» »

Kako ste zadovoljni z a1 kombo paketom

Kako ste zadovoljni z a1 kombo paketom

«
1
2

Laki_ laik ::

Torej trenutno imam ponudnika telemach ki pa ponuja svoje storitven preko kabelskega omrežja ki pa je že malce dotrajano.Zaradi tega se konstantno pojavljajo kaki izpadi ali pa kockajo programi.Sedaj pa je telekom speljal optiko in lahko drugi ponudniki tudi uporabljajo njegovo optiko.Zato premišljujem da bi šel na a1 preko optičnega omrežja telekoma.Pa me zanima kako ste zadovoljni z paketom kombo če ga kdo ima?
Hvala
Lp

Groot ::

Sam imam A1 Kombo M preko optike približno mesec in pol. Zaenkrat povsem zadovoljen. Internet praktično konstantno na navedeni hitrosti. TV tudi do sedaj brez problemov oziroma z dobro sliko. Edina pomankljivost pri A1 je vsaj zame njihov TV vmesnik, ki je vsaj meni osebno precej slabši kot npr. od T-2 (npr. ko gledaš kaj za nazaj, ne moreš sploh zamenjati kanala brez da bi prej pritisnil še 2 gumba in preklopil najprej na TV v živo). Ni katastrofalno slabo, ampak res bi lahko malce izboljšali vmesnik.

Laki_ laik ::

Hvala za informacije.Vprašam ker se nebi rad zaletel in imel podobna ali še večja sranja kot jih imam sedaj.Je pa kombo m tudi moja izbira ker mi ponuja največ za ta denar.Noben drug operater nima več za ta denar.

Han ::

Zanima me, kako sta povezana Wi-Fi modem in TV vmesnik - kaj od opreme priklopijo direktno na optično dozo in kaj gre po mrežnem kablu.

Groot ::

Han je izjavil:

Zanima me, kako sta povezana Wi-Fi modem in TV vmesnik - kaj od opreme priklopijo direktno na optično dozo in kaj gre po mrežnem kablu.


Wi-Fi modem je priklopljen na začetku direktno na dozo oziroma prvi vhod v stanovanje, TV vmesnik pa na mrežni kabel. Sam imam škatli v povsem različnih prostorih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Gregex ::

Da malo ukradem temo. Priklapljajo mi optiko in imam vezavo pri a1, torej moram do konca vezave ostati pri njih. Nameravam pa vzeti 3 tvje. Kako je to potem med sabo povezano? Wifi modem verjamem, da gre direktno na optično dozo, kako pa potem od modema do tv vmesnikov? Gre to brezžično? Upam, da ja.

Tilen ::

Gre. Za cca 140 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ducy ::

Pozdravljeni.
Na T-2 sem menda že 10 let ali več. Žal optike na mojem naslovu ni in tudi hitrost interneta je slaba. Zadostuje mi samo za 1 TV, oz. je max. Prenoss nekje 11/0,7 (ja, upload je porazen). Tako da iz stališča hitrosti interneta me kakšne visoke ponudbe interneta ne zanimajo, kot tudi HD TVprogrami.
Imel sem paket T2 40 M + L shemo. Za to sem plačeval nekje slabih 50€.
Glede na ponudbo TV programov oz. VSEBINE ki jo programi ponujajo v zadnjih letih, mi počasi preseda.
Lupijo nas kot banane!!! Vsi!
Nikjer novih oddaj kaj šele filmov!! Kako lovijo tune na morju in kako se neki brezvezniki špetirajo za neke zapuščene kontejnerje, me ne zanima. V glavnem en velik bull shit!!
Zato se odločujem zmanjšat strošek, predvsem TVja. Pa tudi na račun da zgubim kak program.
(sicer tud ne gledam dosti TVJA. Pač... po večerih kakšne dve urci pred spanjem, ko je čas).

In sedaj naletim na res ugodno ponudbo A1. Zame zanimiv je A1 Kombo M. Sedaj ga ponujajo za 47€. Kar je najpomembneje, pa ga z vezavo za 2 leti, ponujajo za CELO obdobje za 30€- Če k temu še prištejem časovni zamik za 3€ (kar bi imel), potem pridem na 33€ za 2 leti. Kar se mi udi res super ponudba.

