» »

Nobel Kebab

Nobel Kebab

vahid ::

MasterTade je izjavil:

Ja je bolj kvalitetna ja, ampak saj tud v McD ne jem vsak dan ampak 1x na nekaj mesecev ker mi pač zapaše. Včasih grem pa na pico ali hamburger. V Macu se pri nas sploh ne splača jest, ker je dražje in porcije so manjše kot v ZDA, kar je tudi prav.


Lej stopi raje za vogal na hood burger ali do Albija.

https://www.buzzfeed.com/hannahjewell/t...

20 let star mcdonalds hamburger, probajte od Albija hamburger pustiti kaksen teden zunaj (ne, vsa plesen in gniloba ni tam zato ker je mcdonalds izdelava "bolj kvalitetna"):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Vazelin ::

Vahid, moralna avtoriteta na področju prehranjevanja.

vahid ::

Vazelin je izjavil:

Vahid, moralna avtoriteta na področju prehranjevanja.


Ne, samo "stating the obvious", pac nekateri so prezabiti, pa jim je treba s prstom pokazat, za njihovo lastno zdravje. Preprican sem, da je s salmonelo okuzeno poljsko meso bolj zdravo od prehrane v mcdonaldsu. Pa namesto na mene se spravljaj raje na mcdonalds, da prodaja kemicne preparate kot hrano, primitivcem, ki ne locijo vilede od zrezka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

louser ::

Da Mekič zaliva svoje burgerje s sladkorji, je dejstvo.
To, da nimaš pojma o hrani tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Ganon ::

Vahid, kdo ti tako vztrajno pere možgane?

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

Vahid, kdo ti tako vztrajno pere možgane?


Omakca pri kebabćiju.

MasterTade ::

Tega ti ne verjamem glede plesni.
Mors omnia aequat

XLapse ::

Vsekakor občutek ko ješ pri McD je kot nikjer drugje ! In to ne mi tvezit da ni res. S tisto hrano nekaj ni v redu. Tudi jaz jo papcam občasno. Okus fenomenalen, za prebavo in telo pa strup , večji kot pri burgerju k ni McD.

Ješ doma = normalen občutek.
Ješ drugje = normalen občutek.
Ješ v McD = občutek koda si pojedel strup za miši.
alien technology

blackbfm ::

Imas primere ljudi ki jejo bigmek vsak dan ze 30 let in so relativno zdravi.. Tako da ta strup, plastika itd je zgolj v vasih glavah.

Lej stopi raje za vogal na hood burger ali do Albija.


Pri mcd placas 50% brandname, pri hood burgerju pa 90%:)) meni sta oba dobra, sam nisem lih pripravljeb preplacevat brandname-a

XLapse ::

imaš ljudi k majo pri 6 letih cerebralno paralizo... dej dej
alien technology

Aquafriend ::

Pri mekdonalsu ogromno vlozijo za marketing, se posebej za otroke. Kot otrok se spominjam reklam - Mcdonalds ist einfach gut! Sem si rekel to bi rad jedel. Takrat nismo imeli mekdonalsov. Ko je prisel je bil naval, da nisi mogu dobit. Izkljucno reklama! Ko pridobijo otroke, prehranjevalne navade povecini ostanejo tudi v odrasli dobi pa cetudi samo 1x na mesec.. Zraven tega dodajajo ojacevalce okusa, ki pripomorejo k odvisnosti.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Vse kar ima dodan ojacevalec okusa se nam zdi bolj okusno. Ampak to je fejk okus povrh tega pa zelo nezdravo pa tudi zasvoji. Vedo, kaj delajo. Biznis. Brez tega dodatka ne vem koliko bi nam bil vsec okus.

Zgodovina sprememb…

louser ::

XLapse je izjavil:

Vsekakor občutek ko ješ pri McD je kot nikjer drugje ! In to ne mi tvezit da ni res. S tisto hrano nekaj ni v redu. Tudi jaz jo papcam občasno. Okus fenomenalen, za prebavo in telo pa strup , večji kot pri burgerju k ni McD.

Ješ doma = normalen občutek.
Ješ drugje = normalen občutek.
Ješ v McD = občutek koda si pojedel strup za miši.

