

Prava navodila so tukaj:
https://github.com/SuperJMN/WoA-Install...

Sporočim, ko bo vse narejeno, kako ozivna je zadeva. Mogoče pa nadomesti mojo tablico, ki ima slabši procesor.

Windows 10 naloženi in delujoči.


Tole pa zgleda zanimivo. Pa še dual boot je, da ne izgubiš WM.
Kaj pa lahko narediš s tem? A Windows Store deluje? A je zraven tudi emulator za x86? :D

cekr ::

andromedar je izjavil:

Kakršenkoli "Windows on ARM", "X86 apps on phone" je totalni bullshit. Niti najboljši in najhitrejši prejšnji mesec splavljeni Snapdragon 8cx, ki je namenjen samo temu ne uspe spodobno hitro emulirat x86 aplikacije na windows 10. Ja, Edge in sam sistem delata (ker sta prevedena za ARM), vse ostale aplikacije pa so totalni fail.
Kaj šele na vaših 4+ let starih telefonih...


Povej, kaj bi ti poganjal na tej majhni zadevi?
To ni namenjeno hudemu premlevanju. Za brskanje, RDP ipd, manjše programčke za kaj na hitro... je pa čisto ok. Če pa deluje zraven še telefonski del, si pa zmagal. Taglavne imaš pa že itak v UWP, tako da ni krize.
Te zadeve imajo res 4 leta. Še vedno pa potolčejo velik del današnje ponudbe androidov.
Da o kameri sploh ne govorim.
Na Note8 sem prav žalosten, ko pogledam, kakšne slike dela L950xl.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

V bistvu se večina niti ne zaveda da nosijo 8 jedrnike v žepih, ki so veliko bolj zmogljivi kot si ti ljudje predstavljajo.
Lumija je pa že 4 leta nazaj imela vrhunski hardware in še boljše hlajenje (vodno hlajenje), pa je še danes pred večino telefonov, tako da ni nekih problemnov.


Zaenkrat vse kar sem sprobal deluje brez problemov in zelo odzivno, jutri pa se lotim continuuma in priklopa na ekran. ČE rata da bi zadeva delovala preko continuuma ali pa direkten prenos na ekran s polnjenjem in potem daš BT miško in tipkovnico, potem imaš računalnik s 6GB rama, 8 jedri in fullHD resolucijo za male pare.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

andromedar ::

cekr je izjavil:


To ni namenjeno hudemu premlevanju. Za brskanje, RDP ipd, manjše programčke za kaj na hitro... je pa čisto ok. Če pa deluje zraven še telefonski del, si pa zmagal.


Pa saj to dela že zdaj, al ne (brskanje, RDP in to)?
Native Windows 10 Mobile ARM app. No, vsaj upam...
Eh?

cekr ::

krneki0001 je izjavil:

V bistvu se večina niti ne zaveda da nosijo 8 jedrnike v žepih, ki so veliko bolj zmogljivi kot si ti ljudje predstavljajo.
Lumija je pa že 4 leta nazaj imela vrhunski hardware in še boljše hlajenje (vodno hlajenje), pa je še danes pred večino telefonov, tako da ni nekih problemnov.

Zaenkrat vse kar sem sprobal deluje brez problemov in zelo odzivno, jutri pa se lotim continuuma in priklopa na ekran. ČE rata da bi zadeva delovala preko continuuma ali pa direkten prenos na ekran s polnjenjem in potem daš BT miško in tipkovnico, potem imaš računalnik s 6GB rama, 8 jedri in fullHD resolucijo za male pare.


Kje si pa dobil 6GB rama? L950xl ga ima 3GB.

A WI-FI deluje? Pa telefonski del? Kamera? Zvok
Če vse to deluje, samo čakamo, da se nekdo ojunači in naredi aparat.
Enega kupca že imajo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

win64 ::

cekr je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V bistvu se večina niti ne zaveda da nosijo 8 jedrnike v žepih, ki so veliko bolj zmogljivi kot si ti ljudje predstavljajo.
Lumija je pa že 4 leta nazaj imela vrhunski hardware in še boljše hlajenje (vodno hlajenje), pa je še danes pred večino telefonov, tako da ni nekih problemnov.

