» »

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

Invictus ::

Tr0n je izjavil:


No, pri nas so vse to porihtali pred kratkim pa ceprav se niso cisto vsi strinjali. Preostanek se vzame iz sklada in je to to.

Sklad je pa zastonj ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Pa saj obstjajo tudi vecstanovanjske hise v mestih. Ni nujno da je blok.

Sam zivim v vecstanovanjski hisi in imam to sreco, da imam spodaj dve starejsi gospe, ki zivita sami. Zgoraj je ena mlada drzina, ki so relativno mirni in jih vcasih slisim, ampak vec ali manj je mirno.

Ja, blok zna biti problem in sam sem te probleme ze dozivel. Gnojevka na bliznjem polju, sosedi zgoraj, spodaj, levo in desno so kadili in dim je prihajal v nase stanovanje. Psi so lajali zjutraj ob pol sestih...

Potem tusiranja sem vsa slisal...

Tr0n ::

Raw je izjavil:

Pa blokovci ti hodijo okoli vseh tvojih zunanjih sten. V hiši imaš ponavadi vsaj nekaj metrov svojga sveta, kjer lahko zasadiš drevesa ali živo mejo, pa maš mir in vsaj nekaj zasebnosti.

Kaj ti bo zasebnost, ce ti sosed kuri in dela hrup celi dan?

Ja, izkusnje se razlikujejo, ampak na splosno gledano se lazje preselis iz enega stanovanja v drugega, kot pa ce imas svojo hiso. Kaj bos potem? Nic, v kurcu si po domace. ;((

Invictus ::

jukoz je izjavil:


Kle se pa motiš - pri nas se spodnji sosedje ne strinjajo z obnovo strehe, ker tistim v 2 štuku ne zamaka.

Tu se motiš.

Če zamaka, gre za urgenten poseg, in ne rabiš soglasja stanovalcev. Imate pač zanič upravnika :), in še slabšega zastopnika stanovalcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jukoz ()

Tr0n ::

Invictus je izjavil:

Sklad je pa zastonj ?!?!?!

Ne, je pa za ceno dveh kavic. :D

3p ::

jukoz je izjavil:


Kle se pa motiš - pri nas se spodnji sosedje ne strinjajo z obnovo strehe, ker tistim v 2 štuku ne zamaka. Izolacija fasade - zakaj že, saj bomo v 20 letih, ko se "povrne" investicija, že umrli. Lift? V pritličju ga ne rabim. Ureditev kolesarnice - ne uporabljam kolesa.


Za redno vzdrževanje zadošča 50% soglasje, tako da nič, če se jih par ne strinja.
---
Od slabosti bajte (iz izkušenj familije) pa tole:
-posebej če gre za starejšo bajto, višji stroški, kar lepo ugrizne v rit tiste, ki se hočejo v taki bajti postarati
-če ni na dobri lokaciji, se je je težko znebiti za normalen denar

Invictus ::

Tr0n je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sklad je pa zastonj ?!?!?!

Ne, je pa za ceno dveh kavic. :D

Minimalno vplačilo je 12,13 EUR po zakonu ;).

Počakaj da bo kaka investicija.

Ljudje še vedno mislijo, da se bloki samovzdržujejo. Saj se, samo lastniki morajo plačati ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zk_eu ::

Splača se zagotovo ne. Po drugi strani se pa tudi avto ne, če tako gledamo.

Ampak eno izmed tega:

šernk je izjavil:


Ni lepšega kot poleti spit pivo pred hišo pa zakurit žar :)


je pa tisto, kar tudi pri meni premakne tehtnico na eno stran. Pa sem tudi jaz prej živel v bloku. Ampak sedaj, ko si bližje naravi, ko se ne rabim za vsakič, ko se ne rabim za vsako z otrokom vsesti v avto, da gremo malo ven, mi je neprimerljivo boljše in ne bi nikoli več šel v mesto.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Raw ::

Tr0n je izjavil:

Raw je izjavil:

Pa blokovci ti hodijo okoli vseh tvojih zunanjih sten. V hiši imaš ponavadi vsaj nekaj metrov svojga sveta, kjer lahko zasadiš drevesa ali živo mejo, pa maš mir in vsaj nekaj zasebnosti.

Kaj ti bo zasebnost, ce ti sosed kuri in dela hrup celi dan?

