» »

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

tikitoki ::

MIHAc27 je izjavil:

imagodei je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Moj oče je zgradil celo dve hiši. Eno leta 1985 drugo okoli 2005... Za prvo je bilo kar problem, sploh materijal. Tudi veliko odrekanja. Sem bil prisoten pri obeh gradnjah, in po pravici, dvomim, če bi lahko jaz ponovil za njem. Je bilo obakrat potrebno imeti kar fino zaledje prijateljev.

No, tukajle pride do izraza še en vidik. Meni je recimo nedoumljivo, kako so lahko cene hiš danes tako peklensko visoke, hkrati pa je bilo 4/5 bajt, starejših od 25 let zgrajenih v lastni režiji, brez računov in s pomočjo kolegov - skratka, po ceni, ki je bila dosegljiva za praktično vsako delavsko družino v bivši Jugi, če so le imeli željo spustit se v gradnjo hiše.


No oče zelo rad omenja, da je imel takrat 3 kredite, in se brca v rit da ni vzel še kakšnega. Je prišla inflacija in poplačal jih je za ceno enega kosila...

Ko jaz vidim izračune, in koliko bi preplačal kredit za 10-20 let... me mine in vstrajam brez.


Ti krediti so bili, k jazbinskova razprodaja, super za tiste, k so jih imel, placali pa so jih tko vsi.

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Bedarija je zato, ker si ti tako rekel, ker si na podlagi zmožnosti in opcij nisi sposoben nečemu odreči, recimo temu narediti korak nazaj, da lahko potem narediš dva koraka naprej. Pri stanovanju v bloku kaj dosti opcij nimaš, ka li? A boš ga sam zidal? Boš pa lahko sam položil parket/laminat/vinil/ploščice pa sestavil kuhinjo, pobelil idp. Pri hiši opcije so. V glavnem generacija mladine rojenih 90leta+ zna samo fejsbukat, tako da tudi samo beljenje seveda odpade.


Ne, bedarija je zato ker primerjaš neprimerljivo... ne morš primerjat nepremičnine kjer ti zanjo porabiš na stotine ur in nepremičnine kjer podpišeš kupoprodajno pogodbo in dobiš ključ in en dan častiš pire in narezek da s kolegi znosite gor...

Ne gre se tu za to kaj jaz zmorem ali znam (btw imamo vikend ki ga rihtam večinoma sam ko je čas) ampak se gre za to koliko več časa porabiš.

Defakto je hiša v povprečju dražja od stanovanja in tudi več dela terja in sprotnega vzdrževanja... ti pa govori in žali kolikor hočeš =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gtx970op ::

damirj79 je izjavil:

Če sam niti ne migneš s ku**em, potem je treba množit. Če pa sam veliko narediš, potem pa je cena več kot dovolj točna. Na izbiro imaš oboje, sam se odločiš, kaj ti je bolj pomembno. Očitno je tebi pač bolj pomembno, da sam nič ne narediš in lepo kafetkaš, pa fitnesek, pa kino itd.


Torej čas, ki ga porabiš da sam barvaš, polagaš ploščice, tlakovance itd... zate stane 0€? Žena, otroci pa pač naj se sami s sabo ta čas ukvarjajo, ko si ti več let odsoten vsak popoldne.

NikolormousB ::

Žena in otroci pomagajo.

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Žena in otroci pomagajo.


sploh par mesečni froc ane =) A meša malto al ščije not v mešalec? =)

Kot pravim tole bluzenje o lastnem delu in potem govorjenju kako je bajta cenejša ali enako stala je pač puhlica za ljudi prejšnje generacije ko je čas bil vreden 0€, pri računovodskih standardih na ekonomiji smo se pa podučili da je čas = denar in da moraš vsako svojo uro pomnožit najmanj z MINIMALNO urno postavko če ne malo več, in potem nabijat kako je ceneje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zvezdica27 ::

niso vsi kamini isto...

sem imel navadnega in sedaj takega, na centralno...

Odvisno od lokacije, bajte, kaj hočeš...

zz

NikolormousB ::

moraš vsako svojo uro pomnožit najmanj z MINIMALNO urno postavko če ne malo več


Res? Komu pa ti izstaviš račun za ležanje na kavču?

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

moraš vsako svojo uro pomnožit najmanj z MINIMALNO urno postavko če ne malo več


Res? Komu pa ti izstaviš račun za ležanje na kavču?


Nikomur, bistvo je da tako dobiš vsak okvirno minimalno vrednost zadeve.

The price of everything is the amount of time we are willing to exchange for it.

Čas je priceless... čas je denar... plačani smo po urah itd...

Kaj še rabiš? To je isto kot če mi nekdo reče da je ceneje it z avtom se vozit 12 ur kot z letalom 1 uro (recimo) ker prišpara recimo 50€... čeprav je porabil 11ur več zaradi tega, pa še več počitka je potem potreboval... skratka te primerjave ki se dajejo je brezveze... hiša na ključ vs stanovanje na kluč... lahko se kregamo o isti kvadraturi za primerjavo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

Nikomur, bistvo je da tako dobiš vsak okvirno minimalno vrednost zadeve.


Kdo pa želi dobiti minimalno vrednost zadeve? Govorimo o tem kaj si lahko kdo privošči in kaj ne.

Dejstvo je, da večina ljudi ni sposobnih prodajati svojega časa izven delovnika, niti nimajo mehanizmov za to. Njihov prosti čas je zaradi tega na trgu vreden 0€.

Če v tem času naredijo delo, ki bi sicer stalo 30.000 eur, je njihov čas dobro porabljen.

LeXani ::

Živim v hiši, zelo dobro vzdrževana s strani staršev, lahko rečem da živim v luksuzu, in si sploh ne predstavljam mestnega življenja sem pač iz podeželja in mi je všeč predvsem svoboda...da delam ubistvu kar hočem..hiša je tudi bolj umaknjena ni blizu sosedov, imam manjšo kmetijo nekaj živali in gredic ter gozda..imam delavnico kjer ustvarjam kar mi pade na pamet za dušo, zraven naravo za kak sprehod ali vožnjo s 4 kolesnikom..in ja hiša je strošek, ravnokar menjali centralno peč po 30 letih..investicija 15000eur..in tako naprej..
Čas prve prijave 04.11.2005

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Nikomur, bistvo je da tako dobiš vsak okvirno minimalno vrednost zadeve.


