» »

Čistilo vetrobranskega stekla

Čistilo vetrobranskega stekla

«
1
2

kokpa ::

Zdravo, zanimajo me vaše izkušnje in kje kupujete čistilo za steklo?

bambam20 ::

Sam kupujem načeloma na Petrolu, ker ne masti stekla. OMV-jev mi je tudi ok. Bom pa poizkusil še MOL-ovega.

KAVINSKY ::

Kar v Hoferju. Ne masti in vonj ni 'zagatni'.

bambam20 ::

KAVINSKY je izjavil:

Kar v Hoferju. Ne masti in vonj ni 'zagatni'.


Moram poizkusit, da vidim koliko je resnice.

kokpa ::

Pa ga kaj rečite z vodo? Js ma težavo da ga veliko skurim ker mam pranje žarometov...

MostWanted ::

jaz ga kupujem v lidlu ali eurospinu, ko je 5l 3.99 ali v lidlu 2.99eur. kar je več je budalizem. pa sem z obema zadovoljen, dišita, ne preveč tako kot eni tk dišijo preveč da se ti v kabini vse zasmrdi, potem zrmznjeno šipo lepo spučeta ni potrebe po čohanju.

Miha 333 ::

Hofer je še lani ali predlani prodajal koncentrat do -60 st. C po 5 EUR za 5 litrov. Letos je količina in cena enaka, koncentracija pa je samo do -30 st. C. Tega sploh ne redčim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Mare2 ::

kokpa je izjavil:

Pa ga kaj rečite z vodo? Js ma težavo da ga veliko skurim ker mam pranje žarometov...


Če je čistilo do 40stopinj, ga redčim, sploh v sedanjem času, ko so temperature okoli -1. Ko bo napovedano -10, bom dodal čistega. :)

Tu se vidi vnaprej, kake bodo temperature. :)

Furbo ::

Kako so temperature -1, če je vsak dan tudi -5, potem je pa tu še faktor vetra? Toliko šparaš, da ti bo en dan zmrznil, pol bo pa veselo. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Furbo je izjavil:

Kako so temperature -1, če je vsak dan tudi -5, potem je pa tu še faktor vetra? Toliko šparaš, da ti bo en dan zmrznil, pol bo pa veselo. :)


Če daš pol vode je še zmeraj do -15. :)

starfotr ::

Jaz imam celo leto zimsko tekočino. Tako mi ni treba skrbeti, da bi kaj zmrznilo. In ni mi treba jeseni špricat, ko zmešan, da porabim za mraz neprimerno tekočino. Tudi ni bojazni, da bi pomotoma nalil napačno, če je samo 1 vrsta na voljo.

Tilen ::

kokpa je izjavil:

Zdravo, zanimajo me vaše izkušnje in kje kupujete čistilo za steklo?


https://www.mimovrste.com/sredstva-za-c...

https://www.mimovrste.com/sredstva-za-c...

https://www.mimovrste.com/sredstva-za-c...

Vedno zadovoljen. Imam tudi sam pranje žarometov. Še dobro, da je posoda v avtu cca 5l. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

koyotee ::

kokpa je izjavil:

Pa ga kaj rečite z vodo? Js ma težavo da ga veliko skurim ker mam pranje žarometov...


Med pranjem stekla izklopi žaromete, seveda ne ponoči ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tilen ::

Normalni avtomobili imajo seveda v nastavitvah tudi možnost zakasnitve. Kratek pritisk poškropi samo šipo, med tem, ko daljši pritisk poškropi tudi luči. Preveri nastavitve, če imaš možnost izbire.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

harvey ::

bambam20 je izjavil:

Sam kupujem načeloma na Petrolu, ker ne masti stekla. OMV-jev mi je tudi ok. Bom pa poizkusil še MOL-ovega.

Enako, vendar so nekateri poletni vonji prav obupni:). Tako, da je še najbolje imeti kar zimsko varianto - celoletno. Verjetno pa je za te čistilce na pumpah preplačaš in imaš lahko razne no name izdelke verjetno precej bolj ugodne. Samo kaj, ko je to opraviš spotoma, ko še tankaš in se ne ukvarjaš z ostalimi izdelki na trgu.

kokpa je izjavil:

Pa ga kaj rečite z vodo? Js ma težavo da ga veliko skurim ker mam pranje žarometov...

