» »

Retro computing & DIY scena

Retro computing & DIY scena

Temo vidijo: vsi
««
6 / 13
»»

sirotka ::

Mislim, da je problem v dos meniju, ki sem ga dobil na philscomputerlab strani.

BigWhale ::

Mogoce si po nekem kljucu odstranil driver za misko? :)

sirotka ::

Bi znalo bit, ampak kot pravi - precej slab v znanju dosa.

Posnel sem tole, po inštalaciji windowsa, verjetno kaj pobrisal vmes.
https://www.philscomputerlab.com/ms-dos...

BigWhale ::

Tukaj ni driverja za misko. :)

sirotka ::

Notri je cutemouse driver? (ctmouse.exe?)

Zamenja tudi config.sys ter autoexec.bat. Moram začet iz nule, dos res ni moje področje, se moram malo izobrazit :)

Ijus ::

o goh pomagi koja bolanija je ta dos haha.
jst prvo stvar, ki sem jo naredil na 8086 kompu je bilo, da sem formatiral c:
je povedal matkin sodelavec - vodja računalniškega oddelka na nlb banki
to je bilo reci piši ene 30 let nazaj

hahaha

format c:

nisem še mel pojma ne o angleščini ne o kompih.
pa komp je bil kot da bi ga iz vojske prinesel.
tak robusten pleh, robustne tipke, robusten enkran.
ohišje za pol dnevne. ekran pa za v žep. lol. monokromatski.
takrat mišk mislim da še ni blo v redni uporabi za končnega kupca.

joj retro ej. men gre kr na bruhanje ko pomislim na une čase.
res pa je, da so bili takrat špili bolj igrabilni kot danes.
čeprav mislim, da se to popravlja. tud v smislu vračanja retro iger z boljšo sodobnejšo grafiko.
kar sploh načeloma ni švoh.

sej vi ki niste iz teh časov kar žulte te retro zadeve. naj vam bog požegna veselje. hehe.
sam jaz sem pa tolk out iz tega da me ni. haha. nečem ne videt ne slišat o retro. tudi isto velja za musko.
za mene preživeto.
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

c3p0 ::

Potem pa upam, da je imel pri roki DOS install diskete, da ni ostal brez OS.

Seveda PC-ji takrat niso imeli za burek kar se tiče grafike, zvoka. Se spomnim kolega s svojo hercules grafiko in piskačem, še tam leta 1994.

Gagatronix ::

Moj prvi PC je bil IBM 5150, s 5151 monitorjem in Model F tipkovnico, gnal je pa CP/M. :) Za tiste case fajn zadeva, ampak zdaj se mi ne bi dalo ukvarjati vec z njim. Pa z Model F klofalico takisto ne, ker je katastrofa.

Ijus ::

Haha.

Ne mi prosim govorit o disketah LOL... Je imel, veš, da.

En krat mi je gor dajal WordStar iz velikih disket. Mislim, da jih je bilo za dva poklca. Ene 20 disket. ... Ja ne bom se zlagal, če povem, da je inštalacija trajala like dve ure. OMG. Jst sem obolu. Un je obolu. Mat je obolela. Fotr se je sam smejal. Vmes so ene dve tri kave popil. Pomoje celo škatlco čikov pokadil vsak od živčnosti kdaj bo. Hehe. My my.

Jst se še najbolj spomnim obdobja oziroma igre Prince Of Persia v1 ki sem jo full igral. OMG je bila dobra igrica. K si skakal tam po gradu pa se bojeval. Full dobr.

Al pa stari modemi. Kolk je to piskal po sobi. Pa kere LOL hitrosti. Par kB na sekundo. Hehe.
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Gagatronix ::

Ti si, glede na pisanje, ocitno ostal na mentalni stopnji hormonalnega 13-letnika, eh ? :))

karafeka ::

Imam 5.25 disketo, ki mi je noče do konca prebrat.
Vsebino lahko zlistam z dir, začnem kopirat na disk, najprej gre ok tam enih 50kb, potem pa sporoči napako pri branju. Disketnik ni vzrok, ker mi prebere ostale diskete v celoti. Disketa je ko nova, zelo malo rabljena v zadnjih 30 letih :)

Obstaja kakšna rešitev, da bi rešil podatke z diskete? Iz prve roke. Kak program?

