» »

Rekreativno smučanje - nakup smuči

Rekreativno smučanje - nakup smuči

AnejN ::

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom smuči. Sem reaktivni smučar, ki smučam 7 dni na leto (svoje znanje ocenjujem 8/10). Ogledujem si ELAN amphibio 16 in amphibio 18. Mi lahko svetuje katere smuči naj vzamem, ker kot sem bral, so amphibio 18 že zelo profesionalne smuče in malo težje za obvladovanje. Visok sem 183 cm 85 kg in sem gledal 166 cm višino (merjeno z metrom do brade) ali mi predlagate 172 višino?

Hvala za pomoč in LP

RockyS ::

Pojdi v kako specializirano trgovino oz. v trgovino kjer prodajalci vedo kaj svetovati. In ne, to ni ne Hervis in ne Intersport.

Pithlit ::

8/10 pri 7 dni na leto? Dobro to...
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Pithlit je izjavil:

8/10 pri 7 dni na leto? Dobro to...

Ja, OP mora biti res optimist...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

Jaz ne kupim smuči, če jih prej ne preizkušam vsaj en dan. Če dobro smučaš, boš razliko opazil.

Pithlit je izjavil:

8/10 pri 7 dni na leto? Dobro to...


Zakaj bi bil to problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

RockyS ::

Če smučaš 8/10 potem veš katere smuči želiš.

GregiB ::

RockyS je izjavil:

Če smučaš 8/10 potem veš katere smuči želiš.


No ja... kot mladenič smo hodili smučat vsak vikend pa včasih tudi med tednom popoldan, bi rekel, da sem kar obvladal... potem sem prerezal in zadnjih 30 letih šel smučat... 3 krat... In trdim, da je smučanje, kot vožnja s kolesom... Ko enkrat obvladaš, obvladaš... Me pa dej zele v trgovino, nimam pojma, kaj gledat...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Stampl ::

za normalno smuko amphibio 16, za bolj zahteven teren (strmine, led) 18. Na tvojo višino bi jaz vzel 172, pri hitrosti ti bo lažje.
so pa 18 res bolj profi smuči, kjer ti znajo kolena bolj trpet, če nisi utrjen v smuki.

Groot ::

Imam ELAN amphibio 16 že 2 sezoni in sem zelo zadovoljen. Bi ti pa tudi sam na tvojo višini predlagal 172. Sam imam na 180cm takšno dolžino in ne bi menjal za krajše. Je pa seveda odvisno kakšen je tvoj slog smučanja. Če rad vlečeš carving zavoje, potem definetivno 172.

Pithlit ::

GregiB je izjavil:

RockyS je izjavil:

Če smučaš 8/10 potem veš katere smuči želiš.


No ja... kot mladenič smo hodili smučat vsak vikend pa včasih tudi med tednom popoldan, bi rekel, da sem kar obvladal... potem sem prerezal in zadnjih 30 letih šel smučat... 3 krat... In trdim, da je smučanje, kot vožnja s kolesom... Ko enkrat obvladaš, obvladaš... Me pa dej zele v trgovino, nimam pojma, kaj gledat...

Jaz sem pa trenirala in tekmovala. 8/10 si niti v sanjah ne bi dala.

Kako že gre una o samohvali?
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

Pithlit je izjavil:


Jaz sem pa trenirala in tekmovala. 8/10 si niti v sanjah ne bi dala.

Kako že gre una o samohvali?


Kako so pa definirane posamezne stopnje na lestvici?

tonttu ::

Pithlit je izjavil:

Jaz sem pa trenirala in tekmovala. 8/10 si niti v sanjah ne bi dala.

Ce je 10 svetovni prvak, potem se strinjam s teboj in bi si tezko (no nemogoce ne samo tezko) dal 8. Ce pa je 10 vrhunsko rekreativno znanje, potem si jaz brez problema dam 11, pa ceprav zadnja leta na alpskih in smuciscih previzim mogoce 10 dni na leto (od tega ene 6 ali 7 dni med koli na politih progah :))). Ko imas enkrat osnove v podzavesti (pa ne osnove smucanja, ampak tekmovalno smucanje), potem precej tezko pozabis stvari. Glede na to, da sem vecinoma kaksnih 100dni na leto off-piste, rabim par fur da se nastelam na tekmovalne smuci in led, ampak potem pa pride nazaj in gre brez tezav, tudi recimo po politem Podkorenu med lp;o.
Ampak je pa res, kot je napisal RockyS... ce res smuca tako dobro, potem mora vedeti kaksne smuci mora vzeti. Meni na misel ne pride, da bi po forumih spraseval ljudi, kaksen model smuci naj vzamem zase. In vsak, ki smuca 8/10 (tudi ce je 10 vrhunsko rekreativno smucanje in ne svetovni prvak v smucanju), precej dobro ve, katere smuci so primerne zanj.