Če se ga že redči, ga je bolje redčiti z destilirano, da se ti na šobah ne nabira kamen in ti potem vse škilasto šprica.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

mat xxl ::

Sam sem zelo zadovoljen z temle :

https://www.mimovrste.com/sredstva-za-c...

Ne masti, pa še lepo ga redčim.....

Maximus ::

Interspar. Ne smrdi in ne masti.

Gr8t ::

starfotr je izjavil:

Jaz imam celo leto zimsko tekočino. Tako mi ni treba skrbeti, da bi kaj zmrznilo. In ni mi treba jeseni špricat, ko zmešan, da porabim za mraz neprimerno tekočino. Tudi ni bojazni, da bi pomotoma nalil napačno, če je samo 1 vrsta na voljo.

To je pametno, ja. Sam sem lansko leto maja pred servisom nalil noter vodo, da mi ne bi še to računali, potem sem moral pa novembra celo pot špricat.
Tudi se ti potem ni treba spraševati kaj imaš noter, ker vedno daješ 1:1. -60° tekočina je tako za do -20°C. Če si bolj pogumen lahko redčiš tudi 1:2, to je za do -10°C.

Tilen ::

Kako učinkovito zimska tekočina poleti očisti pečene insekte?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Beernarrd ::

Bolj je problem da zimska tekočina veliko bolj sledi pušča. Potem imaš vse belo okrog vetrobranskega stekla

Miha 333 ::

Tilen je izjavil:

Kako učinkovito zimska tekočina poleti očisti pečene insekte?

Enako kot poletna. Slabo.

Mare2 ::

Občasno se ustaviš na OMV in uporabiš specialno napravo:
https://i.cdn.nrholding.net/38176411/20...

profii ::

Mare2 je izjavil:

Občasno se ustaviš na OMV in uporabiš specialno napravo:
https://i.cdn.nrholding.net/38176411/20...


... s katero je nekdo pred tabo "pral" avto, če ne vsaj zadnje luči, ker je imel čisto črne. Potem pa imaš lepo črto čez sprednjo steklo.

Mare2 ::

profii je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Občasno se ustaviš na OMV in uporabiš specialno napravo:
https://i.cdn.nrholding.net/38176411/20...


... s katero je nekdo pred tabo "pral" avto, če ne vsaj zadnje luči, ker je imel čisto črne. Potem pa imaš lepo črto čez sprednjo steklo.


Jaz imam svojo v avtu. :)

MostWanted ::

mater da pa devate 10€ in več za 4-5l za to tekočino?!? pravi ste vi. važn je da ne zmrnze in da je zmožna zmrzneno šipo spucat.

SaXsIm ::

Hoferjeva zimska tekočina je obup. Vonj je obupen, šipa pa cela lisasta.
SaXsIm

Gambino ::

https://www.kimi.si/ v trzinu je štacuna in imajo dost ceneje, kot povsod drugod. Od čistil do čistila za vetrobransko steklo.

starfotr ::

Tilen je izjavil:

Kako učinkovito zimska tekočina poleti očisti pečene insekte?


Jaz sem čisto zadovoljen z rezultatom.

mater da pa devate 10€ in več za 4-5l za to tekočino?!? pravi ste vi. važn je da ne zmrnze in da je zmožna zmrzneno šipo spucat.


Glej, avto je drag špas in ni za reveže. Tisti, ki nimajo, imajo javni prevoz ali kolo. Goriva porabiš na leto kar nekaj hektolitrov, tekočine za stekla pa nekaj litrov. Jebi ga, če stane nekaj eur/l.

xplicit90 ::

Bxtreme -25°C na Mimovrste, ker je krepko cenejše kot pa pri Bartogu. Čisti dobro, vonja skorajda nima. Lani v nuji kupil zimsko čistilo v Hoferju, vonj je bil tako močan in neprijeten, da sem mislil, da se bom zastrupil, silil na kašelj.

MostWanted ::

starfotr je izjavil:

Tilen je izjavil:

Kako učinkovito zimska tekočina poleti očisti pečene insekte?


Jaz sem čisto zadovoljen z rezultatom.

mater da pa devate 10€ in več za 4-5l za to tekočino?!? pravi ste vi. važn je da ne zmrnze in da je zmožna zmrzneno šipo spucat.


