» »

Filtri za vodo

Filtri za vodo

«
1
2 3

FormerUser ::

Ali filtrirate vodo za pitje? Kakšne filtre uporabljate, priporočate?

chort ::

Doma ja, ker nimam vodovoda in zbiram deževnico. Prvih 15 min dežja spustim mimo, nato se filtrira skozi grobi filter pred rezervoarjem, nato skozi 90 mikronski pred hidroforjem, 30 mikronski in 5 mikronski ogljeni, še UV lampa in evo, čista dezinficirana pitna deževnica je tu.

Vode iz vodovoda v Sloveniji in na Švedskem ne filtriram, ker za to ni nobene potrebe. Če sem v totalni vukojebini (izven Evrope) imam ponavadi s seboj Katadyn flašo z ogljenim filtrom, ki pa je večinoma ne uporabljam.

jype ::

Uporabljam zgolj perlator na pipi, ki ima nek "filter" gor, da ne dobim koščkov zarjavele vodovodne napeljave v kozarec.

MacLeod ::

Je pa to zelo odvisno s katerega konca kdo prihaja in od kod ima vodo. Ponekod je voda, ki priteče iz pipe dokaj onesnažena z nitrati, kar sicer ni čudno kaj vse se spušča v naravo.

FormerUser ::

Bolj sem imela v mislih filtriranje vode iz pipe. Vem, da obstaja različne možnosti. Nekatere filtre namestiš direkt na pipo, potem so takšni, ki jih daš pod pult...Jaz že nekaj let uporabljam Brittin vrč za filtriranje vode ampak sedaj so zamenjali nadomestne filtre, ki pa dajejo vodi čuden, kislo-kovinski okus, ki se mi ne dopade in zato iščem druge rešitve.

Poleg tega je bilo kar nekaj polemike ali je filtrirana voda v resnici boljša, ali je pretakanje skozi stare filtre lahko celo zdravju škodljivo. Me zanima če je kdo iz stroke tukaj, bi želela slišati njegovo/njeno mnenje.

Zgodovina sprememb…

looser ::

mi pri nas pijemo vodo kar iz pipe, z normalno cedilkico namontirano...

FormerUser ::

looser je izjavil:

mi pri nas pijemo vodo kar iz pipe, z normalno cedilkico namontirano...

Za ljubitelje vina to ni takšen problem, jaz jo spijem pa več litrov na dan, zato mi ni vseeno kakšne kvalitete je.

looser ::

ok, očitno moramo razčistiti...
če že pijem alko, je to izključno zaradi zdolgočasenosti, nikakor zaradi kakšne odvisnosti ali česa podobnega.
neham lahko, kadarkoli hočem, tudi kaditi sem nehal naenkrat in drži že ene 10 let.
vino je tako, za v družbi, mogoče ob/po kosilu, kakšno proslavljanje in to.
voda je za žejo, še raje kot voda, sploh pozimi, čaj...
mislim, da je vnos več litrov tekočine dnevno lahko že škodljiv.

videc ::

Eni imamo pa filter oziroma filtre na vhodu vode v stavbo.

steev ::

jype je izjavil:

Uporabljam zgolj perlator na pipi, ki ima nek "filter" gor, da ne dobim koščkov zarjavele vodovodne napeljave v kozarec.

Enako, samo ga je treba očistist enkrat ali dvakrat mesečno, če je ne pretok preslab.
:|

neverlucky ::

Nimamo urejenega vodovoda doma, tako da zbiramo dezevnico. Tisti del, ki je namenjen za pitje in kuhinjo se seveda mora dat cez filter drugace ne gre. Je enostavno moznost za okuzbo prevelika, prav tako nefiltrirana voda kdaj nima tega okusa 'po vodi' ampak kot po kaksnih kemikalijah. Tako da je filter nujno zlo dejansko.

Vode, ki je pa namenjena za tusiranje in pranje cunj pa ne filtriram. 1krat na teden najbrz ni problem ce se namocis v nefiltrirani vodi.

looser ::

zdaj ravno, ko govorite o filtrih...
kako se rešujejo zadeve glede čistilnih naprav?
menda ne zliješ noter bio vode (...) in kemične vode (pralec, pomivalec) in menda kuhinjske vode (z oljem).
kako je to rešeno na samem koncu, ločena odtoki, filtracija ali kaj tretjega?