GregiB ::

Pithlit je izjavil:

GregiB je izjavil:

RockyS je izjavil:

Če smučaš 8/10 potem veš katere smuči želiš.


No ja... kot mladenič smo hodili smučat vsak vikend pa včasih tudi med tednom popoldan, bi rekel, da sem kar obvladal... potem sem prerezal in zadnjih 30 letih šel smučat... 3 krat... In trdim, da je smučanje, kot vožnja s kolesom... Ko enkrat obvladaš, obvladaš... Me pa dej zele v trgovino, nimam pojma, kaj gledat...

Jaz sem pa trenirala in tekmovala. 8/10 si niti v sanjah ne bi dala.

Kako že gre una o samohvali?


No ja, tole mi liči kot na pogovore s šahisti... model ima 2000+ rating, pa se ima za povprečnega igralca.
Če si tekmovala, si morala biti 10/10, saj med tekmovalci odločajo nianse. PMSM je dober rekreativec kamot 8/10... če daš npr začetnika na 1-2/10, purgerja, k se pride na smučišče sončit pa npr. 4/10
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Pithlit ::

GregiB je izjavil:

Pithlit je izjavil:

GregiB je izjavil:

RockyS je izjavil:

Če smučaš 8/10 potem veš katere smuči želiš.


No ja... kot mladenič smo hodili smučat vsak vikend pa včasih tudi med tednom popoldan, bi rekel, da sem kar obvladal... potem sem prerezal in zadnjih 30 letih šel smučat... 3 krat... In trdim, da je smučanje, kot vožnja s kolesom... Ko enkrat obvladaš, obvladaš... Me pa dej zele v trgovino, nimam pojma, kaj gledat...

Jaz sem pa trenirala in tekmovala. 8/10 si niti v sanjah ne bi dala.

Kako že gre una o samohvali?


No ja, tole mi liči kot na pogovore s šahisti... model ima 2000+ rating, pa se ima za povprečnega igralca.
Če si tekmovala, si morala biti 10/10, saj med tekmovalci odločajo nianse. PMSM je dober rekreativec kamot 8/10... če daš npr začetnika na 1-2/10, purgerja, k se pride na smučišče sončit pa npr. 4/10

Če bi zmagovala bi bla 10/10. Tko pa nisem.

Ampak ok. Sej precenjevanje lastnih sposobnosti ni samo slovenski nacionalni šport (imamo na tem forumu baje kar nekaj izjemnih talentov za volanom).

Od nekoga ki zase pravi da je 8/10 pač ne pričakujem takih vprašanj. Pri takem nivoju znanja pač mislim da človek ve kakšna oprema je optimalna zanj.
Life is as complicated as we make it...

iso2000 ::

Za toliko smučanja letno bi se sam odločil za najem.

Miki N ::

+1 za najem - vzdrževane, probaš različne niti ni tako drago če upoštevaš, da te itak oderejo za dnevno karto, ker za 7 dni ne boš kupoval sezonskih ne. Če se pa odločiš za najem na samem mestu je pa itak supermensko, da se ne jebeš z dilami do avta. To so razni Francozi prakticirali vedno, pa tudi pri nas čisto ok laufa. Dnar pa itak ni problem, ne. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

feryz ::

Mulc je glih v soboto vzel Line chronic. Baje so tudi ok, lahko kot pero.
So pa dokaj ugodne.
Ni pa glih neki vztrajen smučar. Sem ter tja kakšen športni dan. Če je sneg.

jest10 ::

AnejN je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom smuči. Sem reaktivni smučar, ki smučam 7 dni na leto (svoje znanje ocenjujem 8/10). Ogledujem si ELAN amphibio 16 in amphibio 18. Mi lahko svetuje katere smuči naj vzamem, ker kot sem bral, so amphibio 18 že zelo profesionalne smuče in malo težje za obvladovanje. Visok sem 183 cm 85 kg in sem gledal 166 cm višino (merjeno z metrom do brade) ali mi predlagate 172 višino?

