» »

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS

Slo-Tech - Letos bo Microsoft uradno ukinil podporo za svoj nesojeni mobilni operacijski sistem Windows 10 Mobile, ki ni uspel prepričati uporabnikov, so sporočili iz Redmonda. Podpora se izteka 10. decembra 2019, Microsoft pa vsem uporabnikom svetuje, da čim prej prestopijo na Android ali iOS. Konec podpore pomeni, da ne bodo več izdajali varnostnih popravkov, čeprav naprave same po sebi ne bodo nehale delovati. Mimogrede - to ni kaj bistveno drugače od nešteto verzij Androida, ki jih proizvajalci telefonov običajno nehajo podpirati že po dveh letih, in odtlej so tudi ti uporabniki brez varnostnih posodobitev.

Microsoftov mobilni operacijski sistem Windows Phone je svojo pot neslavno končal že julija 2017, njegov brat Windows 10 Mobile pa je še brcal. Čeprav so aktivni razvoj platforme Windows 10 Mobile ustavili oktobra lani, bomo torej do konca leta še dobivali varnostne posodobitve. Večje organizacije, ki so pripravljene plačati za podporo, bodo še lahko deležne popravkov, a ti ne bodo javno dostopni ali brezplačni.

Decembrski datum velja za najnovejšo verzijo Windows 10 Mobile 1709. Naprave, ki so obsojene na starejši Windows 10 Mobile 1703 (npr. Lumia 640 in 640 XL), pa bodo podprte le še do 11. junija. Še 12 mesecev po izteku podpore, torej konec leta 2020, pa bo Microsoft ukinil še samodejno shranjevanje fotografij v oblak, ponovno nalaganje naprave iz varnostne kopije itd.

103 komentarji

«
1
2 3

harvey ::

torej konec leta 2020, pa bo Microsoft ukinil še samodejno shranjevanje fotografij v oblak, ponovno nalaganje naprave iz varnostne kopije itd.

Razumem, da backup sistema iz oblaka na napravo ne bo podprt. Zakaj bi pa moral biti prenos recimo fotke iz naprave v oblak in obratno vezan na napravo in os8-O To pomeni, da bo naprava bo tem datumu samo še za v koš:(
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MrStein ::

Konec podpore pomeni, da ne bodo več izdajali varnostnih popravkov, čeprav naprave same po sebi ne bodo nehale delovati.


Kaj pa app store? Ekosistem? Bodo vse zaprli?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrNighthawk ::

Zakaj pa samo ne pokličejo teh 5 uporabnikov pa jim povejo, da je konec? :))

Sicer pa škoda. Za moje pojme najboljši mobilni OS. Edino kar ga je "teplo" je bilo pomanjkanje nekaterih (nujnih) aplikacij.

filip007 ::

Priporočajo že, samo da imajo kaj za povedati.

So se odločili, da ne bodo hodili sami sebi v zelje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Matwic ::

To je res malo nerazumljivo, saj obstaja integracija z OneDrive. A je kakšna razlika, če se podatki sinhronizirajo preko Windows klienta ali pa preko Windows Mobile build-in klienta.

Drugače pa res škoda, Windows Mobile in Nokia/Microsoft telefoni so bili superca. Tudi sam operacijski sistem je (bil) super po uporabniški izkušnji in sistemski nezahtevnosti. Bolano se mi zdi, da Android potrebuje dobesedni miniaturni računalnik za gladko delovanje.

dexterboy ::

Sicer pa škoda. Za moje pojme najboljši mobilni OS. Edino kar ga je "teplo" je bilo pomanjkanje nekaterih (nujnih) aplikacij.
Tudi jaz ga pogrešam :8)
Če bi MS obdržal in razvijal naprej, bi procent počasi sigurno zrastel...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

MrStein ::

Matwic je izjavil:


Drugače pa res škoda, Windows Mobile in Nokia/Microsoft telefoni so bili superca. Tudi sam operacijski sistem je (bil) super po uporabniški izkušnji in sistemski nezahtevnosti. Bolano se mi zdi, da Android potrebuje dobesedni miniaturni računalnik za gladko delovanje.