Kar se sprašujem, pa je, kako je z kvaliteto TV-ja pri A1 in na sploh njihovo kvaliteto (internet, storitve, itd..)
Kakor malce berem, me je strah, da je/bo kvaliteta slike na A1 slabša in nasploh internet in ostalo.
Ali je to res?? (sicer TVja signala sedaj nisem imel HD in ga tudi ne bom)

Prosim za komentarje.
Hvala.

wizzy ::

Zdravo,

nisi edini katerega je zamikala njihova ponudba vidim pa, da so cene še bolj spustili kot pol leta nazaj ko sem sklepal pogodbo. Za kvaliteto slike za televizijo lahko rečem da je neko povprečje ni presežek da bi lahko rekel koliko je boljša slika od drugih operaterjev. Edina težava STBja je, da moramo tedensko mogoče kdaj tudi dnevno klicati na pomoč uporabnikom, da osvežijo programsko shemo saj se brez razloga nastavi na S in zgubi programsko shemo od paketa M katerega imamo naročen.

Opozarjam, da dobro preveri pogodbo pred podpisom, ker so meni hoteli podtakniti pogodbo z neko dodatno programsko shemo, katero nisem hotel in izgovor je bil, da je to sistem sam naredil. Ko je prišla položnica je na njej bila zaračunana dodatna storitev video klub, katere sploh nisem naročil in tudi nikoli aktiviral niti nikoli imel dostopa a na prvi položnici je bila zaračunana. Potem pa klic na pomoč uporabnikom, reklamacije, izklop storitev itd. Postopek reklamacije sem moral narediti še na drugi položnici saj so mi to storitev ponovno zaračunali.

Han ::

To pomeni, da tudi koaksa nimaš na voljo, le telefonsko bakreno parico?

quadro933 ::

Tudi sam bom preselil vse iz telekoma na A1. Gre se za prihranek 20 eurov/mesec. TV vmesnik je malo slabši, ampak se bom že privadil. Slika je pa iste kvalitete.

lp

Bakunin ::

Han je izjavil:

To pomeni, da tudi koaksa nimaš na voljo, le telefonsko bakreno parico?


ali pa optiko pri FTTH, OŠO...
koaks pa samo pri določenih "catv otokih" - BS3 v LJ ter TSRPL v MB. vse je odvisno od tvoje lokacije...

aja. pa še A1 LTE, kjer je pokritost in dovolj kapacitet.

IvoC ::

Že leta sem na optiki Telekoma in to BREZ TopBoxa, ker ima moj TV svoj lastni digitalni sprejemnik. Vse "štima u nulo", le cena je precej višja od ostalih ponudnikov (TV, internet, stacionarni telefon in dve stevilki za dva digitalna telefona: cca 82€).

Mori pa me splošno vprašanje: Ali drugi, cenejši ponudniki zaradi tehničnih razlogov res ne morejo nuditi TV- in internet-signala brez TopBoxa. Tiči vzrok kje drugje? Kakšno korist imajo od tega, da te posiljujejo s svojim TopBoxom, čeprav imaš TV z že vgrajenim digitalnim sprejemnikom?

Še o kvaliteti slike/signala: Da opaziš s prostim očesom razliko v kvaliteti slike, mora biti velika razlika v kvaliteti ali pa imaš izredno ostro oko, da na istem TV to opaziš, ko zamenjaš ponudnika.
Z novejšimi televizorji pa lahko preveriš jakost in kvaliteto signala za vsak program posebej. Pri meni (optika Telekom) je jakost signala povsod 100%, kvaliteta signala pa:
SLO-2 87%,
Slo_1 66%,
POP TV in A kanal 39%,
Planet TV 73%,
Animal planet 51%,
Da Vinci 73%,
Travel 73%,
drugi pa večinoma komaj 45% ali še manj

Izogibajte se konfliktom s ponudniki, ker boste potegnili krajši konec. Raje prej trikrat preberite črko po črki celotno pogodbo, preden jo podpišete!