Kdo pa želi dobiti minimalno vrednost zadeve? Govorimo o tem kaj si lahko kdo privošči in kaj ne.

Dejstvo je, da večina ljudi ni sposobnih prodajati svojega časa izven delovnika, niti nimajo mehanizmov za to. Njihov prosti čas je zaradi tega na trgu vreden 0€.

Če v tem času naredijo delo, ki bi sicer stalo 30.000 eur, je njihov čas dobro porabljen.



Narobe, danes komot prodajaš svoj čas za minimalno postavko in fizičariš po šihtu preko popoldanskega spja... delavci se rabijo na vsaki strani ceste kjer so firme, ali pa vsaj vsaki drugi... pošta potrebuje ljudi, fabrike potrebujejo ljudi itd... Revoz ti plača samo nočne ure cel mesec in lahko zjutraj nadaljuješ šiht redno... greš preko sp v revoz... pustmo če telo zmore, govoril si da niso sposobni, ja morda ker se ne pozanimajo ampak dela je dovolj plačilo pa crap in raje doma ležim.

Nenazadnje pa je prosti čas tudi vreden svojega denarja se ti ne zdi? Čas je ena stvar ki si jo težko kupimo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

Narobe, danes komot prodajaš svoj čas za minimalno postavko in fizičariš po šihtu preko popoldanskega spja...


Ja, ali pa delaš na svoji hiši, pa imaš 10x višji ROI.

Nenazadnje pa je prosti čas tudi vreden svojega denarja se ti ne zdi? Čas je ena stvar ki si jo težko kupimo...


Seveda je. Ampak za nekatere je hiša vredna več.

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Narobe, danes komot prodajaš svoj čas za minimalno postavko in fizičariš po šihtu preko popoldanskega spja...


Ja, ali pa delaš na svoji hiši, pa imaš 10x višji ROI.

Nenazadnje pa je prosti čas tudi vreden svojega denarja se ti ne zdi? Čas je ena stvar ki si jo težko kupimo...


Seveda je. Ampak za nekatere je hiša vredna več.


Tako jim je vredna več, ampak to se naj obračuna ne pa opletat, kako je cena bajte XXk in "nekaj" urc dela v smislu podcenjevalnega pisanja enega zgoraj... naj se to obrčauna in se pove da se je za bajto porabilo toliko ur v vrednosti vsaj minimalca in vse ostalo in potem primerjat...

S tem ni nič narobe btw, samo ne zavajat in kazat kako je bajta enak strošek ali celo cenejša...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

NikolormousB je izjavil:

Narobe, danes komot prodajaš svoj čas za minimalno postavko in fizičariš po šihtu preko popoldanskega spja...


Ja, ali pa delaš na svoji hiši, pa imaš 10x višji ROI.
S tem se absolutno strinjam. Cene storitev obrtnikov so tako navite, da se dejansko splača vzeti neplačan dopust (če ti ga odobrijo) in narediš sam. Celo z dobro inženirsko plačo se mi to splača, na žalost pa ne dobim neplačanega dopusta.
Npr. keramičarji so nam vzeli 3kEUR za vse kopalnice in kurilnico, grem stavit, da bi jih v dobrem mesecu tudi sam končal če bi delal 8h/dan namesto šihta, z neto plusom na koncu.
Je pa tudi res - z majhnimi otroki gre to težko. Been there, done that. Tamala je bila stara 1-2 leti, če je bila zraven, je morda zdržala 1h, potem pa je tečnobo morala moja odpeljat. In tako sem bil med gradnjo 2/3 popoldnevov in vikendov praktično ločen od družine. Pa sem sam delal le malenkosti, kot so nekaj štromarije, vezava vtičnic/stikal, nekaj knaufarije in podobno. Ne predstavljam pa si, da bi dobsedno gradil sam vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Matejjjjj ::

V sloveniji sta dva kluba ljudi. eden od njiju je največja in najmočnejša interesna skupina pri nas. Reče se jim lastniki nepremičnin. Ta drugi so najemniki in vsi ostali. Prvi naredijo vse, da obvelja njihov interes, med drugim preprečujejo uveljavitev nepr. davka, preprečujejo davčni nadzor nad oddajo nepremičnin, sabotirajo protimafijske ukrepe itd. Če zabluzijo (primer nlb et co.) njihove izgube krijejo davkoplačevalci, ki so večinoma najbrž najemniki, lastniki bank in imetniki obveznic teh istih bank. Kje se bolj splača bit, v prvem ali drugem klubu?

Matejjjjj ::

energetik je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Narobe, danes komot prodajaš svoj čas za minimalno postavko in fizičariš po šihtu preko popoldanskega spja...


Ja, ali pa delaš na svoji hiši, pa imaš 10x višji ROI.
S tem se absolutno strinjam. Cene storitev obrtnikov so tako navite, da se dejansko splača vzeti neplačan dopust (če ti ga odobrijo) in narediš sam. Celo z dobro inženirsko plačo se mi to splača, na žalost pa ne dobim neplačanega dopusta.
Npr. keramičarji so nam vzeli 3kEUR za vse kopalnice in kurilnico, grem stavit, da bi jih v dobrem mesecu tudi sam končal če bi delal 8h/dan namesto šihta, z neto plusom na koncu.
Je pa tudi res - z majhnimi otroki gre to težko. Been there, done that. Tamala je bila stara 1-2 leti, če je bila zraven, je morda zdržala 1h, potem pa je tečnobo morala moja odpeljat. In tako sem bil med gradnjo 2/3 popoldnevov in vikendov praktično ločen od družine. Pa sem sam delal le malenkosti, kot so nekaj štromarije, vezava vtičnic/stikal, nekaj knaufarije in podobno. Ne predstavljam pa si, da bi dobsedno gradil sam vse.
čas z malimi otroci je neprecenljiv

nsa_ag3nt ::

damirj79
Se je sicer od letos s spremembo pridobitve hišne številke spremenilo, da brez končane fasade je ne dobiš, ampak za neko pritlično hišo, ker dvomim, da boš delal dvondstropno hišo s 100m2, ni neka bajna cifra za fasado. 5kEUR +-1kEUR (pa jasno da za goriško govorim, ne za kranjsko goro, kjer mora bit izolacija 50cm stiropora, da kaj veljaš). Cene niso grozovito visoke, jasno pa da če sam nič ne narediš, niti ene lopate betona in malte zmešal, potem pa res ne bo hiška za 150kEUR.