Ja, izkusnje se razlikujejo, ampak na splosno gledano se lazje preselis iz enega stanovanja v drugega, kot pa ce imas svojo hiso. Kaj bos potem? Nic, v kurcu si po domace. ;((


Pravim, da je tvoja izkušnja izjema in ne pravilo. Bi pričakoval več objektivnosti od tebe, kot to posploševanje.
Preselitev skoraj nikoli ni enostavna in je zadnja rešitev. Raje se 1x zmenim z enim tečnim sosedom, ki bo v primeru hiše verjetno vedno isti, kot pa da se selim in poskušam srečo v drugem stanovanju.
Sploh je to preseljevanje čist nerealno v praksi. Ne boš našel stanovanjskega naselja, ko od se ne bo vsaj enemu izmed 500 bližnjih sosedov strgal na tedenskem nivoju.
Lahko začnem naštevat osebne izkušnje: od enostavnih neprespanih noči (par let) zaradi hrupa, do explozije plina in nenazadnje požara, zaradi takih tičev, pa vse v mojem bloku, ki zdaleč ni izjema; a se bom vzdržal, ker je objektivnost ključnega pomena tukaj. Lohk se pa dobimo na kavici in predebatiramo, je zanimiva tema.
I am what I am and I do what I can

jukoz ::

Invictus je izjavil:

jukoz je izjavil:


Kle se pa motiš - pri nas se spodnji sosedje ne strinjajo z obnovo strehe, ker tistim v 2 štuku ne zamaka.

Tu se motiš.

Če zamaka, gre za urgenten poseg, in ne rabiš soglasja stanovalcev. Imate pač zanič upravnika :), in še slabšega zastopnika stanovalcev.


Sori, sem stisnil predlagaj izbris po pomoti.

Se strinjam, upravnik bi bil lahko boljši =) Meni ne zamaka in se ne sekiram, na svetu stanovalcev (kjer 50% oz kolko rabimo) zbiramo prvo uro, da dosežemo kvoto, se 2 pritižujeta že 3 leta, odkar sem tu. Kaj je res pa ne vem. Definitivno so sanacijo delali, obnove cele strehe pa ne bo dokler se ne zamenjajo starejši lastniki =)

Tr0n ::

Raw je izjavil:

Sploh je to preseljevanje čist nerealno v praksi.

To pa ne bo drzalo. Cisto realno folk veckrat zamenja stanovanje v svojem zivljenju, sploh ce se zamenja tudi sluzba. :)

Raw je izjavil:

Ne boš našel stanovanjskega naselja, ko od se ne bo vsaj enemu izmed 500 bližnjih sosedov strgal na tedenskem nivoju.

Tole si pa malo zmisljujes, kaj?

Kakorkoli ze; cisto objektivno je lazje zamenjat lokacijo, ce si v stanovanju, kot pa ce imas svojo hiso. A se tudi s tem ne strinjas?

tomazic89 ::

Tr0n je izjavil:


Res je, ampak to je zame plus, ker nimam zelje sam delat taksnih stvari. Zame je hobi it v mesto/kino/club/gaming etc., kot pa delat na hisi ali vrtu. Sem to pocel celo otrostvo oz. do faxa in imam dosti tega "sranja" po domace. Hvala, ampak ne hvala. ;((


Jaz te popolnoma razumem. Sam sem isto to pocel do faxa in imel dosti tega "sranja". Faks je zdaj ze nekaj casa "pod streho" in zadnjih 8 let zivim v stanovanju.
Prvih cca 5 let mi je bilo fenomenalno.. nobenega "sranja" z urejanjem okolico, prosto razpolaganje s casom in hobiji. No zdaj pa iz leta v leto bolj pogresam svoj vrt pred hiso, rostilj, sosed na pivu, pa presenetljivo tudi kosnjo trave. Sploh ko zacnes razmisljati o frocih in vidis, kaksne tezave imajo sosedje s 6.ga stuka, ko se odpravijo z otroci ven. Pa pozabijo eno dudo in je treba spet vse napakirat in nazaj v 6 stuk.. etc.

IMHO: stanovanje v casu studija in se kaksno leto po tem.. TOP - would do it again 10/10. Ko zacnes razmisljati o familiji, ce si lahko privoscis, potem hisa. (ponavljam: to je moje mnenje).

Vsakemu odgovarja drugace in mu tudi stanovanje + druzina funkcionira vrhunsko. Jaz, bom pocasi zacel graditi.. izkusil sem oba svetova in ne glede na stroske, bom sel v gradnjo.

gruntfürmich ::

odraščal v hiši, zdaj že skupaj 9 let v najemniškem stanovanju, kjer pa še vedno nimam vseh svojih stvari ker jih nimam kam dati.

ko bom imel svojo hišo bom za to imel dovolj denarja, da si jo uredim po svoji podobi, ne tako kot eni ki jo opremijo s stvarmi iz smetišča. pa še potem imajo velike stroške z vsem ostalim.

zaenkrat pa ne vlagam praktično čisto nič ne v opremo ne v kaj drugega v najemniškem stanovanju, in tu vidim to finančno prednost pred lastništvom, kateri bi me iz te plati sigurno veliko stal, ker si stanovanja ne bi kupil ampak hišo, in bi kupoval ter zamenjeval marsikaj tako na začetku kot sproti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

Mene pri hiši moti predvsem to, da je veliko dela v in okrog nje. Že v stanovanju ne folgamo.

