» »

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča

1
2
3

Invictus ::

Se strinjam da je mulcu vseeno...

Smučke ali board, on hoče vozit tisto kot fotr :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cresh ::

Direkt na bord ga dej. Ne vem zakaj bi mogu prej smučat znat.

BivšiUser2 ::

Kero smučišče bi priporočali za par dni. 2 leti se praktično na Rogli (Uniorček) učim boardati, pa še zdaj se nisem naučil, ker mi je 1x-2x po 2 uri na sezono enostavno premalo, imam sicer srečo, da živim ob hribovitem okolju a snega je večinoma bolj za vzorec. Edino na Areh res nebi šel.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

jype ::

Kje si doma?

BivšiUser2 ::

Prekmurje. Saj pravim, ko je dovolj snega grem bp na breg, pa se spuščam.

pač zaenkrat je za familijo kar strošek, ker sem edini, ki ima opremo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Tam je nemara Pohorje še najbližje, tako da razen Rogle nimam pojma, če je kaj uporabnega.

rast< ::

Pozdravljeni,
rabim vašo pomoč, po 15 letih se spet nameravam spravit na smuče, prej sem smučal na sulicah do 15 leta(znanje dober rekreativec), potem sem se spravil na board. Zdaj se nameravam nazaj preusmerit na smuče, seveda bom vzel vsaj 2 uri inštruktorja da me nauči karvat.
Rabim pa vaš nasvet glede opreme v katero smer se preusmerit pri izposoji/nakupu smuči in pancerjev. Imam 183cm in 95 kg. V smučanju bi rad komfortno užival na urejenih in slabše urejenih progah, daljši in krajši zmerno hitri zavoji.

Ski selector mi ponuja ELAN AMPHIBIO 14 TI FUSION, ELAN Ibex 84(?) in Amphibio 84 Ti Power Shift.
Po karakteristikah pa tudi morda Amphibio 80 Ti Power Shift?
Druge firme?

Ka pa pancerji? Verjetno kaki all- round trdote okoli 100??

Pa še to imate kako priporočilo za izposojo opreme, nakup, inštruktor smučanja na Mariborskem Pohorju?!?

Hvala za nasvete

kremenko1 ::

Za "komfortno" smuko pozabi tako trde smučke. Ce ELAN bo 12ka dovolj. 84/80 so široke smučke,ki niso najbolj primerne za lepo karving prelaganje (vsaj za začetnika) ,so pa bol "plovne". Rekel bi dolžina cca 175 ,srednja trdota. Za pancerje je najbolj pomembno,da se dobro prilegajo ,da se peta v njih ne premika. Trdota 100/110 bo OK. Ko sem začel po tridesetem nazaj smučati in do skorajšnje 50ke sem zamenjal cel kup smuči, najraje pa bi imel doma tri pare smuči,da bi se lahko odločil glede na smučišče in snežne pogoje.

xgeorgex ::

rast< Smartydug Weasel DeeKey, katere smuči ste kupili? Sam sem pred isto dilemo... 180cm, 78kg, 38let... 25 let nazaj na sulicah za bajto, nikoli na urejenem smučišču... 2x sem bil v zadnjih dveh tednih na smučeh in sicer na izposojenih Elan Element... Na njih se dobro počutim ("smučam" že paralelno na rdečih progah), vendar so mi večkrat rekli, da mi bodo hitro premehke... Gledam za Amphibio 10 ali kaj podobnega... Kaj bi lahko bilo najbolj primerno zame?

mare0088 ::

Pozdravljeni, sem nov uporabnik foruma. Podajam moje izkusnje, sem pa tudi sam v dilemi, katere smuce kupiti. Sem dober smucar in svoje znanje bi ocenil nekje na 8/10. Rad smucam dinamicno, s hitrimi kratkimi zavoji in dolgimi karving zavoji, obcasno tudi spustim smuce... Nisem pa ljubitelj nekih velikih hitristi...
Trenutno smucam na amphibio 14,s katerimi sem zelo zadovoljen. V primerjavi z amphibio,katere sem si 3x izposodil, se mi zdi bolj vsestranska, ker veckrat smucam na mehki orogi kot poledeneli in trdi.
Zelo me vlece k nakupu novih SLX. Poizkusil sem jih na testu smuci in sem se "zaljibil" vanje. Zdela se mi je zelo zabavna in zmogljica smuca. Nisem je pa imel moznosti poizkusiti na mehki ppdlagi in popoldanskih kucljih. Ima kdo izkusnje kako se smuca obnese v takih razmerah?
Kaj ve kdo kaksna je razlika med SLX fusion, SLX world cup in SLX race?

Hvala za odgovore :)

Invictus ::

xgeorgex je izjavil:

Gledam za Amphibio 10 ali kaj podobnega... Kaj bi lahko bilo najbolj primerno zame?