Za iOS je dovolj 5 let star hardver. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MatH ::

Mah, pokopala sta ga MS in Nokia. Dokler sta sodelovala so telefoni pridobivali na popularnosti. Niso vsi "power userji" in marsikomu je povsem dovolj mail, whatsap/viber in navigacija.
Pred kratkim sem od sorodnika dobil nazaj Lumio 920 WP 8.1, ker mikrofon in več delal. Sem zamenjal mikrofon in telefon je še vedno odličen. Whatsapp in Viber delata (ne samo sporočila, tudi klici), Here Maps še vedno prejema posodobitve zemljevidov, kamera je malce počasna a še vedno zelo dobra, kvaliteta telefonskih klicev odlična...
Res škoda :'( WP bi lahko bil krvavo potrebna tretja opcija ;(
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Matwic ::

500 € in več za telefon... ne hvala. Končno gledano so to še vedno igračke, po strojni opremi imajo več kot dovolj zmogljivosti za resno delo, programsko so pa še vedno v kameni dobi.

Hja in ravno Microsoft se je poigraval z idejo (Microsoft Continuum), da bi lahko telefon priklopili na monitor, tipkovnico in miško ter kar naenkrat dobili čisto spodobno delovno okolje za pisarniška opravila. Zdaj pa je verjetno ta projekt mrtev za par let, dokler se Google in/ali Apple ne spomnita, da mogoče pa ne bi bilo slabo, da bi naprave za 1000 € podpirale še kaj več kot pa klicanje in poganjanje otročjih aplikacij.

cekr ::

To je hudič, ko ti 10-15% trga ni dovolj. Marsikje je bil delež trga še precej večji. Razen USA. In to je bil glavni vzrok.
Marsikdo bi se danes stepel za tak procent.
Če imaš pa v firmi še preveč preračunljivcev, je pa sploh štala.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrNighthawk ::

MatH je izjavil:

Mah, pokopala sta ga MS in Nokia. Dokler sta sodelovala so telefoni pridobivali na popularnosti. Niso vsi "power userji" in marsikomu je povsem dovolj mail, whatsap/viber in navigacija.
Pred kratkim sem od sorodnika dobil nazaj Lumio 920 WP 8.1, ker mikrofon in več delal. Sem zamenjal mikrofon in telefon je še vedno odličen. Whatsapp in Viber delata (ne samo sporočila, tudi klici), Here Maps še vedno prejema posodobitve zemljevidov, kamera je malce počasna a še vedno zelo dobra, kvaliteta telefonskih klicev odlična...
Res škoda :'( WP bi lahko bil krvavo potrebna tretja opcija ;(


samo ravno pri "ne power userjih" je bil problem. Manjkale so jim ključne aplikacije ala Instragram, Snapchat, Twitter, YouTube, Candy Crush. Sploh so bili dobri za mlade uporabnike... ampakk brez takih zadev se ne bo prodajala.

OmegaM ::

No, verjetno bom en redkh, ki bo vztrajal s svojim windows aparatom do konca.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

PunkDude ::

Tudi jaz.

harvey ::

Matwic je izjavil:

500 € in več za telefon... ne hvala. Končno gledano so to še vedno igračke, po strojni opremi imajo več kot dovolj zmogljivosti za resno delo, programsko so pa še vedno v kameni dobi.

Hja in ravno Microsoft se je poigraval z idejo (Microsoft Continuum), da bi lahko telefon priklopili na monitor, tipkovnico in miško ter kar naenkrat dobili čisto spodobno delovno okolje za pisarniška opravila. Zdaj pa je verjetno ta projekt mrtev za par let, dokler se Google in/ali Apple ne spomnita, da mogoče pa ne bi bilo slabo, da bi naprave za 1000 € podpirale še kaj več kot pa klicanje in poganjanje otročjih aplikacij.

Ja, to je tudi mene začudilo, da se ni bolj zagnano podprlo Continuum, ker ideja je super. Čisti prazen prostor za Apple, Samsung sicer že ima neko svojo rešitev Dex, samo to ni primerljivo z Windows ekosistemom, kjer bi lahko tekle polnokrvne aplikacije.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

win64 ::

harvey je izjavil:

Matwic je izjavil:

500 € in več za telefon... ne hvala. Končno gledano so to še vedno igračke, po strojni opremi imajo več kot dovolj zmogljivosti za resno delo, programsko so pa še vedno v kameni dobi.