NikolormousB ::

zk_eu je izjavil:

Splača se zagotovo ne. Po drugi strani se pa tudi avto ne, če tako gledamo.

Ampak eno izmed tega:

šernk je izjavil:


Ni lepšega kot poleti spit pivo pred hišo pa zakurit žar :)




1. Je lepšega. Svet ponuja toliko lepega, pitje piva pred hišo res ni nek presežek.
2. Za pitje piva ne rabiš nujno hiše. Dovolj je že malo večji balkon, terasa ali pa skupen vrt, ki ga premorejo manjše večstanovanjske hiše.
3. Lastništvo hiše ni pogoj. Lahko jo najameš, pa bo efekt verjetno zelo podoben.

gruntfürmich ::

če imaš dovolj pod palcem je zelo elegantna možnost stanovanje in vikend, če imaš rad življenje v mestu in vikende v naravi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Raw ::

Tr0n je izjavil:

Raw je izjavil:

Sploh je to preseljevanje čist nerealno v praksi.

To pa ne bo drzalo. Cisto realno folk veckrat zamenja stanovanje v svojem zivljenju, sploh ce se zamenja tudi sluzba. :)

To že, a si potegnil stavek izven konteksta. Govor je bil o tem, da bi se preselil samo zaradi določenih težkih sosedov.

Tr0n je izjavil:

Raw je izjavil:

Ne boš našel stanovanjskega naselja, ko od se ne bo vsaj enemu izmed 500 bližnjih sosedov strgal na tedenskem nivoju.

Tole si pa malo zmisljujes, kaj?

Se opravičujem za nejasnost, bom zapisal drugače: pri 100x večjem številu ljudi/m2, je tudi 100x večja možnost, da ima nekdo _slab dan_ in to prikaže na tak ali drugačen način. Je tudi 100x večja možnost, da dobiš v tej skupnosti potencialnega tatu, morilca, posiljevalca, pedofila ali pa _le_ eksihibicionista. Pa če ignoriramo celo vrsto teh "ta hudih", boš zagotovo našel nekoga, ki nažiga bobne ponoči, ali pa _le_ starca, ki vedno nadere tvoje otroke, ko grejo mimo.

Tr0n je izjavil:


Kakorkoli ze; cisto objektivno je lazje zamenjat lokacijo, ce si v stanovanju, kot pa ce imas svojo hiso. A se tudi s tem ne strinjas?

Seveda je to lažje. A kot rečeno, ni bil govor o tem.
I am what I am and I do what I can

Tr0n ::

gruntfürmich je izjavil:

če imaš dovolj pod palcem je zelo elegantna možnost stanovanje in vikend, če imaš rad življenje v mestu in vikende v naravi...

Ja, vse se da. Veliko stanovalcev v nasem bloku ima svoje vrtove in vikende.

Pitje piva in zar v poletnih mesecih ni samo za tiste, ki imajo svojo hiso. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

NikolormousB ::

zaenkrat pa ne vlagam praktično čisto nič ne v opremo ne v kaj drugega v najemniškem stanovanju, in tu vidim to finančno prednost pred lastništvom, kateri bi me iz te plati sigurno veliko stal, ker si stanovanja ne bi kupil ampak hišo, in bi kupoval ter zamenjeval marsikaj tako na začetku kot sproti.


Greš v IKEO in za 5 jurjev opremiš 2 sobno stanovanje z modernim, kvalitetnim pohištvom. Tudi, če narediš to vsakih 5 let, je strošek še vedno majhen v primerjavi s kakšnim malo bolj resnim posegom v hišo.

če imaš dovolj pod palcem je zelo elegantna možnost stanovanje in vikend, če imaš rad življenje v mestu in vikende v naravi...


Lahko tudi potuješ. Saj ne, da se ne da, če imaš hišo. Ampak veliko ljudi gradi na kredit, kar za 10 do 20 let precej zmanjša njihovo zmožnost zapravljanja za take stvari.

Utk ::

če imaš dovolj pod palcem je zelo elegantna možnost stanovanje in vikend, če imaš rad življenje v mestu in vikende v naravi...

S tem predvsem dobiš slabosti obeh stvari, pa bolj malo prednosti. Vikend vzdrževat in pucat, stanovanje seveda tudi, če se resno (daleč) odseliš, imaš dve stvari za prodat, ne samo eno, itd.

perci ::

gruntfürmich je izjavil:

če imaš dovolj pod palcem je zelo elegantna možnost stanovanje in vikend, če imaš rad življenje v mestu in vikende v naravi...