BigWhale ::

sirotka je izjavil:

Notri je cutemouse driver? (ctmouse.exe?)

Zamenja tudi config.sys ter autoexec.bat. Moram začet iz nule, dos res ni moje področje, se moram malo izobrazit :)


Pa res. Spregledal. :) Kateri driver si pa prej uporabljal?

c3p0 ::

Ijus je izjavil:

Haha.

Ne mi prosim govorit o disketah LOL... Je imel, veš, da.

En krat mi je gor dajal WordStar iz velikih disket. Mislim, da jih je bilo za dva poklca. Ene 20 disket. ... Ja ne bom se zlagal, če povem, da je inštalacija trajala like dve ure. OMG. Jst sem obolu. Un je obolu. Mat je obolela. Fotr se je sam smejal. Vmes so ene dve tri kave popil. Pomoje celo škatlco čikov pokadil vsak od živčnosti kdaj bo. Hehe. My my.


To je bil še dream scenarij. S kolegom sva pol dneva iskala skupaj in snemala na za silo spodobne diskete za nek "huge" adventure špil na cca. 8-10 disket. Doma Pa se seveda pri zadnji ARJ CRC error in vse je šlo v nič.

karafeka je izjavil:

Imam 5.25 disketo, ki mi je noče do konca prebrat.
Vsebino lahko zlistam z dir, začnem kopirat na disk, najprej gre ok tam enih 50kb, potem pa sporoči napako pri branju. Disketnik ni vzrok, ker mi prebere ostale diskete v celoti. Disketa je ko nova, zelo malo rabljena v zadnjih 30 letih :)

Obstaja kakšna rešitev, da bi rešil podatke z diskete? Iz prve roke. Kak program?


Probaj kak piratski copy program, imena žal pozabil tam 20 let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

rokp ::

Tale je bil vcasih dokaj popularen: HD-copy.

tony1 ::

Časi izpred 30ih let so bili zlati časi, ne samo zato, ker so bile igre takrat boljše kot danes. Ampak tudi zato, ker smo bili vsi še mnogo mlajši. :))

rokp ::

Pa se tale morda: AnaDisk

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

sirotka ::

BigWhale je izjavil:

sirotka je izjavil:

Notri je cutemouse driver? (ctmouse.exe?)

Zamenja tudi config.sys ter autoexec.bat. Moram začet iz nule, dos res ni moje področje, se moram malo izobrazit :)


Pa res. Spregledal. :) Kateri driver si pa prej uporabljal?


Kar je samo poinštaliralo, moram iz nule probat. Domnevam, da najprej posnamem ta menu od phila in šele nato win 3.1. Moram pa prej pogledat kaj me heca Gotek, da ne menjavam 20 disket za inštalirat vse skupaj.

kixs ::

Misli si, da je Win 3.1 samo en dodaten program za DOS - kar v bistvu tudi je. Se pravi, najprej postimaj, da ti vse dela v DOS-u. Potem pa naprej...

poweroff ::

Retro scena je zanimiva za nostalgike, zgodovinarje, pa tudi tiste, ki hočejo malo bolj razumeti kako zadeve delujejo.

Mene pač zanimajo take stvari bolj v drobovje. Da sam sprogramiraš procesor in neke osnovne funkcije. Ker šele potem zares razumeš ozadje tehnologije.
sudo poweroff

Gagatronix ::

Ko smo ravno pri Win 3.1 ... na stari Toshibi T5200 imam Windows 3.11 v zabavni kombinaciji anglescine in arabscine, je 50/50. :))

kixs ::

Pojdi v Windows direktorij in zazeni setup.exe

Poglej nastavitve za:

- Keyboard
- Keyboard Layout
- Language
- Code page

Ce bos kaj spreminjal, bos skoraj zagotovo moral imeti pripravljene namestitvene datoteke. Vedno pa lahko prekines s F3.

sirotka ::

kixs je izjavil:

Misli si, da je Win 3.1 samo en dodaten program za DOS - kar v bistvu tudi je. Se pravi, najprej postimaj, da ti vse dela v DOS-u. Potem pa naprej...


Ravno zato bom preformatiral, frišen dos, in nato dalje.

