» »

Snemanje audio kaset v 2019

Snemanje audio kaset v 2019

golf3 ::

Lep pozdrav,

zanima me, kako bi v današnjem času najceneje spravil glasbo iz digitalne oblike na kaseto. V mislih imam te navadne kasete, ki si jih včasih lahko predvajal v avtu in povsod...
Prazne kasete sem že našel na ebayu, sedaj potrebujem le še nek kasetofon z možnostjo snemanja.
Sklepam, da potrebujem najverjetneje neko rabljeno napravo.

Ker se na to ne spoznam me zanima kaj naj gledam? Katere firme, kakšne oblike...

Mavrik ::

Načeloma rabiš snemalnik z analognim vhodom (večinoma boš mel 2x činč ali pa bananca vhod, ki ga boš priklopil preko izhoda na PCju).

Ali lahko poveš kakšen budget imaš v mislih? Kje pa se bodo kasete predvajale (in ima predvajalnik Dolby noise reduction)?
The truth is rarely pure and never simple.

kixs ::

Ne prehitevat... se vedno smo 2018 :D

biorudi ::

Na kasete se snema enako, kot pred tridesetimi leti.
Poleg kaset seveda rabiš še kasetofon. Če si našel prazne kasete, ni hudič, da nebi našel še ustreznega kasetofona. Dobiš jih v mnogo različnih oblikah. Razen avtoradiev in večine walkmanov, imajo vsi možnost snemanja, saj je (bila) ravno to finta.
Največji problem pri teh desetletja starih napravah (če niso zmatrane od uporabe) so jermenčki. Preprosto razpadejo, če pa že stvar dela, pogosto niha hitrost, slabo vrti ipd.
Pa še nekaj: Pozabi "normal, Type I" kasete. Naj te ne zavede nizka cena. Tako pacajo tonsko glavo, da moraš čistiti vsakih nekaj ur, če hočeš, da vsaj približno normalno špila. Kromdioksid je OK.

golf3 ::

kixs je izjavil:

Ne prehitevat... se vedno smo 2018 :D

hehe

Naj povem, da kvaliteta posnetka ni zelo pomembna. Na njih gre moj album, in so bolj simbolnega pomena, saj ga lahko vedno poslušaš na internetu. Všeč mi je ideja fizičnega medija in zato sem si nekako izbral kaseto.
Budget je okoli 50€ saj si nočem ustvariti prevelikega minusa. Aja pa kapacitete bodo majhne, najbrž okoli 15 kaset zaenkrat.

Glede krom kaset nevem, precej dražje so, pa pacanje dvomim da bo velik problem, čene očistim ali kako to gre.
Gledal sem te kasete, vi prosim povejte ali so čisto zanič ali bo ok. Aja pa plastičen case mora biti zraven (za dizajn hehe).

Izgleda pa, da še kar izdelujejo te snemalnike, čeprav mislim da bi kaka rabljena naprava za isto ceno bila boljša.

Drugače pa hvala za vso dosedanjo pomoč.

matobeli ::

Na centrih ponovne uporabe/bolha.com dobiš za male pare hifi komponente kasetarja. Če so jermeni in glave OK, bo to kar optimalno.

Riff ::

nabav glazbeni stolp pa boš lahko snemal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

biorudi ::

Verjemi, da so CrO2 kasete dražje z razlogom. Pred kratkim sem dobil še zapakirane, nikoli rabljene TDK D90. Sicer delajo, ampak po vsaki uporabi je potrebno čiščenje glave.
Kaj pa drugače uporabljaš za poslušanje glasbe? Tiste auna zadeve so največji šrot... Boljše vsaka spodobna rabljena stvar z bolhe, letgo, ebaya.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Tako, kot so ti večinoma svetovali, potrebuješ kasetar (npr. kasetno komponento, cassette deck) in kabel z 3,5mm stereo banano na eni (za vštekat v računalnik) in dvema "činčema" na drugi (za vtaknit v kasetarja). Na bolhi je tega veliko za mali denar:

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avd...

In pa prazne kasete, pa lahko začneš...

Zanima me, zakaj ravno avdio kaseta, zakaj ne npr CD?

Lp

Jože

matobeli ::

Tako si je izbral, verjetno gre tukaj za nostalgijo, retro filing...

XLapse ::

zadeve na kasete še vedno dobiš nove izdelke (tako ni problema z omenjenim jermenom) , malo googlaj. od stolpa do samo kasetarja vse dobiš brand new

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

matobeli ::

Itak da dobiš, verjetno se mu res daje 100+eur za 15 kaset posnet.

golf3 ::

Kasete zato, ker mi je dejansko bolj všeč da ni popolne kvalitete, kar s cdjem ni možno (razen če zmiksam ampak ne).
Te komponente na bolhi izgledajo obetavne, menjava kakšnega jermena pa nebo problem. Saj drugače mi kaj popraviti ni tuje ampak s kasetami res nimam izkušenj.