Ti fasade nisi ravno videl od blizu kajne ?
Trenutno je minimalna debelina 20 cm belega oz 14 cm grafitnega stiropora.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Unknown_001 ::

Sicer ne bi bil rad preveč pameten ampak glede na to, da sem o reševanju stanovanjskega problema zaradi težnje po "it na svoje" že precej razmišljal bi lahko predstavil svoj sklep.

Graditi nekaj na zalogo z mislijo kaj bo čez 30 let... adijo pamet. Zgradiš KO POTREBUJEŠ in KAR POTREBUJEŠ. Kaj to pomeni? To pomeni, da se je brezveze za celo življenje zacementirat na neko parcelo že v štartu, dokler nimaš ustaljenih razmer. Kaj če se boš selil? Kaj če se tamlada ne bo hotela preselit? Kaj če boš hotel ostat v tujini, doma ti pa stoji investicija življenja. ABSURD pač.

Če si zihr, da se misliš nekje ustaliti, nočeš bivati v pod isto streho kot tastari od tebe al pa tamlade... + pojavi se potreba po hiši (forcovje, abnormalen cene stanovanj...) se s partnerko odločita da pač skupaj postavita manjšo pritlično hišo (realno, kdo potrebuje več?), ki ima mogoče urejeno mansardo ali ropotarnico na podstrehi. Zunaj en nadstrešek in dovoz za avto in to je to. Nekih pizdarij s tremi štuki ki bodo stalno prazni in zajebavanj z balkoni se ne bi šel. Why? Balkon ni nič drugega kot toplotni most, ki te bo tepel po žepu, prazen štuk pa parazitski strošek ki te bo še bolj tepel po žepu.

Sam zase vem, da veliko ne potrebujem in bi mi trenutno odgovarjalo dvosobno stanovanje. Edina stvar za katero sem ziher, da bi jo skoraj zahteval je plac za domače šušmarjenje oz. neka delavnica. Ampak to že nekje dobiš parcelo, pa gor tisto ropotarnico postaviš. Idealno bi bilo seveda v bližini stanovanja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Matejjjjj ::

zato pa so slovenski manjši kraji tako grdi. neka zakljucena celota hiš potem se pa en spomni in hišo pretvori v trgovino z gradbenim materialom, parkirišče za priklopnik oz doda delavnico, ki z leti postane obrt. Vse na račun zdravja sosedov, hrupa, uničih cest, predvsem pa sledi velik padec cen okoliškim nepremičninam.. To bi morali sankcionirat oz. omogočit tožbe proti takšnim. Zanje so obrtne cone.

SmotaniJanez ::

Unknown_001 je izjavil:

Sicer ne bi bil rad preveč pameten ampak glede na to, da sem o reševanju stanovanjskega problema zaradi težnje po "it na svoje" že precej razmišljal bi lahko predstavil svoj sklep.

Graditi nekaj na zalogo z mislijo kaj bo čez 30 let... adijo pamet. Zgradiš KO POTREBUJEŠ in KAR POTREBUJEŠ. Kaj to pomeni? To pomeni, da se je brezveze za celo življenje zacementirat na neko parcelo že v štartu, dokler nimaš ustaljenih razmer. Kaj če se boš selil? Kaj če se tamlada ne bo hotela preselit? Kaj če boš hotel ostat v tujini, doma ti pa stoji investicija življenja. ABSURD pač.

Če si zihr, da se misliš nekje ustaliti, nočeš bivati v pod isto streho kot tastari od tebe al pa tamlade... + pojavi se potreba po hiši (forcovje, abnormalen cene stanovanj...) se s partnerko odločita da pač skupaj postavita manjšo pritlično hišo (realno, kdo potrebuje več?), ki ima mogoče urejeno mansardo ali ropotarnico na podstrehi. Zunaj en nadstrešek in dovoz za avto in to je to. Nekih pizdarij s tremi štuki ki bodo stalno prazni in zajebavanj z balkoni se ne bi šel. Why? Balkon ni nič drugega kot toplotni most, ki te bo tepel po žepu, prazen štuk pa parazitski strošek ki te bo še bolj tepel po žepu.

Sam zase vem, da veliko ne potrebujem in bi mi trenutno odgovarjalo dvosobno stanovanje. Edina stvar za katero sem ziher, da bi jo skoraj zahteval je plac za domače šušmarjenje oz. neka delavnica. Ampak to že nekje dobiš parcelo, pa gor tisto ropotarnico postaviš. Idealno bi bilo seveda v bližini stanovanja.


Ne vem zakaj se eni skoz spotikate ob balkone....pa če ga nočeš met, je to toplotni most, če ga hočeš met, te b.k za par evrov več za kurjavo.

Življenje ni sam bolano stiskanje denarja, noben ne nese nič s sabo.

Greš zjutraj na balkon, in tam lepo spiješ kavo, ali greš na teraso in to narediš tam, morda še kaj spečeš dopoldne na žaru, na terasi.

Mam dva velika balkona, teraso ob hiši....ker mi tko paše.

energetik ::

Amm, če ustrezno izoliraš (spodaj, zgoraj, ob strani), balkon ni več toplotni most. Je pa res, da potem izgleda _debel_.
Sam ga trenutno ga še ne rabim, ko pa froci malo zrastejo pa bom gor kdaj prebral kakšno knjigo ali se posončil jeseni/spomladi. Trenutno pa ni časa za kaj prebrat ne zunaj ne notri...
Smo ga pa že nucali skupaj za gor postavit teleskop, ko je bil lunin mrk. Idealna pozicija na južno polovico neba.

