» »

Izracunplace.si

Izracunplace.si

hendriks ::

Živjo,
Občasno tudi sam kljub dobri trenutni zaposlitvi pogledam zaposlitvene oglase na tem forumu in tudi drugje (FB grupa Slovenski developerji recimo). Ponavadi me zanima, koliko bi glede na bruto plačo dobil plačila na tekoči račun, vendar so mi obstoječi kalkulatorji plač preveč okorni, sploh na mobilcih. Zato sem sestavil nekaj bolj simple:

izracunplace.si

Vesel bom feedbacka, graje ali pa mogoče izboljšave, da bi izračun plače bil čim bolj enostaven.

TheBlueOne ::

Jaz bi dodal se vsaj link na bolj podroben izracun in da se lahko preverijo vsi podatki.

Definitivno manjak disclaimer, da je izracun informativne narave.

MTm2H37rqt7B ::

Ful všeč.

Bi pa zraven ponudil majhen gumbek, recimo, Kako sem izračunal, kjer bi ble postavke kako si do tega zneska prišel.

Čeprav je super in fajn ker je enostavno, me pušča v nesigurnosti kako si do tega prišel. En (i) gumbek, ki bo odprl overlay z postavkami in končnim rezultatom.

My 0.0$

EDIT: Tilko prehitel za pol sekunde.

Zgodovina sprememb…

hendriks ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Ful všeč.
En (i) gumbek, ki bo odprl overlay z postavkami in končnim rezultatom.


Tnx za feedback :) Ja, to imam namen narediti naslednje. Dobil sem tudi že precej feedbacka, da bi mogoče izračun naredil on-the-fly, torej ko uporabnik tipka.

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi dodal se vsaj link na bolj podroben izracun in da se lahko preverijo vsi podatki.

Definitivno manjak disclaimer, da je izracun informativne narave.


Tnx za feedback, zabeleženo, bom dodal disclamer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()

fikus_ ::

Ne vem, pod kaj nekateri smatrate potne stroške in malico. Mislim da to dejansko ni neto plača, ampak samo povrnitev stroškov. Ne poznam, kako banke upoštevajo ti dve postavki pri kreditih?!

Bolj pomembno je izračun iz bruto plače v neto. Mogoče bi lahko še dodal brutu bruto.

TheBlueOne ::

fikus_ je izjavil:

Ne vem, pod kaj nekateri smatrate potne stroške in malico. Mislim da to dejansko ni neto plača, ampak samo povrnitev stroškov. Ne poznam, kako banke upoštevajo ti dve postavki pri kreditih?!

Bolj pomembno je izračun iz bruto plače v neto. Mogoče bi lahko še dodal brutu bruto.


Se strinjam. Malica bi morala biti posebej, ker pri nekaterih malice ni pri netu izplacilo, ce delodajalec sam zagotovi hrano. Morda, da se vsaj odkljuka, ce bo malica vsteta v izplacilo.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

hendriks ::

TheBlueOne je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ne vem, pod kaj nekateri smatrate potne stroške in malico. Mislim da to dejansko ni neto plača, ampak samo povrnitev stroškov. Ne poznam, kako banke upoštevajo ti dve postavki pri kreditih?!

Bolj pomembno je izračun iz bruto plače v neto. Mogoče bi lahko še dodal brutu bruto.


Se strinjam. Malica bi morala biti posebej, ker pri nekaterih malice ni pri netu izplacilo, ce delodajalec sam zagotovi hrano. Morda, da se vsaj odkljuka, ce bo malica vsteta v izplacilo.


Hvala za feedback! Hm, mogoče je naziv končnega izračuna zavajajoč, vsaj glede na ime domene. Izračun namreč kaže znesek, ki ga uporabnik prejme na tekoči račun. Sem se štejejo tudi potni stroški in malica. Mogoče bi lahko dodal postavko "neto plača" kjer bi prikazoval znesek neto plače. Bojim se samo, da bo zadeva postala preobsežna in bo namen aplikacije (enostavnost) čisto drugačen kot je bil predviden.

jype ::

Izračun plače je kompliciran, zato je enostavna aplikacija, ki bi pravilno izračunala končne zneske, v praksi nemogoča.

Glavni problem, ki ga jaz vidim pri taki aplikaciji je predvsem ta, da moraš potem spremljati zakonodajo in popravljati aplikacijo, ker sicer prej ali slej postane napačna.

TheBlueOne ::

@hendrix, vsi malice ne dobijo izplacane. Ce se ne motim, mora delodajec zagotoviti topel obrok, zato je pravno verjetno enako opcionalna kot potni stroski. Tako, da ti manjka samo klukica za malico v smislu "Malica izplacana pri placi".

