» »

v London "na kavo"

v London "na kavo"

tx-z ::

k sm bil pr bratracnih mi je bratranc povedu da majo (kompas pa drugi-ne vem kdo) neke akcije da lahko greš z letalom v london za 6.000 tolarjev. Karta je povratna, zjutri greš tja, zvečer pa nazaj; letalo gre pa z benetk. Hh, je to res? če je bi se splačal it.

aja: "na kavo" ker si lahko tm par urc :)
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

pivmik ::

Res je, samo v letalu se voziš z nekimi afganistanci in muslimanskimi verniki.
LP, Gregor GRE^

moj_nick ::

poglej si tale pejđ

BigWhale ::

Picnic:

In v cem je torej problem? A ce bi bili sami gayi na letalu se tud ne bi peljal?

*roll*

Ziga:

Tistih par urc pa ponucas glih tolk, da prides do Londona... AFAIK RyanAir ne pristaja na Heatrowu... ;)

Ce pa ze, potem pa teh par urc prebijes kar na letaliscu... Je dost zabave :))

andrej ::

drzi ja. RyanAir ne leti do glavnega letalisca v Londonu, ampak eno malo bolj odaljeno manjse letalisce ;)

gazda ::

Hmm... se da mogoce kupit 2 karti 4 dni narazen naprimer? Pa gres en dan gor, drug dan pa dol, pa je....

perci ::

Stansted, če smo natančni. Mislim pa da pelje vlak do Londona ;).

Tjulenj ::

pa so letališke takse vključene v ceno?
london je drag, tud če funt še tolk pade. s stansteda moraš do centra všteti še tistih 20 funtov za vlak (45min vožnje), tko da se bolj splača za več dni... po pa spet računej 15 funtov za hostel pa cca. 3 funte za pint guinnessa :D

gazda ::

20 funtov za vlak? Vlak je drazji od aviona? HAHA

Sem na strani rianaira malce pogledal, za cca 10 tisoc sit lahko letis v London in nazaj z par dni razlike (ce potujes med tednom), kar je ze res skoraj dovolj poceni za skok na kavico ;)

Tjulenj ::

gazda: mi smo šli lani, ko je mel ryanair akcijo x poletov za 0,01 euro. si predstavljaš da daš za 45min z vlakom precej-krat več kakor za dveurni polet :) . no sej dal smo približno 10 prešernov za letališke takse, ampak še vedno je čudno razmerje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tjulenj ()

gazda ::

Ja koliko pa pridejo letališke takse? Približno (na osebo)?

Trenutno resno razmišljam, da bi se odpravil za par dni v London, ker cena za let je zanemarljiva. London pa vem, da je drag, a lahko kdo malo cene napise? Npr. za prehrano? Hostel pa pivo ze vem, tako da prezivel bom v vsakem primeru :D

Tjulenj ::

sej tista cena ki ti jo ryanair izračuna že vkljkučuje takse... vsaj včasih je bilo tako...
hrana je pa tako, v mcdonaldsih, burger kingih in podobno dobis v povprecju za 5 funtov meni. za isto ceno z malce sreče najdeš tudi kakšno all-you-can-eat picerijo, kar se blazno splača. za feeling da si v londonu, se pa s podzemno odpelješ čimbolj ven iz centra (na rob druge cone, ker boš verjetno kupil karto za prvi dve coni) in greš na en fish&chips ... pa en english breakfast za konkreten začetek dneva, to najdeš dokaj ugodno povsod ...

pismo... me je kar prijelo da bi šel še jaz, v london "na kavo" :D

gazda ::

Aha, interesting... a maš še kaj koristnih informacij? :)) Koliko pa pride podzemna? Računam koliko denarja približno moram imeti s sabo za low-budget varianto v Londonu (hostli, poceni hrana, čimmanj žuranja po lokalih :)). Za kakšne 4 noči računam 50 tisoč za stroške? Preveč? Premalo? Nimam ravno občutka za London :D

Hudič, zdaj moram samo tele izpite mimo spravit, pol pa gremo mal na "kavico" :))

Tjulenj ::

hm... mi smo bli isto 4 dni, petek tja, ponedeljek nazaj, pa če se prav spomnim sm zapravil ravno okoli 50 jurjev + karta za avijon... pač prenočišče in osnovne potrebe...
podzemna se ti splača kupit vikend karto za prvi dve coni (manj kot za prvi dve coni ne moreš, itak boš pa hodil samo po prvi coni :) )... točne cene se ne spomnim, se ti pa sigurno splača če hočeš več lokacij videt. moje osebno mnenje, ampak to moraš pomojem sam izkusiti, največja izguba časa (in denarja) so muzeji. tehnični muzej, se skrije pred tistim v munchnu. voščene lutke, stran vržen denar za tri ure čakanja v vrsti pa potem gužvanje med voskom. natural history museum, gužva, par okostij dinozavrovih (k so se men vsi zdel mal premejhni, kaj jest vem, al so u jurrasic parku prevelki al pa tle premejhni :) )... boš sam vidu...
če imaš namen pošteno zažurati, te bo presenetilo da se razen par ulic v samem centru, življenje povsod drugod po enajsti umiri. iz pub-a te ob zapiralnem času dobesedno naženejo, podzemne linije ena za drugo nehajo vozit...
ena stvar na katero pa resno pazi ... vračanje na letališče in domov. ryanair in podobni ti namreč ne povrnejo 0 če zamudiš let. podzemna pa ob urah ko gredo londončani v službo in iz nje, kmalu postane en kup stoječih ljudi v stoječih vlakih. mi smo kljub precejšni časovni rezervi, letalo komaj ujeli (sam je pa ql laufat po letališču pa iskat kam sploh it... valda ma ryanair najbolj oddaljene izhode :) )

Tjulenj ::

aja pa dobi si kakšen vodič po londonu, pa preberi vsaj osnovna pravila vedenja na podzemni (na tekočih stopnicah vedno stoj na desni strani, leva je rezervirana za tiste ki se jim mudi in tako neovirano lahko prehitevajo stoječe... dost zabavno početje :) )

gazda ::

Ha, mam vodič za v Londonu, sem ga dobil v 8.razredu osnovne šole (sicer malo star) za 7. mesto v Sloveniji v znanju angleškega jezika :)

Drugač, pa tnx za vse informacije. Jih bom poskušal koristno uporabit :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410143 (7631) innerspace
»

Jeseni greva s punco v London... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7638281 (34845) strictom
»

Najceneje v London

Oddelek: Loža
135107 (4595) Nejc Pintar
»

London.

Oddelek: Loža
183634 (3187) Matty
»

Let z letalom na Irsko.

Oddelek: Loža
304039 (2028) MitjaM.

Več podobnih tem