Unknown_001 ::

Če bi delal balkon, bi naredil ločeno konstrukcijo, ne pa direkt z betonsko ploščo.

Izolacija gor al pa dol. Strošek!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

energetik je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Narobe, danes komot prodajaš svoj čas za minimalno postavko in fizičariš po šihtu preko popoldanskega spja...


Ja, ali pa delaš na svoji hiši, pa imaš 10x višji ROI.
S tem se absolutno strinjam. Cene storitev obrtnikov so tako navite, da se dejansko splača vzeti neplačan dopust (če ti ga odobrijo) in narediš sam. Celo z dobro inženirsko plačo se mi to splača, na žalost pa ne dobim neplačanega dopusta.
Npr. keramičarji so nam vzeli 3kEUR za vse kopalnice in kurilnico, grem stavit, da bi jih v dobrem mesecu tudi sam končal če bi delal 8h/dan namesto šihta, z neto plusom na koncu.
Je pa tudi res - z majhnimi otroki gre to težko. Been there, done that. Tamala je bila stara 1-2 leti, če je bila zraven, je morda zdržala 1h, potem pa je tečnobo morala moja odpeljat. In tako sem bil med gradnjo 2/3 popoldnevov in vikendov praktično ločen od družine. Pa sem sam delal le malenkosti, kot so nekaj štromarije, vezava vtičnic/stikal, nekaj knaufarije in podobno. Ne predstavljam pa si, da bi dobsedno gradil sam vse.


Jaz si ne bi upal ploščic polagat brez izkušenj. Hitro zajebeš in potem je cena vsaj dvojna.
Jaz sem pri svoji gradnji porabil precej časa že z arhitektom (tri koncepte), da je naredil optimalno umeščeno zadevo in potem z vodenjem projekta, obrtniška dela pa res minimalno, recimo polaganje izolacije pod estrihom je bilo že vrh glave).. Ma že lovljenje obrtnikov in vsakodnevni pregled stanja terja precej časa. Bil sem tudi že v službi, imel male otroke in lokacija novogradnje je bila le 5km stran od prejšnjega bivališča. Ne predstavljam si da bi gradil kje 50km stran...Včasih je že logistika - dostava že izbranega in nabavljenega materiala huda težava. Edino adrenalin me je gnal, pač ko začneš projekt si ne smeš dovolit ustavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

krneki0001 ::

Ploacic nic ne zajebes. Odkar imas sisteme kot je ta:


Tudi ce kaj zajebes, pac zajebes, drugic bos pa bolje naredil. Vsak dela napake in napakice. Ce nic ne delas, potem pa res napak ne more biti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

imagodei je izjavil:

Samael je izjavil:

Tudi sam je nisem gradil, sem pa večkrat poslušal fotra, koliko enega odrekanja in garanja je bilo okoli tega, ko sta jo v njegovem otroštvu gradila njegova starša.

Odvisno tudi, kdaj so se jo ljudje lotili graditi in kako. Tisti, ki so jo gradili v 80. letih, se niso rabili tako zelo odrekat. Sploh, če so jo dali zgradit, ne da so jo gradili v lastni režiji 10 let vse popoldneve in vikende.

No, v tvojem primeru so jo gradili tvoji stari starši, tako da se mi matematika nekako ne izide na 80. leta :)


Mislim, da boš moral tiste, ki so v 80. letih (in še prej, v 70. tih) gradili, vprašati po konkretnem mnenju, kaj si mislijo oni.
Odgovor, ki ga boš dobil, je presenetljiv: takrat je bilo težko graditi.

Materialov ni bilo, začenši z cementom. Pa izolacijo je bilo težko dobiti dobro. Eni so švercali, eni so kupovali na črnem trgu po napihnjenih cenah.

Matejjjjj je izjavil:

zato pa so slovenski manjši kraji tako grdi. neka zakljucena celota hiš potem se pa en spomni in hišo pretvori v trgovino z gradbenim materialom, parkirišče za priklopnik oz doda delavnico, ki z leti postane obrt. Vse na račun zdravja sosedov, hrupa, uničih cest, predvsem pa sledi velik padec cen okoliškim nepremičninam.. To bi morali sankcionirat oz. omogočit tožbe proti takšnim. Zanje so obrtne cone.


Manjši slovenski kraji so grdi, ker ljudje nimajo denarja. Ter se lotevajo prizidkov in pritiklin po najcenejši možni varianti.

Če boš šwel gledat najbogatejše flamske kraje (zanimivo: tam manjši kraji niso grdi), to so vse lepe hiške.

Samo kolega je kupil (solidno) rabljeno hišo, ter naredil obnovo za 140.000 €. To je vključevalo praktično obnovo vsega. Hiša je bila kot nova, vse menjano, okna, ploščad pred hišo.

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Jaz sem podedoval razbitino v Črnučah z dobre pol hektarja parcele. Definitivno se je splačalo. Največji bavbav pri hiši so stroški ogrevanja. Jaz sem hišo dobro izoliral in nabavil 4 klime - dva dvojčka. Ogrevanje v prehodnem obdobju je smešno poceni, v oktobru sem porabil 55 KWh, v novembru bo kot kaže okoli dobrih 250KWh. Ven sem vrgel peč na kurilca in si omislil etažni kotel na trda goriva. Kurim ga kadar se temperatura čez dan ne dvigne nad nič kar je 30-40 dni na leto. Stroški so nižji kot bi bili pri stanovanju podobne velikosti (122 m2). Je pa res, da bi si z lastnim delom takšno hiško zelo težko kupil.