Zaenkrat vse kar sem sprobal deluje brez problemov in zelo odzivno, jutri pa se lotim continuuma in priklopa na ekran. ČE rata da bi zadeva delovala preko continuuma ali pa direkten prenos na ekran s polnjenjem in potem daš BT miško in tipkovnico, potem imaš računalnik s 6GB rama, 8 jedri in fullHD resolucijo za male pare.


Kje si pa dobil 6GB rama? L950xl ga ima 3GB.

A WI-FI deluje? Pa telefonski del? Kamera? Zvok
Če vse to deluje, samo čakamo, da se nekdo ojunači in naredi aparat.
Enega kupca že imajo.


Če bi bil interes bi že eden prodajal tak mobitel.
Strojno opremo naredi vsak kitajc, gonilniki več ali manj so tudi za windowse.
Samo proizvajalci očitno nimajo interesa tega prodajat, še microsoft ne...

bajker ::

krneki0001 je izjavil:


Zaenkrat vse kar sem sprobal deluje brez problemov in zelo odzivno, jutri pa se lotim continuuma in priklopa na ekran. ČE rata da bi zadeva delovala preko continuuma ali pa direkten prenos na ekran s polnjenjem in potem daš BT miško in tipkovnico, potem imaš računalnik s 6GB rama, 8 jedri in fullHD resolucijo za male pare.


Zato sprašujem, če Windows Store deluje in če je gor kaj UWPjev.
x86 aplikacije na Windowsih za ARM ne bodo delovale brez emulatorja.

andromedar ::

cekr je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V bistvu se večina niti ne zaveda da nosijo 8 jedrnike v žepih, ki so veliko bolj zmogljivi kot si ti ljudje predstavljajo.
Lumija je pa že 4 leta nazaj imela vrhunski hardware in še boljše hlajenje (vodno hlajenje), pa je še danes pred večino telefonov, tako da ni nekih problemnov.

Zaenkrat vse kar sem sprobal deluje brez problemov in zelo odzivno, jutri pa se lotim continuuma in priklopa na ekran. ČE rata da bi zadeva delovala preko continuuma ali pa direkten prenos na ekran s polnjenjem in potem daš BT miško in tipkovnico, potem imaš računalnik s 6GB rama, 8 jedri in fullHD resolucijo za male pare.


Kje si pa dobil 6GB rama? L950xl ga ima 3GB.

A WI-FI deluje? Pa telefonski del? Kamera? Zvok
Če vse to deluje, samo čakamo, da se nekdo ojunači in naredi aparat.
Enega kupca že imajo.


Nekatere uporabnike se jemlje "with a grain of salt" ;)
Razen če ima "Special nebivedu edition".
Eh?

krneki0001 ::

sorry, ja ima 3GB rama.

Za UWP še ne vem, zdaj se ukvarjam z mrežo. Ko bom imel povezavo navzven, bom kaj več povedal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

wifi ne dela. BT network deluje. Imam net preko telefona z BT tetheringom.

Continuum deluje samo za polnit, ne prenaša še slike. To imajo fantje še v razvoju. Upam, da jim rata čimprej. Do takrat gre pa projekt v predal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Fallout dela na lumii 950XL w Windows 10 pro arm:
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

cekr ::

A LTE zna uporabljat?
Mislim, da za vsem tem stoji kar sam MS.
Ni ga čez zastonj beta testerji.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Ni tukaj MS-a, fantje ki to delajo se trudijo brez MS-a. Drgač bi bilo verjetno veliko več podpore, ne da imaš 50 "unknown" devices po inštaliranju driverjev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gruntfürmich ::

to bo potem windows za na vsak boljši pametni telefon?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272602252 (193737) karafeka
»

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10319166 (13719) cekr
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546069 (24774) RC37
»

Microsoft kljub šibki prodaji novih računalnikov sklenil odlično poslovno leto

Oddelek: Novice / Rezultati
4622106 (19354) noraguta
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118364 (6659) hojnikb

Več podobnih tem