» »

Izkusnje z Amazon.de

Izkusnje z Amazon.de

«
1
2

Markec1234 ::

Živjo, zanima me ali je kdo že mogoče kdaj naročal z nemškega Amazona in prevzel pošto kje v Avstriji, da je prihranil denar glede shippinga. Lp

genesiss ::

Da.

Thunder wave ::

Da, večkrat, vse kot mora biti.

Ribič ::

Kaj ne obstaja ena slovenska firma, kjer lahko paket naročiš nanjo od tistih prodajalcev, ki artiklov ne pošiljajo v Slovenijo ali pa imajo visoke stroške pošiljanja?
Vse ribe so mi pobegnile!

techuser ::

Poštnina na amazon.de je ponavadi kakšnih 5 do 6 eur. Nimajo več tistih visokih stroškov kot so imeli včasih.

libreus ::

Ravno danes sem opazil, da se je cena ob nadaljevanju naročila spremenila/zvišala za 4 EUR-e:




Kakšna ideja zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

jero_no1 ::

Ta sprememba cene je zaradi poračuna slovenskega DDV, ki je 22%, medtem ko je v Nemčiji 19%.

LeQuack ::

Jap, ta denar gre naši državi, da lahko potem stavkajo.
Quack !

Machete ::

LeQuack je izjavil:

Jap, ta denar gre naši državi, da lahko potem stavkajo.

O čem ti :D

*Meni je pri Amazon.de malo neumno, da ne razume iz kje si, ko so loginan in vidiš poštnino in končno ceno šele v procesu nakupa..
Pri ebayu vidiš takoj koliko je poštnina npr. Amazon, pa noče tega znati. Sem se že parkrat veselil free shippinga (za kar drage zadeve), ki je na koncu samo za Nemce :(
Sicer se tega navadiš, ampak je butasto po svoje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

LeQuack ::

Machete je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Jap, ta denar gre naši državi, da lahko potem stavkajo.

O čem ti :D

*Meni je pri Amazon.de malo neumno, da ne razume iz kje si, ko so loginan in vidiš poštnino in končno ceno šele v procesu nakupa..
Pri ebayu vidiš takoj koliko je poštnina npr. Amazon, pa noče tega znati. Sem se že parkrat veselil free shippinga (za kar drage zadeve), ki je na koncu samo za Nemce :(
Sicer se tega navadiš, ampak je butasto po svoje.


Njihov makerting team je izračunal, da če ne vidiš poštnine je več naročil, simple as that.
Quack !

OK.d ::

Ali mogoče kdo ve ali obstaja kakšen limit prime nakupov pri Amazonu?
Se pravi naročiš prime artikel in se takoj potem tudi odjaviš iz prime sistema.
LPOK.d

gaspert ::

Ne vem če ti bo Prime vlekel pri nas. Jaz sem se komaj dokopal v Kindle Unlimited, pa čeprav me je stalno zavračal, ker sem iz SLO. Isto je se mi zdi, da je bilo s Prajmom. Nekako ne pusti pošiljat k nam preko Prime sistema. Razen, če se motim?

Machete ::

Kako dolgo pustijo naročilo, ki ni na zalogi v čakanju? Naročil sem en otroški zic, ki ni bil na zalogi, ampak me bodo obvestili asap. Samo to traja že več kot teden..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Han ::

Meni so dobavljali filtre za kavo skoraj dva meseca.

TheBlueOne ::

Odlicne, ampak gledam, da je najmanj posiljanje preko Amazona.

T743 ::

Tudi jaz brez BP, ni težav ne pri naročanju ne pri vračanju stvari, ki ti ne odgovarjajo. Za vrnitev poštnine so sprva napisali, da krijejo do 8 Eur, ko so pa paket dobili so vrnili 16 Eur oz. skoraj celoten znesek.

opeter ::

techuser je izjavil:

Poštnina na amazon.de je ponavadi kakšnih 5 do 6 eur. Nimajo več tistih visokih stroškov kot so imeli včasih.


Resno, od kdaj?
Nazadnje sem pri njih kupil eno knjigo za 20 EUR, poštnina je bila okoli 12 EUR. Pa to preko Amazona.de, ne Amazon Marketplace ali 3rd party prodajalec.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Darko! ::

Z amazon.de imam odlične izkušnje.

Sploh, če je dispatched and sold by Amazon.

Sem že večkrat vrnil čevlje in dobil nazaj stroške poštnine.


