» »

amazon prime?

amazon prime?

1
2
»

Sparkxl ::

Naslov za registracijo prime nima veze, lahko je tudi v Tanzaniji. Razlika je samo v tem, da ni brezplačne poštnine k nam. Za uk je zastojn do cheap and more recimo, za nemškega pa do prevzemnih točk v avstriji

kuglvinkl ::

Who cares, sem placal 5 e za postnino, uro dobil pa za 430 namesto 560 na a.de...

Mislim kere dileme:). Po trialu bom skenslal.
Your focus determines your reallity

tikitoki ::

Kuglvinkl, a so ti takoj trgali celoletno narocnino?

Tilen ::

Nič ne trgajo, če imaš trial. Tako, kot sem napisal zgoraj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tikitoki ::

Iz napisanega, ni bilo razvidno ali je dejstvo ali predvidevanje. Zato sem vprašal nekoga, ki bi moral vedeti.

Vseeno hvala za odgovor.

gregor ::

to je to:

kuglvinkl ::

tikitoki je izjavil:

Kuglvinkl, a so ti takoj trgali celoletno narocnino?


1,11 evra, to je najbrz en funt. Da vsaj en funt dobijo :).

gregor je izjavil:

to je to:



Ja, opt-out je, moras sam to naredit.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Če daš pred potekom 30-dnevnega obdobja opt-out ti podarijo še dodaten 1 mesec v upanju, da si premisliš, vsaj tako je bilo kakšno leto nazaj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

tikitoki ::

Tilen, kar si ti trdil, ni res. Meni so mirno naredili rezervacije za neposlano in preklicano narocilo. Torej to naredijo se preden posljejo.
Ker sem pripravil le rahlo vec denarja, kot je bilo narocilo, so s tem sprozili cel kup nevsecnosti.

gregor ::

Sem že kar precej zadev naročil na amazon in vedno mi viso obremenijo, ko odpošljejo.
Včasih cele večkrat obremenijo, če pošljejo več paketov ob različnem času.

Dodatno vprašanje.
Ali so kakšne omejitve glede velikosti, teže paketa?
Ali lahko npr v Avstrijo naročim 65" ekran, pralni stroj ipd..., torej velike, težke pakete.

Hvala

LP

Tilen ::

tikitoki je izjavil:

Tilen, kar si ti trdil, ni res. Meni so mirno naredili rezervacije za neposlano in preklicano narocilo. Torej to naredijo se preden posljejo.
Ker sem pripravil le rahlo vec denarja, kot je bilo narocilo, so s tem sprozili cel kup nevsecnosti.


To se meni še nikoli ni zgodilo. Plačilo je vedno, ko se odpošlje. Tudi preklical sem že, večkrat. Brez problema.

Drži morda le to, da v vsaki fazi ne moreš naročila preklicati, da bi pa takoj naredili rezervacijo sredstev pa zagotovo ne drži. Dobim SMS, ko odtegnejo. Včasih dobim za kakšne artikle šele naslednji dan ali dva, čeprav sem vse naročil skupaj.

 x

x



Pri tem naročilu recimo, so prvi dan odtegnili za GoPro, šele naslednji dan, ko so poslali tudi Adventure Kit (posebej), so ga zaračunali.

Ne bi pa mogel vmes preklicati, ker je to "combo" item.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

otago ::

gregor je izjavil:


Dodatno vprašanje.
Ali so kakšne omejitve glede velikosti, teže paketa?
Ali lahko npr v Avstrijo naročim 65" ekran, pralni stroj ipd..., torej velike, težke pakete.

LP


Poisci na forumu (z guglom), AT Post je v preteklosti racunala lezarino. Preveri Geizhals.at, morda najdes dobro ponudbo (za osebni prevzem) ob meji.

tikitoki ::

Tilen je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Tilen, kar si ti trdil, ni res. Meni so mirno naredili rezervacije za neposlano in preklicano narocilo. Torej to naredijo se preden posljejo.
Ker sem pripravil le rahlo vec denarja, kot je bilo narocilo, so s tem sprozili cel kup nevsecnosti.


To se meni še nikoli ni zgodilo. Plačilo je vedno, ko se odpošlje. Tudi preklical sem že, večkrat. Brez problema.

Drži morda le to, da v vsaki fazi ne moreš naročila preklicati, da bi pa takoj naredili rezervacijo sredstev pa zagotovo ne drži. Dobim SMS, ko odtegnejo. Včasih dobim za kakšne artikle šele naslednji dan ali dva, čeprav sem vse naročil skupaj.

 x

x



Pri tem naročilu recimo, so prvi dan odtegnili za GoPro, šele naslednji dan, ko so poslali tudi Adventure Kit (posebej), so ga zaračunali.

Ne bi pa mogel vmes preklicati, ker je to "combo" item.


Glede nato, da so tocno to naredili VCERAJ, lahko recem, da tvoja trditev ne drzi.
Pravzaprav so naredili vec rezervacij in potem realizirali zgolj za en predmet. Njihov costumer servis pa je tudi bolj slab.

