» »

Leto dni kasneje: bitcoin -84 odstotkov

1
2
»

jype ::

bvt je izjavil:

jype je izjavil:

bvt je izjavil:

Pri 20.000 ste vsi dvomili, da bo bitcoin padel na 5000 kaj sele na 3000.
Pri 2000 smo vsi dvomili, da bo šlo višje, ampak takrat nam nisi verjel.

Ne izmisljuj si.

Veš kaj je fino? Da lahko greš prebrat moje prispevke od takrat.

bvt ::

Kaj vam nisem verjel? Da dvomite ali da bo slo visje? Pri 2000 sem verjel, da bo slo visje. Ne vem o cem govoris.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bvt ()

jype ::

bvt je izjavil:

Pri 2000 sem verjel, da bo slo visje.
Jaz pa ne.

gustek_si ::

Vidim da nobenega več ne zanima tehnologija. Samo še o pretivrednosti v dolarjih se govori. Potrošništvo vam je zameglilo um do kritične točke.

kopriwa ::

gustek_si je izjavil:

Vidim da nobenega več ne zanima tehnologija. Samo še o pretivrednosti v dolarjih se govori. Potrošništvo vam je zameglilo um do kritične točke.

Vidim, da potrebuješ malce interakcije. Radi te mamo.

radmannsdorf ::

ne jamrat, jaz sem v plusu :)

PrihajaNodi ::

radmannsdorf je izjavil:

ne jamrat, jaz sem v plusu :)


Ta denar si pobral perciju in vazelinu!

gustek_si ::

kopriwa je izjavil:

gustek_si je izjavil:

Vidim da nobenega več ne zanima tehnologija. Samo še o pretivrednosti v dolarjih se govori. Potrošništvo vam je zameglilo um do kritične točke.

Vidim, da potrebuješ malce interakcije. Radi te mamo.

HODL!

kow ::

Spekulacija je bila in je razumna. Tehnologija je revolucionarna. Popolnom nerazumno bi bilo, da ne bi spekulirali.

TheBlueOne ::

kow je izjavil:

Spekulacija je bila in je razumna. Tehnologija je revolucionarna. Popolnom nerazumno bi bilo, da ne bi spekulirali.


Ce ti je spekulacija razumna, pa na hitro povej, kako razumes vrednost kriptovalut. Ce vlagas v podjetje se praviloma vprasas, kaksno je povprasevanje po izdelku, kaksna je konkurenca, kaksna je bilanca, pogledas koliko je rezervnega kapitala, kaksne so investicije... Mene so kar dosti vspodbujali, da grem v to BC manijo ampak ker so mi vsi razlagali, da vse razumejo, nihce pa mi ni znal povedati kaj vec kot da raste in da lahko pada, na koncu sem se raje vzdrzal.

Ce ti je po tem kljucu nerazumno nespekulirat imas gotovo nekaj tisoc pozicij na borzi, ki ustrezajo tvojem kriteriju.

Zgodovina sprememb…

kow ::

V splosnem je vrednost kriptovalut razumeti popolnoma enako kot vrednost (nekripto)valut.
V resnici je stvar bolj komplicirana, ker poimenovanje "kriptovalute" ni najboljse.
Poleg tega bi me presenetilo, ce se bitkojn (vsaj kratkorocno) ne bi prijel kot store of value in vzel nekaj odstotkov
trznega deleza zlatu. Zdelo bi se mi - "neracionalno".

Nekaj ctiva:
Quantity theory of money @ Wikipedia
https://vitalik.ca/general/2017/10/17/m...

PrihajaNodi ::

kow je izjavil:

V splosnem je vrednost kriptovalut razumeti popolnoma enako kot vrednost (nekripto)valut.
V resnici je stvar bolj komplicirana, ker poimenovanje "kriptovalute" ni najboljse.
Poleg tega bi me presenetilo, ce se bitkojn (vsaj kratkorocno) ne bi prijel kot store of value in vzel nekaj odstotkov
trznega deleza zlatu. Zdelo bi se mi - "neracionalno".

Nekaj ctiva:
Quantity theory of money @ Wikipedia
https://vitalik.ca/general/2017/10/17/m...



Se strinjam. Ljudje so izgubljali in bodo izgubljali, vsaka šola nekaj stane. Graf je pa identičen z padcem zlata.

TheBlueOne ::

kow je izjavil:

V splosnem je vrednost kriptovalut razumeti popolnoma enako kot vrednost (nekripto)valut.
V resnici je stvar bolj komplicirana, ker poimenovanje "kriptovalute" ni najboljse.
Poleg tega bi me presenetilo, ce se bitkojn (vsaj kratkorocno) ne bi prijel kot store of value in vzel nekaj odstotkov
trznega deleza zlatu. Zdelo bi se mi - "neracionalno".