To je v redu za tiste, ki so radi skos na istem kraju. Zame je vikend brezveze. Enako razni pavšali v kampih na morju.

Invictus ::

Vikend plus stanovanje je slaba opcija...

A zdaj sem bom pa vsak vikend vozil v neko vukojebino, kjer bom pol dneva najprej pospravljal?

Za ceno stanovanja plus vikenda dobiš že hišo z vrtom...

Ajde, pustimo mestne srajce, ki so stanovanje in vikend poverbali >:D, pa sploh nimajo pojma o stroških...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Buggy ::

Pred 14-timi leti naredil montazno hisico Marles 140m2, tako rekoc sred hoste na 2000m2 zemlje.

Do sole/vrtce/zdravnika/poste/trgovin je cca 1km do LJ cca 45km. V sluzbo se voziva skupaj z zeno, otroci se vozijo ze v srednjo solo z avtobusom.

Kot otrok zivel v LJ se preselil na podezeleje, potem zopet nazaj v Lj v solo in ostal nekaj let, ko sem se porocil in imel majhne otroke.

Oba z zeno sva komaj cakala bega iz mesta in vsako leto, ko sem starejsi sem toliko bolj hvalezen tej odlocitvi.

Z okolico nisem obremenjen (angleska travica), ker me briga kaj si sosed misli, sicer pa je tako dalec, da na parcelo niti ne vidi. NA parceli se vedno veliko pristnega drevja, zato je tudi trava bolj kilava, je pa proper senca poleti in pozimi zascita pred vetrom.

Kosnja trave je uzitek, nagrada v orosenmu piru pomesana z vonjem sveze pokosene trave in znoja, pa v malo zadovoljstvo, ko za vikend poslusam meni ljubo muziko in nikogar ne motim :)

Hiska se tudi ogreva na pelete s katerimi je dela ravno enkrat na teden, ostalo vzdrzevanje je isto kot pri vsakem stanovanju.
Stroski so manjsi kot so bili v 44m2 stanovanju v LJ. Nimama tudi rezervnih skladov ter ostalih 'dajatev' brez moznosti pravega odlocanja kaj se bo dejansko delalo.

Sedaj kosnjo prevzemata ze otroka (del obveznosti) z zeno pa na terasi uzivava v spokojnosti, svezem zraku in miru dalec od vrveza ljudi ter opazujeva kako so otroci ze veliki in pridni :P

...ce mi je zal? To je bila edina pametna odlocitev, poleg poroke z mojo drago...in ja, oboje bi naredil se enkrat :D

harmony ::

NikolormousB je izjavil:

zaenkrat pa ne vlagam praktično čisto nič ne v opremo ne v kaj drugega v najemniškem stanovanju, in tu vidim to finančno prednost pred lastništvom, kateri bi me iz te plati sigurno veliko stal, ker si stanovanja ne bi kupil ampak hišo, in bi kupoval ter zamenjeval marsikaj tako na začetku kot sproti.


Greš v IKEO in za 5 jurjev opremiš 2 sobno stanovanje z modernim, kvalitetnim pohištvom. Tudi, če narediš to vsakih 5 let, je strošek še vedno majhen v primerjavi s kakšnim malo bolj resnim posegom v hišo.

Okej razumem, da za 5 jurjev opremis neko 2 sobno stanovanje. Ampak pojmi kot so IKEA, kvaliteta, moderno to pa ne gre skupaj.

@Buggy slisi se sanjsko. In to je dejansko taprava kvaliteta zivljenja, seveda pod pogojem, da nisi zakreditiran toliko, da ne mores niti na 10dnevno pecenje na soncu v bliznji Piran.

Koliko pa te je kostalo vse to skupaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Invictus ::

harmony je izjavil:


Okej razumem, da za 5 jurjev opremis neko 2 sobno stanovanje. Ampak pojmi kot so IKEA, kvaliteta, moderno to pa ne gre skupaj.

Pohištvo je potrošnja roba, dokler imaš majhne otroke.

IKEA ima čisto v redu praktične designe, če imaš pa fetiš na zadeve iz italijanskih revij (boring as hell), pa izvoli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Dobre stvari v IKEI definitivno niso poceni, se pa da tudi za jurja dobiti kuhinjo skupaj z osnovnimi aparati. Le ti so tam precej poceni...

Za nekoga, ki mora nujno nekaj kupiti, je IKEA zakon.

Imam nekaj kolegov, ki so zidali hiše, prenavljali stanovanja...