Zgodovina sprememb…

hendriks ::

jype je izjavil:


Glavni problem, ki ga jaz vidim pri taki aplikaciji je predvsem ta, da moraš potem spremljati zakonodajo in popravljati aplikacijo, ker sicer prej ali slej postane napačna.


True that. Ne bom trdil 100%, vendar so take spremembe dosti redke (1x letno) ali se motim?

V kodi imam sicer sedaj vse te lestvice, ki so relevantne za izračun hardcodirane, če pa bo dobil site nek dober traction, bom to premaknil v nek konfiguracijski file.

Glavni namen aplikacije je v bistvu hitra informacija o znesku ki ga dobiš na TRR, če si recimo na razgovoru za službo in se pogajaš o plači.

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Izračun plače je kompliciran, zato je enostavna aplikacija, ki bi pravilno izračunala končne zneske, v praksi nemogoča.

Glavni problem, ki ga jaz vidim pri taki aplikaciji je predvsem ta, da moraš potem spremljati zakonodajo in popravljati aplikacijo, ker sicer prej ali slej postane napačna.


Zato pa das disclaimer, da je izracun informativne narave in je reseno. Morda se kdaj so bili podatki nazadnje posodobljeni.

hendriks ::

TheBlueOne je izjavil:


Zato pa das disclaimer, da je izracun informativne narave in je reseno. Morda se kdaj so bili podatki nazadnje posodobljeni.


+1! Bom dodal danes. Tnx.

Jure14 ::

Zelo pogojno uporabno.

Za "ta visoke" plače ti manjkajo vsaj še bonitete, za "ta nizke" plače pa kontrole za razliko do minimalne plače.

Pa glede tiste kljukice za "izplačilo malice ob plači".
Jaz mislim, da ni potrebna. Če ima človek zagotovljeno prehrano/prevoz od delodajalca, pač v tisto polje nič ne vpiše.

Pa vedno bolj aktualna je zaposlitev pri dveh delodajalcih istočasno. To pomeni, da imaš pri enem fiksno dohodnino 25%.

hendriks ::

@Jure14, hvala za nasvete, se bom pozanimal.

Invictus ::

Če ne boš non stop popravljal izračunov glede na zakonodajo, je page nekoristen.

Sicer je pa teh izračunov dovolj na netu...

Luštno pa kot malo zafrkancije z web developmentom :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buttcrack ::

Pa vsi isto vrednost izračunajo?

hendriks ::

buttcrack je izjavil:

Pa vsi isto vrednost izračunajo?


A misliš tile online kalkulatorji? Več ali manj ja. Z nekaterimi sem si pomagal, da sem dobil kolikor toliko pravilne podatke.

Jure14 ::

hendriks je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Pa vsi isto vrednost izračunajo?

Z nekaterimi sem si pomagal, da sem dobil kolikor toliko pravilne podatke.

A ti sploh znaš "na roke" izračunat plačo?
Kje se kakšen % česa prišteje/odšteje?
So ti jasni prispevki iz/na plačo?
Bruto pa bruto-bruto ("drugi bruto")?
Pa osnova za dohodnino?

eko_2k4 ::

Tale kalkulator je tudi v redu. Če si javni uslužbenec, vneses samo plačilni razred.

https://www.findinfo.si/Orodja/ObracunP...

hendriks ::

Jure14 je izjavil:

hendriks je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Pa vsi isto vrednost izračunajo?

Z nekaterimi sem si pomagal, da sem dobil kolikor toliko pravilne podatke.

A ti sploh znaš "na roke" izračunat plačo?
Kje se kakšen % česa prišteje/odšteje?
So ti jasni prispevki iz/na plačo?
Bruto pa bruto-bruto ("drugi bruto")?
Pa osnova za dohodnino?


Ja, dejansko sem "na roke" v Excelu izračunal, predno sem se lotil kodiranja. Mi je pa jasno, da prav vseh situacij ne bom pokril. izracunplace.si sem naredil izključno kot info stran. Sem pa že zgoraj omenil, da bom napisal še disclamer, da je izračun izključno informativne narave. Za izdelavo izracunplace.si sem se odločil predvsem zaradi tega, ker so mi (meni osebno) bili obstoječi kalkulatorji preveč okorni na mobilnih napravah. Če bo stran zaživela kot pripomoček pri pogajanju za plačo iskalcem zaposlitve, bo moj namen dosežen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8118990 (16606) McHusch
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530497 (27472) Matko
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831030 (26114) Invictus
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422109 (19562) St235

Stroški delodajalca za zaposlenega, tisti ki imate firmo.

Oddelek: Loža
276861 (6176) Gandalfar

Več podobnih tem