FormerUser ::

looser je izjavil:


voda je za žejo, še raje kot voda, sploh pozimi, čaj...
mislim, da je vnos več litrov tekočine dnevno lahko že škodljiv.


Voda je mišljena bolj za čiščenje telesa, priporoča se cca. 2 dcl na uro, torej okoli 3 litre na dan, da so ledvice vseskozi v pogonu, mi je zdravnica tako povedala.

looser je izjavil:

zdaj ravno, ko govorite o filtrih...
kako se rešujejo zadeve glede čistilnih naprav?
menda ne zliješ noter bio vode (...) in kemične vode (pralec, pomivalec) in menda kuhinjske vode (z oljem).
kako je to rešeno na samem koncu, ločena odtoki, filtracija ali kaj tretjega?


Olja ne smeš v odtok zlivati ampak ga zbiraš v plastenko, ki jo potem oddaš med posebne odpadke. Maščobo s krožnikov in posode pobrišeš s papirno brisačo in odvržeš med mešane odpadke. Olje se zelo težko očisti iz vode, zato je zlivanje v kanalizacijo res hud ekološki prekršek.

Zgodovina sprememb…

looser ::

hmm, ok, meni sicer tole deluje kot nekakšen post...

energetik ::

Na vhodu v bajto imamo dvojčka: 20 mikronski mehanski filter, drugi pa je sintrano aktivno oglje. Nobene rje ali peska v perlatorjih, oglje pa učinkovito sfiltrira klor (baje tudi pesticide). Ga je pa treba menjat na cca. pol leta, ker potem se nasiči in ne absorbira več.

looser ::

FormerUser je izjavil:

Olja ne smeš v odtok zlivati ampak ga zbiraš v plastenko, ki jo potem oddaš med posebne odpadke. Maščobo s krožnikov in posode pobrišeš s papirno brisačo in odvržeš med mešane odpadke. Olje se zelo težko očisti iz vode, zato je zlivanje v kanalizacijo res hud ekološki prekršek.

in ko pripravljaš solato, se ti mimo zlije?
ne pravim, da je to pravilo ali sploh omembe vreden dogodek...
mislim, zadev je možno najti veliko...
v kanalizacijo pa lahko gre iz pomivalca, kjer so tudi naoljene posode?
pa iz pralca s pralnim prahom (in tisto tekočo zadevo, ki menda ni tako abrazivna)?
kako je torej vse to rešeno v čistilnih napravah?

steev ::

energetik je izjavil:

Na vhodu v bajto imamo dvojčka: 20 mikronski mehanski filter, drugi pa je sintrano aktivno oglje. Nobene rje ali peska v perlatorjih, oglje pa učinkovito sfiltrira klor (baje tudi pesticide). Ga je pa treba menjat na cca. pol leta, ker potem se nasiči in ne absorbira več.

Kje pa se še uporablja klor?
:|

tony1 ::

looser je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Olja ne smeš v odtok zlivati ampak ga zbiraš v plastenko, ki jo potem oddaš med posebne odpadke. Maščobo s krožnikov in posode pobrišeš s papirno brisačo in odvržeš med mešane odpadke. Olje se zelo težko očisti iz vode, zato je zlivanje v kanalizacijo res hud ekološki prekršek.

in ko pripravljaš solato, se ti mimo zlije?
ne pravim, da je to pravilo ali sploh omembe vreden dogodek...
mislim, zadev je možno najti veliko...
v kanalizacijo pa lahko gre iz pomivalca, kjer so tudi naoljene posode?
pa iz pralca s pralnim prahom (in tisto tekočo zadevo, ki menda ni tako abrazivna)?
kako je torej vse to rešeno v čistilnih napravah?


Ni potrebe za cinizem.