Danes je ena rezervacija ze bila stornirana. Sam je tudi dobro vprasanje zakaj, ker se je skladala z misko, ki je bila del narocila.
Torej naredijo rezervacijo, ti blokirajo sredstva in nato, namesto, da odposljejo, stornirajo in sistem trdi, da placilo ni bilo mozno. WTF.

Njihov sistem naredi za 200 EUR rezervacij in nato posljejo zgolj misko za 10 EUR. Njihova obrazlozitev, da je prislo do napake in bodo skenslali rezervacije. Dajo mi nekoristne kode, za katere mi na banki recejo, da so neuporabne.

Jih kontaktiram se enkrat in prosim, da mi spoljejo zagotovilo, da ne bodo koristi rezervacij, da lahko banka sprosti sredstva. Trdijo, da je to nemogoce in mi izjavi, da naj posljem banki kopijo chata. Men se kopija chata ne zdi enakovredna izjavi Amazona, da rezervacij ne bodo koristili.

Tilen ::

Ne vem, nimam takšnih težav. Je pa res, da limit nimam na 200 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

tikitoki je izjavil:

Tilen, kar si ti trdil, ni res. Meni so mirno naredili rezervacije za neposlano in preklicano narocilo. Torej to naredijo se preden posljejo.
Ker sem pripravil le rahlo vec denarja, kot je bilo narocilo, so s tem sprozili cel kup nevsecnosti.


Dear Tilen XXXXX,

You have successfully canceled items from your order #304-9986882-XXXXX

For your reference, here is a summary of your order:

You've successfully cancelled the following item(s):
_____________________________________________________________________
1 of XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

_____________________________________________________________________

Because you only pay for items when we dispatch them to you, you won't be charged for any items that you cancel.

Thank you for visiting Amazon.de!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tikitoki ::

Tilen je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Tilen, kar si ti trdil, ni res. Meni so mirno naredili rezervacije za neposlano in preklicano narocilo. Torej to naredijo se preden posljejo.
Ker sem pripravil le rahlo vec denarja, kot je bilo narocilo, so s tem sprozili cel kup nevsecnosti.


Dear Tilen XXXXX,

You have successfully canceled items from your order #304-9986882-XXXXX

For your reference, here is a summary of your order:

You've successfully cancelled the following item(s):
_____________________________________________________________________
1 of XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

_____________________________________________________________________

Because you only pay for items when we dispatch them to you, you won't be charged for any items that you cancel.

Thank you for visiting Amazon.de!


Ja, firma, ki bo odprla en ogromne rudnik zlata v Armeniji, tudi trdi, da ne bo nobene ekoloske skode in negativnih posledic za okolje in okoliske prebivalce. Pol pa je seveda realnost. Tko, da ne bluzi s tem kar so napisali, ker so meni tudi isto napisali, drzali pa se napisanega niso.

Sam pa imam se vedno nedosegljivih slabih 100 EUR, kljub njihovim zagotovilom, da so zadevo stornirali. Na banki je rekla, da traja do dva dni, da se stornacija sprovede.
Torej, so nesposobni in lahko rezervirajo sredstva predcasno, pa se tolk nesposbni support majo, da ne znajo tega niti pravilno stornirati.

Sej ves, razlika med njihovimi besedami in realnostjo.

CleanPower ::

Pozdravljeni,

imam študentski prime za 4 eur na mesec. Prime video mi je kul, vendar ne toliko da bi samo zaradi tega imel prime. Zanima me kako je s poštnino izdelkov če nebi imel primea? a se mi to članstvo splača? ker če nimam nobenih posebnih ugodnosti bom skenslal. Za video imam netflix. Hvala, lp

St235 ::

CleanPower je izjavil:

Pozdravljeni,

imam študentski prime za 4 eur na mesec. Prime video mi je kul, vendar ne toliko da bi samo zaradi tega imel prime. Zanima me kako je s poštnino izdelkov če nebi imel primea? a se mi to članstvo splača? ker če nimam nobenih posebnih ugodnosti bom skenslal. Za video imam netflix. Hvala, lp


odvisno koliko naročaš. 4€ je poštnina praktično za karkoli, tako da če naročiš en paket na mesec si si pokril naročnino. Seveda pa brezplačna naročnina praviloma ne velja za Slovenijo.

CleanPower ::

Seveda ne velja za slovenijo, zato sprašujem. Z amazon primom imam poštnino, nevem, 6eur, koliko bi bila pa brez? oziroma ali bi bilo potem sploh možno poslati v slovenijo? mogoče bi paket prejel precej kasneje?

St235 ::

Ne, kolikor vem poštnina v Slovenijo ne bo nič nižja zaradi prime. Imaš pa s prime možnost brezplačne dostave kam blizu meje, če je to zate opcija.