Hja in ravno Microsoft se je poigraval z idejo (Microsoft Continuum), da bi lahko telefon priklopili na monitor, tipkovnico in miško ter kar naenkrat dobili čisto spodobno delovno okolje za pisarniška opravila. Zdaj pa je verjetno ta projekt mrtev za par let, dokler se Google in/ali Apple ne spomnita, da mogoče pa ne bi bilo slabo, da bi naprave za 1000 € podpirale še kaj več kot pa klicanje in poganjanje otročjih aplikacij.

Ja, to je tudi mene začudilo, da se ni bolj zagnano podprlo Continuum, ker ideja je super. Čisti prazen prostor za Apple, Samsung sicer že ima neko svojo rešitev Dex, samo to ni primerljivo z Windows ekosistemom, kjer bi lahko tekle polnokrvne aplikacije.

Po drugi strani, pa tudi Continuum ne podpira "polnokrvnih" aplikaciji. Uporabljam pa kdaj pa kdaj continum preko miracast-a na televizijo. Sicer samo za kak video zagnat, vendar dobra zadeva. Touchscreen se v tem primeru uporablja kot touchpad za premikat miško.

harvey ::

Po drugi strani, pa tudi Continuum ne podpira "polnokrvnih" aplikaciji.

Ja, sej to bi bila smer razvoja do polnokrvnih aplikacij na mobitelčkih :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

vahid ::

harvey je izjavil:

torej konec leta 2020, pa bo Microsoft ukinil še samodejno shranjevanje fotografij v oblak, ponovno nalaganje naprave iz varnostne kopije itd.

Razumem, da backup sistema iz oblaka na napravo ne bo podprt. Zakaj bi pa moral biti prenos recimo fotke iz naprave v oblak in obratno vezan na napravo in os8-O To pomeni, da bo naprava bo tem datumu samo še za v koš:(


Nauk te zgodbe je, ne se zapirat v closed environmente. Ne Microsoftove, ne Googlove, ne Amazonove. Razlog zakaj je vezan na napravo je preprost. Tvoji podatki so vezani na ekosistem enega proizvajalca in posledicno ga ob nakupu novega telefona tezko zamenjas. Ko enkrat stankas svoje podatke v njegov ekosistem, si njihov in kupujes njihove izdelke. Temu se rece "vendor lockin", pravi majstor za to je sicer IBM, ker se je pa taktika izkazala za tako super, to danes pocnejo vsi providerji namenskih naprav.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: orcinus ()

OK.d ::

Matwic je izjavil:

500 € in več za telefon... ne hvala. Končno gledano so to še vedno igračke, po strojni opremi imajo več kot dovolj zmogljivosti za resno delo, programsko so pa še vedno v kameni dobi.

Hja in ravno Microsoft se je poigraval z idejo (Microsoft Continuum), da bi lahko telefon priklopili na monitor, tipkovnico in miško ter kar naenkrat dobili čisto spodobno delovno okolje za pisarniška opravila. Zdaj pa je verjetno ta projekt mrtev za par let, dokler se Google in/ali Apple ne spomnita, da mogoče pa ne bi bilo slabo, da bi naprave za 1000 € podpirale še kaj več kot pa klicanje in poganjanje otročjih aplikacij.

To google pripravlja v Q različici sistema, nekaj podobnega kar že ima Samsung - Dex.

LPOK.d

Cruz ::

Res škoda, da sta na trgu samo Android pa iOS. Ignorirajmo KaiOS.

Blackberry in Windows sta bila oba odlična.

Dvomim, da bomo v bližji prihodnosti dobili kak nos OS. Google ima preveliko moč, se bo hitro znebil novih razvijalcev. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Vazelin ::

Meni je žal, da ni več Windows Phone. Tako sem omejen sedaj samo na iOS:'(

ToniT ::

Nimam sreče s telefoni. Prej sem imel Blackberrya, potem sem prešel na Windows Mobile. Pred nekaj dnevi sem prešel na Android, tako da se pripravite na zamenjavo telefonov, ker bo verjetno tudi ta ukinjen glede na to, kakšne sreče sem... >:D

||_^_|| ::

Slava mu. Meni najboljši mobilni OS do sedaj. :'(

blackbfm ::

Blackberry in Windows sta bila oba odlična.


trg je pokazal da sta bila drek :)) windows phone sem mel 3x v roki, boleč user experience

vahid ::

Cruz je izjavil:

Res škoda, da sta na trgu samo Android pa iOS. Ignorirajmo KaiOS.

