» »

T-2 offline?

T-2 offline?

Poldi112 ::

Kakšne informacije kaj je danes s T-2? Support cifra je offline (080 64 64), stran nedosegljiva. Net malo dela, malo ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

v2dot0 ::

Enake težave. Na optiki v LJ.

bluefish ::

Prej mi je za nekaj minut prekinilo povezavo, zdaj je OK - VDSL.

Oktan ::

Meni že od enih ne dela -.-

Poldi112 ::

Meni zdaj že kakšno uro pretežno normalno deluje. Edino do njihove strani še vedno ne morem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Oddin ::

Meni internet dela BP. Speed test pravi 1ms ping, 94,96 download in 9.79 upload. Na njihovo stran se pa res ne pride. Banda hekerska :))
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Izi ::

Internet so hitro porihtali, ampak e-mail jim ne dela že vsaj 3 ure, pop.t-2.net je nedelujoč, pa njihova web stran t-2.net tudi ni dosegljiva.
Kot kaže gre za večjo okvaro s katero se že več ur ubadajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

stb ::

@tedvanet prek Twitterja sporoča:
Spoštovani uporabniki, napako na omrežju v Ljubljani in okolici že pospešeno odpravljamo. Opravičujemo se vam za nevšečnosti.


Neuradni forum pa ima temo o izpadih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

The Player ::

men pa dela net čist OK, ampak je pa fora ta, da ene stvari normalno naloži, medtem ko gmail, FB, youtube in kake druge spletne strani sploh noče naložit ali pa javi napako. Če pa že naloži, pa vse neki na pol nardi,...

urosz ::

neke težave s tujino so, se mi zdi.

Invictus ::

DNS jim je crknil

Kot že večkrat ...

Jaz imam tako ali tako nastavljene Googlove DNSje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

broken/link ::

ni DNS kriv, ker mam googlove vpisane, pa vseeno ne dela kot bi moralo.

XsenO ::

Sam iam tudi googlove dnsje pa mi vseeno pol stvari ne dela sej so 8.8.8.8 in 8.8.4.4 ane?
1 + 1 = 1

umetnic ::

Zdej smo pa tko k na kitajskem ;D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

urosz ::

broken/link je izjavil:

ni DNS kriv, ker mam googlove vpisane, pa vseeno ne dela kot bi moralo.


na neuradnem t-2 forumu pravijo, da so

XsenO je izjavil:

Sam iam tudi googlove dnsje pa mi vseeno pol stvari ne dela sej so 8.8.8.8 in 8.8.4.4 ane?


pri meni zdaj dela, ko sem nastavil dns od googla. ip naslova pa sta:
8.8.8.8
8.8.8.4

ampak vseeno bi ti moralo delat normalno, ker 8.8.8.8 deluje

krucymucy ::

Ne. google DNS sta: 8.8.8.8 in 8.8.4.4

urosz ::

ups, imaš prav, ja, se opravičujem. vglavnem, že če vpišeš samo 8.8.8.8, mora (naj bi) delovati

krucymucy ::

Meni v glavnem tujina ne deluje sploh.

MaterVola ::

Zanimivo, na Gorenjskem net dela, UMTS pa ne.

Magic1 ::

Navodila za nastavit googlove DNSje:
https://developers.google.com/speed/pub...
Magic

Blazz ::

jaz pa sm lih pred dnevi zaključil epizodo s t-2 in zamenjal operaterja :)

Magic1 ::

Ja res so katastrofalni, v 5 letih je to drugič, ko mi net dela probleme...
Magic

B-Stard ::

Dopisi se že pišejo

Izi ::

So že uspeli popraviti. Tudi pošta in njihova spletna stan že delujeta.
Sem bil že pri precej operaterjih in po mojih izkušnjah je T-2 daleč najbolj zanesljiv.

Oddin ::

Izi je izjavil:

So že uspeli popraviti. Tudi pošta in njihova spletna stan že delujeta.
Sem bil že pri precej operaterjih in po mojih izkušnjah je T-2 daleč najbolj zanesljiv.