BigWhale ::

DOS ni tko kot Windows, k mors vsake tolk casa cleanup narest. Spucas config.sys in autoexec.bat pa je. Ne rabis reformatirat in ne vem kako drugace se telovadit. :) Ce hoces narest reinstall Windows, pol pobrises Windows direktorij in to je to. :)

Pa najdi nekje QEMM v7.53 za memory 'management'.

V-i-p ::

BW, zdaj si me spomnil na en hec iz mladosti, ko sem v autoexec.bat v vrstco kjer je pisalo "program Windows se zaganja..." dodal "...v zid" :). Mater sem bil sam sebi frajer ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sirotka ::

BigWhale je izjavil:

DOS ni tko kot Windows, k mors vsake tolk casa cleanup narest. Spucas config.sys in autoexec.bat pa je. Ne rabis reformatirat in ne vem kako drugace se telovadit. :) Ce hoces narest reinstall Windows, pol pobrises Windows direktorij in to je to. :)

Pa najdi nekje QEMM v7.53 za memory 'management'.


To vem, ampak glede na to, da sem v fazi učenja, mi niti ne škodi, da parkat postavim vse skupaj. Vmes sem dobil tudi Rolanda MT-100, ga moram še pretestirati, nato pa sierra špile poganjat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

sirotka ::

Včeraj našel precej obsežno porcijo IBM 300 mašinc, poleg njih še compaq proliant 1500 server + scsi diskovni stolp (pentium 133 in 16MB rama) ter compaqovo desktop mašino.
Komaj šlo v avto:) Če se komu lušta IBM mašinca, lahko kaj menjamo.




Server ima očitno backplane in potem na kartici komplet PC del?

Baja ::

lepo!

pegasus ::

En tak compaq server mislim da še imam, pentium 90. Originalno gnal nt4, pri meni pa en star debian. Ima ram na dveh mestih, nekaj na plošči in nekaj na cpu kartici, zato rabi linux kernel en ekstra parameter, da dva različna naslovna prostora rama obravnava kot enega. Me zanima, če modernejši kerneli sedaj to znajo že out of the box.

sirotka ::

Potem je verjetno enak rang ja. Moja ima vse na tej cpu plati. Jaz bom probal os2 gor dat.

Dobil tudi clumsymidi. Se vedno 3 viska, ce kdo zeli :)
https://i.imgur.com/PuLvUpc_d.webp?maxw...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Baja ::

nedeljski ulov



sirotka ::

Lepo:)!


Kaj je to za en hladilnik gor?

Boljšak v lj je še aktualen za kako retro robo?

styrian ::

Ima kdo kako poceni 386-ko za prodati?

mtosev ::

sirotka je izjavil:

Včeraj našel precej obsežno porcijo IBM 300 mašinc, poleg njih še compaq proliant 1500 server + scsi diskovni stolp (pentium 133 in 16MB rama) ter compaqovo desktop mašino.
Komaj šlo v avto:) Če se komu lušta IBM mašinca, lahko kaj menjamo.




Server ima očitno backplane in potem na kartici komplet PC del?


A na drugi sliki levo je grafična voodoo, ker vidim loop cable kot so pri 3dfxu uporabljali?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

sirotka ::

Je, samo tisto imam že od prej.

P1 200mmx, 128MB rama, riva 128+ diamond Voodoo 1 :)

Baja ::

sirotka je izjavil:

Lepo:)!


Kaj je to za en hladilnik gor?

Boljšak v lj je še aktualen za kako retro robo?


zgleda kot del kake oem "brand" masine. ala hofer, ...

kixs ::

To so bili pravi LAN party-i :)

 x

x



https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/c...

sirotka ::

Baja je izjavil:

sirotka je izjavil:

Lepo:)!


Kaj je to za en hladilnik gor?

Boljšak v lj je še aktualen za kako retro robo?


zgleda kot del kake oem "brand" masine. ala hofer, ...




Top hladilnik, pase tudi na kako bolj zverco verjetno. Cez tisino je ni :)!

Ce ima kdo, jaz tudi iscem nekaj, 2x tualatin 1400, samo so nore cene postale.
V msi pro266td master lr imam 2x 1133, bi rabil malo boosta :)

mtosev ::

sirotka je izjavil:

Je, samo tisto imam že od prej.

P1 200mmx, 128MB rama, riva 128+ diamond Voodoo 1 :)

Diamond monster 3D voodoo 4mb PCI? Potem sem imel isto leta 1998. Tedanji cpu je bil AMD K5 PR133.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Ima kdo kaksno eksotiko, ki ze v tistem casu ni bila ali cenovno dosegljiva ali pa enostavno prevec nisna ali pa cisto brezveze :lol: ?