Nekaj ctiva:
Quantity theory of money @ Wikipedia
https://vitalik.ca/general/2017/10/17/m...


Tako lahko govoris o vsaki nalozbi, problem je, da se v sestavku ne skriva nic, kar bi lahko bil faktor za odlocanje o nakupu. To, da se ti zdi nerazumno nespekuliranje, ni nic priblizno konkretnega.

Zame valute in kriptovalute niso niti priblizno podobne, ker pri valutah vem kdo za njimi stoji, kdo za njih vsaj deloma jamci ter zakaj. Pri valutah lahko spekuliram na vsaj nekih realnih podlagah in ne samo po tem, da raste in pada.

feryz ::

Problem je, ko najbolj pametne glave med ljudmi, aka slotech inteligenca in ostali, začnejo pumpati snažilke in frizerke, da zamujajo življenjsko priložnost.
Če bodo "švicarji" dobili nazaj od bank, bi morale tudi "Fate - kriptašice" dobiti povrnjeno izgubo od tipov kot so PrihajaNodi, Vazelin, Jure in podobni. Ki so jih zavajali in pozabili vključiti drobni tisk.

kow ::

@thetilko
Ce zate enacbe niso "konkretne", potem me ne vem kaj je zate konkretno.

Mimogrede. A mislis, da pri "evroobmocju" imas kaj veliko zagotovil? Kaj ti zagotavlja, da Italija in Francija ne bosta bankrotirali?
Verjetnost, da se to zgodi ni nujno zanemarljiva. Hitro si ob kakih 20 odstotkov svoje kupne moci (proti globalnim konkurentom).
Je pa res, da bodo enako izgubili tvoji sosedje, in se zato ne bos tako slabo pocutil.

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Problem je, ko najbolj pametne glave med ljudmi, aka slotech inteligenca in ostali, začnejo pumpati snažilke in frizerke, da zamujajo življenjsko priložnost.
Če bodo "švicarji" dobili nazaj od bank, bi morale tudi "Fate - kriptašice" dobiti povrnjeno izgubo od tipov kot so PrihajaNodi, Vazelin, Jure in podobni. Ki so jih zavajali in pozabili vključiti drobni tisk.


Bi me zanimalo, zakaj se je delala taksna reklama. Me je kar nekaj delavcev na prejsnjem podjetju sprasevalo, ce jaz tudi kupujem, sami pa so vlagali v se od samih kriptovalut, du strojckov za rudarjenje itn. Jaz sem te ljudi, ki so jih v to vlekli, razumel kot, da gradijo vsaj en oprijemljiv fudament, ki je, da dokler dovolj ljudi povprasuje raste njihova investicija. To mi je bilo jasno, da samo povprasevanje lahko raketira vrednost, ce pa hitro ves kdaj upada (kar ves ce prodajas opremo), pa poznas idealen cas, da potegnes denar ven.

Ce je to bil edini fundament rasti in mi zasluzkarji ne znajo povedati kaj drugega, potem so dejansko za svojo korist v drek vlekli ostale, v tem primeru lahko pritdim, da praksa ni OK.

kow je izjavil:

@thetilko
Ce zate enacbe niso "konkretne", potem me ne vem kaj je zate konkretno.

Mimogrede. A mislis, da pri "evroobmocju" imas kaj veliko zagotovil? Kaj ti zagotavlja, da Italija in Francija ne bosta bankrotirali?
Verjetnost, da se to zgodi ni nujno zanemarljiva. Hitro si ob kakih 20 odstotkov svoje kupne moci (proti globalnim konkurentom).
Je pa res, da bodo enako izgubili tvoji sosedje, in se zato ne bos tako slabo pocutil.


Kaksne enacbe? Ze lahko imas enacbe, ampak se gre predvsem koliko neznank lahko predstavis s stevilko. Pri vlaganju gledas financna porocila, kapital, nalozbe podjetja, ki se ti sveti itn. Ce teh nimas in imas samo golo enacbo si lahko obrises rit s papirjem na katerega si jo natisnil.

Pri valutah ni zagotovil ampak so podatki. Poznas reforme, poznas kaj drzava priblizno nacrtuje, imas podatke o brezposelnosti itn., kjer vse primerjas z drugo drzavo in spekuliras, katera valuta bo v relaciji pridobivala. To je vse kaj drugega, kot 1:0 za zadevo, kjer si sedaj dodal, da imas "enacbe".

Zgodovina sprememb…

gustek_si ::

thetilko ima prav. Ene vrste piramida, več znancev nategneš da vložijo pod tabo, več imaš dobička. Nenazadnje moraš ko prodajaš nekomu uturiti nakupljene virtualne denarje, kajneda?

kow ::

@thetilko
"Pri vlaganju gledas financna porocila, kapital, nalozbe podjetja, ki se ti sveti itn. Ce teh nimas in imas samo golo enacbo si lahko obrises rit s papirjem na katerega si jo natisnil."