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

Ploacic nic ne zajebes. Odkar imas sisteme kot je ta:

Tudi ce kaj zajebes, pac zajebes, drugic bos pa bolje naredil. Vsak dela napake in napakice. Ce nic ne delas, potem pa res napak ne more biti.


začneš v garaži, nadaljuješ v delavnici in do takrat ko si v kopalnici ni panike. Sam ne kak mozaik kupit :)

Buggy ::

Tudi jaz sem ploscice sam polagal (cca 60m2). Dejstvo je, da je kvaliteta polaganja zelo odvisna od podlage oz. predpriprave.
Sicer sem to delal zgolj v podkletenem delu, kjer je kurilnica, shramba, pralnica ter moja hobby soba. Tudi polagal sem jih po tem vrstnem redu in po vseh letih, zacuda stvar se vedno ni ne odstopila ali popokala je pa v kurilnici, kjer sem zacel, sem pa tja kaksen bolj "votel zvok", ko kaj kovinskega pade da tla. Polaganje samo je bilo dosti lazje, kot pravilno fugiranje potem vsega tega, kjer me je proti koncu, ko se mi je ze sproti fugirna susila ze minevalo potrplenje, temu pa je sledilo se ciscenje vse packarije, ceprav sem jo dbersen del cistil sproti...tako da jaz se se enkrat v keramiko vecjega obsega nebi sposcal se enkrat ;)

Stopnice in stranisce, ki sta tudi v kletnem delu, pa sem pustil profiju, kakor tudi nepokrito teraso, ki pa mora biti zaradi zunanjih vplivov res dodelana. Ostalo keramiko po hisi so polagali Marles izvajalci v sklopu "na kljuc" z karo vzorcem, vkljucno mozaikom ter prehodi na parket...je pa to cisto druga kvaliteta stikov in visin kot spodaj v moji rumpl kamri :D

videc ::

Za ploščice polagat je dbro imeti še vaservago, da so ravno položene in, na tleh, padci ustrezni. :D

gruntfürmich ::

Matejjjjj je izjavil:

med drugim preprečujejo uveljavitev nepr. davka...
iz ene plati ni nobene logike po dodatnem davku na nepremičnine. folk je s tem da jih ima ali jih je zgradil že preveč davka plačal državi, ne razumem zakaj bi moral še.

bbbbbb2015 je izjavil:

zato pa so slovenski manjši kraji tako grdi. neka zakljucena celota hiš potem se pa en spomni in hišo pretvori v trgovino z gradbenim materialom, parkirišče za priklopnik oz doda delavnico, ki z leti postane obrt. Vse na račun zdravja sosedov, hrupa, uničih cest, predvsem pa sledi velik padec cen okoliškim nepremičninam.. To bi morali sankcionirat oz. omogočit tožbe proti takšnim. Zanje so obrtne cone.


Manjši slovenski kraji so grdi, ker ljudje nimajo denarja. Ter se lotevajo prizidkov in pritiklin po najcenejši možni varianti.
narobe. slovenski kraji so grdi ker NIMAMO urbanizacije. vsak gradi kjer mu paše in kaj mu paše. nobeden problem ni za nobenega investitorja malce drugače postaviti cigle, drugače postaviti streho, ter izbrati drugačno barvo fasade. in bi slovenske vasi izgledale lepe kot učasih ali pa kot avstrijske/švicarske...
praktično celotna slovenija je lep primer totalno faljenega modela pozidave. ampak to je zaradi tega ker pač takšni smo, in tako si želimo.

Unknown_001 je izjavil:

Graditi nekaj na zalogo z mislijo kaj bo čez 30 let... adijo pamet. Zgradiš KO POTREBUJEŠ in KAR POTREBUJEŠ. Kaj to pomeni? To pomeni, da se je brezveze za celo življenje zacementirat na neko parcelo že v štartu, dokler nimaš ustaljenih razmer. Kaj če se boš selil? Kaj če se tamlada ne bo hotela preselit? Kaj če boš hotel ostat v tujini, doma ti pa stoji investicija življenja. ABSURD pač.
v bosni pa verjetno tudi na hrvaškem je polno praznih bajt, folk pa v tujini. če se bodo vrnili; morda na stara leta, ali pa še to ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

damirj79
Se je sicer od letos s spremembo pridobitve hišne številke spremenilo, da brez končane fasade je ne dobiš, ampak za neko pritlično hišo, ker dvomim, da boš delal dvondstropno hišo s 100m2, ni neka bajna cifra za fasado. 5kEUR +-1kEUR (pa jasno da za goriško govorim, ne za kranjsko goro, kjer mora bit izolacija 50cm stiropora, da kaj veljaš). Cene niso grozovito visoke, jasno pa da če sam nič ne narediš, niti ene lopate betona in malte zmešal, potem pa res ne bo hiška za 150kEUR.

Ti fasade nisi ravno videl od blizu kajne ?
Trenutno je minimalna debelina 20 cm belega oz 14 cm grafitnega stiropora.


Si izmenjamo slike, a je prav, da vidimo, če si jo ti videl.
Trenutno je tako, ko sem jaz vložil zahtevek za grad. dovoljenje pa ne. In dejansko je to čisto brezveze posplošit na celo SLO, kajti tu kjer sem jaz, je 20cm izolacija brezvezen strošek in nič ampak res nič ne pridobiš, gledano na ROI seveda, upoštevaje potem nižji stroški ogrevanja proti dobitku zaradi debelejše izoacije, ki je zato tudi dražja. Vi vsi vzhodno od postojne ste na dosti slabši poziciji, se strinjam, ampak to res ni moj problem, saj imaš tudi ti se opcijo preselit v toplejše kraje.

Avenger ::

Probal oboje, celo življenje v hiši, potem zadnjih nekaj let pri punci v bloku. Pri bloku so zelo bistveni faktorji - lokacija, ali je parking urejen, ali je bolj teksas, ali imaš "nevidne" sosede ali kot znanci, paranoidno-shizofrenega bolnika za soseda, ali je upravnik v redu, ali te odira. V moji situaciji je parking obup - enostavno me sili v to, da pridem čimprej, če v nedeljo prideš ob 9h zvečer, pozabi, mogoče lahko parkiraš pol kilometra stran, na plačljivem parkingu. Med tednom dobiš za parkirat če prideš do 8h, ob 11h, pozabi.

