» »

Bluetooth slušalke - prasketanje in prekinjanje zvoka

Bluetooth slušalke - prasketanje in prekinjanje zvoka

MxxW5 ::

Prenosnik: Medion Akoya P6660 (konfiguracija IMO ni bistvena, bluetooth čip je Intelov).
Slušalke: Medion P62049 (MD 43420), brezžične, bluetooth, noise-canceling.

Slušalke so donedavna delale super, težave so se začele, ko sem na novo naložil Windowse 10 (64 bit); kupil sem namreč SSD (https://www.mimovrste.com/ssd-diski/cru... ).

Ko so slušalke na prenosnik povezane prek bluetooth povezave (če je povezava žična, težav ni), po določenem času začne zvok pokati in prekinjati. To se dogaja intenzivneje, če se igraš z nastavitvami zvoka (greš v meni Sounds, v podmeni "Playback Devices", klikneš na predvajajočo napravo (torej slušalke), klikaš po menijih, pritiskaš OK, daješ zvok na glas in potihem....itd.). Da se razumemo; zvok je lahko npr. 15 minut brezhiben, nato pa iz ljubega miru za sekundo zmanjka.

Poskusil sem sledeče:
- Control Panel-> Devices and Printers -> brisanje slušalk in ponovna inštalacija in pairing.
- Control Panel-> Devices and Printers -> desni klik na slušalke -> Properties -> Services -> odstranitev kljukice s "Handsfree Telephony"
- Control Panel-> Sounds -> Playback Devices - > (Properties od slušalk) -> Disable Audio Enhancements.
- Control Panel-> Sounds -> Playback Devices - > (Properties od slušalk) -> odstranitev kljukice od "Allow applications to take exclusive control of this device".
- Kot poslednjo možnost sem nadgradil bluetooth driver s tistim z Intelove strani (https://downloadcenter.intel.com/downlo... ). Ker je bilo to ob polnoči, še nisem uspel preizkusiti, ali je sedaj bolje. Sem pa opazil, da ne dela več Volume Control v Winsih, ampak le še tisti na samih slušalkah (ki pas ne kaže več animacije na zaslonu).

- Ko pridem domov, bo preizkusil še "DPC Latency (https://www.howtogeek.com/285429/how-to... ).


Kar se mi zdi še posebej noro je to, da je, preden sem na novo naložil Windowse, vse delalo normalno. Nova konfiguracija je praktično enaka kot prejšnja; ista verzija (1803), isti programi.

Ima kdo kakšno rešitev, misel, tolažilno besedo?
  • spremenilo: MxxW5 ()

DeeCoy ::

Poskusi te slušalke na drugem laptopu..

MxxW5 ::

Tudi to nameravam storiti. Hvala.

MxxW5 ::

Opravičujem se, ker dvigujem tole staro temo. Morebiti koga zanima epilog.

Kot rečeno zvok v bluetooth slušalkah (le ko so bile brezžično povezane) je po nekaj minutah začel prasketati in prekinjati. Poskusil sem takorekoč vse:

1. Menjava driverjev za BT, zvok, WI-Fi in celo grafiko. Spremembe ni bilo.
2. Slušalke so na drugem računalniku (prav tako z W10) delale brezhibno.
3. Druge BT slušalke na mojem računalniku so prav tako prasketale in prekinjale.
4. Situacija je bila nekoliko boljša, če sem bil na Wi-Fi povezan na 5 GHz namesto na 2,4 GHz.
5. W10 naloženi na novo. Nobene spremembe.
5. Na računalnik sem naložil Linux in to več distribucij (Ubuntu, Kubuntu, Elementary in Mint). In zanimivo, kljub temu, da ima Linux 1000 problemov, so slušalke delale brezhibno! Preizkušeno na vseh naštetih distribucijah. Logika pove, da je torej problem v Windowsih 10 in ne v hardveru. Jeba. Kaj pa sedaj? Linuxa na noben način nočem imeti za primarni sistem (o razlogih bi bilo tule predlogo govoriti, ker jih je mnogomnogo), medtem ko se s prekinjanjem tudi nočem sprijazniti.