Dr_M ::

Isci nekaj v tem smislu. 3 glave, direkten pogon, dolby s. Sicer eni hocejo ledvico, roko in nogo za to, ampak ce bos malo poiskal, dobis tudi kaj ceneje.

Se nekaj primerov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matobeli ::

Sem na hitro pogledal komponente. Zgleda je to spet "in". Mojo komponento (Tehnics) sem dobil na lokalnem centru ponovne uporabe za nekih 20eur, pa je bilo kar nekaj izbire, res ne vem zakaj nisem vzel sonyja.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Zna tema v smeri "še pomnite tovariši" zaiti :)). V mojih časih, ko sem se še živo zanimal za Hi-Fi (začetek 80-tih prejšnjega stoletja :)):))), je Technic veljal za firmo, pri kateri se vzame gramofon (itak) in pa kasetar, pa tudi ojačevalci so veljali za dobre. Sony je takrat imel renome pri ojačevalcih, pa še to pri ta dražjih.

Sicer pa bo OP svoj namen naredil z bilokaterim dobro delujočim kasetarjem, ki je v ponudbi na Bolhi, ker, kakor pravi, ne išče popolnosti. Drugače mu boste začeli še kakšne Nakamichije ali pa Akai-e (iz top range-a) svetovat...

Lp

Jože

matobeli ::

Tudi Akaie in Nakamichije se da dobit na bolhi, tole bi že bilo nekak :))http://m.bolha.com/avdio-in-video/avdio...

Machete ::

Kupil predvčerajšnjim novo kaseto od banda :]
Kaj to pomaga opju? Nič. Samo povem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

perci ::

tiste ploscati kasetofoni so bili super za nalaganje igric na spectruma....za hifi pa...

djabi ::

Sem kar vesel, da so kasete postale nišne zadeve. Pa fotografski filmi tudi ... pa ... kdor hoče in ma d'nar, naj kupi.
Hipsterji pa se itak vedno najdejo.

kixs ::

Sem nekaj casa iskal radio z dvojnim kasetarjem in led-vumetrom - nekaj takega kot sem imel v 80-ih... pa nisem nasel kaj spodobnega. Ja, dejansko za retro feeling. Moram spet kaj na bolho in podobne strani pogledat.

perci ::

Tole zadevco sem imel svoj cajt. Mislim, da se vedno deluje. Zal ni niti zelje, niti kaset, da bi ga zalaufal :).

Mavrik ::

perci je izjavil:

tiste ploscati kasetofoni so bili super za nalaganje igric na spectruma....za hifi pa...


Glede na to, da mu kvaliteta ni kritčno pomembna in glede na to, da bo imel zelo dober source (PC DAC), ne rabi neke par 100EUR škatle. Vse kar bo dobil s tvojo škatlo bi bil kak Dolby NR ampak za izkoristek tega rabiš predvajalnik z Dolby NR in se kaseta sliši slabše na ostalih.

Kupiti NOV (!) predvajalnik (ker hočeš imeti normalne motorčke in neraztegnjene pasove - drugače bo hitrost vrtenja kasete neenakomerna in bo zvok drek), ostalo pa je ok.
The truth is rarely pure and never simple.

Scorpy84 ::

Pri meni stolp iz leta 97 se vedno ok snema in tud nic ni videti, da hitrost niha. Tak da kot so ti eni rekli, stolp dobis poceni.

Han ::

Pri meni sta po 20 letih šla oba pogonska motorčka v Technicsovem dvojnem kasetarju, zelo verjetno zaradi zlepljenega traku na starih kasetah. Po tem sem kupil enakega rabljenega, ki je deloval pol leta, nakar sta odpovedala motorčka za odpiranje vratc.

Drug 30 let star Technics - receiver z enojnim kasetofonom, AM/FM radiem in ločenim gramofonom za vinilke - še vedno deluje brezhibno, le v gramofonu je bilo potrebno zamenjat razpadel jermenček.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony bo začel izdelovati gramofonske plošče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12531065 (23057) TheBlueOne
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316044 (10212) BorutK-73
»

Kakšni zvočniki oz hišni kino???

Oddelek: Zvok in slika
132510 (2278) Anney
»

Svoja glasba na avtoradiju na kaseto, kako?

Oddelek: Zvok in slika
243779 (3308) Hayabusa
»

Posneti musko(mp3) na kaseto

Oddelek: Zvok in slika
71945 (1863) cekr

Več podobnih tem