A si kdaj jedel nezačinjeno meso? No, to so McDonald pleskavice. Začinijo jih komaj pri peli, ki je zelo hitra < 2 min.
Z razlogom se meso da pacati.

Kurzweil ::

Nisem vegetarjanec... vegan... ali kakšen revolucionar... ampak res mi je smešno, da še vedno jeste to greznico od kebaba? Po vseh teh letih?!

SmotaniJanez ::

Ko prerežeš šniclo, je to meso, ko prerežeš kransko klobaso, vidiš not meso....če zastopte.

:D

Zgodovina sprememb…

XLapse ::

Kurzweil je izjavil:

Nisem vegetarjanec... vegan... ali kakšen revolucionar... ampak res mi je smešno, da še vedno jeste to greznico od kebaba? Po vseh teh letih?!

jaz ne jem! pojem ga 5x na leto. Nope nope. Se strinjam greznica čista
alien technology

Aquafriend ::

SmotaniJanez je izjavil:

Ko prerežeš šniclo, je to meso, ko prerežeš kransko klobaso, vidiš not meso....če zastopte.

Jaz tudi ko pogledam na parking vidim samo avtomobile. Pogledam mercedes vidim avto. Pogledam yugo vidim avto...

blackbfm ::

Aquafriend je izjavil:

Pri mekdonalsu ogromno vlozijo za marketing, se posebej za otroke. Kot otrok se spominjam reklam - Mcdonalds ist einfach gut! Sem si rekel to bi rad jedel. Takrat nismo imeli mekdonalsov. Ko je prisel je bil naval, da nisi mogu dobit. Izkljucno reklama! Ko pridobijo otroke, prehranjevalne navade povecini ostanejo tudi v odrasli dobi pa cetudi samo 1x na mesec.. Zraven tega dodajajo ojacevalce okusa, ki pripomorejo k odvisnosti.


Kakšni odvisnosti? Predno odkrivas kaksne teorije zarot moras vedet da je clovek naravno, evolucijsko zvezan v glavi tako da mu pase masten slasten burger.. Vecini disi burger nima veze mcd in ojacevalci

XLapse ::

louser je izjavil:

XLapse je izjavil:

Vsekakor občutek ko ješ pri McD je kot nikjer drugje ! In to ne mi tvezit da ni res. S tisto hrano nekaj ni v redu. Tudi jaz jo papcam občasno. Okus fenomenalen, za prebavo in telo pa strup , večji kot pri burgerju k ni McD.

Ješ doma = normalen občutek.
Ješ drugje = normalen občutek.
Ješ v McD = občutek koda si pojedel strup za miši.

A si kdaj jedel nezačinjeno meso? No, to so McDonald pleskavice. Začinijo jih komaj pri peli, ki je zelo hitra < 2 min.
Z razlogom se meso da pacati.

študenstko sm delal v McD ... higiena je visoki standard in vse. Top. Ampak še vedno ta hrana je weird, vsaj pri meni mi večkrat naredi čuden občutek ki ga doživim samo pri McD.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Aquafriend ::

blackbfm je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Pri mekdonalsu ogromno vlozijo za marketing, se posebej za otroke. Kot otrok se spominjam reklam - Mcdonalds ist einfach gut! Sem si rekel to bi rad jedel. Takrat nismo imeli mekdonalsov. Ko je prisel je bil naval, da nisi mogu dobit. Izkljucno reklama! Ko pridobijo otroke, prehranjevalne navade povecini ostanejo tudi v odrasli dobi pa cetudi samo 1x na mesec.. Zraven tega dodajajo ojacevalce okusa, ki pripomorejo k odvisnosti.


Kakšni odvisnosti? Predno odkrivas kaksne teorije zarot moras vedet da je clovek naravno, evolucijsko zvezan v glavi tako da mu pase masten slasten burger.. Vecini disi burger nima veze mcd in ojacevalci

evolucijsko se nismo razviti, da bi lahko locili naravno okusno hrano od industrijske pridelane fejk ojacevalce okusa. Hvala bogu da imamo vsaj pamet razvito in se odrecemo taksni hrani, ceprav nam je blazno vsec.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

blackbfm je izjavil:

Imas primere ljudi ki jejo bigmek vsak dan ze 30 let in so relativno zdravi.. Tako da ta strup, plastika itd je zgolj v vasih glavah.