Glej, avto je drag špas in ni za reveže. Tisti, ki nimajo, imajo javni prevoz ali kolo. Goriva porabiš na leto kar nekaj hektolitrov, tekočine za stekla pa nekaj litrov. Jebi ga, če stane nekaj eur/l.


ja ampak če je tisti iz lidla za 2.99eur -30° isti kurc ko en za 10 iz petrola. zaka bi devu več?? če glih tk spuče umazanijo, tale iz lidla celo fajn spuče zmrznjeno šipo brez dodatnega segrevanja.

Miha 333 ::

starfotr je izjavil:


Glej, avto je drag špas in ni za reveže. Tisti, ki nimajo, imajo javni prevoz ali kolo. Goriva porabiš na leto kar nekaj hektolitrov, tekočine za stekla pa nekaj litrov. Jebi ga, če stane nekaj eur/l.

Te logike nikoli nisem razumel. Zakaj pa potem, ko tankaš, ne vržeš še 50 € v smeti, saj avto je itak strošek?

starfotr ::

Izkušnje zgoraj kažejo, da tisto čistilo, ki je poceni, je zanič. Te zagifta skoraj. Piše zgoraj.

To pač ni nobeno preseravanje, samo kvalitetno čistilo je treba imet, da ti dobro očisti in ne smrdi. To pa pač nekaj stane.

Glej, od točke A do B te pripelje dacia, fiat in tudi bmw. Zakaj nimamo vsi dacij za 7 k, kot stane nova? A ta logika ti je tudi čudna?

Ales ::

Po tvoje je Milka na Petrolu kvalitetnejša od tiste v Merkatorju, ker je dražja?

V današnjem svetu tržnega gospodarstva je veliko vprašanje, ali bo neka x tekočina za 9 EUR boljša od neke y tekočine za 3 EUR. Samo po ceni soditi o kvaliteti ni preveč pametno, sploh če primerjaš cene med pumpo in nizkocenovno trgovino.

starfotr ::

Glej, mešaš hruške in jabuka. Če je v isti trgovini ena tekočina dražja od druge, je najbrž tudi bolj kakovostna tista dražja.

Če se to splača ali ne očitno je dovolj kupcev, ki kupijo tudi kaj več od najcenejšega izdelka.

Ales ::

A zdaj že primerjamo tekočine v isti trgovini?? Uau, od kdaj pa to..? Pa še tam nikakor ni rečeno, da bo dražja kaj boljša samo zato, ker je dražja.

Starfotr, tebe že ornk demenca daje... ;) :D

DePalmo ::

Ah ja, še ena tema kjer se je treba prepucavat. Zakaj že? A ne znate lepo odgovoriti ali pač biti tiho? Mene dejansko zanima katera je dobra zimska tekočina, ker po mojih izkušnjah vse zmrzujejo že pri -1, kaj šele ko je -10, me pa NE zanimajo vaša mnenja katera je predraga in da je treba denar ob tankanju vrečt stran!

Letos kupil eno ki gre do -60 in jo redčim 1:2, torej 1l vode in 2l tekočine, kar naj bi po etiketi bilo do -30. In sedaj čakam kak malce boljši mraz da vidim rezultat, vonj pa ni premočan. Katera je pa lahko objavim jutri, sedajle je pa embalaža predaleč.

Pa še za sitneže, 10l je 14,99e.

Ales ::

Razen če obstaja nek dejanski test tekočin v kaki avto moto reviji, z vsaj koliko toliko dodelano metodologijo, itak ne boš dobil pametnega odgovora, ki bi dejansko kaj pomenil.

Izkušnje nas posameznih forumašev so kvečjemu lahko zanimive za pregovarjat se, nič drugega.

Če te slučajno zanima moja, pobral sem nekaj spotoma na Petrolu in razredčil z destilirano vodo. Pri -10 zunaj in vožnjo do 130 km/h mi ni nič zmrznilo na šipi, torej nisem preveč falil. V posodi imam pa itak grelec.

Ampak dvomim, da bo to komu kaj dosti pomagalo.

donvito ::

Ponavadi kupim v:
https://www.merkur.si/zunanja-avtokozme...
na petrolu je vse dražje, razen v izjemnih primerih, da nujno rabim.
Sem pa kupil tudi že v lidlu. So pa zanimivo, metlice za sneg primerljive cene na petrolu merkurjevim.

zobnik ::

navadno vodo + taš za pomivanje posode.

koyotee ::

zobnik je izjavil:

navadno vodo + taš za pomivanje posode.