Popizdili nad našo pohištveno industrijo in trgovinami, ter se zapeljali v IKEO....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

looser ::

Priznam, nismo še kupovali v Ikei...
8-O

Tam imaš na zalogi, lahko kar nabašeš v kombi in že pelješ ali moraš čakat 2-3-4 mesece?
Pri nas moraš za eno navadno jedilnično mizo s parimi stoli čakat nekaj mesecev.
Če maš kaj po meri/naročilo 3-4 mesece...

Pa res nismo zahtevni...

Buggy ::

@Buggy slisi se sanjsko. In to je dejansko taprava kvaliteta zivljenja, seveda pod pogojem, da nisi zakreditiran toliko, da ne mores niti na 10dnevno pecenje na soncu v bliznji Piran.


Kredit hvalabogu odlapacan predlani...sem imel v CHF zena v EUR.

Manjka nam nic, dopust smo si tudi v casu kredita in dragih vrtcom (placevala za oba otroka ko zuta) vseeno privoscili.
S parcelo, dokumentacijo in hiso na kljuc, pa naju je takrat vse skupaj prislo nekako 100K€.

Res pa je, da sedaj moja lepsa in pametnejsa polovica zeli imeti namesto peska na dovoznih poteh tlakovce ter dodatno zunanjo garazo/utility, kar bo projekt za spomladi, do takrat pa malo zrisat pa mojstre malo za rokav pocukat. Bo pa po tamalem spet slo ene 10K€ :S

Peti ::

Sicer je res, da smo drugacni, ampk jaz bi imel vikend kot teren za fizicno delo. Glede na to, da smo vecinoma pisarniski tukaj, je zdravo, da se tudi fizicno nadelas. Vikend je super za to.

Nekateri pa zgleda hocete lezati in piti pivo celo soboto na vikendu pa na kak sprehod??:) Kar tudi ni slabo.

Tr0n ::

Utk je izjavil:

če imaš dovolj pod palcem je zelo elegantna možnost stanovanje in vikend, če imaš rad življenje v mestu in vikende v naravi...

S tem predvsem dobiš slabosti obeh stvari, pa bolj malo prednosti. Vikend vzdrževat in pucat, stanovanje seveda tudi, če se resno (daleč) odseliš, imaš dve stvari za prodat, ne samo eno, itd.

Malo si zgresil bistvo.

Ce hoces zraven bivanja v stanovanju in mestu imeti se "pristno naravo" (karkoli ze to pomeni), imas opcijo svojega vrtova ali vikenda in potem tudi vzames to v racun in ti delo na vikendu ne pomeni bremena, ampak pac nek hobi.

Ce se zato seveda odlocis.

V primeru hise pa moras vedno kaj rihtat, popravljat, vzdrzevat. V stanovanju na ene 5-10 let enkrat pobelis, mogoce zamenjas ali obnovis kopalnico, to pa je pocasi ze tudi to. :)

Utk ::

Tam imaš na zalogi, lahko kar nabašeš v kombi in že pelješ ali moraš čakat 2-3-4 mesece?

Naložiš in odpelješ. Če slučajno kaj nimajo, lahko to preveriš že doma, ali ti pa tam povejo kdaj pride, in to ni čez 4 mesece, ampak par dni.
Pri nas v trgovini ne kupim več niti pručke. Ali po naročilu po meri do centimetra, če je res kaj takega, ali pa ikea.

Ce hoces zraven bivanja v stanovanju in mestu imeti se "pristno naravo" (karkoli ze to pomeni), imas opcijo svojega vrtova ali vikenda in potem tudi vzames to v racun in ti delo na vikendu ne pomeni bremena, ampak pac nek hobi.

Ja, ampak zakaj se ne bi potem vselil v ta vikend oz. hišo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MIHAc27 ::

Jaz sem živel 30 let v hiši, od tega 20 let na vasi, 10 v Ljubljani.

Mesto je fino, ker imaš ponavadi vse blizu, vas je bila fina ker si vseeno bolj na samem, pa tudi če je do soseda samo 20m, kot v Ljubljani. V Ljubljani so se seveda sosedje še kako vtikali v stvari, na vasi pa presenetljivo nikoli.
Tako na vasi kot v mestu smo imeli sosede, ki so kurili, da je bilo vse zakajeno.

Stroškovno... hiša na podeželju je bila nova gradnja ampak ob preselitvi je že bila potrebna menjave strehe, pa še marsikaj. V mestu je bila hiša še starejša, in ni meseca da ne bi bilo kaj za naredit, adaptirat, popravit.
Če najemaš in daš letno 5k za najem v 20.letih privarčuješ 100k kar na podeželju že lahko kupi hišico. Ki je konec konca potem tvoja last, in jo lahko prodaš. V mestu seveda ni za sanjat o stanovanju za tak denar. Bi bilo potrebnih kar 30 ali 40 let za kaj spodobnega.

