» »

Win2000 + Linux

Win2000 + Linux

charli ::

Win2000 + Linux
Ali ima kdo kaj izkušenj kako to spraviti skupaj na disk na katerem so tri particije in da lahko uporablaš en ali drugi sistem ?

Vsaka pomoč je dobrodošla:|
charli@siol.net

Cr00k ::

Zelo preprosto...najprej instaliras na npr. 50% diska veliko particijo win2k, potem pa na preostalih npr.50% linux. Za linux bos particije naredu med installom tko da pust sam freespace na disku...rabs 2 particije(najmajn) / (linux native), swap (linux swap)..potem pred bootanjem zberes z lilotom kam se bo bootu u winse al u linux....evo tole je use kar mas za vedet :))

matevzm ::

Alternativa: VMware. POganjas linux v oknu v w2k. Lepo dela. Disk je virtualen, in je v bistvu datoteka pod w2k.
Da se narediti tudi obratno. V linuxu imas WMvare in notri w2k.
Samo ideja, ce rabis za resno delo, je boljse locena instalacija.

YouR MaMa ::

mislim, da lilo ne dela cist o.k. , ce so gori win2k .. ce je tako, uporabi boot disketo za linux ..

andrej ::

lilo dela cisto ok. lahko pa linux zazenes kar iz boot.ini - torej w2k zaslonskega menija...

miha ::

matevzm, kaj v vmwaru ko narediš virtulalno particijo, pol na to inštaliraš linux, ali uporabiš že obstoječo particijo (linux)

matevzm ::

Jaz imam virtualno particijo. Lahko bi dal na pravo, a ne vidim prednosti. Tako pa imam za disk datoteko, kar je nadvse primerno za igranje (odapde Ghost). Lahko recimo naredis CD s takimi datotekami in imas sveze instalacije v razlicnih variantah.
Malce je potrebno paziti, ce das boot z ze obstojece instalacije sistema, ki detektira HW. Enkrat sem to poskusil z ze obstojeco 98, je nasla nov HW (ker VMware naredi konfiguracijo po zelji). Zadeva je delala, a potem navadnega boota nisem mogel narediti grez gore napak. Ocitno je bila 98 bolj vsec enostavna konfiguracija iz VMware. :) Nisem uspel odstraniti driverjev, tako da sem moral sistem se enkrat postaviti.
VMware ni primeren za multimedijo. Resolucija je omejena na 800x600, imas podporo sb16. A za konzolo linux je super.
Sem slisal celo za nekoga, ki si je veselo postavil w2k Advanced Server in Pro, potem pa zazene server in 3x kliente za testiranje.. :)) Malce veliko spomina rabis za take hece, drugace pa gre.

andrej ::

ja vmware je zlo cool - ga jaz tudi uporabljam za testiranje - w2k advanced server, pa professional, itd... Glavno je da mas dosti RAM-a potem pa spila...
Drugace pa je najbolje uporabit datoteko v katero zapise vse podatke. lahko sicer uporabis kar celo particijo, ampak jaz raje dam vse v datoteko. v najslabem primeru ti lahko povozi samo datoteko, pri particiji pa nikoli ne ves...
Vmware je odlicen ce hoces zadeve stestirat...

matevzm ::

Za testirati je krasen. Ce kaj zavozis, samo na novo skopiras cez datoteko, pa je sveza instalacija sistema.
Jaz sem si sedajle dal v VMware linuxa, pa imam lepo apacha za testiranje strani..

andrej ::

vmware je res zelo prirocen...
mogoce se samo en trik: ce ga zaganjas pod linux-om lahko povprecno pozenes eno do dve kopiji vec hkrati, kot pa ce ga poganjas pod winsi...

kuntek ::

Kaj je Vmware posebej za linux in posebej za Win2000???
Koliko OS pa lahko laufaš istočasno (pod Win2000)?
Kje se dobi Vmware???

andrej ::

da, mas posebno verzijo, ki dela pod linuxom in posebno pod w2k.
Kolko jih lahko pozenes je odvisno od RAM-a, ki ga mas pa od tega kolko ga mislis dat vsakemu virtualnemu racunalniku. Ce mas recimo 1 GB pomnilnika lahko brez problema naredis enih 6-7 masin od katerih ima vsaka na voljo 128 MB...
vmware se dobi na vmware.com.

Loki ::

Andrej a z VMWare lahko vidis iz Linuxa NTFS (Win 2000)?

A se da kje dobit program, s katerim bi Linux podpiral full access do NTFS?

Zakaj mas Linxux sam za testirat Apache, sej so Winsi tut dobri?
I left my wallet in El Segundo

miha ::

andrej kaka je razlika med 64 Mb in 128 Mb rama v vmwaru, se fejst pozna

andrej ::

roberto: vmware je softver, ki ti v bistvu emulator enega racunalnika. Ko zazenes ta program ti enostano emulira racunalnik in potem lahko v njega instaliras w2k. Torej ce v linuxu pozenes vmware in znotraj njega instaliras w2k potem lahko iz tega okna vidis NTFS.
dobra finta je tudi, da lahko tvoj lokalni fizicni racunalnik in ta navidezni racunalnik v vmware kar povezes - kao navidezna mreza - tako mas dodaten dostop do NTFS datotek.
Obstaja nek program za linux ki bere podatke z NTFS particij, ampak nimam linka. malo poisci na google.com - misli, da zraven dobis tudi source.
miha: a mislis fizicni pomnilnik, ali pomnilnik, ki ga dodelis vmware. ce mas 64 MB fizicnega pomnilnika potem se ti poganjanje vmwarea sploh ne splaca. Rabis vsaj 128 MB pa se tukaj bos lahko zagnal samo eno w2k sejo. Za linux rabis seveda manj.
ce si pa mislo za dotelite RAMa vmwareu pa je znova odvisno od sistema. linux rabi manj, w2k pa vec. razlika je kot pri praven racunalniku. 64 MB je komaj zadost za w2k, z 128 MB pa ze nekak gre. Vsekakor ti priporocam, da mas vsaj 256 MB RAM-a v racunalniku, da lahko potem das 128 MB vmwareu, 128 MB pa ti se ostane za lokalni sistem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMWARE za windows

Oddelek: Programska oprema
91462 (1338) raufnk
»

V čem je fora opcije "združljivost" v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
432278 (1677) DMouse
»

linux v pisarni

Oddelek: Operacijski sistemi
201755 (1420) Yohan del Sud
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161625 (1454) andrej
»

Particije in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
191659 (1461) kuntek

Več podobnih tem