LP IvoC

ToniT ::

Ti mešaš IP TV z digitalno TV.
Telekom ponuja tako "kabelsko" TV preko optike (ne rabiš TopBoxa) in IP TV, kjer pa rabiš TopBox.

IvoC ::

Hvala, ToniT.

Sem laik, očitno sem res zamešal.
Malo sem pogooglal in res našel potrditve, da je pri IPTV obvezen TopBox.
Bedno se mi zdi, da bi moral pri IPTV za upravljanje enega "usranega" TV imeti dva daljinca! Hm, kako napredna tehnologija!
Bom ostal kar na kablu (optiki) Telekom in poskusil zmanjšati naročnino.

Hvala še enkrat in LP
IvoC

6151 ::

T2 ima aplikacijo za TVje z androidom, telesmeh ima eon aplikacijo, telekom tudi nekaj pripravlja menda.

laguna1 ::

IvoC je izjavil:

Hvala, ToniT.

Sem laik, očitno sem res zamešal.
Malo sem pogooglal in res našel potrditve, da je pri IPTV obvezen TopBox.
Bedno se mi zdi, da bi moral pri IPTV za upravljanje enega "usranega" TV imeti dva daljinca! Hm, kako napredna tehnologija!
Bom ostal kar na kablu (optiki) Telekom in poskusil zmanjšati naročnino.

Hvala še enkrat in LP
IvoC


Glede tv daljinca je tako, da ne rabiš imet dveh daljincev, telekom ma daljinec s katerim lahko prižgeš tv in upravljaš tvbox, glasnost, teletekst pa itak ide prek tvboksa.

Tako če je samo problem tv daljinec.. potem lahko mirno prešaltaš na iptv s tvboxom... mimogrede, tudi jaz nisem hotel iti na iptv prav tako iz razloga dveh daljincev, sedaj, ko pa je telekom uvedel univerzalni daljinec s katerim tudi prižgeš in ugasneš tv (posebna tipka na daljincu), pa je ta moj zadržek tudi odpadel.

Lp

videc ::

ToniT je izjavil:

Ti mešaš IP TV z digitalno TV.
Telekom ponuja tako "kabelsko" TV preko optike (ne rabiš TopBoxa) in IP TV, kjer pa rabiš TopBox.
Če imaš GPON optiko ponujajo samo IP TV. Razen, če so meni narobe povedali.

ToniT ::

videc je izjavil:

ToniT je izjavil:

Ti mešaš IP TV z digitalno TV.
Telekom ponuja tako "kabelsko" TV preko optike (ne rabiš TopBoxa) in IP TV, kjer pa rabiš TopBox.
Če imaš GPON optiko ponujajo samo IP TV. Razen, če so meni narobe povedali.

Nekateri imajo dva optična kabla v hiši - enega za "kabelsko" TV, drugega za internet...

IvoC ::

laguna1 je izjavil:

IvoC je izjavil:

Hvala, ToniT.

Sem laik, očitno sem res zamešal.
Malo sem pogooglal in res našel potrditve, da je pri IPTV obvezen TopBox.
Bedno se mi zdi, da bi moral pri IPTV za upravljanje enega "usranega" TV imeti dva daljinca! Hm, kako napredna tehnologija!
Bom ostal kar na kablu (optiki) Telekom in poskusil zmanjšati naročnino.

Hvala še enkrat in LP
IvoC


Glede tv daljinca je tako, da ne rabiš imet dveh daljincev, telekom ma daljinec s katerim lahko prižgeš tv in upravljaš tvbox, glasnost, teletekst pa itak ide prek tvboksa.

Tako če je samo problem tv daljinec.. potem lahko mirno prešaltaš na iptv s tvboxom... mimogrede, tudi jaz nisem hotel iti na iptv prav tako iz razloga dveh daljincev, sedaj, ko pa je telekom uvedel univerzalni daljinec s katerim tudi prižgeš in ugasneš tv (posebna tipka na daljincu), pa je ta moj zadržek tudi odpadel.