Trenutno smo kot najemniki v stanovanjski hiši. Imaš seveda sosede ampak samo 3-4 ne pa 20+. Hiša je na obrobju Ljubljane kjer si v 10 minutah v naravi ali na železniški postaji. Javni promet je še vedno dober, 10 minut in si že lahko v centru. Tako hitro še z avtom ne pridem. Žena je itak vedno želela živeti na podeželju (prej ves čas v mestu), in sedaj ga končno ima. Se še privaja, ni vse tako, kot je mislila da bo :D

NikolormousB ::

Se opravicujem...da se v Ikei dobit dobit lepe stvari, ampak vsaka lepa stvar tudi ni vec poceni.


Lahko dobiš ZELO poceni (, lahko dobiš malo manj poceni in precej kvalitetno. Kuhinjo recimo dobiš iz iverala prevlečenega s folijo ali pa iz masivnega lesa. Razlika v ceni je seveda očitna, ampak tudi tista iz masive ali kakovostnega mediapana je običajno precej ugodna.

Sicer debata o ikei ni bil moj point. Gre za to, da lahko tudi najemniško stanovanje urediš solidno za malo denarja. Tako se lahko seliš tudi vsakih 5 let, pa ne boš imel nekih ogromnih izgub (če primerjaš z izgubami pri hitri prodaji lastniškega stanovanja).

Tam imaš na zalogi, lahko kar nabašeš v kombi in že pelješ ali moraš čakat 2-3-4 mesece?


Prideš in odpelješ. Še boljše, naročiš kombi prevoz, pa ti pripeljejo domov :)

Tr0n ::

Utk je izjavil:

Ja, ampak zakaj se ne bi potem vselil v ta vikend oz. hišo?

Ne vem. Lahko bi se I guess ce vikend ni samo ena lesena utica za shranjevanje vrtnih pripomockov. :) Osebno me vikend in vrt ne zanimata, pac samo pravim, da te zadeve niso samo za tiste, ki imajo svojo hiso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

looser ::

Utk je izjavil:

Naložiš in odpelješ. Če slučajno kaj nimajo, lahko to preveriš že doma, ali ti pa tam povejo kdaj pride, in to ni čez 4 mesece, ampak par dni.

Nimamo nekega hudega plana, kaj kupovat, smo obvladano impulzivni...
Če kupujemo za sobe, pač nekaj omar/poličnikov, da nekako zgleda...
Postelja, dve, mogoče pograd, če je (in je zdaj nekje) potrebno...
Kuhinja je navadno malo bolj resna/kakovostna (in po meri) pa mašinerijo poleg...
V Ikei majo vse živo pohištvo? Samo standardne mere, ne?
Dajo mašinerijo poleg? Kaj pa dajo, katero znamko? Različno?
No, kakšne pa so standardne mere?
Mogoče bomo potrebovali 2-3 komplete še, ne vem, odvisno od meistrov, mamo trenutno malo zastoja na zimo...
Pa še SE in to...
Zdaj je menda trendy orehov dekor, se mi zdi, nekaj let nazaj pa bukov, če se ne motim?
Navadno hodite v Graz, ja? No, za kombi nimamo problema.

zk_eu ::

NikolormousB je izjavil:

zk_eu je izjavil:

Splača se zagotovo ne. Po drugi strani se pa tudi avto ne, če tako gledamo.

Ampak eno izmed tega:

šernk je izjavil:


Ni lepšega kot poleti spit pivo pred hišo pa zakurit žar :)




1. Je lepšega. Svet ponuja toliko lepega, pitje piva pred hišo res ni nek presežek.
2. Za pitje piva ne rabiš nujno hiše. Dovolj je že malo večji balkon, terasa ali pa skupen vrt, ki ga premorejo manjše večstanovanjske hiše.
3. Lastništvo hiše ni pogoj. Lahko jo najameš, pa bo efekt verjetno zelo podoben.


Jaz ti tvojih točk ne bom oporekal :). Meni pač osebno pomeni spiti pivo ob žaru pred lastno hišo. Kar pa ne pomeni, da ne počnem nič drugega ali kaj bolj zabavnega v življenju. Poleg tega so bile meni osebno tukaj še druge prednosti kot je bližina narave, imeti lasten vrt i. t.d.

V bistvu mi je bilo točno tako kot je nekdo malo pred tem že napisal. Do faksa in dokler nisem dobil otroka, mi je bilo stanovanje v bloku odlično, nato imaš drugačne želje.

Lahko se pogovarjamo, da je življenje v stanovanju stroškovno učinkovitejše. Ampak na koncu bomo vedno prišli do tega, da ima vsak človek različne različne cilje in prioritete. Dvomim, da gre večina ljudi v gradnjo hiše zato, ker bodo dolgoročno privarčevali.