Primeri poštnin:

- orng paket 10 x vgradna led + večkrat E27 led + drobnarije 5,6 EUR + DDV
- srednje velika namizna luč 8,6 EUR + DDV
- usb polnilec za v avto 4,5 EUR + DDV

XLapse ::

kdo mi razloži, kako vi sploh kupite kaj od amazon, če ga ni v slo. ??? in če rabiš kartico k je iz države k amazon podpira? pa naslov?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

opeter ::

Govora je o nemške Amazonu, ki praviloma pošilja v SLO, vsaj odkar smo v EU-ju (15 let).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

XLapse ::

bom probal si naredit račun da vidim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

bbenci2 ::

Naročil sem preko amazone. de in vidim, da je odposlano s s kitajske. To pomeni, da se bo ustavilo na carini ali ne? Zadeva je čez 22€. Namreč veliko sem že naročal iz amazone. de in sem mislil, da je to vse iz EU, torej da ne bo davka. Glede teh davkov mi je jasno, ko naročaš s kitajskih strani (aliexpress,...) a to velja, tudi za amazone. de?
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Raindancer ::

Prime ne velja za Slovenijo. Velja za Nemčijo in Avstrijo.

Bil včlanjen v Prime, ker so rekli, da naj bi bila tam brezplačna poštnina, če plačaš na mesec - ne glede če takrat kaj kupiš ali ne - kakih 6 €. Vendar to ne drži, zato si preberite 'pogoje' ki za Prime na Amazon.de dejansko držijo.

Pozitivna izkušnja pa je bila, da ko je bilo še članstvo, je billo nekaj naročil na Prime Day, in nato šok terapija, ko so me hoteli 'olupiti' za dodatno poštnino. Poslana pritožba, in so mi potem to poštnino, ker je bil pač Prime Day v dobrem duhu odpisali. Toda negativen prizvok je ostal, tako da je bila potem z moje strani narejena odjava s Prime programa. Je pa res, da ti vedno da možnost, da prideš nazaj noter v Prime (tudi testno), vendar tega trenutno ne rabim, tako da je na tem področju mir.

opeter ::

bbenci2 je izjavil:

Naročil sem preko amazone. de in vidim, da je odposlano s s kitajske. To pomeni, da se bo ustavilo na carini ali ne? Zadeva je čez 22EUR. Namreč veliko sem že naročal iz amazone. de in sem mislil, da je to vse iz EU, torej da ne bo davka. Glede teh davkov mi je jasno, ko naročaš s kitajskih strani (aliexpress,...) a to velja, tudi za amazone. de?


Če je poslano s Kitajske, potem to ni poslal nemški Amazon temveč kitajski prodajalec, ki prodaja na Amazonu (Marketplace -> ni pa to več ločeno, vsaj ne na prvi pogled).

Primer: ta prodajalec je tudi gor na Amazon.de, vendar to nič ne pomeni, saj robo pošilja s Kitajske.

Vedno moraš prebrati podrobnosti:


Dodatno pa klikneš gor na ime in dobiš vse podatke:
https://www.amazon.de/sp?_encoding=UTF8...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bbenci2 ::

Ja, vidim. Nisem bil pozoren, torej bom še mel carino oz. ddv zraven...
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Han ::

lahko da boš imel srečo in bodo tvoj paket "spregledali"...

bbenci2 ::

To se mi je že tudi zgodilo :D
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

scipascapa ::

Katastrofa so

2x naročil izdelek preko AMAZON.UK...obakrat po tednu-dveh nedostave skenslano in refundirano.
Zdaj pa preko španskega ES čakam izdelelk 10 dni in danes tole:

Sorry, your package has been delayed.
We are working together with the carrier to make your package again in delivery, we will inform you when your order is back in the delivery process.
Come back on January 4 if you still don't have it and we'll help you.
Expected Tuesday, December 24

zadnje 2 meseca samo negativne ocene od mene, ODSVETUJEM.

hammock ::

scipascapa je izjavil:

Katastrofa so

2x naročil izdelek preko AMAZON.UK...obakrat po tednu-dveh nedostave skenslano in refundirano.
Zdaj pa preko španskega ES čakam izdelelk 10 dni in danes tole:

Sorry, your package has been delayed.
We are working together with the carrier to make your package again in delivery, we will inform you when your order is back in the delivery process.
Come back on January 4 if you still don't have it and we'll help you.
Expected Tuesday, December 24

zadnje 2 meseca samo negativne ocene od mene, ODSVETUJEM.


Pusti .uk, narocaj na .de raje. To kar si zgoraj opisal se vcasih zgodi, ce ne narocas robe, ki ti jo lifra Amazon direktno, ampak mali trgovci. Vedno je bolje narocati direktno Amazon robo iz njihovih skladisc, tam se nikoli nisem imel problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hammock ()

scipascapa ::

v uk primerih je bil pošiljatelj amazon.uk....

v zadnjem preko .es pa je šla roba iz italije v nemčijo in nato v uk....zdaj pa delayed....pa to ni res, folk pa v nemčijo dobi v enem dnevu....pa mi smo na luni ne v eu.

