» »

V EU konec geografske diskriminacije pri nakupovanju izdelkov

1
2
»

MrStein ::

vostok_1 je izjavil:

.uk amazona se raje izogibam. Tam še slamice za pijačo ti ne dostavljajo. Bodisi ker ne obstajaš kot država, bodisi ker je to smrtno nevaren izdelek.

Sem prejšnji teden naročil trdi disk iz amazon.UK , prispel v 2-3 dneh.

Pa lep pozdrav v paralelno vesolje!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

firbec ::

GeRo je izjavil:

Preveril se kako je to rešeno na primer pri electronic4you in se čisto nič ni spremenilo. Imajo 3 strani, Slovenija, Avstrija in Nemčija in seveda vsepovsod različne cene. Točno isto kot do sedaj. Novi zakon gor ali dol - kot vedno. Kdo bo preverjal ali se trgovci držijo novega zakona??!!?!


Majdiča tožit na evropsko sodišče, ali pa če se je pripravljen pogodit za https://www.electronic4you.si/loewe-bil... pa umaknem tožbo :))

darkolord ::

MrStein je izjavil:

Ne muti. Saj iz Kopra v Lendavo tudi ne dostavljajo, pa je v isti državi.
My point exactly. Tako je tudi prav.

Nikonja ::

Skrajšana verzija tega zakona je da zdaj trgovec ne sme odbit pošiljanje na te "kaslc servise", vse ostalo žal ostane enako kot prej...

jakapaka ::

Drugače gamestop.de ma še vedno geoblokado Slovenije, Mindfactory bi potemtakem tudi moral zdaj omogočati pošiljanje v slovenijo ?

Lonsarg ::

Zakon je čisto ok, je pa zgolj prvih 10%, še veliko regulacije manjka, da bo res single market...

Sramotno da se gre tako počasi, EU obstaja že desetletja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

jakapaka je izjavil:

Mindfactory bi potemtakem tudi moral zdaj omogočati pošiljanje v slovenijo ?
Mindfactory bi moral zdaj omogočati pošiljanje v Nemčijo, tudi če si iz Slovenije.

gendale2018 ::

Pravilno bi bilo da mora spletna trgovina v eni eu drzavi posiljati v vse ostale pod enakimi pogoji.

Se pravi ce lahko na nemskem amazonu nemec naroci tv z brezplačno dostavo v roku 3 dni, bi moralo isto veljati za enega maltezana.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

starfotr ::

Ta EU je kar nekaj. Vse kar se spomni, je slabo oziroma v prid korporacijam in lobistom. Če je pa kao dobro za ljudi, so pa neke fore v ozadju ali pa zaradi tega kje drugje izgubimo.

Te direktive/zakoni/whatever so zanič. Kao urejajo, da bo enoten trg, v resnici ga pa nikoli ne bo. Na papirju je, v praksi pa ne.

Tako, da, ne veselite se, še vedno bo treba imeti balkansko iznajdljivost, če boste želeli neko robo iz tujine.

Jerry000 ::

Torej Spotify še vedno ne bo v Sloveniji podprt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

          ::

MrStein je izjavil:

darkolord je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Veliko bolje za eu trg bi bilo da ce nudis prodajo na spletu da moras posiljat v vse eu drzave
To bi bilo sploh butasto. Nudiš prodajo pic in bi moral nuditi prodajo v vse eu države, ane? Bravo, ja.

Ne muti. Saj iz Kopra v Lendavo tudi ne dostavljajo, pa je v isti državi.


A eni res ne ločite med lastno dostavo in poštnim pošiljanjem?

A poleg cheaper and more obstaja še kaj podobnega? Sem se ga pred kratkim spet poslužil, a so postali zelo počasni.

Zgodovina sprememb…

predi ::

Tule imate infografiko s poenostavljenim pomenom te direktive (2018/302):

https://www.eurocommerce.eu/media/15581...

Jerry000 ::

Če prav razumem, to ne pomeni da bo Spotify tudi za nas dostopen?

predi ::

Jerry000 je izjavil:

Če prav razumem, to ne pomeni da bo Spotify tudi za nas dostopen?
Ne, Spotify ne bo dostopen zaradi te uredbe. Uredba* ne posega na področje avtorsko zaščitenih vsebin, oziroma področje opredeljuje kot izjemo [Člen 4, 1.(b)].