Blackberry in Windows sta bila oba odlična.

Dvomim, da bomo v bližji prihodnosti dobili kak nos OS. Google ima preveliko moč, se bo hitro znebil novih razvijalcev. :)


Ta boljsega si pozabil... https://sailfishos.org/

Ko trenutna "predraga skatla" crkne, grem na tole.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: orcinus ()

Ales ::

Matwic je izjavil:

500 € in več za telefon... ne hvala. Končno gledano so to še vedno igračke, po strojni opremi imajo več kot dovolj zmogljivosti za resno delo, programsko so pa še vedno v kameni dobi.

Hja in ravno Microsoft se je poigraval z idejo (Microsoft Continuum), da bi lahko telefon priklopili na monitor, tipkovnico in miško ter kar naenkrat dobili čisto spodobno delovno okolje za pisarniška opravila. Zdaj pa je verjetno ta projekt mrtev za par let, dokler se Google in/ali Apple ne spomnita, da mogoče pa ne bi bilo slabo, da bi naprave za 1000 € podpirale še kaj več kot pa klicanje in poganjanje otročjih aplikacij.

To že obstaja v Android okolju, samo poznaš ne. In to že leta, tudi mimo Samsungovega DeX-a.

OK.d ::

LPOK.d

bajker ::

harvey je izjavil:

Po drugi strani, pa tudi Continuum ne podpira "polnokrvnih" aplikaciji.

Ja, sej to bi bila smer razvoja do polnokrvnih aplikacij na mobitelčkih :D


No, zanimivo je, da je MS leta 2016 delal na emulatorju x86 za ARM, s katerim bi lahko preko Continuuma poganjali polnokrvne x86 aplikacije na telefonih.
To bi lahko bila bomba, ki bi med žive vrnila OS. Žal tega ne bomo nikoli izvedeli.

BivšiUser2 ::

Cruz je izjavil:


Dvomim, da bomo v bližji prihodnosti dobili kak nov OS. Google ima preveliko moč, se bo hitro znebil novih razvijalcev. :)

Ravno Google na novo piše nek Fuchsia OS, s tem se kao hočejo losati problemov ala fragmetacije Androida in ne posodabljanje.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

gruntfürmich ::

eh štala.
očitno bom resno zagrabil varianto zamenjave baterije...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BivšiUser2 ::

gruntfürmich je izjavil:

eh štala.
očitno bom resno zagrabil varianto zamenjave baterije...

ja, če ti dela fon bp je nova baterija idealna izbira. bi sam še imel 930ko, če bi antena delala
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

blackbfm ::

No, zanimivo je, da je MS leta 2016 delal na emulatorju x86 za ARM, s katerim bi lahko preko Continuuma poganjali polnokrvne x86 aplikacije na telefonih.
To bi lahko bila bomba, ki bi med žive vrnila OS. Žal tega ne bomo nikoli izvedeli.


naštimaj si rdp in uživaj v vrhunski uporabniški izkušnji uporabljanja x86 programov na telefonu

gruntfürmich ::

kje so kakšne pametne trgovine z baterijami, da ne prodajajo sranja? imam pa mislim da aktualno microsoft lumio 550 in na lagru nokio lumio 830...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

issak ::

Matwic je izjavil:

500 € in več za telefon... ne hvala.


Za 150-200€ dobiš še čisto solidno reč (Xiaomi A2 Lite/A2)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

vahid ::

Tole izgleda hudo zanimivo, treba probat :)

https://mspoweruser.com/instructions-no...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: orcinus ()

bajker ::

blackbfm je izjavil:

No, zanimivo je, da je MS leta 2016 delal na emulatorju x86 za ARM, s katerim bi lahko preko Continuuma poganjali polnokrvne x86 aplikacije na telefonih.
To bi lahko bila bomba, ki bi med žive vrnila OS. Žal tega ne bomo nikoli izvedeli.


naštimaj si rdp in uživaj v vrhunski uporabniški izkušnji uporabljanja x86 programov na telefonu


Continuum != RDP

opeter ::

harvey je izjavil:

Po drugi strani, pa tudi Continuum ne podpira "polnokrvnih" aplikaciji.