Hvala za pomoč in LP


Če nisi v res dobri kondiciji, ter če smučaš tudi po že zjahani progi, pozabi na 18tko. Je pretrda in se boš matral.

14 ali 16, ter 172 cm

PacificBlue ::

Elan Ripstick 88-96. Ena najbolj ocenjena smucka. 88 manj toga oz bolj mehka, 96 bolj trda in za bolj izkusene smucarje.

tonttu ::

Ja dosti ok za izven smucisca, pa spet ne tako oh in sploh za kar jo imajo pri nas. Za po smuciscu me pa nihce ne bo preprical, da so 90+ smuci ok. Se vec, brez pretiravanja si upam trditi, da se na 90+ smuceh po trdem ne da normalno smucati. Pa kot sem rekel, verjetno prezivin na 100+ smuceh vec casa v eni zimi, kot ima povprecen clovek smucarskih dni v desetletju. Ampak za na smucisce jih ne bi vzel nikoli in raje ostanem na mojih FIS GS in SL (oz. ce je res dober dan na SG) dilah.

brbr21 ::

WORD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pithlit je izjavil:

Ampak ok. Sej precenjevanje lastnih sposobnosti ni samo slovenski nacionalni šport (imamo na tem forumu baje kar nekaj izjemnih talentov za volanom).


Ni samo slovenski, je pa v sami svetovni špici. Sploh na obeh omenjenih področjih. Predobre smuče in mestnohitrostni dirkači. Dežela kamor stenmarki, shiffrini, senne, verstapni ne zahajajo, ker njihov talent in znanje ne zadostujeta.

Sam imam iz obeh omenjenih področij nekaj kolajn in pokalov (pa ne sindikalnih tekem), certifikatov potrjenega znanja in kar nekaj let dela, a se hudo samocenzuriram, ker na slo forumih pač nimam za burek.
Se pa na smučiščih in dirkališčih pogosto nasmejim, na cestah pa žal samo še pizdim.

8/10? Ja no.... saj ne vemo. Mogoče pa? Lej... ;)

mmg @Pithlit, kakšno si pa že dobila no? Vsaj klubsko?

Miki N ::

Slotech smučarji ste kot babe - une se tudi večinoma 8/10 samoocenjujejo. :))

radmansdorf ::

Športna prodajalna Elan Begunje
Begunje 1
4275 Begunje na Gorenjskem

zimurg ::

Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Invictus ::

GregiB je izjavil:


No ja... kot mladenič smo hodili smučat vsak vikend pa včasih tudi med tednom popoldan, bi rekel, da sem kar obvladal... potem sem prerezal in zadnjih 30 letih šel smučat... 3 krat... In trdim, da je smučanje, kot vožnja s kolesom... Ko enkrat obvladaš, obvladaš... Me pa dej zele v trgovino, nimam pojma, kaj gledat...

To, kar si smučal pred 30 leti in danes, je svetlobna leta narazen.

Vseeno je kake dile kupiš, saj ne boš čutil razlike. Sam pazi, da niso res tiste poceni plastične, ker karvat tako najbrž ne znaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

celada ::

PacificBlue je izjavil:

Elan Ripstick 88-96. Ena najbolj ocenjena smucka. 88 manj toga oz bolj mehka, 96 bolj trda in za bolj izkusene smucarje.


Ocenjena kje? Sem videl ocene za offpiste ki so kar simfale elanke. Pa jih imam toda, ko odslužijo svoje grem na blackcrows ali nekaj podobnega. Ripstick so mi premehke ko je trši sneg za pršič so pa super ja.

Za prvotno vprašanje. Rentaj si jih prvo pa sprobaj. Meni amphibio 16 paše za na pisto pa sem daleč (podpovprecen) od povprečnega smučarja.

Invictus ::

Ripstick niso univerzalne. Amphibio so še najbližje temu.

Kaj boš delal na trdem snegu z mehkimi, širokimi smučami. Pršič je pa pri nas, pa tudi v Avstriji, bolj na svete cajte.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

PacificBlue ::

celada je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Elan Ripstick 88-96. Ena najbolj ocenjena smucka. 88 manj toga oz bolj mehka, 96 bolj trda in za bolj izkusene smucarje.


Ocenjena kje? Sem videl ocene za offpiste ki so kar simfale elanke. Pa jih imam toda, ko odslužijo svoje grem na blackcrows ali nekaj podobnega. Ripstick so mi premehke ko je trši sneg za pršič so pa super ja.