1. Trgovec ne sme uporabljati drugačnih splošnih pogojev za dostop do blaga ali storitev iz razlogov, povezanih s strankinim državljanstvom, krajem prebivališča ali krajem sedeža, ko želi stranka:

(b) od trgovca prejeti elektronsko opravljene storitve, razen storitev, katerih glavna značilnost je omogočanje dostopa do del, zaščitenih z avtorskimi pravicami, ali drugih zaščitenih vsebin in njihove uporabe, vključno s prodajo del, zaščitenih z avtorskimi pravicami, ali zaščitenih vsebin v nematerialni obliki;


* prej sem napačno zapisal, da gre za direktivo.

St235 ::

Da, digitalne avtorsko zascitene vsebine v tem trenutku niso zajete.

Kljucne prednosti, ki so:
- prepoved omejevanja dostopa glede na lokacijo.
- prepoved prilagajanja ponudbe glede na lokacijo
- prepoved prilagajanja cen

Pac korak v smer enotnega trga, tudi pri mobilni telefoniji niso cez noc vsega resili.

Ta direktiva v grobem sprejema.kot minimalni standard to kar vecina ze izpolnjuje, poriva pa par "neprilagojenih" v smer skupnega trga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

Skratka uredba skoraj sama sebi namen... Razlik ni dokler ne bo vsaj tako da spletna prodaja ki nudi prodajo v vec kot 1 drzavo eu mora nudit v vse po enaki ceni izdelka itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Pa saj tocno to je. Prilagajanje cene v spletni trgovini glede na geolokacijo uporabnika je prepovedano.

fujtajksel ::

predi je izjavil:

Tule imate infografiko s poenostavljenim pomenom te direktive (2018/302):

https://www.eurocommerce.eu/media/15581...


Hecno je da izgleda tudi po tej novi direktivi trgovci ki po defaultu prodajajo samo v nekaterih državah in ne prilagajajo izdelkom ostalim trgom (prevodi navodil, skladnost z lokalnimi predpisi, britanski ali italijanski štekarji ipd) v bistvu ne smejo ponudit dostave v ostale države, niti priporočat kurirja, ker jih sicer lahko obtožijo targetiranja teh držav...

M.B. ::

Samo to potem tudi pomeni, da lahko slo spletna trgovina naroči dele na mindfactory? Ker se spomnim da sem nekje bral, da majo slovenske spletne trgovine probleme, ker lahko kupijo robo pri distributerju po višji ceni, kot lahko končni kupec v nemčiji.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Dr_M ::

St235 je izjavil:

Pa saj tocno to je. Prilagajanje cene v spletni trgovini glede na geolokacijo uporabnika je prepovedano.



Trgovci to potem tako resujejo, da ne posiljajo vec iz svoje drzave in to je to. Raje ne prodajo, kot da bi se moral drzat zakonov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ales ::

M.B. je izjavil:

Samo to potem tudi pomeni, da lahko slo spletna trgovina naroči dele na mindfactory? Ker se spomnim da sem nekje bral, da majo slovenske spletne trgovine probleme, ker lahko kupijo robo pri distributerju po višji ceni, kot lahko končni kupec v nemčiji.

V bistvu ne. Uredba velja za fizične stranke in za podjetja, a le kadar nakupujejo za svoje lastne potrebe. Torej, če podjetje kupi npr. monitorje zase, kot osnovno sredstvo, uredba velja. Če pa podjetje kupuje robo za prodajo svojim kupcem, pa ne velja.

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Pa saj tocno to je. Prilagajanje cene v spletni trgovini glede na geolokacijo uporabnika je prepovedano.


Ja super ampak to si resil ze z vpnjem... Problem v euju je to da pol spleta ne NOCE poslat v pol EUja... Za sprejemljivo postnino ki ni dosti visja od lokalne poste za enak paket recimo...

Amazon je en tak primer pa mindfactory... To je korak ki ga rabimo ce hpcemo bit vsi enakopravni ne pa da mors se it kolobocij
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Za sprejemljivo postnino ki ni dosti visja od lokalne poste za enak paket recimo...
Ne vem kako ne razumeš, da je lokalno in mednarodno pošiljanje nekaj popolnoma drugega.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Za sprejemljivo postnino ki ni dosti visja od lokalne poste za enak paket recimo...
Ne vem kako ne razumeš, da je lokalno in mednarodno pošiljanje nekaj popolnoma drugega.


Razumem jaz sem to zmogel ko sem prodajal na ebayu amazon pa kot kaze ne...

