» »

Je dobil kdo ta klic?

Je dobil kdo ta klic?

Jerry000 ::

Dobil klic s številke +41-44-888-9999, na telefonu mi kaže lokacijo Zurich, naglas je bil indijski. Spraševal je o nekem investingu, kar sem odklonil in takoj prekinil. Oglasil sem se ker sem tudi pričakoval nek klic iz tujine in sem mislil da je to to...pa ni bilo :D. Zanima me če je kdo od vas tudi dobil ta klic in se javil? Scary je da je vedel moje celotno ime in priimek. Vendat na tem postu vidim da je kar nekaj jih dobilo klic. Upam samo da ni kaj narobe ker sem se oglasil.

https://whocallsme.com/Phone-Number.asp...

sandmat ::

sem dobil, sem rekel, da nimam denarja, je bilo hitro konec :D

XLapse ::

02 292 77 85 , kliče koga ta cifra? kaj je ta scam k se javim in vse tiho ? Sm blokiral, pa še kliče naprej. Cifro sm zasledil na tem forumu že in izvir je isti nek dijaški nevem kaj.

@OP = ne iz tam ne, dobil sem pa že iz ZDA klice k uno wtf is this? Sm pogooglal pa je nek religijski kult muslimanski, ne me hecat kje so mene najdli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

shadeX ::

Večkrat. Nikoli se nisem oglasil.



Zakaj se sploh oglašate na neke shady tuje številke? Bi pa vseeno rad vedel, komu leaka imenik številk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Jerry000 ::

shadeX je izjavil:

Večkrat. Nikoli se nisem oglasil.



Zakaj se sploh oglašate na neke shady tuje številke? Bi pa vseeno rad vedel, komu leaka imenik številk.

Sem napisal zakaj, drugače se jaz tudi ne, ta pa mi je leaknila skozi :)

buttcrack ::

večina call centrov je danes v indiji, mogoče zato indijc???

btw, so pa tudi mene že klicali iz +35220301312 - neka lux cifra in isto lapajo neki od investicij, pa če sem kdaj kej trejdal pa to... uglavn pichka ni in ni hotela odnehat, pa sem jo potem prosil, naj me pokliče "in my bussines hours" in potem se itak nisem več javil :)

sumim da so cifro dobl s kakšne crypto pizzzdarije... Je bil pa tak težek naglas (pomoje indijski), da nisem razumel za kero zadevo me gnjavijo :)

kixs ::

Meni je enkrat zvonilo in pise lokacija Litva. Ura nekaj do polnoci. Se ne javim, grem googlat stevilko in dejansko stevilka od nekega zobozdravstvenega centra v Litvi. Niso vec klicali, js pa tudi nisem nazaj. Seveda je lahko tudi fake stevilka.

XLapse ::

XLapse je izjavil:

02 292 77 85 ,


večkrat me klicari iz kopra uradna oseba, sicer ne več odkar sm vse oddal potrebno.

Je možno da je ta cifra kaj povezana? ker kot sm guglal je nikjer ne najde razen nek dijaški nevem kaj k je itak isti scam kot je en že napisal na slo tech. (podobna cifra)

c3p0 ::

Boiler Room

deleted ::

Tudi sam dobil klic. Večkrat. Cifro so skoraj gotovo dobili od Bitstampa. Moja teorija. Si registriran?

harmony ::

XLapse je izjavil:


@OP = ne iz tam ne, dobil sem pa že iz ZDA klice k uno wtf is this? Sm pogooglal pa je nek religijski kult muslimanski, ne me hecat kje so mene najdli.

Ja tam, kjer puscas svoje odtise. Nehaj ze brat o prikljucitvah v teroristicne skupine.

GrX ::

shadeX je izjavil:

Večkrat. Nikoli se nisem oglasil.



Zakaj se sploh oglašate na neke shady tuje številke? Bi pa vseeno rad vedel, komu leaka imenik številk.