Lp


Križan Jezus, že tri četrt stoletja sem prepričan, da sem original Dolenjec z dobrim poznavanjem slovenščine. Ampak sedaj dvomim. Najbrž je tu veliko Kitajcev ali pa so tu skoraj sami pisci kuhinjskih receptov. Če namreč Kitajca vprašaš, koliko je ura, ti bo odgovoril, "Sava teče navzdol, lahko pa tudi navzgor". Moje vprašanje pa je bilo "simpl": Ali pri IPTV televizor lahko upravljaš z enim daljincem? Kaj pa ti razumeš pod "upravljati TV"?
Oprosti, po naravi nisem žaljiv, a vse ima svoje meje!

LP IvoC

@Laguna1
Križan Jezus, že tri četrt stoletja sem prepričan, da sem original Dolenjec z dobrim poznavanjem slovenščine. Ampak sedaj dvomim. Najbrž je tu veliko Kitajcev ali pa so tu skoraj sami pisci kuhinjskih receptov. Če namreč Kitajca vprašaš, koliko je ura, ti bo odgovoril, "Sava teče navzdol, lahko pa tudi navzgor". Moje vprašanje pa je bilo "simpl": Ali pri IPTV televizor lahko upravljaš z enim daljincem? Kaj pa ti razumeš pod "upravljati TV"?
Oprosti, po naravi nisem žaljiv, a vse ima svoje meje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoC ()

Bakunin ::

mmogrede - reče se Set top box (STB na kratko) in ne "top box".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Han ::

Kako se obnese A1 internet na optiki? Je ping ok, pod 10 ms?

Tilen ::

six.arnes.si (91.220.194.102)

Sending 100, 100-byte ICMP Echos to 91.220.194.102, timeout is 2 seconds:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Success rate is 100 percent (100/100), round-trip min/avg/max = 1/1/1 ms

 ST

ST

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Han ::

Ok, le tale fotka je stara več kot 2 leti... 8-O

Tilen ::

Ja, sedaj je vse samo še boljše, kot takrat. Ping test sem ravnokar naredil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Tilen ::

Te še karkoli zanima? Ping do kakšnega konkretnega strežnika?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Han ::

Če deluje nasplošno v redu, če je odziven, brez izpadov in blokad, bom zadovoljen.

Tilen ::

Meni deluje super. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

starfotr ::

Na GPONu preko telekomovega omrežja je ping nekaj ms višji, kot, če bi imel navaden P2P fiber.

Tilen, ja, verjetno, da tebi vse dobro dela. Drugače bi imeli že frko v bajti, če ne bi vse delalo.

Han ::

Koliko potem znaša ping na GPON prek TK omrežja?

starfotr ::

Od oka 5 ms več, kot preko navadne optike. Lahko tudi tja do 8 več. Te zanima kaj specifičnega? Pingam po želji :)

Han ::

Zanima me, če je ping pod 10 ms.

Tilen ::

Poglej, ping je odvisen od destinacije (poti) do ciljnega strežnika. Do soseda bo praviloma vedno manj kot 10ms, med tem, ko bo na drugo stran sveta ping višji. Zato je nujno, da nam posreduješ podatek do katerega strežnika pričakuješ ping pod 10ms, sicer so vsi odgovori tukaj brez pomena.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Han ::

TK je napeljal optiko pred dobrim letom. Smo dobili GPON?

Poženi npr. 3× speedtest.net in 2× pingaj 8.8.8.8.

Tilen ::

8.8.8.8 je Googlov DNS v ZDA do katerega imam trenutno 13ms.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Han ::

Na Telemachovem koaksu je bilo včeraj zvečer in danes zjutraj 23 ms.

radmannsdorf ::

22 ms na T-2 bakru.

videc ::

9ms TS

strom_15 ::

Na Telemach optiki vedno 1ms

KTr1sk ::

4ms TS p2p optika paket


prižgana 2tvja en wifi radijo in telefon
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Tilen ::

strom_15 je izjavil:

Na Telemach optiki vedno 1ms


1ms do 8.8.8.8? :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

XS!D3 ::

Tilen je izjavil:

8.8.8.8 je Googlov DNS v ZDA do katerega imam trenutno 13ms.