Ja, sej to bi bila smer razvoja do polnokrvnih aplikacij na mobitelčkih :D


Saj verjetno bo, samo treba počakat še nekaj let (desetletje?).

Samsungova Dex je po mojem kar v redu zadeva. Če bi to Google in Apple (ali kdorkoli četrti, morda kakšen nov igralec) še bolj zglancala, bi lahko mobilna naprava na dolgi rok resnično izpodrinila večino namiznih/prenosnih računalnikov.

Kar verjetno tudi bo. Dajmo času čas.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

          ::

blackbfm je izjavil:

naštimaj si rdp in uživaj v vrhunski uporabniški izkušnji uporabljanja x86 programov na telefonu


Eni se še spomnimo Windows CE telefonov, ko smo s palčkami ciljali gumbe.

vahid ::

opeter je izjavil:

harvey je izjavil:

Po drugi strani, pa tudi Continuum ne podpira "polnokrvnih" aplikaciji.

Ja, sej to bi bila smer razvoja do polnokrvnih aplikacij na mobitelčkih :D


Saj verjetno bo, samo treba počakat še nekaj let (desetletje?).

Samsungova Dex je po mojem kar v redu zadeva. Če bi to Google in Apple (ali kdorkoli četrti, morda kakšen nov igralec) še bolj zglancala, bi lahko mobilna naprava na dolgi rok resnično izpodrinila večino namiznih/prenosnih računalnikov.

Kar verjetno tudi bo. Dajmo času čas.


Japajade :D Izrinila jih bo na tocno tak nacin, kot jih je do sedaj. Vsi, ki racunalnika ne rabijo (surfanje + email, ostalo je pa ze intelektualno prezahtevno), bojo presaltali na telefon + monitor + keyboard + miska in bojo enako kot so poceli na telefonu poceli na malo vecjem ekranu. Tisti, ki pa racunalnik rabijo za delo, bojo pa se vedno imeli namizne in prenosne racunalnike. Bi rad videl uporabo Blenderja na telefonu. Ce bi ze po neki nori logiki bil sportan na te male skatle, bi verjetno ob rendranju nichtwaterdicht telefon lahko vrgel v ceber ledene vode. Bi ga nastajanje pare varovalo pred vdorom vode.

Sicer pa ce se nisi opazil, vec in bolj zmogljivi resourci (ram,disk,cpu), ne omogocajo hitrejse, bolj zmogljivo delo z njimi ampak primarno omogocijo bolj salabajzersko spisano kodo, vsa zadeva se cez 10 let vlece enako kot prej, z barvami in designi pa se zakrije pomanjkanje znanja avtorjev. Je android in njegov ekosistem cisti dokaz.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: orcinus ()

Gajec ::

"Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS". Čemu?

blackbfm ::

bajker je izjavil:

blackbfm je izjavil:

No, zanimivo je, da je MS leta 2016 delal na emulatorju x86 za ARM, s katerim bi lahko preko Continuuma poganjali polnokrvne x86 aplikacije na telefonih.
To bi lahko bila bomba, ki bi med žive vrnila OS. Žal tega ne bomo nikoli izvedeli.


naštimaj si rdp in uživaj v vrhunski uporabniški izkušnji uporabljanja x86 programov na telefonu


Continuum != RDP


zgrešil si bistvo

cekr ::

MS hoče narediti črto, da se bo šlo lahko naprej. S časom sigurno z novim poskusom na mobilnem področju. Vendar brez stare navlake iz prejšnjih verzij. Po novem bo potrebna samo podpora za UWP in v UWP gnezdeni PWA. Še slednje se mi zdi nepotrebno, ker sseboj prinaša HTML štalo.

V uporabi bo samo še Win10arm. Kakšno obliko si bo kdo izbral, bo pa čisto njegova stvar. Hub ali pa orgljice.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Netrunner ::

Škoda, da Windowsa ni več na telefonih. Takoj bi ga kupil če bi bil na voljo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

LeQuack ::

cekr je izjavil:

MS hoče narediti črto, da se bo šlo lahko naprej. S časom sigurno z novim poskusom na mobilnem področju. Vendar brez stare navlake iz prejšnjih verzij. Po novem bo potrebna samo podpora za UWP in v UWP gnezdeni PWA. Še slednje se mi zdi nepotrebno, ker sseboj prinaša HTML štalo.