Zato sem pač uporabil brute force metodo, če je to pravi izraz: zamenjal sem Wi-Fi/BT čip. Logika zadaj ni trdna (morebiti bodo W10 driverji za drug čip boljši), ampak je na koncu delovala.

V prenosniku je bila Intelova M.2 kartica 3165NGW, na kateri je tako Wi-Fi kot tudi Bluetooth. Kupil sem Intelovo M.2 kartico AC 8265 (https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis... ) in z njo slušalke zaenkrat, po skoraj enem tednu preizkušanja, delajo perfektno.

Problem je sicer rešen, ampak nihče ni zaradi tega nič pametnejši, saj vzroka za težave nisem odkril. Verjetno ima nekaj opraviti z 2.4 GHz frekvenco (na kateri delata Wi-Fi in BT), saj so bila prekinjanja hujša, če je bil računalnik na router povezan na tej frekvenci. Ampak na Linuxu tega problema in bilo. Torej W10 driverji? Ampak računalnik imam že tri leta, slušalke več kot eno leto, težava pa se je pojavila pred kratkim, po montiranju M-2 SSDja in novi inštalaciji W10. Skratka, vzrok za težave je neznan.

_Denny_ ::

Intel je pri večini stvari dober, samo njihove WLAN kartice oz. driverji so pa grozni. Pri novi inštalaciji Win10 1809 si dobil novejši driver in je to povzročalo težave; podobno kot pri tebi + to (v roku 1h) se je zgodilo tudi meni z AC-7260, ko sem poskušal zamenjati Microsoftove WLAN in BT 17.15.0.5 driverje iz 2015 za novejše Intelove. Stari 17.15.0.5 sicer delajo ok na 1809, če te ne motijo "ping spikes" (recimo pingaš router in dobiš 1ms, 1ms, 1ms, 200ms, 1ms, 1ms, itd.), ki so bili pri Intel karticah "popularni" na Win7...tu se vidi, da krivec ni Win10, ampak nesposobneži, ki pišejo driverje in ne poznajo svojega hardvera.

Kako sem jaz rešil težave? Nabavil sem Realtekovo RTL8821AE, ki je sicer po specsih pol počasnejša (433 vs 867 Mbit), a dela perfektno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

MxxW5 ::

Zanimivo. Če bi to vedel, bi tudi jaz to nabavil, saj je verjetno cenejša od AC 8265. Kje si jo pa kupil? Ko sem namreč v naših (spletnih) trgovinah iskal Wi-Fi/BT M.2 kartico, so imeli le Intelovo robo. Pa še to zelo redko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

_Denny_ ::

Vzel sem novo od kitajskega prodajalca na Ebayu za ~8€, in sicer mpcie verzijo (imajo tudi m.2 za podobno ceno). Okoli vsega je bila malo smešna zgodba - pri Mimovrste sem imel že naročeno Gigabyte GC-WB1733D-I (AC-9260 1733 Mbit), nekaj dni za tem sem googlal "9260 issues" in ugotovil, da ni nič boljša od 7260, potem pa mi je "na srečo" pri dostavi DPD uničil paket in sem naročil RTL8821AE.

Če ti trenutno dela 8265 brez težav, potem jo kar obdrži...edino driverov ne posodabljaj, če ni nujno potrebno (naredi driver rollback, če bo Win10 kdaj sam).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

MxxW5 ::

Hvala lepa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365372 (4494) St235
»

Zvok ob predvajanju filma

Oddelek: Pomoč in nasveti
17718 (568) hojnikb
»

Zvočniki in slušalke istočasno?

Oddelek: Zvok in slika
494810 (4403) eric_cartman
»

Problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5541 (454) Pujs2
»

LG le5300 in Pc -ni zovka

Oddelek: Pomoč in nasveti
5825 (765) sebas4

Več podobnih tem