Lej stopi raje za vogal na hood burger ali do Albija.


Pri mcd placas 50% brandname, pri hood burgerju pa 90%:)) meni sta oba dobra, sam nisem lih pripravljeb preplacevat brandname-a

Sej imas tudi ljudi, ki 30 let kadijo vsak dan in so relativno zdravi. A so zato cigarete kaj bolj zdrave? Ne niso. Samo isces izgovore, da bos imel cisto vest, ko bos sel jest v mekdonals. Predvidevam, da rad to jes. Sej men je okus tudi dober ampak se znam vzdrzat.

blackbfm ::

Sej imas tudi ljudi, ki 30 let kadijo vsak dan in so relativno zdravi. A so zato cigarete kaj bolj zdrave? Ne niso. Samo isces izgovore, da bos imel cisto vest, ko bos sel jest v mekdonals. Predvidevam, da rad to jes. Sej men je okus tudi dober ampak se znam vzdrzat.


Cigareti so cist ekstra kategorija, ni sploh primerjave, tam ni dejansko ene pozitivne stvari..

Jaz mam cisto vest. Meni je sam hecno da nekateri so cepljeni proti mcd, kranjske klobase ali pa neki hood burgerji pa so jim kul ki so v najboljsem primeru enak shit kot mcd, v najslabsem pa lahko se slabše.. Podobno kot afera s kebabi.

Aquafriend ::

Kako pravimo tistim ljudem, ki vedo da je nekaj skodljivo pa vseeno to pocno?

Zgodovina sprememb…

Drevesce ::

Človek si zaradi vseh obsojanj kmalu še kakšen big mac na par tednov ne bo smel privoščit.

vahid ::

blackbfm je izjavil:

Sej imas tudi ljudi, ki 30 let kadijo vsak dan in so relativno zdravi. A so zato cigarete kaj bolj zdrave? Ne niso. Samo isces izgovore, da bos imel cisto vest, ko bos sel jest v mekdonals. Predvidevam, da rad to jes. Sej men je okus tudi dober ampak se znam vzdrzat.


Cigareti so cist ekstra kategorija, ni sploh primerjave, tam ni dejansko ene pozitivne stvari..

Jaz mam cisto vest. Meni je sam hecno da nekateri so cepljeni proti mcd, kranjske klobase ali pa neki hood burgerji pa so jim kul ki so v najboljsem primeru enak shit kot mcd, v najslabsem pa lahko se slabše.. Podobno kot afera s kebabi.


Te stockholmski sindrom matra, po tem, ko leta jes zajtrke pri mcd? :)) (salo na stran, tudi take sem ze videl, ki se potem hvalijo s tem)

Ne vsega primerjat z mcd. To je pribljizno, kot, da bi poli salamo primerjal z zrezkom. Ja oboje je meso (baje), potem se pa podobnosti nehajo. Naj te spomnim... po 20 letih.

vahid je izjavil:



Pa te sploh ne prepricujem, da ne jes mcdja... zaradi mene jej kar hoces, samo ne pa drugih prepricevati, da je mcd in vse ostalo enako. Ker pac ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

blackbfm ::

Ne vsega primerjat z mcd. To je pribljizno, kot, da bi poli salamo primerjal z zrezkom


Ja, ampak govorimo o primerjavi salam - torej predelano zmleto meso, ne o kobe beef steakih:))

zaradi mene jej kar hoces, samo ne pa drugih prepricevati, da je mcd in vse ostalo enako. Ker pac ni.


Saj ni.. Mcd mora delat po strožjih standardih in postopkih kot lokalna konkurenca da zadeva sploh lahko funkcionira v takem obsegu.

louser ::

V salami je komot lahko isto meso kot v McDonald pleskavici.

Gagatronix ::

Trupl0 je izjavil:

mene bolj skrbi, ker so baje odkrili tudi bolezen norih krav.
Ne bi rad čez 20 let imel v glavi razmnoževanje prionov...