Ugibas pricakovani profit v prihodnosti. Dejansko slogas, ker v resnici prihodnost ne znamo kaj dobro napovedovati. Zato tudi Buffet drzi kokakolo. Ker se (vsaj trenutno) zdi, da je maloverjetno da se bomo navelicali kokakole. Morda pa je to strasno naivno in bomo cez 20 let odkrili kako pretentati mozgane, da nam bo lazje ne piti tega "strupa". In bo 100 letni trend hipoma ukinjen. Kdobivedel.

Podobno je s kriptovalutami. Zdi se se mozno, da cez 20 let mladina ne bo vec imela bancnega racuna. Ti neuki starec bos pa se vedno klikal po internetni banki, podobno kot danes upokojenci placujejo racune v merkatorju. Kdobivedel.

hamez66 ::

Pri kriptovalutah smo vlagali v whitepaper in obljube v oblakih, da smo potem coine lahko dražje prodali, kot smo jih dobili v icotu.

Samo očitno večina ni vedela, v kaj vlaga, ko si pa komu razložil, te je pa hejtal in ti razložil, da si fuder.


Preden sem začel s kriptovalutami, sem si pogledal par videov od Warrena Buffeta. Povedal je, da je zelo pomembno, da veš, v kaj vlagaš. Očitno večina pač ni vedela, v kaj vlaga, čeprav smo jih nekateri opozarjali.

Zdej ni ravno moralno najlepši način, kako priti do bogastva, zato sem se letos potrudil, da sem skupaj z ostalimi tudi sam pridelal nekaj izgube. :p

PrihajaNodi ::

Zdej ni ravno moralno najlepši način, kako priti do bogastva, zato sem se letos potrudil, da sem skupaj z ostalimi tudi sam pridelal nekaj izgube. :p


:)):D

TheBlueOne ::

@kow, ugibas na podlagi podatkov. Profesionalni vlagatelji, posebej all in zadeve, kjer ne dnevno menjas oziroma dolgorocne so predmet dolgotrajnega studiranja podatkov in teh podatkov pri kriptovalutah ni.

Meni se ne zdi fer, da se enaci vse, kjer na eni strani imas kaj oprimeljivega in nekaj, kar se na koncu izkazuje, kakor da vrzes kocko, kjer je mimogrede v ozadju tudi enacba. Denar je cisto mogoce vlagati zelo varno. Kar "zamerim" pri tistih, ki so forsirali kriptovalute je, da so o kripto opciji govorili kot prakticno sigurnem zasluzku v realnosti pa so delali s tako malo podatki, da bi v najboljsem primeru lahko primerjali z igralnico, kjer so zamolcali, da imajo na nek nacin del igralnice.



hamez66 je izjavil:


Preden sem začel s kriptovalutami, sem si pogledal par videov od Warrena Buffeta. Povedal je, da je zelo pomembno, da veš, v kaj vlagaš. Očitno večina pač ni vedela, v kaj vlaga, čeprav smo jih nekateri opozarjali.


Temu sledim tudi sam. :)

kow ::

@thetilko
"ugibas na podlagi podatkov. Profesionalni vlagatelji, posebej all in zadeve, kjer ne dnevno menjas oziroma dolgorocne so predmet dolgotrajnega studiranja podatkov in teh podatkov pri kriptovalutah ni."
Neumnost. Tudi pri kriptovalutah so podatki. Tipicen je recimo stevilo transakcij, hitrost valute oz zetona ipd.

TheBlueOne ::

@kow, kaj ti trenutno stanje transakcij, hitrost valute ipd. pove v dolgorocnem smislu? Kripto se je prodajal ljudem, ki dobesedno nimajo portfolija in bi imeli to kot edino nalozbo. Kar navajas je morda OK, ce trgujes dnevno, kot solo investicija pa ne vidim podlage. Lahko malo razlozis, kako podatki s katerimi operiras podajo dogorocno sliko in s katero investicijo bi primerjal?

PrihajaNodi ::

TheBlueOne je izjavil:

@kow, kaj ti trenutno stanje transakcij, hitrost valute ipd. pove v dolgorocnem smislu? Kripto se je prodajal ljudem, ki dobesedno nimajo portfolija in bi imeli to kot edino nalozbo. Kar navajas je morda OK, ce trgujes dnevno, kot solo investicija pa ne vidim podlage. Lahko malo razlozis, kako podatki s katerimi operiras podajo dogorocno sliko in s katero investicijo bi primerjal?