Tole... Lahko tudi 11, čene bo 10... Hervis ima zdaj neke popuste...

Premehka dila zna biti zoprna na umetnem snegu, ki je ponavadi bolj zbit in se prej naredijo gladke ploskve...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

DeeCoy ::

mare0088 je izjavil:

Pozdravljeni, sem nov uporabnik foruma. Podajam moje izkusnje, sem pa tudi sam v dilemi, katere smuce kupiti. Sem dober smucar in svoje znanje bi ocenil nekje na 8/10. Rad smucam dinamicno, s hitrimi kratkimi zavoji in dolgimi karving zavoji, obcasno tudi spustim smuce... Nisem pa ljubitelj nekih velikih hitristi...
Trenutno smucam na amphibio 14,s katerimi sem zelo zadovoljen. V primerjavi z amphibio,katere sem si 3x izposodil, se mi zdi bolj vsestranska, ker veckrat smucam na mehki orogi kot poledeneli in trdi.
Zelo me vlece k nakupu novih SLX. Poizkusil sem jih na testu smuci in sem se "zaljibil" vanje. Zdela se mi je zelo zabavna in zmogljica smuca. Nisem je pa imel moznosti poizkusiti na mehki ppdlagi in popoldanskih kucljih. Ima kdo izkusnje kako se smuca obnese v takih razmerah?
Kaj ve kdo kaksna je razlika med SLX fusion, SLX world cup in SLX race?
Hvala za odgovore :)

SLX se z dovolj moči v nogah na vseh podlagah obnese bolje kot rekreativne smuči (sploh npr. pri sekanju popoldanskih kupov in ledenih ploskvah med njimi). Res pa je, da so v glavnem namenjene za trde proge. Če si 100%, da jo lahko obvladaš, jo vzemi, drugače pa ostani na rekreativni smuči, ker če se ne ukvarjaš aktivno s športom, boš težko cel dan smučal na taki smuči.

Invictus ::

Punca kupila Amphibio 10, in je v primerjavi s prejšnjim sranjem blazno zadovoljna. Celo kupi je ne motijo več :D. No, vsaj ne toliko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

weasel ::

xgeorgex je izjavil:

rast< Smartydug Weasel DeeKey, katere smuči ste kupili? Sam sem pred isto dilemo... 180cm, 78kg, 38let... 25 let nazaj na sulicah za bajto, nikoli na urejenem smučišču... 2x sem bil v zadnjih dveh tednih na smučeh in sicer na izposojenih Elan Element... Na njih se dobro počutim ("smučam" že paralelno na rdečih progah), vendar so mi večkrat rekli, da mi bodo hitro premehke... Gledam za Amphibio 10 ali kaj podobnega... Kaj bi lahko bilo najbolj primerno zame?


Jaz sem se odlocil, da si kupim samo pancerje, smuci pa sposojam, ker imam na leto okoli 5 smucarskih dni.

Pancerje pa bom verjetno kupil v extremevital, moram it pogledat.

BivšiUser2 ::

jype je izjavil:

Tam je nemara Pohorje še najbližje, tako da razen Rogle nimam pojma, če je kaj uporabnega.

Sem pripravljen se stegnit malo dlje. Kako je kaj Peca za boarderje?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Machete ::

Naredi si uslugo in se zapelji v Avstrijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BivšiUser2 ::

kam na primer? cene se mi zdijo zasoljene.

so se zadeve sploh umirile, glede na to kar se je dogajalo prejšnje tedne...mislim razumem, če nimaš snega okey, če pa maš ga. preveč pa je že bizarno
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Go-ahead ::

Lastim si Elan Wavefleks 14. MSI dual titanium 168cm R14.1 125-74-104 RST

Se še komu zdi ta smučka precej zahtevna, v smislu, da moraš imet kar nekaj moči v nogah, po celodnevni smuki pa musclefiber?

Machete ::

BivšiUser2 je izjavil:

kam na primer? cene se mi zdijo zasoljene.

so se zadeve sploh umirile, glede na to kar se je dogajalo prejšnje tedne...mislim razumem, če nimaš snega okey, če pa maš ga. preveč pa je že bizarno


Odvisno kaj imaš blizu. Par dni nazaj sem bil v Flachau, razmere odlične, nobenih apokalitpičnih količin snega. Ceste, parkirišča, vse spucano. Karta 50 eur, se pa lahko zgoniš kot se zagre. Od vrha do dna brez ustavljanja parkrat.. vredno vsega denarja. Pri nas? Karta 35-45 eur, 20 sekund do dol, 8 min v vrsti, 5 min do gor. Ponovi vajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

juve91 ::

Kaj je razlika pri velikosti npr 148 in 148A. Kaj pomeni ta A?