Kar se tiče hiše, nič ne vem o kakih ogromnih investicijah za vzdrževanje, pač ve se koliko časa zdrži streha, potrebno je minimalno vzdrževanje ostalega, travo boš pa že menda pokosil tistih 6x na leto, če imaš kaj vrta, pa sneg skidal tiste 3x ko malo pade. Če si pač kupil dotrajano hišo, je jasno da boš moral vložit denar za obnovo, ne? Ampak pointi hiše so za moje pojme je, da imaš zasebnost, da se lahko odločaš čisto po svoje kaj boš imel, kako boš spremenil, a greš v obnovo ali ne, lahko podiraš stene če hočeš, vrtaš kadar hočeš, nabijaš muziko, nadiraš mulce, nikome ništa. V bloku si pa veliko bolj omejen. Za svobodo in lastno režijo vsega je tisto malo ekstra dela zelo mala cena. Seveda pa razumem, da veliko folka raje vidi da pride domov in ne rabi prsta dvignit od dneva do dneva, razen za svojimi štirimi stenami. Ampak vsakemu svoje. Ampak pa ne verjamem, da je blok za 4 člansko družino bistveno cenejši na dolgi rok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

damirj79 ::

Mato989 je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Narobe, danes komot prodajaš svoj čas za minimalno postavko in fizičariš po šihtu preko popoldanskega spja...


Ja, ali pa delaš na svoji hiši, pa imaš 10x višji ROI.

Nenazadnje pa je prosti čas tudi vreden svojega denarja se ti ne zdi? Čas je ena stvar ki si jo težko kupimo...


Seveda je. Ampak za nekatere je hiša vredna več.


Tako jim je vredna več, ampak to se naj obračuna ne pa opletat, kako je cena bajte XXk in "nekaj" urc dela v smislu podcenjevalnega pisanja enega zgoraj... naj se to obrčauna in se pove da se je za bajto porabilo toliko ur v vrednosti vsaj minimalca in vse ostalo in potem primerjat...

S tem ni nič narobe btw, samo ne zavajat in kazat kako je bajta enak strošek ali celo cenejša...


Naši starši so gradili hiše sami. Upoštevaje tvoje predpostavke so recimo 2 človeka delala dve leti 10h/dan kar znese 10000del ur. Pomnoži to x 10€ recimo urna postavka kar znese 100000€. Plus material + parcela + oprema itd znese ne vem, recimo 300000€. In ti si potem čudiš, kako lahko takšne hiše sedaj prodajajo po ceni 300000€? Saj to je tvoja metodologija. Ali je torej sedaj njihov vložek dela nič vreden? Zakaj bi pa tvoj moral biti neprecenjiv? Zakaj bi morali sedaj takšno bajto prodajati po 150k€? Obrazloži mi torej zakaj je tvoj prosti čas vreden neke urne psotavke, njihov pa ne?

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Narobe, danes komot prodajaš svoj čas za minimalno postavko in fizičariš po šihtu preko popoldanskega spja...


Ja, ali pa delaš na svoji hiši, pa imaš 10x višji ROI.

Nenazadnje pa je prosti čas tudi vreden svojega denarja se ti ne zdi? Čas je ena stvar ki si jo težko kupimo...


Seveda je. Ampak za nekatere je hiša vredna več.


Tako jim je vredna več, ampak to se naj obračuna ne pa opletat, kako je cena bajte XXk in "nekaj" urc dela v smislu podcenjevalnega pisanja enega zgoraj... naj se to obrčauna in se pove da se je za bajto porabilo toliko ur v vrednosti vsaj minimalca in vse ostalo in potem primerjat...

S tem ni nič narobe btw, samo ne zavajat in kazat kako je bajta enak strošek ali celo cenejša...


Naši starši so gradili hiše sami. Upoštevaje tvoje predpostavke so recimo 2 človeka delala dve leti 10h/dan kar znese 10000del ur. Pomnoži to x 10€ recimo urna postavka kar znese 100000€. Plus material + parcela + oprema itd znese ne vem, recimo 300000€. In ti si potem čudiš, kako lahko takšne hiše sedaj prodajajo po ceni 300000€? Saj to je tvoja metodologija. Ali je torej sedaj njihov vložek dela nič vreden? Zakaj bi pa tvoj moral biti neprecenjiv? Zakaj bi morali sedaj takšno bajto prodajati po 150k€? Obrazloži mi torej zakaj je tvoj prosti čas vreden neke urne psotavke, njihov pa ne?


Zato ker mora obracunat v takratni valuti in jo potem pretvorit.. Takrat so bli dinarji pomnozis kot si ti potem upostevas hiperinflacijo in dobis mogoce par stotakov... Takrat v dinarjih je pa blo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Narobe, danes komot prodajaš svoj čas za minimalno postavko in fizičariš po šihtu preko popoldanskega spja...


Ja, ali pa delaš na svoji hiši, pa imaš 10x višji ROI.

Nenazadnje pa je prosti čas tudi vreden svojega denarja se ti ne zdi? Čas je ena stvar ki si jo težko kupimo...


Seveda je. Ampak za nekatere je hiša vredna več.


Tako jim je vredna več, ampak to se naj obračuna ne pa opletat, kako je cena bajte XXk in "nekaj" urc dela v smislu podcenjevalnega pisanja enega zgoraj... naj se to obrčauna in se pove da se je za bajto porabilo toliko ur v vrednosti vsaj minimalca in vse ostalo in potem primerjat...

S tem ni nič narobe btw, samo ne zavajat in kazat kako je bajta enak strošek ali celo cenejša...