Konec koncu pa ima ogromno ljudi avte, ki so tudi strošek. Pa zakaj imamo otroke? Saj pa je kar se tiče stroškov, smotrnejše, če jih nimamo. :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

Invictus ::

MIHAc27 je izjavil:


Če najemaš in daš letno 5k za najem v 20.letih privarčuješ 100k kar na podeželju že lahko kupi hišico.

Ti pa nisi zadnje čase kaj gledal cen nepremičnin v civilizaciji ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

Invictus je izjavil:

Vikend plus stanovanje je slaba opcija...

A zdaj sem bom pa vsak vikend vozil v neko vukojebino, kjer bom pol dneva najprej pospravljal?

čisto odvisno.
če imaš do vikenda max 30' vožnje, ali bolje še manj, potem kilometrina ni več takšen problem. če je več, je problem.
pospravljat tudi ne rabiš; zakaj bi moralo biti tam razmetano?
glede cene pa je tudi različno; če ne želiš na vsako interesno dejavnost otroka furat sem ter tja, kot je to danes navada, je morda bolj komodt stanovanje v mestu kot bajta pri mestu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

looser ::

NikolormousB je izjavil:

Lahko dobiš ZELO poceni (, lahko dobiš malo manj poceni in precej kvalitetno. Kuhinjo recimo dobiš iz iverala prevlečenega s folijo ali pa iz masivnega lesa. Razlika v ceni je seveda očitna, ampak tudi tista iz masive ali kakovostnega mediapana je običajno precej ugodna.

Huh? Kuhinja? Kolikor se spomnim, so stranice vedno tista iverka, fronte pa potem ali tisto glossy/mat nekaj ali pa masiva...
Ne vem, če sem že kje videl kuhinjo, da bi imela (skrite) stranice iz masive, mogoče kakšne krajne stranice...

Eh, za omare za sobe je trendy hrastov dekor, ne orehov...
Za orehov, hmm, ne spomnim se, mogoče kje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

gruntfürmich ::

MIHAc27 je izjavil:

Če najemaš in daš letno 5k za najem v 20.letih privarčuješ 100k kar na podeželju že lahko kupi hišico.
jst ne verjamem takim pavšalnim izračunom, ker verjamem da bi bili stroški veliko višji poleg odplačevanja kredita.
zato sem še vedno (pod)najemnik...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

looser ::

gruntfürmich je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Če najemaš in daš letno 5k za najem v 20.letih privarčuješ 100k kar na podeželju že lahko kupi hišico.
jst ne verjamem takim pavšalnim izračunom, ker verjamem da bi bili stroški veliko višji poleg odplačevanja kredita.
zato sem še vedno (pod)najemnik...

Odvisno od kvadrature in lokacije, mogoče za kakšno garsjonero kje, pol pa grejo cene hitreje gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

NikolormousB ::

Huh? Kuhinja? Kolikor se spomnim, so stranice vedno tista iverka, fronte pa potem ali tisto glossy/mat nekaj ali pa masiva...
Ne vem, če sem že kje videl kuhinjo, da bi imela (skrite) stranice iz masive, mogoče kakšne krajne stranice...


Praktično vse kuhinje imajo korpuse iz iverke. Ne samo, da je iverka cenovno ugodna, tudi zelo primerna je za kuhinje. Je trpežna, lahka in stabilna. Razlika je potem v frontah in stranicah.

ginekk ::

Tr0n je izjavil:



V primeru hise pa moras vedno kaj rihtat, popravljat, vzdrzevat. V stanovanju na ene 5-10 let enkrat pobelis, mogoce zamenjas ali obnovis kopalnico, to pa je pocasi ze tudi to. :)


Čak mal, od kod ta ideja? Po tvoji logiki se manjša stanovanjska enota (hiša) bolj kvari in terja več vzdrževanja kot večja (katere del je stanovanje)?

Za isto starost objekta je čist primerljivo vzdrževanje, edino pospravljanja je več če imaš več prostora (hišo), Še to s predpostavko da se razmetava po celi hiši, ampak potem pomeni da je polna in je tudi več rok na voljo za pospravljanje.

Da pa bi moral stalno kosit in nekaj urejat okolico, je tudi izkrivljen pogled.

MIHAc27 ::

Invictus je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:


Če najemaš in daš letno 5k za najem v 20.letih privarčuješ 100k kar na podeželju že lahko kupi hišico.

Ti pa nisi zadnje čase kaj gledal cen nepremičnin v civilizaciji ;).