Za prvotno vprašanje. Rentaj si jih prvo pa sprobaj. Meni amphibio 16 paše za na pisto pa sem daleč (podpovprecen) od povprečnega smučarja.


Verjetno odvisno tudi od osebnih preferenc, tukaj primerja ravno black crown pa elanke ripstick

jest10 ::

Invictus je izjavil:

Ripstick niso univerzalne. Amphibio so še najbližje temu.



Bolj wingman, kot amphibio. Tista vmesne širine(82 mm)

(Izbris sem butnil po nesreči)

Invictus ::

Če ne zna karvat, je čisto vseeno kake dile vzame. Za tisto simulacijo smučanja Hrvatov je čisto vseeno :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PacificBlue ::

Lol hrvati..pridejo s top opremo, smucajo pa kot eksoti

GregiB ::

Invictus je izjavil:

To, kar si smučal pred 30 leti in danes, je svetlobna leta narazen.

Vseeno je kake dile kupiš, saj ne boš čutil razlike. Sam pazi, da niso res tiste poceni plastične, ker karvat tako najbrž ne znaš...


Hvala za napotke... "Karvu" sem ta zadne dvakrat, ko sem bil na smučeh... Peace of cake... in to, da je smučanje danes tako drugačno, je BS. Edina opazna razlika je v tem, da smo se na sulicah malo bolj trudili s samo "estetiko"... da si se... "lepo" peljal... Zdaj je to res drugače...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Pithlit ::

GregiB je izjavil:

Hvala za napotke... "Karvu" sem ta zadne dvakrat, ko sem bil na smučeh... Peace of cake...

Verjetno po svoji subjektivni oceni, kajne?

Jaz sem tudi mislila da lepo smučam... Dok me en inštruktor (iz takratnega demonstratorskega team-a) ni na realna tla postavil.

Smučanje je kot vožnja avtomobila: dok ti en profi ne da ene lekcije... vsi mislimo da smo dobri v tem kar počnemo. Nismo. To, da te ne skipa na prvem kuclju oziroma da prevoziš krožišče brez da bi ti kdo hupal al blendal pomeni točno nič. Razen za solatkota. On je pač fenomen.
Life is as complicated as we make it...

GregiB ::

Pithlit je izjavil:

GregiB je izjavil:

Hvala za napotke... "Karvu" sem ta zadne dvakrat, ko sem bil na smučeh... Peace of cake...

Verjetno po svoji subjektivni oceni, kajne?

Seveda... kakopak? Sicer sem v mladosti hodil smučat pod prisilo, ker je to bilo pač... slovenska tradicija, ki nas je ločevala od balkancev, a ta zadnje parkrat sem šel zaradi svojega... užitka...

Pithlit je izjavil:

Jaz sem tudi mislila da lepo smučam... Dok me en inštruktor (iz takratnega demonstratorskega team-a) ni na realna tla postavil.

Super... jest sicer nisem hodil smučat, da zadovoljim inštruktorjem in drugim smučarskim estetom, tako, da mi za njihovo (in btw tudi kogarkoli drugega) mnenje dol visi. Če pa že moram podati, na kakšen način ocenjujem kvaliteto lastnega smučanja, je to na podlagi opazovanja drugih smučarjev v moji okolici. Da znam skuhati dobro bučno juho je dovolj, da v njej uživam, ne, da mi to pove Ana Roš...

Pithlit je izjavil:

Smučanje je kot vožnja avtomobila: dok ti en profi ne da ene lekcije... vsi mislimo da smo dobri v tem kar počnemo.
No, ja... debatable, pa vendar... 30+ vozim avto, brez karambola, 2 ticketa zaradi prehitre vožnje in 1 zaradi napačnega parkiranja... Pri takem track recordu ne rabim inštruktorjev, ki imajo pod pasom stotine tisoče km manj, da mi povejo, kako zanič voznik sem...

Sicer pa je tole kar tipično... rabimo slovenceljni razne vrhunske tekmovalce in inštruktorje ter druge avtoritete, da nam povedo, da smo v bistvu zanič v vsem, česar se lotimo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Pithlit ::

Aha, samohvala je torej najbolj merodajna.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

GregiB je izjavil:


Hvala za napotke... "Karvu" sem ta zadne dvakrat, ko sem bil na smučeh... Peace of cake... in to, da je smučanje danes tako drugačno, je BS. Edina opazna razlika je v tem, da smo se na sulicah malo bolj trudili s samo "estetiko"... da si se... "lepo" peljal... Zdaj je to res drugače...