Naši starši so gradili hiše sami. Upoštevaje tvoje predpostavke so recimo 2 človeka delala dve leti 10h/dan kar znese 10000del ur. Pomnoži to x 10€ recimo urna postavka kar znese 100000€. Plus material + parcela + oprema itd znese ne vem, recimo 300000€. In ti si potem čudiš, kako lahko takšne hiše sedaj prodajajo po ceni 300000€? Saj to je tvoja metodologija. Ali je torej sedaj njihov vložek dela nič vreden? Zakaj bi pa tvoj moral biti neprecenjiv? Zakaj bi morali sedaj takšno bajto prodajati po 150k€? Obrazloži mi torej zakaj je tvoj prosti čas vreden neke urne psotavke, njihov pa ne?


Pozabljaš, da je delovna ura vredna 10€ samo, če si jo sposoben po toliko prodat.

Utk ::

Ne, v resnici je nepomembno koliko je takrat stal material, koliko so delali in koliko je stalo njihovo delo. Pomembno je samo za koliko danes postaviš nekaj podobnega. Nihče normalen ne bo delal danes za 1,5 evra na uro, če se je za tolk delalo 30 let nazaj, niti ne more danes nihče prodat nek povprečen računalnik za 5 jurjev oz. 250% marže kot se je 30 let nazaj.

Če danes postaviš novo sodobno bajto za 200 jurjev zraven stare baje, ki jo prodajajo za 200 jurjev, je vse jasno.
Ampak jo v resnici najbrž ne, na enaki lokaciji...kolk je vredna nova bajta proti stari, se pa lahko vsak odloči zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

damirj79 ::

Mato989 je izjavil:


Zato ker mora obracunat v takratni valuti in jo potem pretvorit.. Takrat so bli dinarji pomnozis kot si ti potem upostevas hiperinflacijo in dobis mogoce par stotakov... Takrat v dinarjih je pa blo


Ni čudno, da je današnji svet v k. zaradi tebi enako mislečih ljudi.

St235 je izjavil:


Pozabljaš, da je delovna ura vredna 10€ samo, če si jo sposoben po toliko prodat.


My point exactly. Dvomim, da lahko kdorkoli od nas svoj prosti čas ali pa čas ležanja na kavču ovrednosti s ceno ali bohnedej s ceno 10€/h. Tiste izjave "priceless" so pa tudi iz trte izvite. Za vse si najdi čas in če se potrudiš, potem ga najdeš. Če se ne potrudiš, potem ga pa res ne moreš najt. Sam se sigurno že ne bo našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

primar ::

Mislim da je prava izbira hiša ali stanovanje tista za katero se pač odločiš. Ko enkrat narediš korak, je to to. Razen, če si tisti z leti vedno bolj nečimern karierist, ki je nostop v "pogonu" in brez potomcev, ker so to strošek in ovira v karieri in se skoz samo seliš, ker sploh ne veš kaj ti majnka :).

Invictus ::

Matejjjjj je izjavil:

V sloveniji sta dva kluba ljudi. eden od njiju je največja in najmočnejša interesna skupina pri nas. Reče se jim lastniki nepremičnin. Ta drugi so najemniki in vsi ostali. Prvi naredijo vse, da obvelja njihov interes, med drugim preprečujejo uveljavitev nepr. davka, preprečujejo davčni nadzor nad oddajo nepremičnin, sabotirajo protimafijske ukrepe itd. Če zabluzijo (primer nlb et co.) njihove izgube krijejo davkoplačevalci, ki so večinoma najbrž najemniki, lastniki bank in imetniki obveznic teh istih bank. Kje se bolj splača bit, v prvem ali drugem klubu?

In kaj bodo imeli najemniki od nepremičninskega davka? Samo višje najemnine. A misliš, da tega stroška lastniki ne znajo vkalkulirati noter????

Tudi nadzor nad oddajo nepremičnin se bo odrazil na višini najemnin. Zdaj dobiš kako luknjo ali pa sobo pri kaki babici res poceni, kasneje bo to 30% višje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

Invictus je izjavil:


In kaj bodo imeli najemniki od nepremičninskega davka? Samo višje najemnine. A misliš, da tega stroška lastniki ne znajo vkalkulirati noter????


Najemodajalci bodo dodatne stroške seveda vkalkulirali. Ampak če bo obdavčitev smiselna namenu - torej praktično nič za stanovanje, v katerem nekdo prebiva, in znatno, za ostala stanovanja, to pretehta izračun tako, da se najem še manj splača v primerjavi z nakupom. Drugi del tega ukrepa mora biti dostopnost kreditov mladim. S tem bi načeloma bilo manj ljudi zainteresiranih za najem, zaradi česar bi najemodajalci začeli tekmovati za najemnike... Stroške že lahko preneseš na najemodajalca, dokler ga imaš...
Ne pozabimo tudi na druge prijeme. Recimo na "grdega komunajzarskega", ki ga uporabljajo v nekaterih mestih, recimo rdeči prestolnici New Yorku, omejitev višine najemnine.

Utk ::

Več ljudi, ki išče stanovanje za kupit namesto najet, pomeni samo eno, uganeš kaj?
Dostopnost kreditov? Trenutno so krediti poceni, težko bi bli cenejši, če ga ne moreš zdaj dobit, kdaj ga boš?
Problem je samo en, stanovanj je ponekod premalo, rešitev je na dlani. Vse drugo je samo polnjenje proračuna in delanje dela birokratom, problema pa ne bo rešilo.

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Zato ker mora obracunat v takratni valuti in jo potem pretvorit.. Takrat so bli dinarji pomnozis kot si ti potem upostevas hiperinflacijo in dobis mogoce par stotakov...
po kateri matomatiki pa se računa tako, ne pa da postaviš ceno primerljivo na današnji čas?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Utk je izjavil:

Več ljudi, ki išče stanovanje za kupit namesto najet, pomeni samo eno, uganeš kaj?
Dostopnost kreditov? Trenutno so krediti poceni, težko bi bli cenejši, če ga ne moreš zdaj dobit, kdaj ga boš?
Problem je samo en, stanovanj je ponekod premalo, rešitev je na dlani. Vse drugo je samo polnjenje proračuna in delanje dela birokratom, problema pa ne bo rešilo.

Zakonodajna ureditev najemniškega trga bi bila dobrodošla. Trenutno je edino kar je definirano, davek >:D.