Vse kar je navedla so priporočila direktno od komunalca, znana že vsaj 15 let. Da ne rečem še, izpod katerega kamna si se pa vzel? ;)

(Otroške japonske enciklopedije Pomurske založbe iz začetka 90ih so lepo povedale, da 1 žlica olja onesnaži več deset kadi pitne vode. A nisi nič bral kot otrok? :|)

In ja, z zlivanjem olja v odtok le še dodatno obremenjuješ čistilno napravo (če ta je) oz. direktno obremenjuješ okolje (če je ni).

looser ::

tony1, sprašujem zaradi nabave individualne čistilne naprave na eni lokaciji...
očitno se načeloma ne ukvarjamo z ločevanji bio/chem/oil vod, a ne...
včasih pač skušam vprašati kaj nevsiljivo, v tem primeru, očitno, nisem uspel...
še kakšno vprašanje, tony1, ali lahko gremo naprej?

in če je potrebno ločevati bio/chem/oil za individualno čistilno napravo,
očitno moramo investirati še nekaj v različne odtoke, če že filtracija ni možna.
glej, glej, tony1, ne moreš verjeti, a ne, da ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

starfotr ::

Če že kupujete filtre, jih montirajte več in to takoj za števec. Potem najbolj pomembno je pa redna kontrola in menjavanje filtrov. Oziroma čiščenje mrežic za večje kose.

Ker nevzdrževan filter je slabši, kot, če ga ne bi bilo.

energetik ::

steev je izjavil:

energetik je izjavil:

Na vhodu v bajto imamo dvojčka: 20 mikronski mehanski filter, drugi pa je sintrano aktivno oglje. Nobene rje ali peska v perlatorjih, oglje pa učinkovito sfiltrira klor (baje tudi pesticide). Ga je pa treba menjat na cca. pol leta, ker potem se nasiči in ne absorbira več.

Kje pa se še uporablja klor?

Pri nas? Razlika brez in z aktivnim ogljem je očitna.

Scorpy84 ::

Jaz imam tega, http://www.tramontana-net.si/trgovina/i... in je razlika ocitna. Imam tudi prenosni filter nemskega proizvajalca z ogljenim filtrom, sicer ne ocisti toliko kot ta in se tudi cuti da ostane okus, sploh ko grem v kake revne drzave, da ne opravi vsega (usaj zastrupim se ne). Pri temu ameriskemu filtru ki ga imam doma je voda dobesedno brez okusa.

Gagatronix ::

Js sm v Bruslju kupoval vodo za pit, ker je tista iz pipe hudicevo zanic. Nefiltrirana je komajda uporabna za umivanje zob. Tle v LJ sm pa na fajn lokaciji pa ne filtriram nc.

DePalmo ::

Sicer je filtrov za vodo ogromno, tako da se bi lahko opredelili o katerih se govori. Ali se govori o namiznih, tistih za pod pult, hišnih (za nas ki imamo kapnice) ali kaj bolj konkretnega.

Pri nas imamo kapnico (in vodovod, a ga ne uporabljamo) ter "trojček": https://moja-voda.si/vodni-filtri-za-hi... in filtre menjavam po potrebi oz. nekje na pol leta. Edino mehanskega samo operem. Vodo ne smatram za pitno in se jo kupuje v plastenkah, se pa zelo zanimam za "UV lučko" če je dovolj da filtrira vodo in jo naredi pitno, nažalost ne dobim dokončnih odgovorov.

Kar me pa še bolj zanima, a je pri nas kakšno podjetje ki analizira vzorec vode in pove ali je pitna ali ni.

O čistilnih napravah je pa takole. Olje oz. maščobe (margarina, mleko, sir, ...) ne sme iti v njo oz. če že v res majhnih količinah (do 1dcl na mesec), drugače ne bo dobro delala in bo potrebno čiščenje vsako leto ali še bolj pogosto. Drugače pa pri nas ne ločujemo "bio" in vode iz pralnega stroja, vse steče v njo, se pa izogibamo uporabi raznih kemikalij. Zaenkrat naprava dela recimo da vredu, bi pa lahko bilo bolje.
Imaš pa na voljo zbiralec maščob kateri naj bi sfiltriral vse maščobe iz odpadnih vod, a se zanj zaenkrat še nismo odločili ker je potrebno potem še tega hudiča čistit, menjat filtre in odvažat nabrano maščobo. Pač ponve obrišemo do suhega, robčki letijo v črn kontejner, nato se pa posodo pomije kot vse ostalo.