Pa v bistvu vsake toliko vseeno pogledam. 5K najemnine letno trenutno plačujem (65m2 stanovanje na robu LJ). 100k za hišo, itak, še na manj je npr. ocenjena hiša mojih staršev, pa je novejša gradnja, 3 nadstropna,... Sta pa bogu za hrbtom, to pa ja.

Zato pa omenjam, da v mestu z 100k nimaš kaj kupit.

Tr0n ::

ginekk je izjavil:

Čak mal, od kod ta ideja? Po tvoji logiki se manjša stanovanjska enota (hiša) bolj kvari in terja več vzdrževanja kot večja (katere del je stanovanje)?

Ne razumem vprasanja. :|

Pravim, da imas pri stanovanju manj vzdrzevanja in stroskov dolgorocno, kot pri hisi, kjer moras se okolico/vrt/dovoz/garazo/itd. zraven rihtat. Ce je treba vecje stvari prenovit, recimo kaksno streho, se pri bloku strosek porazdeli, pri hisi pa ga v celoti sam krijes.

Ali se motim? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

looser ::

MIHAc27 je izjavil:

Pa v bistvu vsake toliko vseeno pogledam. 5K najemnine letno trenutno plačujem (65m2 stanovanje na robu LJ).

Lepo, to pa si kar dobro našel. Koliko pa maš skupaj stroškov?

looser ::

Tr0n je izjavil:

Ali se motim? :)

Ne motiš se kaj posebej... Kolikor so pa bloki praktični zaradi lokacije, niso zelo udobni.

Zvezdica27 ::

Jaz ti bom tako rekel... bajta stane.

Ampak ga ni denarja, da me v LJ spraviš (živel v Savcu 3 leta). Raje pušim keš non stop. ALi pa v blok v mali občini. Enostavno, je razlog, da je bajta standard v SLO.

Je pa res, da te jebe občina, jebal te bo nepremičninski davek, jebejo te energenti, jebe te vsaka investicija.

Delaj bajto po Lakotnikovem nasvetu (Miki Muster): kar lahko popraviš sam, popravi sam (kar lahko narediš sam, naredi sam).

Delaj po standardih, pretiravaj pri izolaciji in bo vse OK. Špraraš lahko na opremi (kuhinja, parketi), ne pa denimo na ogrevanju ali inštalacijah.

Časa imaš manj - a je tudi free rekreacija in mind-peace, ko režeš smreke, kosiš travo...

Odvisno tudi od lokacije... bajto imaš lahko tudi v rožni v LJ...

Saj štekaš.

NI denarja, da meni plačaš ceno, da lahko poleti nag roštiljam in pijem pir.

zz

St235 ::

Kar se sosedov tiče je lahko sranje če jih imaš 200 ali pa 2.

Praviloma imaš v hiši tukaj malce več maneverskega prostora, ker so hiše fizično bolj narazen. Po drugi strani pa so zamere ponavadi bistveno bolj osebne in se vlečejo že od partizanov in belogardistov naprej.

V bloku imaš načeloma več malenskoti (sosed nad tabo v coklah, pod tabo 5 študnetov...), ki pa se jih lažje civilizirano rešuje, ker niso na osebni ravni (vsaj ne na začetku).

Pod črto pa ne v hiši ne v bloku ni fino živet, če se moraš dnevno kregat s sosedi.

Filiofirat kaj je boljše blok ali hiša je približno tako brezpredmetno kot debata o tem ali je boljši union ali laško. Je pač stvar preferenc. Enim je vse na svetu, da ko stopijo pred vrata vidijo gozd, drugim da lahko na dvorišču brcajo žogo, tretjim da imajo do službe 2 minute peš, četrtim je najbolj pomembno,da ne rabijo kidat snega.

Prav tako se preference skozi življenje spreminjajo.

NI denarja, da meni plačaš ceno, da lahko poleti nag roštiljam in pijem pir.


nekdo drug pa zato, da enkrat na leto nag roštilja in pije pivo, ne bo vsak dan 2 ure stal v koloni in vsake tri dni kosil travo. 100 ljudi 100 čudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tr0n ::

St235 je izjavil:

V bloku imaš načeloma več malenskoti (sosed nad tabo v coklah, pod tabo 5 študnetov...), ki pa se jih lažje civilizirano rešuje, ker niso na osebni ravni (vsaj ne na začetku).

Si me spomnil na en velik minus in sicer vaške čenče. Manj folka, vsak pozna vsakega in folk rad opravlja drugega za hrbtom in siri neresnicne govorice.

Te nazadnjaske vaske mentalitete pa ne prebavim in ne menjam bivanja v mestu za nic na svetu. Sem jo dozivljal vec kot 20 let in me ne vidijo vec. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152815 (28080) Matejjjjj
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565155 (46396) Okapi
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621725 (16573) BorutO
»

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12219282 (16663) echo

Več podobnih tem