Leakjo raznorazne aplikacije, ki imajo vpogled v telefonski imenik. Sploh ni nujno da to aplikacijo namestiš ti, ampak je dovolj, da jo namesti en od tvojih prijateljev, ki ima tvojo telefonsko število v imeniku. Jap, čisto preprosto je. To je pač rezultat tistih, ki se požvižgajo nad pravicami do zasebnosti, ker baje nič ne skrivajo.. Imamo nekaj takih cvetk tudi na SL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

meho7 ::

Danes je oce dobil klic s te cifre
07 828 3214
Zenska se je v angleskem jeziku predstavila, da klice kao iz Microsofta(po glasu sodec bi lahko bila Indijka) :))
Dobila je sporocilo, da je njegov racunalnik okuzen z virusom ter da zeli oddaljeni dostop... :))
Vse skupaj je izpadlo se bolj smesno, ker si oce ne lasti pcja/laptopa - uporablja android telefon+tablico.
Verjetno so preko kaksne aplikacije dobili cifro.

darkolord ::

Verjetno so preko kaksne aplikacije dobili cifro.
Slovenskih cifer ni treba od nikjer "dobit", ker jih enostavno uganeš.

buttcrack ::

v sredo iz walesa tale:
+44 1446 408422

nisem dvignil

shadeX ::

Jaz iz Londona.

?+44 20 8089 4116?

matjaz000 ::

V tem tednu sem dobil klic iz
+44 1586 250010

Sem se oglasil in na drugi strani en balkanec, ki mi začne razlagati o delnicam Appla in kako lahko hitro zaslužim veliko denarja. Mu rečem da me ne zanima, ampak on še kar naprej razlaga in se čudi zakaj me ne zanima. Nato sem prekinil.
Imam občutek da želi, da si čim dlje na vezi z njim. Bom videl ko pride račun za mobitel, verjetno je plačljiva storitev.

lp, matjaz

Horas ::

kako da se sploh oglašate na take številkr?? in kako vas najdejo ?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

yayo ::

nimam pojma kako so me dobili, nikoli do sedaj nisem dobil spam klicev. +441325989592 me je včeraj klical, ko sem pričakoval, od nekoga drugega. Sem avtomatsko odgovoril. Malček hrupa iz ozadja sem slišal, nihče me ni ogovoril, po petih sekundah je on prekinil. Zvečer mi sestra pove, da so tudi njo klicali iz +44, ni dvignila, imava pa skoraj enako številko. Na aplikaciji Moj Telekom mi ne kaže nobene zvišane porabe.

Bantani ::

Tudi mene so klicali že iz raznoraznih čudnih številk.Nazadnje so me klicali iz te številke +3181819741.Nimam pojma kako sploh dobijo cifro.

Kvinta ::

Generator številk napiše vsak mulc kateri pa si ti potem na vrsti pa ne vem 8-)
A.C.A.B

shadeX ::

Nimam pojma kako sploh dobijo cifro.


Ljudje dajajo dovoljenja aplikacijam vse povprek. Jaz ne verjamem, da bi me toliko številk klicalo iz tujine, na podlagi nekega generatorja. To je pač en n00b (ali več njih), ki ga imam v imeniku dal dovoljenje za dostop do imenika in to pol gre na strežnike pa se prodaja okol. Viber mi je tudi zelo sumiljiv (in whatsapp tudi), ko vprašajo po dostopu do imenika, ta pa gre potem na njihove strežnike.

Vibrov poslovni model mi še ni jasen, tako da znajo tile Izraleci dilat podatke okol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

filip007 ::

Ja kaj s tem številkami oz. klici?

London v četrtek, +44 20 8089 9236

Sem se oglasil, tam pa neki bosanec neke firme, tako se je predstavil, kako smo je vprašal, pa sem prekinil.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Kvinta ::

Indijci so zelo vtrajni pravzaprav drugega dela nimajo in če jih po 5-10 skupaj dela 16+ ur na dan si lahko zelo hitro zračunaš kolko številk se pokliče :))
A.C.A.B

matjaz000 ::

Sem se oglasil, tam pa neki bosanec neke firme, tako se je predstavil, kako smo je vprašal, pa sem prekinil.

Isto je storil pri meni. Potem pa je začel z Applovimi delnicami...

lp, matjaz

Barakuda1 ::

Prejel klic včeraj dopoldan
+351210050700
Dvignil, ker sem pričakoval nek drug kluc. Nekdo me je nagovoril v polomljeni angleščini, zato sem takoj prekinil. Klic je trajal 3 sekunde.