tony1 ::

looser je izjavil:

tony1, sprašujem zaradi nabave individualne čistilne naprave na eni lokaciji...
očitno se načeloma ne ukvarjamo z ločevanji bio/chem/oil vod, a ne...
včasih pač skušam vprašati kaj nevsiljivo, v tem primeru, očitno, nisem uspel...
še kakšno vprašanje, tony1, ali lahko gremo naprej?

in če je potrebno ločevati bio/chem/oil za individualno čistilno napravo,
očitno moramo investirati še nekaj v različne odtoke, če že filtracija ni možna.
glej, glej, tony1, ne moreš verjeti, a ne, da ne?


Norčevanje iz skrbi za vodne vire ni na mestu.

looser ::

Naj nekdo pove tony1, da so moja vprašanja čisto resna in ciljna.
Bi mu jaz, pa mi očitno ne verjame, s čimer sem se že sprijaznil.
Torej... Eh, brez veze, pač en Tony1...

Očitno je zdaj merodajno, kaj kako kdo razume, četudi napačno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

tony1 ::

Če ne bi samo podje6aval, bi lahko nad mojim postom prebral vse kar naj bi te zanimalo o individualni čistilni napravi in zlivanju olja v odtok... :|

looser ::

Res zanimivi tile očitki od tony1, ko pa smo pri nas zelo eko zavedni in uporabniki vseh živih subvencij ekosklada, menda celo eni največjih v Sloveniji. Ampak tony1 pač ve boljše... Kaj morem, očitno pač tako je...

Tony1, hvala, sploh nisem videl Depalme, samo tvoje očitke, ko smo prišli s koncerta... Se vedno pa najedaš napacnemu, Tony1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

blackbfm ::

Voda je mišljena bolj za čiščenje telesa, priporoča se cca. 2 dcl na uro, torej okoli 3 litre na dan, da so ledvice vseskozi v pogonu, mi je zdravnica tako povedala.


Nobeno zivo bitje v naravi ne steje kolk deci in kok litrov spije na dan. In potem se nekega random leta 2010 najde zdravnica ki več ve kot celotna evolucija. Ce si relativno zdrav in neves kdaj si zejen potem pa bogpomagej, mogoce je kakšen telefonski app-opomnik na storu..

FormerUser ::

DePalmo je izjavil:

Sicer je filtrov za vodo ogromno, tako da se bi lahko opredelili o katerih se govori. Ali se govori o namiznih, tistih za pod pult, hišnih (za nas ki imamo kapnice) ali kaj bolj konkretnega.


Jaz sem imela v mislih filtriranje vode iz pipe, ki je sicer solidna, čeprav jo klorirajo, po zagotovilih direktorja komunale menda minimalno, ampak ker jo popijem tri litre na dan, ne zaradi žeje ampak zaradi zdravja, bi si pa želela res nadstandardno kvaliteto. Pred par leti sem gledala eno napravo za pod pult, s petimi filtri, stala je cca. 1000 evrov, danes vidim, da so že po 200 evrov, http://www.reverzna-osmoza.si/PurePro-E..., pa ne vem ali se je tehnologija toliko pocenila ali v čem je fora.

DePalmo je izjavil:

Kar me pa še bolj zanima, a je pri nas kakšno podjetje ki analizira vzorec vode in pove ali je pitna ali ni.


Obstajajo preproste naprave s katerimi lahko meriš ppm v vodi https://www.vodni-filter.si/tds-orp-ph-..., za kemično analizo pa morda https://www.nlzoh.si/ :

Pitne in kopalne vode
Izvajamo meritve na terenu, vzorčenje, določevanje osnovnih lastnosti in onesnaževalcev pitne vode, spremljanje trendov, analize ustekleničenih vod, analize mineralnih vod, določanje sestave, določanje plinskih komponent v vrelcih, ugotavljanje naravnega vpliva, meritve na terenu, vzorčenje in analize kopalnih vod.