Kolega, za prionske bolezni potrebujes mozgane, ti pa jih vec kot ocitno ne posedujes.

scipascapa ::

V McDonalds grem "morda" 1x na nekaj let....pa še to komaj. To so jajca, kar servirajo, pa še zelo DRAGI so.

https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/v-...

Nehajte kupovat kebab in predvsem nehajte kupovat pri šiptarjih.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Khm... ne želim biti na nobeni strani, ampak tukaj debatiramo samo o mesu. Vprašanje pa je, kaj vse šele zaužiješ, ko kupiš kakšne kekse, piškote, rolade... Ako bi samo poljsko meso bilo tisto, ki bi ogrožalo naše podalpsko zdravje...
Pa ne želim, da tema zaide v druge vode ali pa čisto iz smeri. Ker ne verjamem, da je pa meki donald ah in sploh in oh, navkljub višjim standardom. Jaz sem nehal obiskovati meka zato (še prej sem ga 3x na leto), ker sem imel isti okus, ne glede, ali sem jedel pomfri, čisburger, dvojni mek... In sem omenil prijatelju. On je rekel, da isto. Karkoli je dal v usta, je imelo isti okus!
Sem pa zahajal dva krat na mesec na nobel kebab na miklošičevo za malico. Sedaj že od jeseni nisem, ampak zaradi drugih stvari...
In ko bom naslednjič v dilemi, ali meki ali nobel... ne, to ne bo nobena dilema ;)
Se pa strinjam, da je topla malica v priznanih restavracija in gostilnah vredna vsakega evra višje cene!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

HotBurek ::

Jst sm včeraj jedel kebab (Celje pri občini) po dolgem času in moram rečt, da sem še danes "žejn" v ustih. Verjetno je mešanca 5 kil soli na 100 gramov mesa.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

49106 ::

Drugič pejt na burek.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

The Player ::

Govori se, da je okuženo meso iz Poljske samo v mesu za kebab. Pa je to preverjena informacija?

Skrbi me, da ni omenjeno meso zašlo še kam drugam, pa se to še ne ve ali se ne govori. Npr. v mleto meso, meso za zrezke ipd.

videc ::

Meso iz Poljske so nabavlali tudi drugi proizvajalci in verjetno ni samo v mešanici za kebab.
Ne ve se pa, če je vso meso okuženo ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

XLapse ::

blackbfm je izjavil:

Ne vsega primerjat z mcd. To je pribljizno, kot, da bi poli salamo primerjal z zrezkom


Ja, ampak govorimo o primerjavi salam - torej predelano zmleto meso, ne o kobe beef steakih:))

zaradi mene jej kar hoces, samo ne pa drugih prepricevati, da je mcd in vse ostalo enako. Ker pac ni.


Saj ni.. Mcd mora delat po strožjih standardih in postopkih kot lokalna konkurenca da zadeva sploh lahko funkcionira v takem obsegu.

To je res, saj sem tam delal in je visoki standard higiene in vsega. V glavnem problem je v sestavinah, pripravi.. nevem.. Hrana ni kot ostala hrana.
alien technology

korenje3 ::

Po moje so tile zaključili. Ko greš tja ti rečejo da je iz turčije ali pa nemčije, sedaj se pa vidi da so dejansko iz poljske.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

The Player ::

LOL :))

Grem iz firbca gledat na YT kako se "dela" kebab in kliknem prvi posnetek.



In glej ga zlomka, video je iz neke slovenske firme, ki dela kebab in prvič slišim zanjo. Ampak sledeč po komentarjih (ki so večinoma tuji) so izgleda zelo priznano podjetje. :)

Zakaj potem sploh kupujejo meso iz Poljske, če pa imamo svojo proizvodnjo? Je res takšna razlika v ceni?

XLapse ::

alien technology

korenje3 ::

The Player je izjavil:

LOL :))

Grem iz firbca gledat na YT kako se "dela" kebab in kliknem prvi posnetek.