Recimo imam NexGen VLB in PCI maticni in dva Nx586-90. Iscem pa Nx586 z vgrajenim FPU-jem.

pegasus ::

sirotka je izjavil:


P1 200mmx, 128MB rama, riva 128+ diamond Voodoo 1 :)
Nekaj takega je bil moj desktop 1996-2004, samo z Matrox Millenium in scsi diski. Redhat 6 in 7 takrat je gor letel :-) Kasneje sem dodal še voodoo2 in ugotovil, da mi špili niso v neko veselje ... Tako da sem ga ponucal kot framebuffer za še en monitor in gledal gor xchat :-D
Good memories ...

kixs ::

Opazil sem ta oglas. Prodaja kdo od tu (glede na opis verjetno ne)? Bolj mi je cudno, da tole celo nekdo kupi???

https://www.ebay.com/itm/165385055733

sirotka ::

mtosev je izjavil:

sirotka je izjavil:

Je, samo tisto imam že od prej.

P1 200mmx, 128MB rama, riva 128+ diamond Voodoo 1 :)

Diamond monster 3D voodoo 4mb PCI? Potem sem imel isto leta 1998. Tedanji cpu je bil AMD K5 PR133.

Tako je :) Zakon grafična, da pokažeš komu "voodoo efekt", drugače je V2 SLI top za kompatibilnost z praktično vsem.

kixs je izjavil:

Opazil sem ta oglas. Prodaja kdo od tu (glede na opis verjetno ne)? Bolj mi je cudno, da tole celo nekdo kupi???

https://www.ebay.com/itm/165385055733


Nekdo je biddal očitno:) Cene so kar nore res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

kixs ::

Cene so res nore. Ampak za zadeve v normalnem stanju. Clovek niti ne ve kaj prodaja - pise 386DX-40, glede na slike ima plosca VLB, kar je potem zelo mala verjetnost, da je res 386, pac pa 486. Ocitno nekaj ne dela, ker ni slike. Pise pa, da dela dobro. Poleg tega je oksidirano okoli baterije in bolj verjetno je, da zaradi tega ne dela.

Zato me se bolj cudi, da je nekdo dal bid??? Ocitno nekdo hoce ohisje in vsaj kaksno delujoco komponento, ker maticna je ocitno hin.

Pika na i pa je rezervna graficna kartica na AGP vodilu - ja kam jo bos pa vtaknil? :lol:

sirotka ::

Pa res :D sploh nisem šel naprej slik gledat. Okol baterije že kar grdo izgleda. Zanimivo, 205 dolarjev najmanj bo nekdo dal.

Baja ::

upam da se ni @styrian izprsjo. včeraj je spraševal če ma kdo kakšno 386tko za prodat.

Baja ::

aja, a kdo ve ali so ti c64 napajalci z odrezanim kotom kaj bolj zanesljivi od brickov? al je vseeno boljse novega nabaviti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

tony1 ::

Sam bi absolutno vzel novega.

Gagatronix ::

Se podpisem, je premalo C64 kompov se v divjini, da bi se splacalo riskirat.

Baja ::

se strinjam, bo verjetno najbolj pametno.

je pa zanimivo, da ima napajalnik spodaj vijake (na yt nisem opazil pri nobenen). tudi po obliki se mi zdi, da je drugačen od vseh kar sem jih videl. bom ga odprl, mogoče je že kdo zamenjal drobovje. v masini je ze nekdo bil, zgleda da nek servis, so dali svojo nalepko gor.

drugače pa so notri večinoma čipi z letnico 86, cpu in sid(?) pa 89. made in china.
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi računalniki v Sloveniji, 6c.del - ostali računalniki IBM/360

Oddelek: Novice / Računalniški muzej
62716 (2101) pulse7
»

Prvi računalniki v Sloveniji, 4.del - prvi elektronski računalnik

Oddelek: Novice / Računalniški muzej
103797 (1805) Barbarpapa2
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497763 (6044) _Denny_
»

3D print - kje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
308376 (6870) cekr
»

HP-XW8400 razširitev pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
81305 (1134) Barbarpapa2

Več podobnih tem