FormerUser ::

blackbfm je izjavil:

Voda je mišljena bolj za čiščenje telesa, priporoča se cca. 2 dcl na uro, torej okoli 3 litre na dan, da so ledvice vseskozi v pogonu, mi je zdravnica tako povedala.


Nobeno zivo bitje v naravi ne steje kolk deci in kok litrov spije na dan. In potem se nekega random leta 2010 najde zdravnica ki več ve kot celotna evolucija. Ce si relativno zdrav in neves kdaj si zejen potem pa bogpomagej, mogoce je kakšen telefonski app-opomnik na storu..


Ne gre za eno random zdravnico, danes je mantra o pitju zadostnih količin vode vseprisotna, tako da bi te tudi lahko vprašala, iz pod katerega kamna si prilezel, da tega ne veš.

Unknown_001 ::

Ne filtriram, ker je to navaden kretenizem.

Voda je filtrirana že pri zajetju. Bistveno je, da je pretočena in so cevi zdrave.

Če so pa kakšne bakterije notr ti pa filter en kurac pomaga, ker moraš vodo na žalost še vedno prekuhat ali pa kako drugače pobit patogene mikroorganizme.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

steev je izjavil:

Enako, samo ga je treba očistist enkrat ali dvakrat mesečno, če je ne pretok preslab.
Odvisno od starosti napeljave. Pri prababici to drži, ves čas so not rjavi ostružki pleha in pesek, drugod pa morda odvijačim enkrat letno, pa ni ničesar notri.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

steev je izjavil:

Enako, samo ga je treba očistist enkrat ali dvakrat mesečno, če je ne pretok preslab.
Odvisno od starosti napeljave. Pri prababici to drži, ves čas so not rjavi ostružki pleha in pesek, drugod pa morda odvijačim enkrat letno, pa ni ničesar notri.


No niso ravno ostružki ampak rja, ki odpada. Cevi dobesedno požira oksidacija.

Pri plastičnih HDPE ali PVC ceveh tega problema ni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

GreenT ::

Edino kr mi pride na pamet.........Zakaj?!?

Unknown_001 ::

GreenT je izjavil:

Edino kr mi pride na pamet.........Zakaj?!?


Ker so na Telly-ju rekli da je dobro "zate".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blackbfm ::

Ne gre za eno random zdravnico, danes je mantra o pitju zadostnih količin vode vseprisotna, tako da bi te tudi lahko vprašala, iz pod katerega kamna si prilezel, da tega ne veš.


izpod kamna ki se mu reče common sense.. ampak vidim da common sense ni več tok common:))

Scorpy84 ::

Unknown_001 je izjavil:

Ne filtriram, ker je to navaden kretenizem.

Voda je filtrirana že pri zajetju. Bistveno je, da je pretočena in so cevi zdrave.

Če so pa kakšne bakterije notr ti pa filter en kurac pomaga, ker moraš vodo na žalost še vedno prekuhat ali pa kako drugače pobit patogene mikroorganizme.


Ti pa tvoj kretenizem. Eni smo bolj obcutljivi oziroma imamo zdrastvene tezave. In zanimivo zdravniki me filali s tabletami, posiljali na endoskopske preiskave, dokler nisem ugotovil, da je voda iz pipe problem. Sicer nekje je boljsa voda nekje slabsa odvisno kjer sem se gibal, ampak zal je tako da voda iz pipe ni dobra. Na sreco se zdravim to ne pokaze, ampak ce si zelis skoditi pa kar. Sicer pa ne vem zakaj se utikas v to temo, ce ti je kretenizem? Kretenizem je to da se utikas in trolas svoje, ce op zeli filter.

bbbbbb2015 ::

blackbfm je izjavil:

Voda je mišljena bolj za čiščenje telesa, priporoča se cca. 2 dcl na uro, torej okoli 3 litre na dan, da so ledvice vseskozi v pogonu, mi je zdravnica tako povedala.


