» »

Čistilo vetrobranskega stekla

Čistilo vetrobranskega stekla

1
2
»

MysticElf ::

feryz je izjavil:

Beda. Ko imaš avto, pa niti za čistilo nimaš. Sploh si ne predstavljam.
Pri meni v garaži mora biti vedno 5 kant čistila, 5 litrov olja in 5 kant adbluja. Če ne sem nervozen.

Najprej sem vzel 3l, ker sem prej doma gledal da ima Petrol že razredčenega za 6EUR. No ko pove ceno 9EUR za koncentrat, sem pa seveda rekel stop, na izbiro je bil pa samo še 1l.
Avto že lahko da je vreden 20kEUR, oz. zdaj verjetno že bolj proti 10k. Ampak to ne pomeni da mi 10EUR nič ne pomeni. Od plače ostane vsak mesec par 100EUR in vsakih 10EUR se pozna.
Sem kar siguren, da tudi če bi imel tvojo plačo in tvoj avto, da bi se zasekiral, če bi mi kdo rekel, da moram dat za eno čistilo za šipe celih 10EUR.

Drugače sem imel pa 3l tudi že od novembra 2018 pa do februarja 2020. V bistvu če se zelo trudiš z varnostno razdaljo, ne rabiš prav veliko špricat. Čeprav na AC si hitro v situaciji, ko preprosto ne moreš vzdrževat razdalje, desno je preveč zasedeno da bi se umaknil, če pustiš preveč prostora spredaj na levem pasu pa hitro dvigneš pritisk zadaj vozečemu. Tako da jaz gledam na to, ne se pa tudi vozim za ritjo.

Jaz imam pa doma še 3 spreje za čistit stekla, če se že gremo hvalit kdo ima zalogo. Sem si jo naredil še preden sem imel avto pod streho, zdaj ponucam ravno desetino spreja na leto, ali pa celo nič.
Meni so pa čehi tisti, ki drgnejo stekla kot zmešani, ko pa je sprej vsega Euro ali dva.

Dobro vprašanje je tudi, če se da vklopit samo špricanje tekočine. Potem pa ne vem, špricaš tako dolgo, da nanese po celem steklu, šele nato pa vklapljaš brisalce. Sem parkrat naredil tako da so se mi takoj vklopili še brisalci, ko je bilo samo malo zamrznjeno (avto imam pod streho) in se mi ni dalo iti po sprej, pa imam 5. sezono že kar slabe brisalce.
Seveda, zdaj pa spet da nimam niti za brisalce. Bom zamenjal letos spomladi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

val46 ::

10EUR na pol leta ti pomeni dosti? Naredil si si pa zalogo sprejev za odmrzovanje, še preden si imel avto? Svašta kake imamo tle... No, pa če že se gremo to, kako kaj prišparat...če bi kak km odvozil po pameti, ne tisto tvoje nabijanje,2 do 90, 3 do 130km/h in ne vem še kaj si vse do zdej že napisal(res da pod drugimi imeni tu gor), bi tistih 10EUR, ki jih porabiš na pol leta, pridobil že pri benzinu v kakem tednu ali dveh. Zdaj pa računaj...

aja, pa brisalce boš menjal naslednje leto spomladi verjetno...za letos spomladi si prekasen za kakega pol dobrega leta ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

BCSman ::

Redčite čistilo z vodo iz pipe ali z destilirano vodo? Morda že samo čistilo zakisa vodo in nima smisla uporabljat destilirane?

Ales ::

Z destilirano.

gruntfürmich ::

'zakisa' vodo!
kakšni izrazi, in kaj naj to pomeni?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BCSman ::

Kisla voda ima vecjo zmoznost raztapljanja vodnega kamna.

anketar ::

kisla voda, pa ne da mešate z radensko?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4725255 (11053) Smartydug
»

vodni kamen - avto

Oddelek: Na cesti
295886 (4619) gregor
»

Tekočine za avto, kje najceneje

Oddelek: Na cesti
367236 (5560) B-Stard
»

Katero zimsko čistilo(vitrex) za pranje stekel?

Oddelek: Na cesti
3610258 (9090) Unknown_001
»

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11527145 (24272) driver_x

Več podobnih tem