13ms do ZDA? To pa maš neko optiko z nadsvetlobno hitrostjo direkt čez lužo ali pa živiš na drugi strani :))

Tilen ::

Bo kar držalo. Optika z nadsvetlobno hitrostjo. ;)

Sending 50, 100-byte ICMP Echos to 8.8.8.8, timeout is 2 seconds:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Success rate is 100 percent (50/50), round-trip min/avg/max = 13/13/14 ms


Sending 50, 100-byte ICMP Echos to 91.220.194.102, timeout is 2 seconds:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Success rate is 100 percent (50/50), round-trip min/avg/max = 1/1/1 ms

1ms do SIX – Slovenian Internet eXchange
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

XS!D3 ::

Tilen je izjavil:

Bo kar držalo. Optika z nadsvetlobno hitrostjo. ;)

Sending 50, 100-byte ICMP Echos to 8.8.8.8, timeout is 2 seconds:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Success rate is 100 percent (50/50), round-trip min/avg/max = 13/13/14 ms


Sending 50, 100-byte ICMP Echos to 91.220.194.102, timeout is 2 seconds:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Success rate is 100 percent (50/50), round-trip min/avg/max = 1/1/1 ms

1ms do SIX – Slovenian Internet eXchange

Ne pravim, da nimaš 13ms do 8.8.8.8, ampak da tole kar si napisal, pač ne gre skup (strežnik v ZDA in 13ms).

Pomisli še enkrat čisto logično kolk je svetlobna histrost (hint: slabih 300km na ms v vakumu) in kam prideš v 13ms, s tem, da naj bi bilo tvojih 13ms RTT. Pustimo to, da svstloba v tem primeru ne gre po vakumu, da linija ni direktna in da je vmes še par hopov, ki dodajo ekstra delay.

AFAIK je v praksi RTT čez lužo tam okrog 70ms, iz Slo kamrkoli čez lužo si pa hitro čez 90ms. Fizika pač....

starfotr ::

Iz P2P T-2 optike je do 8.8.8.8 16 ms.

Lonsarg ::

Google ima po svetu veliko strežnikov, ki se vsi odzovejo na 8.8.8.8, anycast IP. IPv4 tega sicer sploh ne podpira po standardu, ampak imajo border naprave svoje filtre, ki "simulirajo" anycast funkcionalnost, v IPv6 je podprta nativno.

Skratka slab primer za ping test, ker s tem samo ugotoviš kdo ima bližjo povezavo do prvega Google cache strežnika :)


Evo US Virginia od ping-test: 198.7.59.119
Jaz dobim 111ms preko Skyline (A1 infrastruktura).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bakunin ::

https://www.akostest.net/ je za .SI ustrezen merilec hitrosti/odzivnosti.

Andrej51 ::

Če se že vsi hvalite z pingom bom pa še jaz


Aja ups speedtest in akostest nemoreta izmerit tako kratkega časa bom prilepil kar podatke iz terminala
Pinging slo-tech.com [91.236.1.130] with 32 bytes of data:
Reply from 91.236.1.130: bytes=32 time=3149ms TTL=58
Reply from 91.236.1.130: bytes=32 time=2753ms TTL=58
Reply from 91.236.1.130: bytes=32 time=3189ms TTL=58
Reply from 91.236.1.130: bytes=32 time=3099ms TTL=58

Ping statistics for 91.236.1.130:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 2753ms, Maximum = 3189ms, Average = 3047ms

Je pa tako le vsak dan med 18 in 01 zjutraj. Še dobro da obstajajo mobilni podatki...

gendale2018 ::

quadro933 je izjavil:

Tudi sam bom preselil vse iz telekoma na A1. Gre se za prihranek 20 eurov/mesec. TV vmesnik je malo slabši, ampak se bom že privadil. Slika je pa iste kvalitete.

lp

kolk boš pridobil na uploadu?

gre vsaj 100/100?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

-valvoline- ::

A dela mobia tv na prenosniku/racunalniku z win? Ali je to samo za android/ios, app za winse ni?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677473 (19878) Tilen
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110879 (7738) Daliborg
»

Nastavitve interneta

Oddelek: Omrežja in internet
371778 (1329) Daniel
»

T-2 offline?

Oddelek: Omrežja in internet
355001 (3473) pol3ni
»

VMware Player - DNS server zmešan

Oddelek: Programska oprema
224831 (4400) AndrejO

Več podobnih tem