Za pozimi?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zobnik ::

jp, zmrzne, ampak se dokaj hitro stopi, avto vreden 100 evrov, tak da me boli ku*ac za toti drvarnico:D:))

Xserces ::

haha :D

Nekdo je omenil bxtreme iz mimovrste. Jaz osebno sem imel težavo. mešal sem ga 2:1 in mi je pri minus 5 zmrzoval na šipi. Zdaj sem v OBIju kupil neko tekočino ker sm šel lih mim. Zaenkrat 2:1 mešanica še ni zmrznila na šipi
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

DePalmo ::

Ales je izjavil:

Razen če obstaja nek dejanski test tekočin v kaki avto moto reviji, z vsaj koliko toliko dodelano metodologijo, itak ne boš dobil pametnega odgovora, ki bi dejansko kaj pomenil.

Izkušnje nas posameznih forumašev so kvečjemu lahko zanimive za pregovarjat se, nič drugega.

Če te slučajno zanima moja, pobral sem nekaj spotoma na Petrolu in razredčil z destilirano vodo. Pri -10 zunaj in vožnjo do 130 km/h mi ni nič zmrznilo na šipi, torej nisem preveč falil. V posodi imam pa itak grelec.

Ampak dvomim, da bo to komu kaj dosti pomagalo.

Dejanski test bi res pripomogel, kjer bi bilo vse premerjeno z napravami in bi imeli dokončne teste. A dokler tega ni oz. tudi če bi bilo (ADAC in podkupljivost, pač testom ne zaupam več toliko), so uporabniške izkušnje več kot dovolj.

Sem pa pozabil dopisat da so mi skoraj vse tekočine zmrzovale če sem se v avto lih usedel, če se je pa že segrel na delovno temperaturo in s tem notranjost, je pa bilo občutno manj zmrzovanja, pri nekaterih tekočinah celo nič.

sandmat ::

Ales je izjavil:

Razen če obstaja nek dejanski test tekočin v kaki avto moto reviji, z vsaj koliko toliko dodelano metodologijo, itak ne boš dobil pametnega odgovora, ki bi dejansko kaj pomenil.

Izkušnje nas posameznih forumašev so kvečjemu lahko zanimive za pregovarjat se, nič drugega.

Če te slučajno zanima moja, pobral sem nekaj spotoma na Petrolu in razredčil z destilirano vodo. Pri -10 zunaj in vožnjo do 130 km/h mi ni nič zmrznilo na šipi, torej nisem preveč falil. V posodi imam pa itak grelec.

Ampak dvomim, da bo to komu kaj dosti pomagalo.


Obstajajo testi, ampak ne gledat nemških. Tisto tekočino, ki so jo "testirali", lahko kupiš na OMV. Ampak ima ljubljana izgleda sibirske pogoje glede na švabiland in je precej slabša od tekočine iz hoferja, pa tudi cca 3x dražja.

MysticElf ::

Xserces je izjavil:

haha :D

Nekdo je omenil bxtreme iz mimovrste. Jaz osebno sem imel težavo. mešal sem ga 2:1 in mi je pri minus 5 zmrzoval na šipi. Zdaj sem v OBIju kupil neko tekočino ker sm šel lih mim. Zaenkrat 2:1 mešanica še ni zmrznila na šipi

Hm, zdaj ko berem tole vidim da sem ga mogoče vsral, ker sem dal 1l sredstva in 2l vode. 1l je bilo še noter, sem že sredi februarja nalil samo 3l vode iz pipe in imel potem kakšen teden probleme, ko mi ni špricalo. 1l sem potem dodal destilirane, ker sem že ravno tukaj prebral, pa ker mi je že 2 leti ležala.
Zamrzne mi res ne pri -5°C, začuda mi še prej ni, ko sem imel samo vodo noter. Res pa da je šla še vedno pena ven, verjetno kakšen deci sredstva ostane še noter tudi če sprazneš do konca.
Pač če je 1:1 za -17°C, imam sedaj za enih -5 do -10°C, vrh glave za naše temperature. Je pa moje razmišljanje tudi tako, da če je enkrat zunaj -10°C, nikjer ne boš prišel do tekoče vode na cesti, ki bi ti sploh umazala steklo, in zakaj bi potem rabil čiščenje stekla med vožnjo.