Zato jih placujemo da naredijo biznis znotraj euja tako enostaven kot je posiljanje znotraj drzave... Ce be zmorejo se naj samoukinejo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Ales ::

In kaj je po tvoje problem v biznisu znotraj EU, v primerjavi z biznisom znotraj matične države? Kaj ni urejeno?

Različne stopnje DDV..? Al kaj ti je glavna prepreka?

Mato989 ::

Ales je izjavil:

In kaj je po tvoje problem v biznisu znotraj EU, v primerjavi z biznisom znotraj matične države? Kaj ni urejeno?

Različne stopnje DDV..? Al kaj ti je glavna prepreka?


To da je recimo isti artikel v razlicnih drzavah znotraj eu razlicne cene in ne morem pri najcenejsem narocit ker ne posilja v slovenijo ceprav sva oba znotraj carine, ali pa da posilja in je cena posiljanja nesorazmerna z ceno ce bi jaz poslal paket na njegov naslov z lokalno posto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ales ::

Cene ne smejo biti več različne, prodati ti mora. Kot minimum usluge ti mora dovoliti, da si sam urediš pošiljanje, po ceni, kot tebi odgovarja. Kaj še manjka?

tikitoki ::

Premalo rigirozen zakon.

Je pa dobro, da bos sedaj lahko uveljavil vse bomboncke, kot so recimo free games, cashback,... in bo protizakonito napisati, ca je to namenjeno samo Nemcem.
To je difinitivno korak v pravo smer. Vsaj meni je bilo vedno abotno gledat vse super akcije, ki itak nikoli niso bile aktualne v Sloveniji.

Pa ne bodo ti mogli vec stornirati nobenega narocila na podlagi tega, da si Slovenec in ne Nemec al karkoli druzga.

Ales je izjavil:

Cene ne smejo biti več različne, prodati ti mora. Kot minimum usluge ti mora dovoliti, da si sam urediš pošiljanje, po ceni, kot tebi odgovarja. Kaj še manjka?


Manjka, da se uredi samoumevnost poisiljanja po celotni EU. Ce lahko spakiras in oddas kurisrju, v cem je fora, da kurirska sluzba ne dostavi v Slovenijo? Ni, tko, k da postnino ne placas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

darkolord je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Za sprejemljivo postnino ki ni dosti visja od lokalne poste za enak paket recimo...
Ne vem kako ne razumeš, da je lokalno in mednarodno pošiljanje nekaj popolnoma drugega.


Ti pa ne razumes v cem je poanta EU. Pa primerjas lahko z ZDA, tam tudi nimas razlicne postnine za pisma vsako zvezno drzavo posebaj in cudezno jim znese. Teb bi se verjetno ze to zdelo znanstvena fantastika.

fujtajksel ::

tikitoki je izjavil:

...
Manjka, da se uredi samoumevnost poisiljanja po celotni EU. Ce lahko spakiras in oddas kurisrju, v cem je fora, da kurirska sluzba ne dostavi v Slovenijo? Ni, tko, k da postnino ne placas.


Kolikor razumem v tem da moraš če se greš resen celoevropski biznis skrbet za prevode v vse jezike, servis povsod, spoštovanje lokalnih predpisov za razne skupine izdelkov (npr vrsta el vtiča), marsikaj je še vedno lokalno regulirano (žal digitalne vsebine; zdravila...).

Kaže da lokalne prodajalce ki se načeloma še ne gredo celoevropskega biznisa že s tem ko nekam dostavljajo lahko v primeru sodnih zapletov hakljajo da ciljajo na ostale trge brez potrebne podpore. Tale direktiva jih prisili da ti prodajo, ampak tudi odveže odgovornosti.

Ales ::

Marsikdo si verjetno v tem trenutku tudi ne želi take uravnilovke, kjer bi vsi plačevali eno povprečno poštnino za celo kontinentalno EU. Ali pač?

No... saj mogoče pa ni slaba ideja. Mogoče bo celo šlo v tej smeri.

St235 ::

fujtajksel je izjavil:

tikitoki je izjavil:

...
Manjka, da se uredi samoumevnost poisiljanja po celotni EU. Ce lahko spakiras in oddas kurisrju, v cem je fora, da kurirska sluzba ne dostavi v Slovenijo? Ni, tko, k da postnino ne placas.


Kolikor razumem v tem da moraš če se greš resen celoevropski biznis skrbet za prevode v vse jezike, servis povsod, spoštovanje lokalnih predpisov za razne skupine izdelkov (npr vrsta el vtiča), marsikaj je še vedno lokalno regulirano (žal digitalne vsebine; zdravila...).