Furbo ::

Pošta Slovenije dostavi hitreje, kot pa vse 3 črkovne firme, ko je enkrat pri nas.

Na zunaj pa nimajo glih vpliv, sploh če Amazon skopuhi uporabljajo vse žive trike, samo da je poceni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

k4vz0024 ::

Je možno odpreti dispute, če izdelek ne ustreza lastnostmi, ki jih prodajalec navaja?

Machete ::

Ja. Najkvalitetneje boš rešil s chatom v živo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

k4vz0024 ::

V kolikem času je treba odpreti dispute?

scipascapa ::

Čim prej tem bolje.

k4vz0024 ::

Kako se začne postopek za odprtje dispute?

k4vz0024 ::

Machete je izjavil:

Ja. Najkvalitetneje boš rešil s chatom v živo.



Kako se kontaktira v živo?

leil ::

Scrollaš na dno strani desno in klikneš Help
Potem še enkrat scrollaš na dno strani in klikneš Need more help in potem se
ti desno odpre Contact us, zbereš artikel in spodaj maš Talk to us

k4vz0024 ::

Škoda, ker ne kličejo v Slovenijo. Ampak moramo mi poklicati mi njih.

bluefish ::

Saj imaš tudi opcijo za chat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

k4vz0024 ::

Kje na web strani se nahaja?

scipascapa ::

Help
Need More help
Contact us

itd

leil že napisal

yayo ::

Morda kdo ve kako gre z vračanjem predmetov kupljenih preko Amazon Warehouse Deals? Je potrebno robo osebno poslati preko pošte ali, kot pri nekaterih prodajalcih, sprintaš obrazec za vračilo, nalepiš na paket in se po telefonu dogovoriš z dostavno službo, da pridejo iskat?

Reaper ::

Po moje bo bolj slednji scenarij. Kontaktiraj preko chata za bolj točne informacije. So prijazni in vedno pomagajo.

yayo ::

Hvala za namig o chatu. Sem poklepetal s prijaznim pakistancem, ki mi je povedal, da kot mednarodni kupec (kupujem pri Amazon.de) moram sam poskrbeti za vračanje izdelka. Mi pa Amazon, ko enkrat dobi predmet, povrne stroške pošiljanja tudi, v primeru prevzema na domu s strani kakšnega dostavnega servisa. Seveda upam, da mi izdelka ne bo potrebno vračati, ampak se nikoli ne ve.

tikitoki ::

TO ti je napacno povedal. Meni so brez problemov uredili vracilo. Sam sprintas list in neses na posto. Razen, ce so v zadnjem mesecu kaj spremenili oz. nisi kupoval direktno od njih in so drugacna pravila.

yayo ::

hočeš reči, da ti na pošti ni potrebno plačati?

Skyman ::

Mislim da oni krijejo do 5€ kar je vec placas sam.. tako je bilo pri meni.Je pa res da amazon ti bo v SLO poslal za 5€ ampak kaj ko ti SLO ne bo poslala do amazona za 5€,mislim da sem takrat jaz malo cez 6.50€ dal postnino(bila je brezzicna miska).Naknadno sem potem ko sem v roke dobil papir s potrdilom o oddani posiljki poslal amazonu to sliko ter zahteval vecjo vracilo poštnine,pa so mi vrnil do centa nazaj.Samo prijazen moras biti..

tikitoki ::

yayo je izjavil:

hočeš reči, da ti na pošti ni potrebno plačati?


Tocno tako. Sami uredijo in ti ne placas nic. Sem nazaj posiljal prenosnik in bi sigurno bilo vec, k 5 EUR postnine.
Dodatni bonus, da si sprintas z naslovom vred in vse ostalo. Pa se uveljavljavljati ni potrebno nicesar. Torej manj dela.

mailer ::

Amazon plača celotno poštnino prav tako nekatere druge .de trgovine. Pošljejo pdf, ki ga natisneš, na pošti nalima na paket ali to narediš ti in je končano.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amazon prime? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8324873 (5360) Magic1
»

Poštnina pri vračilu Amazon.de

Oddelek: Omrežja in internet
318626 (1184) tikitoki
»

Pošta Avstrija problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7411427 (6719) Gregex
»

Komu POST AG (AT) posreduje pošto v SLO?

Oddelek: Loža
376632 (2993) starfotr

Več podobnih tem