DeeCoy ::

Machete je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

kam na primer? cene se mi zdijo zasoljene.

so se zadeve sploh umirile, glede na to kar se je dogajalo prejšnje tedne...mislim razumem, če nimaš snega okey, če pa maš ga. preveč pa je že bizarno


Odvisno kaj imaš blizu. Par dni nazaj sem bil v Flachau, razmere odlične, nobenih apokalitpičnih količin snega. Ceste, parkirišča, vse spucano. Karta 50 eur, se pa lahko zgoniš kot se zagre. Od vrha do dna brez ustavljanja parkrat.. vredno vsega denarja. Pri nas? Karta 35-45 eur, 20 sekund do dol, 8 min v vrsti, 5 min do gor. Ponovi vajo.

Priporočam tudi Turracher. Cene v avstriji so vedno okrog 50€ dnevna, ampak se vsaj nasmučaš. Veliko boljše, kot pa 25-40€ v sloveniji, pa al čakaš v vrsti, al pa mučiš noge in živce na sidru..

Invictus ::

Kje pa smučaš v Slo, da imajo še vedno sidro?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Go-ahead je izjavil:

Se še komu zdi ta smučka precej zahtevna, v smislu, da moraš imet kar nekaj moči v nogah, po celodnevni smuki pa musclefiber?
Praktično vse dual titanium smučke so težke in trde in se z njimi lahko smuča precej podobno, kot se je z RC elankami, ko "carving" še ni postal mainstream. Muskelfiber imaš samo prvih deset dni celodnevne smuke, potem praviloma mine. Če celo leto kolesariš, potem teh težav ni.

BivšiUser2 ::

Invictus je izjavil:

Kje pa smučaš v Slo, da imajo še vedno sidro?

Rogla
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

TOP ::

Machete je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

kam na primer? cene se mi zdijo zasoljene.

so se zadeve sploh umirile, glede na to kar se je dogajalo prejšnje tedne...mislim razumem, če nimaš snega okey, če pa maš ga. preveč pa je že bizarno


Odvisno kaj imaš blizu. Par dni nazaj sem bil v Flachau, razmere odlične, nobenih apokalitpičnih količin snega. Ceste, parkirišča, vse spucano. Karta 50 eur, se pa lahko zgoniš kot se zagre. Od vrha do dna brez ustavljanja parkrat.. vredno vsega denarja. Pri nas? Karta 35-45 eur, 20 sekund do dol, 8 min v vrsti, 5 min do gor. Ponovi vajo.

Kaj ni to fajn prinas,lepo počineš še umes na sedežnici in gas.

Invictus ::

BivšiUser2 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kje pa smučaš v Slo, da imajo še vedno sidro?

Rogla

Rogle ne smatram za smučišče ;).

Tam ne veš ali se pelješ gor ali dol :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

abyssus ::

Kaksno je stanje na Rogli? Se se splaca jutri iti za cel dan glede na temperature, ki jih imamo? :)

BivšiUser2 ::

Invictus je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kje pa smučaš v Slo, da imajo še vedno sidro?

Rogla

Rogle ne smatram za smučišče ;).

Tam ne veš ali se pelješ gor ali dol :)).

Aja, niti nisem znal, da se rogla ne smatra kot smučišče, no verjetno ne bom šel nikamor letos, naslednje pa keš zbran vnaprej pa pičimo za avstrijo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Han ::

Včeraj je bilo na Rogli skoraj idealno. 15 cm naravnega snega z začetka tedna se je zelo poznalo glede na prejšnji teden, ko je bilo vse zbito in ledeno. Predvidevam, da je bilo danes tudi ok nekje do 14h.

P.S. Jurgovega ne obiščem, če Snežni telefon ne beleži fiktivnih 150 cm (dejansko je ponavadi 3× manj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

celada ::

No ripsticki so se izkazali kot super nakup. Za moje znanje super smuca. Obnese se tako v celcu kot v kakem juznem snegu. Tk da ce si mojih dimenzij ( 187 cm pa slabih 100 kil) priporocam.

Invictus ::

Ripsticki so samo za cel sneg. Za vse ostalo je boljša vsaka univerzalna dila s trdoto nad 10...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

celada ::

Ja in vsak ma dost dnarja za 3 sete smuci. 2 turna pa enga alpskega a?

jype ::

Ne vem, če so trije seti dovolj, vsekakor pa drži, da če imaš le ene smuči, ripstick ali podobne široke, lahke in fleksibilne smuči nikakor niso slaba izbira.

chort ::