CleanPower ::

da pridem do meje in nazaj me stane 12 eur..

showsover ::

Res prav zdaj moram pod nujno nabavit nek komplet hp kompatibilnih tonerjev, pa mi tam ponuja Amazon še prime 'Use now - pay later'. Razumem tudi, da se v lahko v enem mescu odjaviš, pa tudi, če se ne odjaviš, pa tudi ni ravno katastrofa, menda. Torej, lahko kdo razloži, a se se splača amazon prime (katere kategorije artikle je možno nabaviti), poleg letne naročnine prime video+music+ebook. Kolikor razumem, imate dostavo v Avstrijo napeljane v paketomate v najbližjih vaseh čez mejo. Kako se pričakuje dobava (tonerjev, jasno, še ne) zdaj, v tem karantenskem obdobju, imate že kakšne posebne izkušnje, verjetne domneve in razumske napovedi? Verjetno še nič kaj posebej, ko se zadeva intenzivira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

Eh, tako dolgo ste čakali, da sem kar moral vzeti...
Zdaj bo itak menda kmalu hiperinflacija, pa kupujem, dokler je še poceni.
Ali kaj?

St235 ::

A si resno pričakoval, da ti bo kdo podal jasne in točne informacije kaj se bo dogajalo z prime dostavo v primeru zaostrovanja situacije z korona-virusom? FFS vedeževalko pokliči.

showsover ::

Ja, no, menda ne bo šlo prav vse v poden, potem je globalni game over, to pa kar menda ne, ali?
Če pa vendarle bo, pa mi je tudi za Amazon prime in tonerje čisto vseeno pa še za marsikaj drugega tudi :-)
Sem upal, da kakšna vedeževalka honorarno forumira na slo-tech, dostikrat namreč izgleda tako...
Navadno sicer glede res nepomembnih stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

sivistol ::

a ma kdo amazon prime , pa bi nardil uslugo ?

naročil bi en drinking game card set ( 30$ ) , brez prime pa je postnina 50$ tak da ce bi bil kdo dober da bi narocil v vasem imenu ?

OK.d ::

Saj lahko sam naročiš enostavno.Prijaviš se na prime, naročiš artikel in se potem odjaviš.
LPOK.d

UganiKdo ::

sivistol je izjavil:

a ma kdo amazon prime , pa bi nardil uslugo ?

naročil bi en drinking game card set ( 30$ ) , brez prime pa je postnina 50$ tak da ce bi bil kdo dober da bi narocil v vasem imenu ?


Poština v Slovenijo ne bo zaradi Prime nič nižja.

showsover ::

dober dan, lahko tole malo razložite?

amazon prime - to je mišljeno amazon.de, ki nas zanima, ja?
amazon.de prime, se lahko naročimo kar tako ali šele po nakupu?
smo ga že imeli, pa skenslali po enem mesecu..

zdaj pa bi vseeno imeli letni amazon.de prime, če sta tudi vključena primevideo in tisti twitch s svojimi benefiti.
ampak tistih 70€/y je za AUT in GER, ne pa SLO...BEL in LUX imata še boljšo ponudbo.

če torej povzamemo letno naročnino amazon (.de) prime za SLO

a. koliko stane?
b. posebne ugodne prime ponudbe?
c. hitrejša dostava v SLO?
d. brezplačna dostave v SLO?
e. primevideo,
f. twitch in povezava (twitch ti že kar sam pove, da si geo-loser, imaš pa še vedno možnost izbire države... čemu?)

če je vprašanje premalo jasno, vprašajte

UganiKdo ::

1. Prime na .de je 5.99 eur na mesec, us je 12.99 dolarja.

2. Posebme cene, hitrejsa cenejsa dostavaznotraj obmocja ki ga specificen amazon pokriva (za .de je to nemcija in avstrija). Dodatno pa prime video, kindle unlimited, odvisno tudi od regije prime.

3. Ne

4. Nope

5. Je vkljuceno

6. To bo moral pa kdo drug kaj povedat.

Badwolff ::

Ima kdo? Se splača sedaj, ko je Slovenija malce pridružena? So sploh kake ugodnosti izven music/video/Kindle?

_Denny_ ::

Imaš še popuste samo za člane Prima, Prime Day, Prime Big Deal Days.

To tablico sem recimo dobil za 310€ namesto 400€. Pri stvareh z ekskluzivnimi popusti ti piše "Join Prime to buy this item at xxx€".

Je še Prime Gaming z vsak mesec brezplačnimi Steam in Epic igrami, a ga meni osebno ni uspelo nikakor aktivirati...stvar pravi, da nimam dodane telefonske na Amazon accountu, kar pa seveda ni res.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

RockyS ::

Zame se ni izplačalo, sploh ker sem potem ugotovil da nekaterih izdelkov vseeno ne pošiljajo v slovenijo ali pa poštnina vseeno ni zastonj (kljub naročilu v vrednosti 70€), tako da sem prekinil po prvem mesecu.

Magic1 ::

Prime vzameš, ko dobiš kakšen izdelek, ki ga iščeš po zelo dobri ceni. Konec meseca prekineš, prej pa pogledaš kar imajo pametnega na Amazon video. Nekdo je pa omenil, da imaš itak enkrat na leto free trial mesec.
Poštnina ni free v primeru, da ne kupuješ iz Amazonovega skladišča.
Magic
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122833 (2407) carlosk1966
»

Pošta Avstrija problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7411430 (6722) Gregex
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433880 (17000) AgiZ

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19742886 (32277) Tilen

Več podobnih tem