Hrvaško karvanje ne štejemo pod karving >:D.

Tebi se sanja ne, kaj je pravo karvanje...

Carving dile pa res omogočajo amaterjem, da lepše smučajo kot prej s sulicami. Ampak samo za nepoznavalce, ostali se samo režimo. Krvavec je populren med Hrvati in vir zabave za vse ostale, ko se pelješ gor. Škoda da ga je novi lastnik čisto zajebal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

GregiB ::

Pithlit je izjavil:

Aha, samohvala je torej najbolj merodajna.


Lej, smučarija in kvaliteta mojega smučanja res ni nekaj, o čem se s komurkoli pogovarjam, v končni fazi, ker nikogar v mojem družbenem krogu ne zanima, z menoj vred. Ti, konkretno ti si skočil OPju v post s komentarji na to, kako se sam ocenjuje kot smučar, ne inštruktor, ne Bojan Križaj, ne Tina Maze, Gregib. In ti si se našel OPja lektorirat o tem, naj stopi v trgovino kot bebec, ki nima pojma.
Lej, pozabi, kak smučam, te v končni fazi ne tangira, ne briga, kot nikogar drugega. Ko bova pa kje za šankom pila per in me boš slišal, kako kolegom razlagam, kak bog i batina sem na smučišču, imaš pa ves moj blagoslov, da me spomniš na to, kakšna samohvalna rit sem in ta thread, seveda...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

tonttu ::

Invictus je izjavil:

Tebi se sanja ne, kaj je pravo karvanje...

Carving dile pa res omogočajo amaterjem, da lepše smučajo kot prej s sulicami. Ampak samo za nepoznavalce, ostali se samo režimo.

Precej suvereno dolocis kaj kdo ve in kaj ne, brez da bi ga kadarkoli videl ali vedel kdo je, zraven pa na povsem enak nacin, zase govoris o tem, kako superioren si naproti ostalim in se jim "kot poznavalec" rezis.
Kot prvo, mogoce je pa tip Zan Kranjec in trola po ST, ko ima po treningu malo cajta za ubit. In kot drugo, precej redko vidim "poznavalce ki se rezite ostalim", da zares znate smucati. Ce nisem ravno na Molltalu, kjer je ponavadi 80% tekmovalcev, precej redko najdem 5 ljudi na celem smuciscu, ki so sposobni narediti par (za moje pojme) spodobnih povezanih zavojev, se posebej ce postane malenkost bolj trdo in strmo.

Invictus ::

Saj tekmovalci ne znajo lepo smučati. To so ponavadi demonstratorji ali učitelji....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tonttu ::

Ja to se pa strinjam in ravno zaradi vseh let v tekmovalnem smucanju in najedanja raznoraznih difovcev in demonstratorjev, mi gre to se posebej na jetra. Jebes kaj je efektivno in prilagojeno vsakemu posamezniku... vazno je da je po predpisih demo vrste in nekega 70 let stare reference na tem podrocju, ki je zadnjic stala na smuceh malo po drugi svetovni vojni. To je edino zvelicavno smucanje.

LukiYo ::

Če si lahko sposodim temo: Kaj predlagate za družino, ki ne smuča pogosto, 2 nasjtnika in 2 odrasla, začetnike v povprečju, ki rabi vso opremo? Torej nekaj minimalnega, cenovno ugodnega za vse štiri osebe, za občasno in počasno s(puščanje)mučanje.

tonttu ::

Nakup cevljev in najem smuci? Za 3x letno in zacetnika je po moje boljse dati tiste 4x 20eur na dan za najem smuci, kot 4x 300+eur za nakup. Pri tem imas vsakic normalno pripravljene smuci, pa za povrhu lahko poizkusis razlicne.

Zimonem ::

Na trdi smuči smučat, če planiraš imet 7 dni na leto je prej mazohizem, kot pa užitek. Pri povprečno 30ih dneh na sezono jih prvih 7 preživim pretežno na mehkih slalomkah, nek star atomicov metron.
Ko dobim občutek in koordinacijo nazaj , jo pa menjam z nekim zenith 82 ti basalt. Ampak odvisno od pogojev. Trda dila za naraven sneg ni ravno užitek za vozit. Drugo je pa led. Potem je pa dosti odvisno še od obiska smučišča. Če je prepolno nimaš kaj dosti delat s trdo dilo. Zahteva preveč hitrosti , da bi jo lahko pri gužvi sploh ukrivil. Kot so že predlagali vsaj prvo leto si izposojaj smuči in se potem odloči.
Glede dolžine pa odvisno od koordinacije in ravnotežja. Nasploh se mi zdi pa 7dni na snegu precej premalo.