Invictus, motiš se ;)
Ripsticki 106 so že tri leta moje edine smuči. Kot sem malo višje napisal, nikjer niso najboljše, so pa vseeno povsod zelo dobre.
Preverjeno vrhunsko delajo v celcu, na turi (gor slabše kot dol, seveda), v kupih in južnem snegu, presenetljivo zelo dobro pa tudi na sveže ratrakiranih progah. Na čistem ledu so dovolj trde, da preživiš, ne boš pa pretirano užival v vožnji.
Po mojih kriterijih to odkljuka čisto vse situacije, v katerih rad smučam. Čeprav bi si zlahka kupil še namenska seta za ture in karvanje, po temu ne čutim nobene potrebe. Morda nekoč turnega, ampak bi potreboval precej več tur na leto, da bi se mi poznala tista razlika v teži (predvsem so tu problem vezi, smuči niti ne).
Skratka, še enkrat priporočam vsem, ki rabijo one set to rule them all ;)

PS, Elan, glede na to koliko reklame in prometa sem vam že zrihtal, počasi pričakujem kak pameten swag...

jype ::

chort je izjavil:

Skratka, še enkrat priporočam vsem, ki rabijo one set to rule them all ;)
Sem pa letos prvič slišal "A ti greš pa kr z dvem bordi gor?" komentar.

Invictus ::

Idealno bi bilo imeti ene 4 sete smuči...

- turne
- trde slalomske
- trde veleslalomske - ne preveč uporabne za slovenska smučišča -> preozke proge
- pol pa še nek ripstick za cel sneg, ko je...

Če se preseravaš, imaš se 2 seta turnih, ene daljše, univerzalne in ene krajše za smučanje po grapah... Recimo dol z Begunjščice po Centralni grapi, ali z Ledin čez Žrelo.

Realnost je pa pač taka, da imaš en set turnih in en set alpskih. Ajde, mogoče se ti valjajo doma še kake stare alpske, ki jih vzameš, ko greš učit mulce.

Ripstick omogoča na urejenih progah precej slabo smučanje. Ponavadi zgledaš kot kak Hrvat :))...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chort ::

Jype, nekaj je na tem, moram priznat, da moj stari race bord ni bil bistveno širši ;)

Invictus, pa sej nisi resen, že tako običajno trogam s seboj freeride burtona in ripsticke (malo me daje šizofrenija), če bi imel pa še več smuči na izbiro bi se mi čisto strgalo 8-)

Invictus ::

Seveda sem resen...

Aja, ti celo bordaš... Sorry, zate je dovolj dobra vsaka smučka ;).

Drugače je pa situacija, za prave smučarje, taka kot sem napisal... Samo malokdo ima dovolj časa to ponucat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Eh, če nisi na RC Elan, potem itak ne smučaš, ampak se afnaš.

Invictus ::

>Res je.

Sam moje RC 4 so šle papa.

So pa prevozile precej turnih smukov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cresh ::

@chort so pol ripstick 106 res hude na vseh podlogah?
Ker študiram, bi si nabavil eno vsestransko freeride dilo.

chort ::

Cresh, mislim da z ripstick 106 (ali 96, če bi raje malenkost tršo) res ne moreš falit, če iščeš vsestransko dilo. Zame je to po treh letih še vedno nakup desetletja.

Machete ::

Baje se malo opiramo. Kaj bo kaj odprto za vikend? Paše malo drčanja.

*eh negativen test.. Te pa nič.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

Kakšna so sedaj najnovejša 'pravila igre'? Kdo lahko in kdo ne? Hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Negativen test, ampak zdaj je veljaven cel teden...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Velja prebolelni štempelj? Mislim, da sem ga dal čez, testiranje za to je 30 eur.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rokp ::

Ali cepljenje.

_marc_ ::

Cepljenje ne bi smelo šteti, vsaj dokler ne bi bilo dovolj cepiva za vse, ki bi se želeli cepiti.

rokp ::

Ja, vcasih stvari niso cisto postene za vse. Pa marsikaj je tudi nesmiselno, ampak tako pac je. Recimo, ce si sel prejsnji petek na bris in bil negativen, v nedeljo nisi smel smucati, danes pa lahko.

_marc_ ::

Da ne odpiram nove teme, bom nadaljeval kar tu. Kupujem smučarsko čelado z vezirjem in nekako mi najbolj ustreza Alpina jump. Me pa zanimajo oznaka vezirjev, ki mi jih vsak prodajalec tolmači drugače. Ker se ne bi rad z****al pri nakupu me zanima, če je kdo zasledil legendo teh oznak, ki so: Q-lite, QV, QVM, QVMM, HM, VM in pa VHM.
hvala in lp
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - nakup smuči

Oddelek: Šport
484007 (2431) Invictus
»

Smuči Volant???

Oddelek: Kaj kupiti
122615 (2172) kokpa
»

Pomoč pri nakupu smuči?

Oddelek: Šport
326748 (5799) kremenko1
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522128 (9938) G_mAn
»

Smučanje

Oddelek: Loža
255001 (4300) levaky

Več podobnih tem