Upam, da ne bo kakšnih neprijetnih posledic, glede na to, da gre očitno za neko "novo akcijo" telefonskih goljufov.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Pac-Man ::

meho7 je izjavil:

Danes je oce dobil klic s te cifre
07 828 3214
Zenska se je v angleskem jeziku predstavila, da klice kao iz Microsofta(po glasu sodec bi lahko bila Indijka) :))
Dobila je sporocilo, da je njegov racunalnik okuzen z virusom ter da zeli oddaljeni dostop... :))
Vse skupaj je izpadlo se bolj smesno, ker si oce ne lasti pcja/laptopa - uporablja android telefon+tablico.
Verjetno so preko kaksne aplikacije dobili cifro.


Scam. Tale fura soliden YT biznis s tem da jih baita.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Ales ::

Kaj vas nekatere mede, da je *prejeti* klic lahko za vas plačljiv?

Menda ne mislite, da se vzame "090" cifro potem pa kliče *iz* nje in tako zasluži..? :))

Ne deluje to tako. Lahko ste brez skrbi, nič ne boste plačali, če ste se oglasili. Razen s svojim časom in živci.

Kar pa je zaskrbljujoče je, da je takih debilnih klicev vse več.

Gagatronix ::

Collect call je placljiv. Samo v tem primeru ponavadi dobis za potrdit da bos sprejel stroske dohodnega klica.

Vuli ::

shadeX je izjavil:

Jaz iz Londona.

?+44 20 8089 4116?

jaz, včeraj ista cifra.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Alexius Heristalski ::

Ales je izjavil:

Kaj vas nekatere mede, da je *prejeti* klic lahko za vas plačljiv?

Menda ne mislite, da se vzame "090" cifro potem pa kliče *iz* nje in tako zasluži..? :))

Ne deluje to tako. Lahko ste brez skrbi, nič ne boste plačali, če ste se oglasili. Razen s svojim časom in živci.

Kar pa je zaskrbljujoče je, da je takih debilnih klicev vse več.

V ZDA je tega toliko, da operaterji oglašujejo napredno zaščito svojih omrežij.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Vuli ::

mas tudi un app, trustcaller al neki tazga, kjer je v bistvu tudi online baza scam številk, ki ti avtomatsko blokira. Samo te reklame so prav nedeležne pri tej applikaciji.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

buttcrack ::

Danes pa še tale klic s +44 1560 321395?
Galston, Scotland, United Kingdom

janezvalva ::

jaz sem tudi dobil klic, in sicer iz Tunizije.
še članek o tem:
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

c3p0 ::

Operaterji na željo blokirajo klice iz vseh držav, razen enih par? Ima kdo izkušnje?

Zadnjič je bil klic iz Finske ob 4h zjutraj. Ko sem se javil, pa je čez 1s prekinilo. Kot da samo testirajo, če je številka live. Postaja precej nadležno.

PacificBlue ::

Mojo kolegicaje dobila že par klicev iz Tunizije(vsaj tri različne številke).

Se da nastavit na telefonu kje blokada mednarodnih klicev?

c3p0 ::

Telefoni so celo tako glupi, da na blocklisti ne sprejmejo wildcardov. Npr. +44* no go. Če daš +44**********, torej da zajameš točno dolžino številke, pa je OK.

Ali da bi imeli privzet blocklist in le izjeme na whitelist, seveda z wildcard podporo, bi dodal par držav in rešeno. Verjetno prekompleksno za nežno dušico povprečnega uporabnika.

lolipop2 ::

Tudi mene so klicali iz +44 1223976361 pa težili v jeziku bivših republik. Ne vem, kako se jim da, ko jim jasno dam vedeti, da me ne zanima. Pa da je Apple nevem kak dobra delnica...da mi bojo mail poslali z informacijami.... bla bla bla. Pa kar sklepali so, da razume jezik, haha. OK, saj ga, ampak vseeno, če si resna firma, prej vprašaš, če razumejo jezik :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577483137 (581) Robert73
»

+216 zgrešen klic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6728641 (13460) Gagatronix
»

Telefonski klic neznane številke - prevara?

Oddelek: Pomoč in nasveti
258731 (6850) seba-beba
»

Nekdo kliče vsak dan

Oddelek: Mobilne tehnologije
3737765 (33499) tomaz-
»

Je že kdo prejel tak telefonski klic?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3613563 (11028) dottor

Več podobnih tem