Pod to se podpišem.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

filip007 ::

Pri nas SIOL menja routerje kot za stavo, katero opremo pa ima T2?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

modelno1 ::

V žlahti majo vsi t-2, mešano dsl in optika. Oprema več let bp.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Magic1 ::

Pri SIOLu se oprema menja, ker je državna firma in denar mora krožit. Kako mislite da prijatli zaslužijo? Prodajajo krš opremo in to zelo pogosto, ker je zanič.
Magic

Pesimist ::

siol oprema je totalno zanic. Po par dnevih uptajma mi zacne inbox 10+ms nabijat in to na optiki. Druga linija ko se pa vzpostavlja z ruterjem pa cisto normalno nizki ping drzi in dela vec mesecev stabilno. Tak da za vec kot za swith ta zadeva ni uporabna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Reycis ::

Kar precej težav ima T-2. Sej bi zamenjal pa ni na unih dveh nič boljše. Sicer pa se mi prijatelji s katerimi skupaj igram igre smejijo, da mi internet deluje, kot da sem iz kake afriške države.

Magic1 ::

Če primerjaš bazo ljudi na T-2ju, ki ima probleme z bazo na Siolu, pač ni primerjave.
Magic

Izi ::

Če si na VDSL ponavadi za težave ne moreš kriviti T-2, ker so večinoma krivi Telekomovci in njihove stare parice. Na optiki je popolnoma druga stvar. Praktično ne more biti nič narobe.

Jaz sem bil tudi na T-2 preko VDSL in sem imel v petih letih dvakrat težave. Enkrat se mi je pokvaril modem, drugič pa je Telekom nekaj delal pri sosedih in so na koncu povezali samo eno žico od dveh (parica);((
Telefon (ISDN) je normalno delal tudi samo preko ene žice, internet pa je bil zelo počasen in stalno je prekinjalo. T-2 je trdil, da je kriv Telekom, Telekom pa da je kriv T-2. T-2 ne sme popravljati Telekomovih paric po celi ulici, Telekom pa ni hotel niti slišati, da so oni kaj krivi in ni hotel priti.
Na srečo sem potem srečal, enega bivšega sošolca za katerega se je izkazalo, da dela na Telekomu in sem mu razložil problem. Že naslednji dan je prišel z ekipo in so seveda takoj ugotovili, da so pri parici povezali samo eno žico od dveh. Ko so povezali še drugo žico je VDSL internet spet začel delovati ko šus s polno močjo in mi potem dve leti ni niti enkrat samkrat prekinil povezave. Pa sem precej igral online igre in me ni prav nikoli vrglo iz igre.
Pa še to naj omenim, da mi je na T-2 VDSL deloval z 20 Mb/s, medtem ko je Telekom vztrajno trdil, da je pri meni možen samo ADSL in da sem za VDSL močno predaleč od centrale (okoli 2 km). Zato sem sploh prešel na T-2, ker sem bil prej na SiOLu.
Sedaj sem pa že več kot eno leto na optiki in zadeva deluje res vrhunsko brez najmanjše težave. Naročeno imam 100 Megabitno povezavo na Gigabitni liniji.

Ko je nekdo spraševal kakšno opremo ima T-2. Trenutno imamo Gigabitni 8 portni switch "Milan MIL-SM801G", ki je res vrhunski in je zadeva višjega cenovnega razreda.
Cena je kar okoli 500 EUR 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Vanadium ::

Izi je izjavil:


Ko je nekdo spraševal kakšno opremo ima T-2. Trenutno imamo Gigabitni 8 portni switch "Milan MIL-SM801G", ki je res vrhunski in je zadeva višjega cenovnega razreda.
Cena je kar okoli 500 EUR 8-)


Odškodniski cenik opreme T-2:
Optični prehodi
FTTH stikalo Milan 192 €
FTTH stikalo Level 1 326 €
RAISECOM optični switch 8T+1X 95 €

...:TOMI:... ::

Pa še to je pretirano, sedaj se dobite stvari skoraj zastonj v tujini.

Če imaš možnost, kar bodi na milanu, je bolje, kot kaj drugega, kar imajo v ponudbi.
Tomi

LeQuack ::

Naj že propade ta luzerski Telekom enkrat pa da mir ostali konkurenci. Verjetno bo propadel skupaj s Slovenijo.
Quack !

pol3ni ::

LeQuack je izjavil:

Naj že propade ta luzerski Telekom enkrat pa da mir ostali konkurenci. Verjetno bo propadel skupaj s Slovenijo.

:):):) - ko bi se te želje le uresničile


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do bwin.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8145673 (16301) Andro457
»

Uporablja kdo https://1.1.1.1/?

Oddelek: Omrežja in internet
192951 (1996) alexz
»

a tole deluje: https://1.1.1.1/

Oddelek: Omrežja in internet
253680 (2195) peburuchug
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378988 (5098) Bakunin
»

Router blokira določene spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
72652 (2592) rzhektor

Več podobnih tem