» »

Aplikacija

Aplikacija

noorex50 ::

Pozdravljeni,

v podjetju iščemo "spletno aplikacijo", ki bi omogočala, da samo registrirani uporabniki lahko oddajo zahtevke za kreiranje novih uporabnikov v sistemih.

Se pravi zadeva bi delovala tako, da gospodične iz kadrovske službe vnesejo zahtevo za kreiranje novega uporabnika in obkljukajo kaj ta uporabnik potrebuje za delo ( AD, email, sistem X, sistem y,...) potem se to posreduje ta zahteva na določene elektronske naslove. Prav tako pa se dela nek arhiv poslanih zahtevkov, ki imajo možnos da se natisnejo ( PDF, Word,...)

Enako velja tudi za deaktivacijo.

Ali morda kdo od vas pozna kakšno zadevo, ki deluje na tak način?

HotBurek ::

Pred leti sem razvil tako aplikacijo. Reče se ji eksel (Excel).

V sam sheet v A1 stolpec opcije, kadrovska pa izpolne B1:
ime, priimek
interna telefonska
oddelek (s tem dobi osnovne pravice zaposlenega v nekem oddelku)
ostali share dostopi
vpn dostop
crm/erp/etc. dostopi
fizični dostopi
potreben software na PC-ju

Itn. Ko kadrovska zaposluje novega, odpre eksel template, nafila podakte, in posreduje na mail v IT, kjer userja potem kreirajo in dajo pravice. Teh mailov se ne briše, tako da se ti avtomatsko dela arhiv (ko pride PWC in sprašuje, kje je request za tega pa tega userja).

Za deaktivacijo isto preko maila.

Za aktivacijo/deaktivacijo pa narediš seznam oseb iz kadrovske, ki imajo to "pooblastilo" in lahko na destination emailu (npr. newuser@domena.cum) nastaviš, da samo ti uporabniki lahko pošiljajo na ta mail.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Netrunner ::

Če prav razumem tukaj ne potrebuješ nobene aplikacije ampak samo en spletni obrazec ki je varovan z geslom. Skoraj vsak CMS ima možnost zaščititi strani z geslom na katere daš obrazec kateri zapisuje vnose v bazo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

noorex50 ::

Sem zadevo delno rešil z Word formo + VBA + ODC. Imam pa eno težavo, ki pa nevem kako naj jo rešim. Torej na sami formi je gumb, ki ima akcijo, da se Word dokument shrani kot PDF in potem se posreduje na določene e-naslove in pa arhivira se zadeva na nek lokalni direktorij.

Ker sem želel, da se na v PDF dokumentu skrije gumb sem uporabil akcijo ActiveDocument.delete in potem ko se dokument skreira sem naredil ActiveDocument.undo

Zadeva deluje super. Težava pa je ker potem vedno gumb dobi zraven imena še številko.

Se pravi če je bil prvotno poimenovan gumb se po akciji undo poimenuje gumb1 in tako naprej. Sedaj pa me zanima kako bi najlaže naredil, da gumb ostane poimenovan tako kot sem mu dal ime na začetku?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Možnost do pozabe in izbris računa na spletnih straneh

Oddelek: Pomoč in nasveti
10987 (788) starfotr
»

Ima bolnišnica Izola problem z razumevanjem delovanja interneta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7223551 (16506) MMKK
»

Siri prihaja na Mac OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5615419 (13158) poweroff
»

Izdelava svojega "dropboxa"

Oddelek: Izdelava spletišč
344531 (3008) techfreak :)
»

Zaklepanje dokumenta

Oddelek: Programska oprema
126289 (6012) Rasho

Več podobnih tem