Kaže da lokalne prodajalce ki se načeloma še ne gredo celoevropskega biznisa že s tem ko nekam dostavljajo lahko v primeru sodnih zapletov hakljajo da ciljajo na ostale trge brez potrebne podpore. Tale direktiva jih prisili da ti prodajo, ampak tudi odveže odgovornosti.


ja, v bistvu enači zadevo s tem, kar velja za fizične trgovine. Pač vsak državljan EU lahko prikoraka v katerokoli trgovino znotraj EU in kupi kar mu paše pod enakimi pogoji kot vsi ostali. Kako potem iz Waršave spravi 200kg bronasto skulpturo do doma v Lizboni pa ni problem prodajalca.

Ales je izjavil:

Marsikdo si verjetno v tem trenutku tudi ne želi take uravnilovke, kjer bi vsi plačevali eno povprečno poštnino za celo kontinentalno EU. Ali pač?

No... saj mogoče pa ni slaba ideja. Mogoče bo celo šlo v tej smeri.


Pričakovati je da, če bo na tem področju regulacija, da ne bo smelo prihajat do razlik na podlagi nacionalnih faktorjev. Torej tega, da je dostava iz Dunaja na Sicilojo cenejša kot iz Dunaja v Ljubljano samo zato, ker gre za dve različni ciljni državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

tikitoki je izjavil:

Ce lahko spakiras in oddas kurisrju, v cem je fora, da kurirska sluzba ne dostavi v Slovenijo? Ni, tko, k da postnino ne placas.
Sprašuješ, zakaj vse kurirske službe ne dostavljajo po celi evropi?

tikitoki ::

fujtajksel je izjavil:

tikitoki je izjavil:

...
Manjka, da se uredi samoumevnost poisiljanja po celotni EU. Ce lahko spakiras in oddas kurisrju, v cem je fora, da kurirska sluzba ne dostavi v Slovenijo? Ni, tko, k da postnino ne placas.


Kolikor razumem v tem da moraš če se greš resen celoevropski biznis skrbet za prevode v vse jezike, servis povsod, spoštovanje lokalnih predpisov za razne skupine izdelkov (npr vrsta el vtiča), marsikaj je še vedno lokalno regulirano (žal digitalne vsebine; zdravila...).

Kaže da lokalne prodajalce ki se načeloma še ne gredo celoevropskega biznisa že s tem ko nekam dostavljajo lahko v primeru sodnih zapletov hakljajo da ciljajo na ostale trge brez potrebne podpore. Tale direktiva jih prisili da ti prodajo, ampak tudi odveže odgovornosti.


Torej se ti zdi prav, da jih odvezejo odgovornosti. ne morejo pa poslihtati posliljanja?

Pa ne mi z zdravili bluziti. Te si lahko ze sedaj narocim, ce mi pase. Tudi tiste, ki so pri nas nedosegljiva in mi jih bodo brez problema dostavili. Sprobano iz prve roke, se oznaceno, da se ne skalda z naso zakonodajo. Carinik bi se v to zapicil zgolj, ce bi slo za kolicine iz katerih je razvidno, da ne gre za osebno rabo.

darkolord je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ce lahko spakiras in oddas kurisrju, v cem je fora, da kurirska sluzba ne dostavi v Slovenijo? Ni, tko, k da postnino ne placas.
Sprašuješ, zakaj vse kurirske službe ne dostavljajo po celi evropi?


Nej si dobijo pogodne partnerje. Ce so tolk nesposobni, da tega ne morejo, pa bodo tko al tko kmalu propadli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Lonsarg ::

Enotni trg ni en zakon ampak je 75% vseh zakonov. Skratka marsikje je še treba lokalno zakonodaja nadomestit z EU da bo zaživelo.

Recimo tut DDV pobiranje je treba na EU nivoju uredit ter registriranje firme, pa še marsikaj. Morda se bo brez Anglije zdaj kaj več delalo na združevanju.

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

St235 je izjavil:

Pa saj tocno to je. Prilagajanje cene v spletni trgovini glede na geolokacijo uporabnika je prepovedano.


Ja super ampak to si resil ze z vpnjem... Problem v euju je to da pol spleta ne NOCE poslat v pol EUja... Za sprejemljivo postnino ki ni dosti visja od lokalne poste za enak paket recimo...