Nobeno zivo bitje v naravi ne steje kolk deci in kok litrov spije na dan. In potem se nekega random leta 2010 najde zdravnica ki več ve kot celotna evolucija. Ce si relativno zdrav in neves kdaj si zejen potem pa bogpomagej, mogoce je kakšen telefonski app-opomnik na storu..


Zdajle vam bom povedal, kaj se je res zgodilo.

Imel sem sodelavca, razvijalca. Delala sva skupaj okrog 8 mesecev. Že 2-3 dan sem opazil, da si je kar natankal iz balona vodo in to tisto 2L plastenko.
In to nekajkrat tako - dnevno.

Balon smo nabavili drugi, pa tretji. Naša poraba vode se je dvignila za 400%, majkemi.

Problem je bil tudi, da je manjkal na predstavitvah. Na začetku me ni motilo, da non-stop hodi ven. Mislil sem, da je kadilec ali kaj.
Enkrat ga srečam na WCju, pa smo nekaj čistili, pa grem cunje namakat na WC in zopet njega srečam.

Pa kaj je s tabo, ga vprašam?

Pokazalo se je, da žloka to vodo, kot da bi mu šlo za glavo. Mu je doktorica rekla, čim več piti. Je dobro za ledvice.

Ni se dal prepričati v nič. Balon smo ukinili, ker smo takrat dobili ubitačen račun od Radenske. Ni nič pomagalo. Naprej je žlokal vodo s pipe z WCja.

Ne vem no. Potem je nehal delati pri nas.

jype ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Ni se dal prepričati v nič
Morda je imel kakšno od bolezni, zaradi katerih je to počel.

Unknown_001 ::

Scorpy84 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne filtriram, ker je to navaden kretenizem.

Voda je filtrirana že pri zajetju. Bistveno je, da je pretočena in so cevi zdrave.

Če so pa kakšne bakterije notr ti pa filter en kurac pomaga, ker moraš vodo na žalost še vedno prekuhat ali pa kako drugače pobit patogene mikroorganizme.


Ti pa tvoj kretenizem. Eni smo bolj obcutljivi oziroma imamo zdrastvene tezave. In zanimivo zdravniki me filali s tabletami, posiljali na endoskopske preiskave, dokler nisem ugotovil, da je voda iz pipe problem. Sicer nekje je boljsa voda nekje slabsa odvisno kjer sem se gibal, ampak zal je tako da voda iz pipe ni dobra. Na sreco se zdravim to ne pokaze, ampak ce si zelis skoditi pa kar. Sicer pa ne vem zakaj se utikas v to temo, ce ti je kretenizem? Kretenizem je to da se utikas in trolas svoje, ce op zeli filter.


Ni videti, da tist filter res kaj pomaga pri tvojih pravih težavah.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Scorpy84 ::

Unknown_001 je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne filtriram, ker je to navaden kretenizem.

Voda je filtrirana že pri zajetju. Bistveno je, da je pretočena in so cevi zdrave.

Če so pa kakšne bakterije notr ti pa filter en kurac pomaga, ker moraš vodo na žalost še vedno prekuhat ali pa kako drugače pobit patogene mikroorganizme.


Ti pa tvoj kretenizem. Eni smo bolj obcutljivi oziroma imamo zdrastvene tezave. In zanimivo zdravniki me filali s tabletami, posiljali na endoskopske preiskave, dokler nisem ugotovil, da je voda iz pipe problem. Sicer nekje je boljsa voda nekje slabsa odvisno kjer sem se gibal, ampak zal je tako da voda iz pipe ni dobra. Na sreco se zdravim to ne pokaze, ampak ce si zelis skoditi pa kar. Sicer pa ne vem zakaj se utikas v to temo, ce ti je kretenizem? Kretenizem je to da se utikas in trolas svoje, ce op zeli filter.


Ni videti, da tist filter res kaj pomaga pri tvojih pravih težavah.


Lepo da vidis :) mene bi na tvojem mestu skrbelo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Unknown_001 ::

Scorpy84 je izjavil:



Lepo da vidis :) mene bi na tvojem mestu skrbelo


Jaz vidim le to, da imaš probleme sam s sabo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Scorpy84 ::

Zakaj nisi psiholog? Ce se z mano ukvarjas imas ocitno se vecje probleme.

fikus_ ::

Tema je malo mimo zajadrala. . . .