V uporabi bo samo še Win10arm. Kakšno obliko si bo kdo izbral, bo pa čisto njegova stvar. Hub ali pa orgljice.


Ti si pa še bolj optimističen kot Microsoft. Kaj misliš da se aplikacije same od sebe prilagodijo na različne velikosti zaslonov in načinov uporabe? No go.
Quack !

cekr ::

Se, če so narejene pravilno z XAML-om. Saj to imajo že vse dodelano in deluje tudi že na Lumiah.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

shock ::

MrStein je izjavil:

Matwic je izjavil:


Drugače pa res škoda, Windows Mobile in Nokia/Microsoft telefoni so bili superca. Tudi sam operacijski sistem je (bil) super po uporabniški izkušnji in sistemski nezahtevnosti. Bolano se mi zdi, da Android potrebuje dobesedni miniaturni računalnik za gladko delovanje.

Za iOS je dovolj 5 let star hardver. ;)


Prosil bi te, da ne širiš laži. Na mojmu 5 let staremu ipadu, deluje browsanje kar obupno počasi.

BivšiUser2 ::

cekr je izjavil:

Se, če so narejene pravilno z XAML-om. Saj to imajo že vse dodelano in deluje tudi že na Lumiah.

linkaj primer prosim
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cekr ::

Poglej si za dinamični XAML. Seveda moraš nastavit neke min/max vrednosti, da ni štale. Drugače pa deluje čisto ok. Uporabiš pravo kontrolo/panel/grid in boš naredil v enk potezi za več naprav. Pametnjakovič seveda lahko zavozi še tako dobro zamisel.

Recimo Office Mobile, Kalkulator, Maps... so primeri, da se da tako naredit.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

NikolormousB ::

Ja, to je tudi mene začudilo, da se ni bolj zagnano podprlo Continuum, ker ideja je super. Čisti prazen prostor za Apple, Samsung sicer že ima neko svojo rešitev Dex, samo to ni primerljivo z Windows ekosistemom, kjer bi lahko tekle polnokrvne aplikacije.


Ta ideja, da telefon priklopiš na dock in ga uporabljaš kot osebni računalnik, je v resnici precej brezvezna. Gimmick pač, za kaj več pa ni. Telefon in osebni računalnik morata biti za večino uporabnikov 2 ločeni napravi, ker ju pogosto uporabljaš hkrati.

blackbfm je izjavil:

Blackberry in Windows sta bila oba odlična.


trg je pokazal da sta bila drek :)) windows phone sem mel 3x v roki, boleč user experience


Market share ni nujno indikator kakovosti izdelka. Blackberry OS 10 je bil po vseh objektivnih kriterijih odličen OS, sploh v kasnejših fazah, ko si lahko na njem poganjal android appe. Do neuspeha so ga pripeljale druge, neumne odločitve matičnega podjetja. Pri MS je bilo podobno. Dokler pri MS še sami ne vejo kaj bi radi od mobilne platforme, bodo težko uspeli.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

NikolormousB je izjavil:

Ta ideja, da telefon priklopiš na dock in ga uporabljaš kot osebni računalnik, je v resnici precej brezvezna. Gimmick pač, za kaj več pa ni. Telefon in osebni računalnik morata biti za večino uporabnikov 2 ločeni napravi, ker ju pogosto uporabljaš hkrati.

Kako lahko hkrati tipkaš po tipkovnici in mobitelu? Ta ideja je v resnici odlična. SMS že sedaj deluje na PC, ravno tako prejemanje obvestil. Še klice naj speljejo preko računalnika pa telefona niti iz žepa ne bo več potrebno jemati. Zakaj bi dvigoval telefon če imam slušalke že na glavi in lahko sprejmem klic brez dodatnega dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272602330 (193815) karafeka
»

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10319173 (13726) cekr
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546080 (24785) RC37
»

Microsoft kljub šibki prodaji novih računalnikov sklenil odlično poslovno leto

Oddelek: Novice / Rezultati
4622131 (19379) noraguta
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118369 (6664) hojnikb

Več podobnih tem