In glej ga zlomka, video je iz neke slovenske firme, ki dela kebab in prvič slišim zanjo. Ampak sledeč po komentarjih (ki so večinoma tuji) so izgleda zelo priznano podjetje. :)

Zakaj potem sploh kupujejo meso iz Poljske, če pa imamo svojo proizvodnjo? Je res takšna razlika v ceni?


https://www.stop-neplacniki.si/halal-gu...

očitno so 3 leta na tržišču in imajo že 6 mio € prometa.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

XLapse ::

4.497.710,55 € ni 6 mio € ... Kebabe enthusiastic eater ne napihuj
alien technology

korenje3 ::

najbolje da gledamo 3 leta nazaj. bo izgledal da še bolj napihujem.
izobrazba ljudi na tem forumu... žalost
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

D3m ::

The Player je izjavil:

LOL :))

Grem iz firbca gledat na YT kako se "dela" kebab in kliknem prvi posnetek.



In glej ga zlomka, video je iz neke slovenske firme, ki dela kebab in prvič slišim zanjo. Ampak sledeč po komentarjih (ki so večinoma tuji) so izgleda zelo priznano podjetje. :)

Zakaj potem sploh kupujejo meso iz Poljske, če pa imamo svojo proizvodnjo? Je res takšna razlika v ceni?


Je dražji od Poljskega vendar je tudi boljši.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alexius Heristalski ::

Ta video so objavili že na drugi strani te teme.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

scipascapa ::

same slovenske firme....beri šiptarjada.

Highlag ::

Meso v kebabu je obdelano z fosfati, da se meso med čakanjem na obdelavo ne pokvari. Ker to dodatno zakrije okus mesa, je to meso idealno za skrivanje mesa slabše kakovosti, ker so fosfate v drugih mesnih izdelkih prepovedali.


Podobno kot tržaška omaka na ribah. (Skrije vonj stare ribe)
Never trust a computer you can't throw out a window

harvey ::

So pa vztrajni - spet ena fina kombinacija.8-O

Nemška obmejna policija je na avtocesti pri kraju Marktredwitz v bližini meje s Češko med rutinskim pregledom v slovenskem kombiju našla 600 kilogramov pokvarjenega mesnega pripravka za kebab. Meso je bilo že delno odtaljeno, embalaža pa je bila ponekod strgana.

vir. SIol.net
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

Meso v kebabu je obdelano z fosfati, da se meso med čakanjem na obdelavo ne pokvari

Fosfati so dovoljeni v mešanici za kebab le če se tak pripravek zamrzne. Sicer pa fosfati nimajo tega efekta, temveč se dodajajo, da se veže več vode in delujejo kot stabilizatorji. Voda je pa cenejša kot meso. V drugih živilih pa da recimo uravnavajo kislost (pijače). Od kdaj pa so prepovedani - npr. pizza šunka ima tega precej notri, pa razne pijače, topljeni siri, etc. Skratka sama junk hrana je precej obogatena s fosfati.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Gagatronix ::

harvey je izjavil:

So pa vztrajni - spet ena fina kombinacija.8-O

Nemška obmejna policija je na avtocesti pri kraju Marktredwitz v bližini meje s Češko med rutinskim pregledom v slovenskem kombiju našla 600 kilogramov pokvarjenega mesnega pripravka za kebab. Meso je bilo že delno odtaljeno, embalaža pa je bila ponekod strgana.

vir. SIol.net


Ja, meso, ki ga je zadeti slovenec pobral v Avstriji in peljal na Cesko.

SmotaniJanez ::

Gagatronix je izjavil:

harvey je izjavil:

So pa vztrajni - spet ena fina kombinacija.8-O

Nemška obmejna policija je na avtocesti pri kraju Marktredwitz v bližini meje s Češko med rutinskim pregledom v slovenskem kombiju našla 600 kilogramov pokvarjenega mesnega pripravka za kebab. Meso je bilo že delno odtaljeno, embalaža pa je bila ponekod strgana.

vir. SIol.net


Ja, meso, ki ga je zadeti slovenec pobral v Avstriji in peljal na Cesko.


Vprašanje je, ali je bil to osamljen primer?

c3p0 ::

To lahko verjame le zapriseženi kebabojeb.

Čakam še na komentar tipa: "saj če se pravilno termično obdela, tu ne vidim problema".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964183895 (8958) ahac
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417726 (13086) Gremio
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527839 (24931) Brias
»

Kebab vs. ostala hitra hrana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15245111 (40776) PINki

Več podobnih tem