» »

Predvajanje glasbe dandanes

Predvajanje glasbe dandanes

automatic ::

Pozdravljeni.

Vprašanje za vse audio frike in ostale, ki se vsaj malo več kot jaz spoznajo na te zadeve. Iščem nekaj novega za predvajanje glasbe doma v dnevni sobi. Rad bi, da bi zadeva imela CD predvajalnik (ja, kar smejte se) in USB izhod ter da bi se jo dalo priklopiti na računalnik in televizor. A obstaja kaj takega? Oziroma, če vprašanje zastavim malo bolj odprto - kaj je trenutno najbolje kupiti za predvajanje glasbe doma? Do zdaj sem glasbo poslušal z računalniških zvočnikov (in slušalk, seveda), tako da me je malo povozil čas.

Hvala.

Matic

shadeX ::

kaj je trenutno najbolje kupiti za predvajanje glasbe doma?


Ne vem če je najbolje (to si zna vsak odgovoriti sam), ampak dost ljudi kupuje Bluetooth zvočnike preko katerih potem predvajajo glasbo preko mobilnih naprav.

Torej povežeš zvočnik s telefonom, vklopiš Youtube (ali poljuben predvajalnik) in poslušaš. Primer zvočnika.

Seveda dobiš vseh vrst teh zvočnikov, od manjših do večjih in kvalitetnejših.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

smarkic ::

Zanimiva opcija bi znal biti Arcam Solo Music, a ga zgleda ukinjajo in je verjetno celo lažje dobiti rabljenega. Je pa to že malo višji/dražji razred, zraven rabiš še zvočnike.

Han ::

Novejši BluRay predvajalniki imajo to, kar iščeš, sploh malo dražji Panasonici. Poleg USB je prisoten še čitalec SD kartic, LAN, Wi-Fi, internetni radio, Netflix..., predvajajo tudi FLAC in druge avdio/video zapise...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

TheBlueOne ::

Danes gre dosti v smer streaminga. Jaz imam za to Chromecast audio, so pa tudi druge casting naprave, ki bi jih vzel prej, ce bi vedel, da se na Chromecast ne da preusmerit iz Youtuba, ce nimas premium accounta. Tu je verjetno prihodnost. Brezicnih DACov je malo, sam imam NADjevega, ki je OK ampak ni kaj posebnega, moram pa omenit, da se je ze dvakrat pokvaril. Potem imas klasicne DACe, s katerimi lahko priklopis PC, Android... preko usb, Spdif...

Se pa po novem prodaja tudi vec vinilk, ampak je drag spas. Dober gramofon stane 300€+++, pravilomo nima fono predstopnje, ki tudi stane, potem pa se vinilke. Jaz jih kupujem, ker mi je vsec tudi vizualni artwork, vinilke dajem v okvirje kjer imam sistem.

Je pa menda tako, da razlike v kakovosti zvoka med vinilko in dobrim DACom prakticno ni vec.

CDji, kasete in vse vmes je po mojem obcutku bolj kot ne mimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja gramofonskih plošč in kaset še vedno raste (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Rezultati
34470871 (63001)          
»

Sony bo začel izdelovati gramofonske plošče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12531312 (23304) TheBlueOne
»

budget DAC

Oddelek: Kaj kupiti
232844 (1457) JackOdpirac
»

Vsak deseti prodani album je gramofonska plošča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11150876 (39272) gruntfürmich
»

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19514184 (10621) Trancedeejay

Več podobnih tem