Ampak ko berem tole, če že ne zamrzuje znotraj v posodi, je pa res da traja do 5 minut, da ti ventilacija naredi pogled iz stekla. Če bi imel več sredstva, se verjetno ne megli tako močno. Tudi na plastenki nič ne piše o 1:2 redčenju, verjetno iz razloga.
Kaj pa vem, če imaš na izbiro samo liter in 3l, kar vabi k temu da zmešaš 1l in 2l vode. Ampak če je že res treba, pa drugič kupim 2 sredstva na Petrolu. Eden je drugače 3,3EUR. Če mešaš 2:1 je pa za ene -25°C, če se prav spomnim.
Samo sredstvo je za -38°C. To pa spet nevem če je dobro za komponente sistema pranja, verjetno že premočno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

val46 ::

Ma če od februarja do novembra niti teh 3 litrov kot ti drži posoda ne porabiš, pol ne vem zakaj tolk "šparanja" na tem čistilu. Kupiš v lidlu/hoferju/obiju al kjerkoli že tisto 5 litrsko kantico enkrat ko greš po drugo nabavo in nič ne redčiš potem, pa je stvar rešena. Zapraviš boš pa tako in tako sam tistih 5€ na leto, če praviš da jo porabiš morda 3 litre na pol leta.

feryz ::

Beda. Ko imaš avto, pa niti za čistilo nimaš. Sploh si ne predstavljam.
Pri meni v garaži mora biti vedno 5 kant čistila, 5 litrov olja in 5 kant adbluja. Če ne sem nervozen.

profii ::

val46 je izjavil:

Ma če od februarja do novembra niti teh 3 litrov kot ti drži posoda ne porabiš, pol ne vem zakaj tolk "šparanja" na tem čistilu. Kupiš v lidlu/hoferju/obiju al kjerkoli že tisto 5 litrsko kantico enkrat ko greš po drugo nabavo in nič ne redčiš potem, pa je stvar rešena. Zapraviš boš pa tako in tako sam tistih 5€ na leto, če praviš da jo porabiš morda 3 litre na pol leta.


Šparat je treba, pa ni važn kolk stane. Potem ko motorček za tekočino raznese, pa jokat, kok kurac avti so zadnjih 10 let, prej je to vse zdržal.

val46 ::

Ne vem kaj si hotu tle povedat...al dat repliko name in moj komentar, da kupiš v lidlu/hoferju/obiju,...al na MysticElf-a, k pravi da porabi vsega par litrov na leto tekočine?

feryz je izjavil:

Beda. Ko imaš avto, pa niti za čistilo nimaš. Sploh si ne predstavljam.
Pri meni v garaži mora biti vedno 5 kant čistila, 5 litrov olja in 5 kant adbluja. Če ne sem nervozen.


Hehe, prav maš...čeprav ne vem zakaj bi moral biti nervozen? Čistilo in adblue itak lohk na vsaki pumpi kupiš, za 5l olja pa če bi ga mogu met v garaži, bi tud jst bil nervozen ja. Zato ker vem, da mi ga pije ali da kje pušča ;) Ne vozim solatkovih premijskih avtov, pa ne pomnim, da bi v zadnjih 15ih letih imel kakšen avto, da bi od servisa do servisa rabil dolivat olje v garaži vanj ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

jotunn2 ::

feryz je izjavil:

Beda. Ko imaš avto, pa niti za čistilo nimaš. Sploh si ne predstavljam.
Pri meni v garaži mora biti vedno 5 kant čistila, 5 litrov olja in 5 kant adbluja. Če ne sem nervozen.

To ze vemo da je pri tebi vse boljse. Se boljse pa bi bilo, ce bi imel tak avto, za katerega ne rabis imeti v garazi 5 litrov olja za rezervo. Vecina spodobnih sodobnih avtomobilov dela na normalen bencin, ne na mesanico. Tisti, ki delajo na mesanico in za katere rabis 5 litrov olja v garazi se ve kaksni so.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4724312 (10110) Smartydug
»

vodni kamen - avto

Oddelek: Na cesti
295539 (4272) gregor
»

Tekočine za avto, kje najceneje

Oddelek: Na cesti
366912 (5236) B-Stard
»

Katero zimsko čistilo(vitrex) za pranje stekel?

Oddelek: Na cesti
369899 (8731) Unknown_001
»

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11526244 (23371) driver_x

Več podobnih tem