Zimonem ::

Sicer 0a če razmišljam še malo dalje. Največji vložek so v prvi vrsti smučišča , karte , dopust. Smuče so zgolj pripomoček.

celada ::

PacificBlue je izjavil:

celada je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Elan Ripstick 88-96. Ena najbolj ocenjena smucka. 88 manj toga oz bolj mehka, 96 bolj trda in za bolj izkusene smucarje.


Ocenjena kje? Sem videl ocene za offpiste ki so kar simfale elanke. Pa jih imam toda, ko odslužijo svoje grem na blackcrows ali nekaj podobnega. Ripstick so mi premehke ko je trši sneg za pršič so pa super ja.

Za prvotno vprašanje. Rentaj si jih prvo pa sprobaj. Meni amphibio 16 paše za na pisto pa sem daleč (podpovprecen) od povprečnega smučarja.


Verjetno odvisno tudi od osebnih preferenc, tukaj primerja ravno black crown pa elanke ripstick


Tnx pogledam.

Pithlit ::

8

GregiB je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Aha, samohvala je torej najbolj merodajna.


Lej, smučarija in kvaliteta mojega smučanja res ni nekaj, o čem se s komurkoli pogovarjam, v končni fazi, ker nikogar v mojem družbenem krogu ne zanima, z menoj vred. Ti, konkretno ti si skočil OPju v post s komentarji na to, kako se sam ocenjuje kot smučar, ne inštruktor, ne Bojan Križaj, ne Tina Maze, Gregib. In ti si se našel OPja lektorirat o tem, naj stopi v trgovino kot bebec, ki nima pojma.
Lej, pozabi, kak smučam, te v končni fazi ne tangira, ne briga, kot nikogar drugega. Ko bova pa kje za šankom pila per in me boš slišal, kako kolegom razlagam, kak bog i batina sem na smučišču, imaš pa ves moj blagoslov, da me spomniš na to, kakšna samohvalna rit sem in ta thread, seveda...

Jaz pač nikomur nisem lektorirala. Ampak ja. V situaciji kot je op je najbolje da kot budalo stopiš do nekoga ki zadeve pozna malo bolj kot povprečen hervisov prodajalec ali pa forumski "js ful dobr obvladam k smučam 10 dni na leto! Pa z avtom sm sam dve kazni fasal!" strokovnjak.

Sicer pa vsakomur svoje.
Life is as complicated as we make it...

aky ::

AnejN je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom smuči. Sem reaktivni smučar, ki smučam 7 dni na leto (svoje znanje ocenjujem 8/10). Ogledujem si ELAN amphibio 16 in amphibio 18. Mi lahko svetuje katere smuči naj vzamem, ker kot sem bral, so amphibio 18 že zelo profesionalne smuče in malo težje za obvladovanje. Visok sem 183 cm 85 kg in sem gledal 166 cm višino (merjeno z metrom do brade) ali mi predlagate 172 višino?

Hvala za pomoč in LP


Ozek ali širok zavoj?
Hitrejše ali počasnejše smučanje?

Torej, za tvoje kile: Amphibio 16 za "počasnejše smučanje". Amphibio 18 je trša in rabi večjo težo ali hitrost, da začne prav delat.
Dolžina smučk, oz. pravilneje radij loka, je pa odvisen od tvojega stila. Široki/dolgi zavoji, ali pa ožji in kratki.

A.

flameir ::

Si sposodim temo. Smučam 1x letno po 1 teden, rabim nek nov komplet, ki ne rabi bit superioren, kakor za vse vas, ki smučate 10/10. Torej za 182cm 88kg neke smučke, ki bodo nadomestile 20 let stare. Kakšn predlog? Kdo proda svoj kompelt? :P

Invictus ::

Lahko kupiš moje Elan SLX FIS, 165cm dolge >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819497 (1661) Magic1
»

Smuči Volant???

Oddelek: Kaj kupiti
122656 (2213) kokpa
»

Pomoč pri nakupu smuči?

Oddelek: Šport
326793 (5844) kremenko1
»

Smučanje

Oddelek: Loža
255027 (4326) levaky
»

Kakšne smuči?

Oddelek: Loža
298623 (8117) ahac

Več podobnih tem