» »

Priklop AIO za hlajenje GPU

Priklop AIO za hlajenje GPU

John Dufoe ::

Pozdrav,

odločil sem se, da svojo evga 1080ti nadgradim z AIO vodnim hlajenjem. Uporabil bom nzxt g12 nastavek ter corsair h110, ki je kompatibilen. Zanima me, ali lahko ventilatorje H110 priklopim kako na gpu konektor, da bi se pač kontrolirala hitrost glede na temperaturo? Je mogoče druga opcija, da bi lahko v biosih določil da je vent konektor na matični dedicated za gpu, pa da se vrti glede na gpu temp? Imam starejšo Gigabyte GA-Z170XP-SLI.
Vesel bom vsakega nasveta.

Hvala že v naprej.

John Dufoe ::

UPDATE: z mini pin adapterjem se da priklopiti vse ventilatorje na grafično, brez težav zazna v Afterbunerju. Pumpo je najbolje vezati na matično, kjer se kontrolirajo obrati, ki tako morajo biti fiksni kot pri CPU.

alkoro ::

Pazi edino, da ventilatorji ne presežejo moči, ki jo preko pina zagotavlja grafična kartica!

Imam podobno kot ti: referenčna 1080 ti, nzxt g10 adapter in h110 AIO.
Na AIO imam push-pull konfiguracijo 4x140 ventilatorjev.
Ventilatorje imam vezane na regulator vrtljajev, ki jih fiksno drži na 1000 rpm.
Pri tej hitrosti se jih niti ne sliši, v igrah imam max 34 stopinj na GPU.

dolenc ::

Velka verjetnost je da boš prebil tok, ki ga ta mali konektor dovede. Lažje bo, da vežeš kam drugam, pa glede na cpu load vrtiš ventilatorje.

Oz še boljše, verjetno jih imaš lahko stalno na minimumu, pa bo še zmer dost hladilo, tko kot ima komentator nad mano.

Če bi pa res rad kompliciral, pa priklopi ventilatorje na kak extender in samo pwm signal vzemi iz gpu konektorja, pa boš imel "regulirane". Sam bo tko vseeno, ker boš imel stalno nizke temperature in bodo stalno na min.

Amdforce ::

Jaz imam isto gtx 1080 ti, nzxt g12 pa aio. Vente sem dal priklopil kar na maticno in jih lahko tam reguliram, sem joh nastavil kar na fix vrtlaje ne glede na obremenotev, ravno toliko da so se neslisni.

Bwaze6 ::

Če SpeedFan podpira tvojo matično, lahko vse skupaj priklopiš na matično in vežeš na GPU temperaturo, tako lahko nastaviš tudi izklop ventilatorjev in črpalke, ko je kartica v idle.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108474393 (83124) Jagdpanter
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322317 (9526) Raptor F16
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158634 (52005) Predator X
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473481 (2919) cebelar123
»

varčen računalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
161556 (1045) MStrix

Več podobnih tem