Amazon je en tak primer pa mindfactory... To je korak ki ga rabimo ce hpcemo bit vsi enakopravni ne pa da mors se it kolobocij

Hmm, Amazon je eden od pionirjev pošiljanja v Slovenijo, po normalnih cenah poštnine.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Mato989 je izjavil:

St235 je izjavil:

Pa saj tocno to je. Prilagajanje cene v spletni trgovini glede na geolokacijo uporabnika je prepovedano.


Ja super ampak to si resil ze z vpnjem... Problem v euju je to da pol spleta ne NOCE poslat v pol EUja... Za sprejemljivo postnino ki ni dosti visja od lokalne poste za enak paket recimo...

Amazon je en tak primer pa mindfactory... To je korak ki ga rabimo ce hpcemo bit vsi enakopravni ne pa da mors se it kolobocij

Hmm, Amazon je eden od pionirjev pošiljanja v Slovenijo, po normalnih cenah poštnine.

Ja res je po drugi strani pa ogromno artiklov ne posilja v slo brez res dobrih razlogov kot so lego kocke na nemskem itd.. Ko so cenejsi kot muller ipd pri nas
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Amazon sam po sebi pošilja v SLO vse. Če pa kupiš na Amazonu od drugega trgovca (ki ne uporablja Amazona za pošiljanje) pa je čisto od sreče.

OK.d ::

Ravno naročil amazonov echo dot in bi se brez cheap&more pod nosom obrisal.
LPOK.d

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Amazon sam po sebi pošilja v SLO vse. Če pa kupiš na Amazonu od drugega trgovca (ki ne uporablja Amazona za pošiljanje) pa je čisto od sreče.


Probaj narocit vzigalnik na usb polnjenje... Zarad zakona ne more na letalo bla bla bla
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

          ::

Lonsarg je izjavil:

Amazon sam po sebi pošilja v SLO vse. Če pa kupiš na Amazonu od drugega trgovca (ki ne uporablja Amazona za pošiljanje) pa je čisto od sreče.


Kindla ne pošilja v SLO, pa je bilo direkt od Amazona.

fujtajksel ::

tikitoki je izjavil:


Torej se ti zdi prav, da jih odvezejo odgovornosti. ne morejo pa poslihtati posliljanja?

Ne ne ne, ne da bi se to meni zdelo prav. Gre le za legalistično hipotezo, zakaj najbrž ne pošiljajo, čeprav vedo da na planetu obstajajo kurirji, glede na to kar piše v gor prilepljenem FAQju.

tikitoki je izjavil:


Pa ne mi z zdravili bluziti. Te si lahko ze sedaj narocim, ce mi pase. Tudi tiste, ki so pri nas nedosegljiva in mi jih bodo brez problema dostavili. Sprobano iz prve roke, se oznaceno, da se ne skalda z naso zakonodajo. Carinik bi se v to zapicil zgolj, ce bi slo za kolicine iz katerih je razvidno, da ne gre za osebno rabo.

Kje pa pošiljajo? Zadnjič sem nekaj gledal po britanskih online lekarnah in so bili generiki okrog tretjin cen pri nas, pa pri nobeni ni bilo videt da bi hoteli poslat. Mislim za zdravila na beli recept, ne v prosti prodaji.

fujtajksel ::

tikitoki je izjavil:


Torej se ti zdi prav, da jih odvezejo odgovornosti. ne morejo pa poslihtati posliljanja?


Pa če smo že pri tem kaj se mi zdi prav, še manj se mi zdi prav da je izgleda še vedno legalno postavljat različne cene za različne države (neodvisno od razlike DDV). Tako da imamo npr pri Majdič electronic4u kot drugorazredni državljani višjo ceno za iste stvari, če npr pogledaš par telefonov precej več razlike kot so stroški dostave. Po novem ne sme več bit ovir da kupiš na njihovem avstrijskem sajtu, ampak moraš potem sam urejat prevzem in imaš sitnosti v primeru okvare.

GupeM ::

Vprašanje.

Amazon.de, različno obračunan DDV oz. VAT. Je to po novem še vedno v redu ali kršijo zgoraj omenjena pravila?



Sem na hitro poračunal, in če vzamem nemški VAT (19%), telefon stane 594,99 €. Če vzamem naš DDV (22%), je cena 609,99 €. Osnovna cena brez DDV/VAT je namreč 499,99 €. Bi morala cena po zgornjih pravilih enaka, ali lahko računajo različen davek? Če se ne motim, bi kot državljan EU lahko plačal samo njihov davek. Tako, kot če pri njih kupim v fizični trgovini.