Manjka:

- Minimalen standard za oddajo
- Odpovedni roki, tako najemnika kot najemodajalca.
- Prijave, kazen tako za najemnika, ker se ni prijavil na novem naslovu, kot tudi za najemodajalca. Ljudje pač morajo nekje živeti, in to brez problemov lahko ugotoviš preko lastništva in stalnega/začasnega bivališča.
- Hitrejše reševanje sporov, saj ni normalno, da lahko kot lastnik čakaš tudi do 5 let, da sodišče razreši spor... Določeni nepremičninski spori pa trajajo še dlje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zato ker mora obracunat v takratni valuti in jo potem pretvorit.. Takrat so bli dinarji pomnozis kot si ti potem upostevas hiperinflacijo in dobis mogoce par stotakov... Takrat v dinarjih je pa blo


Ni čudno, da je današnji svet v k. zaradi tebi enako mislečih ljudi.

St235 je izjavil:


Pozabljaš, da je delovna ura vredna 10€ samo, če si jo sposoben po toliko prodat.


My point exactly. Dvomim, da lahko kdorkoli od nas svoj prosti čas ali pa čas ležanja na kavču ovrednosti s ceno ali bohnedej s ceno 10€/h. Tiste izjave "priceless" so pa tudi iz trte izvite. Za vse si najdi čas in če se potrudiš, potem ga najdeš. Če se ne potrudiš, potem ga pa res ne moreš najt. Sam se sigurno že ne bo našel.


V tem načeloma ni nič narobe, dokler ne pričakuješ, da bodo ostali sprejeli tvoje predpostavke. Jaz osebno, svoj prosti čas vrednotim bistveno višje kot 10€. Zato mi na kraj pameti ne pade, da bi vsako sobot 4 ure sesal, pomival okna in drgnil kopalnico.

Po drugi strani pa zato, ker mi je v veselje delat z lesom ne pričakujem, da bodo moje stvaritve ljudje kupovali po 500€ zato, ker sem temu namenil 5 ur.

Enako je bilo pri obnovi stanovanja/hiše. Tisto kar me je veselilo in mi je bil izzvi sem naredil pri ostalem pa sem preprosto ocenil ali dam naredit zunanjemu izvajalcu ali pa je strošek nesorazmeren s časom, ki bi ga vzelo meni.

KAVINSKY ::

Utk je izjavil:

Dostopnost kreditov? Trenutno so krediti poceni, težko bi bli cenejši, če ga ne moreš zdaj dobit, kdaj ga boš?



3 + 1 gratis oz. črni petek akcija.

Prej si dobil poceni nepremičnine in dražje kredite. Sedaj imaš drage nepremičnine in poceni kredite.

jukoz ::

Utk je izjavil:


Dostopnost kreditov? Trenutno so krediti poceni, težko bi bli cenejši, če ga ne moreš zdaj dobit, kdaj ga boš?


Haha, imam svojo firmo, ki je recimo da uspešna (vsaj Bisnode pravi tako =)).

Ugani komu so brez težav dali kredit? Moji, ki dela v državni firmi. Mene so kar hitro nehali gledat =) Ne vem točno zakaj, verjetno ker se je ne da odpustiti... Kaj pa vem.

Aja, kredit sva vzela pri isti banki, kjer imam poslovni račun, pa vzela sva ga samo za polovico stanovanja =)

Če bi oba delala v privat firmah pa ne vem koliko so krediti dostopni. Sicer pa prekerci lahko povejo kakšno na to temo. Banka še vedno hoče zaposlitev za nedoločen čas.

To me spominja na obdobje pred krizo - če si rabil bančno garancijo ti jo je banka dala, če si imel toliko denarja deponiranega pri njih.
Mimogrede, Merkur in podobni so brez težav dobivali bančne garancije =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

Ploacic nic ne zajebes. Odkar imas sisteme kot je ta:


Tudi ce kaj zajebes, pac zajebes, drugic bos pa bolje naredil. Vsak dela napake in napakice. Ce nic ne delas, potem pa res napak ne more biti.


Te sisteme za niveliranje izdelujemo... sam da so boljši kot te kajle ( deluje na vijak). Če koga zanima, ZS. Lahko direkt pri nas kupi na račun.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ugani komu so brez težav dali kredit? Moji, ki dela v državni firmi. Mene so kar hitro nehali gledat =) Ne vem točno zakaj, verjetno ker se je ne da odpustiti... Kaj pa vem.

In kaj zdaj, a naj drzava ocenjuje kreditno sposobnost namesto bank? To se konca tako kot se je z merkurjem.

Reycis ::

Stiropor za izolacijo je smešno poceni, sama obdelava stane mnogo več: pritrjevanje, armiranje, zaključni sloj in pa seveda delo. Kvadrat desetke je cca. 5 evrov, kvadrat dvajsetke pa 10. To je pri bajti z 200m2 fasade 1000 evrov razlike, pri celotni izvedbi torej torej 20-25% dražje. Jaz sem takrat dajal 15cm, ker je bilo to največ kar se je dalo dobit brez naročanja po naročilu. So mi pa v trgovini rekli že takrat, da se kar dosti ljudi odloča za 20 ali celo 25 cm. Meni se je že 15 zdelo ogromno, takrat je bil standard še 10.

jukoz ::

Utk je izjavil:

Ugani komu so brez težav dali kredit? Moji, ki dela v državni firmi. Mene so kar hitro nehali gledat =) Ne vem točno zakaj, verjetno ker se je ne da odpustiti... Kaj pa vem.

In kaj zdaj, a naj drzava ocenjuje kreditno sposobnost namesto bank? To se konca tako kot se je z merkurjem.


Če bi sploh delali ocene kreditne spodobnosti bi bilo super. Pa jih ne. In to banka, ki podpira podjetništvo itd (in je dejansko en bolj prikaznih - tam sem fizično enkrat na 2 leti recimo)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152808 (28073) Matejjjjj
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565088 (46329) Okapi
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621724 (16572) BorutO
»

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12219277 (16658) echo

Več podobnih tem