Najprej se morate vprašat, zakaj hočete vodo filtrirat, kaj je takšnega v vodi?!
Če je voda "čista" in vas moti klor v vodi, je naj enostavnejša rešitev, ki deluje, da vodo natočite v vrč in pustite nekaj ur stati.
Za trdne delce (rja, mivka, . . . ) je dovolj malo boljši filter na pipi, ki ga redno čistite. V primeru vodnega kamna aluplast cevi ali kaj podobnega, da se ne nalaga na cevi, za pitje takšna voda ni problematična.
Za bakterije je kratkoročno najboljše prekuhavanje. Filtri znajo biti presneto dragi, zato se to rešuje na izvoru!
Kdor uporablja deževnico, mora pazit že pri zbiranju in potem pri shranjevanju vode. So nekaj že pisali na to temo.

Filtrov na trgu je veliko in proizvajalci/trgovci računajo na neznanje kupcev in z opozarjanjem na vprašljivo kvaliteto vode. Pitna voda v SLO je primerna tako da je za veliko večino pivcev OK.
Če uporabljate filtre, jih morate potem obvezno ustrezno vzdrževat!

Še enkrat:zakaj hočete vodo filtrirat?! Potem se odločate naprej.

nekikr ::

Na vhodu vode v hišo sem namontiral tiste tri filtre (20nm, 5nm in ogljeni) ter tisto napravo za mehčanje vode. ena boljših investicij. Voda v Sloveniji je sicer zelo dobra, mene bolj moti vonj, ki ga ima voda sem in tja, pa tudi na filtrih se nekaj delcev vseeno nabere, vprašanje pa če dovolj za kakšne zdravstvene posledice (sem prepričan, da ne). Mehčanje vode je pa super.

energetik ::

Unknown_001 je izjavil:

No niso ravno ostružki ampak rja, ki odpada. Cevi dobesedno požira oksidacija.

Pri plastičnih HDPE ali PVC ceveh tega problema ni.
Celo naše naselje ima 4 leta staro vodovodno napeljavo, vse novo, alkaten. Enako dovod do naše bajte. Pa ti lahko slikam naš vhodni mehanski filter po 4 mesecih... Rjav, tu pa tam tudi kakšen delec rje in peska. Pa ni kilometre okoli nobene kovinske cevi. Edino če kaj odpada od holandcev na števcu za vodo.
Perlatorji na pipah pa so po 2 letih kot novi (razen nekaj vodnega kamna, ki se izloča iz vode).
Tako da, se splača. Nov vložek za filter stane drobiž.

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

Obstaja kaj za normalno ceno za mehčanje vode? Filtra načeloma ne rabim, so pri nas lani menjali sistem filtracije in od takrat nimamo več težav z umazanijo ali čem podobnim, le voda je tako trda, da mi maši pipe na novi hiši (2 leti)...

GreenT ::

No,...men je urolog reku,...3L vode na dan! Pa dva zdravnika potem kasnej tut. Pa nimam nobenih težav! To sicer pomen vsako uro k ne spiš 2dcl vode! Sicer sm tut sam to neki cajta prakticiral in ker mamo na šihtu vroče je še kr šlo. Drugač si pa uglavnem skos na skretu,.....

energetik ::

sirotka je izjavil:

Obstaja kaj za normalno ceno za mehčanje vode? Filtra načeloma ne rabim, so pri nas lani menjali sistem filtracije in od takrat nimamo več težav z umazanijo ali čem podobnim, le voda je tako trda, da mi maši pipe na novi hiši (2 leti)...
Polifosfatni filter. Drugega učinkovitega za to ceno ni.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkoriščenje deževnice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10216227 (3655) BorutO

Voda obogatena s kisikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509612 (7949) zee
»

Voda iz pipe vs voda iz plastenke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811171 (9080) Spajky
»

Poraba vode v gospodinjstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914449 (12551) Okapi
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926369 (23849) SkIDiver

Več podobnih tem