Invictus ::

Davek na dodano vrednost se zaračuna v državi kupca :).

Pač malo starejša EU direktiva...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ales ::

          je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Amazon sam po sebi pošilja v SLO vse. Če pa kupiš na Amazonu od drugega trgovca (ki ne uporablja Amazona za pošiljanje) pa je čisto od sreče.


Kindla ne pošilja v SLO, pa je bilo direkt od Amazona.

Od kdaj? Osebno poznam tri, ki so kupili Kindle direktno od Amazona z dostavo v Slovenijo.

predi ::

GupeM je izjavil:

Če se ne motim, bi kot državljan EU lahko plačal samo njihov davek. Tako, kot če pri njih kupim v fizični trgovini.
Da. Točno tako, vendar moraš sam poskrbeti za logistiko, kakor bi tudi pri nakupu v fizični trgovini.

Invictus je izjavil:

Davek na dodano vrednost se zaračuna v državi kupca :).

Pač malo starejša EU direktiva...
Ne bo držalo. Davek na dodano vrednost se obračuna glede na naslov prve dostave/prevzema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

GupeM ::

predi je izjavil:

GupeM je izjavil:

Če se ne motim, bi kot državljan EU lahko plačal samo njihov davek. Tako, kot če pri njih kupim v fizični trgovini.
Da. Točno tako, vendar moraš sam poskrbeti za logistiko, kakor bi tudi pri nakupu v fizični trgovini.

Invictus je izjavil:

Davek na dodano vrednost se zaračuna v državi kupca :).

Pač malo starejša EU direktiva...
Ne bo držalo. Davek na dodano vrednost se obračuna glede na naslov prve dostave/prevzema.

Hvala. Potem je v redu. Kaj pa trgovine, ki pošiljajo v Slovenijo, obračunajo pa tuji davek? Mislim, da jacob.de računa nemški davek, dostavijo (po pošti) pa tudi v Slovenijo. Imajo možnost izbire, kateri davek ti zaračunajo v primeru pošiljanja?

          ::

Ales je izjavil:

          je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Amazon sam po sebi pošilja v SLO vse. Če pa kupiš na Amazonu od drugega trgovca (ki ne uporablja Amazona za pošiljanje) pa je čisto od sreče.


Kindla ne pošilja v SLO, pa je bilo direkt od Amazona.

Od kdaj? Osebno poznam tri, ki so kupili Kindle direktno od Amazona z dostavo v Slovenijo.


Cca. 14 dni nazaj ga nista pošiljala tako UK kot tudi DE amazon ne.

St235 ::

ga pa že od nekdaj .com.

GupeM je izjavil:

predi je izjavil:

GupeM je izjavil:

Če se ne motim, bi kot državljan EU lahko plačal samo njihov davek. Tako, kot če pri njih kupim v fizični trgovini.
Da. Točno tako, vendar moraš sam poskrbeti za logistiko, kakor bi tudi pri nakupu v fizični trgovini.

Invictus je izjavil:

Davek na dodano vrednost se zaračuna v državi kupca :).

Pač malo starejša EU direktiva...
Ne bo držalo. Davek na dodano vrednost se obračuna glede na naslov prve dostave/prevzema.

Hvala. Potem je v redu. Kaj pa trgovine, ki pošiljajo v Slovenijo, obračunajo pa tuji davek? Mislim, da jacob.de računa nemški davek, dostavijo (po pošti) pa tudi v Slovenijo. Imajo možnost izbire, kateri davek ti zaračunajo v primeru pošiljanja?


Odvisno je od tega koliko prometa letno imajo z državo. Določen je cenzus nad katerim morajo začet zaračunavat lokalni davek. Tako, da se s tem ne rabi zafrkavat vsak trgovec, če enkrat na leto proda 2 stvari v Slovenijo. Če pa gre za redno prodajo potem pa mora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V EU začela veljati prenosljivost digitalnih naročnin

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
228602 (6166) MrStein
»

Amazon v Luksemburgu pridobil 250 milijonov evrov nezakonite pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5214781 (12016) AndrejO
»

Evropski parlament za konec geoblokiranja

Oddelek: Novice / Ostale najave
194849 (3520) aycabron
»

Nove pobude Evropske komisije za enotni digitalni trg

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4423240 (19059) bbbbbb2015
»

Digitalna EU ta teden

Oddelek: Novice / Zasebnost
424477 (3037) ABX

Več podobnih tem