S fiat valuto in zlatom.

kow ::

"Kripto se je prodajal ljudem, ki dobesedno nimajo portfolija in bi imeli to kot edino nalozbo".
So bili pac neuki in pohlepni, ter so placali ceno. Dokler so jim dostavili stevilo/kolicino "sitkojnov", ki so jih kupili, jih
v resnici nihce ni nategnil. Se vedno jih imajo.
Druga rec so razne ponzi sheme, kot je bil "bitconnect". Ljudi, ki so stali za tem, pa je potrebno zapreti.

TheBlueOne ::

PrihajaNodi je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@kow, kaj ti trenutno stanje transakcij, hitrost valute ipd. pove v dolgorocnem smislu? Kripto se je prodajal ljudem, ki dobesedno nimajo portfolija in bi imeli to kot edino nalozbo. Kar navajas je morda OK, ce trgujes dnevno, kot solo investicija pa ne vidim podlage. Lahko malo razlozis, kako podatki s katerimi operiras podajo dogorocno sliko in s katero investicijo bi primerjal?


S fiat valuto in zlatom.


Z valuto za katero stojijo drzave, druga pa je plemenita kovina? Dobro s tem jo primerjas, ampak pri obeh imas kolikor hoces podatkov. Se vedno ne vidim neke racionalne podlage za Kritpto. Kako sploh med njimi primerjas, ker se gre za popolnoma razlicne zadeve. Investitorji praviloma ne hodijo iz svojega podrocja poznavanja in redki, katere sem bral obvaldajo tri podrocja. To mi disi po tem, da se je res samo gledalo grafe in pametovalo. Kaksna je neka logicna korelacija med njimi?

ginekk ::

Kriptožetoni sploh niso nikoli bili valuta in še vedno niso. Valuti da legitimnost večja - ponavadi od drugih prepoznana skupnost - in večinoma je taka skupnost država, ki skozi monetarno zakonodajo na eni strani poskrbi tudi za zakonodajo v okviru katere deluje njeno gospodarstvo.

FIAT je resda ničvreden papir, ampak je legitimna valuta, absolutno vredna vsaj toliko kolikor so države za njim sposobne pobirat pri svojih virih (davki). Sploh ni bistvo v papirju, FIAT bo lahko v prihodnosti tekel na blockchainu, če se bo to izkazalo za prednost.

Zdaj da bi imela "skupnost" uporabnikov, lastnikov in potencialnih uporabnikov kriptožetonov kakršnokoli (od drugih prepoznano) veljavo, da bi lahko legitimno posegla v obstoječe monetarne sisteme, so še kar utopične ideje. Pa gonite svoje pravljice dalje.

euagrus ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce je to bil edini fundament rasti in mi zasluzkarji ne znajo povedati kaj drugega, potem so dejansko za svojo korist v drek vlekli ostale, v tem primeru lahko pritdim, da praksa ni OK.


To je bil edini fundament rasti. Nategnit druge za svoj profit. In se vedno poizkusajo, ker nekako ne morejo doumeti, da je Zemlja omejen sistem in tudi bedakov enkrat zmanjka.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

korenje3 ::

jype je izjavil:

Pozabil si, da si to napovedoval že leta 2013.


jaz sem napovedal. sicer ne vrednosti, ampak to da bitcoin nima prihodnosti, saj ni legitimna valuta in pa je omejena s količino.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

gustek_si ::

Si shortal z vzvodom? Koliko milijonov je padlo na tekoči račun?

rokp ::

Kaj ti bo shortanje ce lahko zasluzis s preprogami?

korenje3 ::

še vedno reveža? je bila vsaj božičnica?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

gustek_si ::

korenje3, če bi pravilno shortal se ne bi zdaj sekiral za božičnico. Tako pa žal je treba gledat na vsak cent...

Egidij88 ::

Torej "when 100k?" odpade? 20k?... ok 5k?

:))

jype ::

Invictus ::

Ena dobra stvar padca kriptovalut je vedno manj malwara za rudarjenje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aquafriend ::

Za konec še pogled v zgodovino. Bitcoin je imel v preteklosti že nekaj izrazitih padcev. Aprila 2013 je izgubil 83 odstotkov, od novembra 2013 do januarja 2015 pa kar 87 odstotkov, nešteto je bilo še manjših zdrsov. Razlika je le v tem, da je sedaj udeleženih bistveno več ljudi.
Tale novica je vsebovala komentar, ki je med vrsticami dal jasno vedeti, da se pri -84% kupuje oziroma akumulira. Iz dna 3200 na 5400 usd. Zgodovina se ponavlja.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika razprodaja na trgu kriptovalut (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
312111523 (84371) Saul Goodman
»

Rudarji bitcoina počasi obupujejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
13137798 (28795) Qcube
»

Bitcoin najnižje v zadnjem letu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
10726683 (20094) A. Smith
»

Kar gre gor, mora tudi dol: ether (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7137785 (31889) Hair

Več podobnih tem