» »

LG le5300 in Pc -ni zovka

LG le5300 in Pc -ni zovka

sebas4 ::

Pozdravljeni, imam težavo z zvokom. Povezal sem LG le5300 z ion asrockom (Nettop). In sicer tako kot je v navodilih. Za video sem uporabil HDMI-1 na lcdju in izhod na nettopu. Za avdio pa izhod za slušalke na nettopu in vhod avdio in na LCDju. (mala bananica).

Zvok na TVju deluje če izvlečem HDMI kabel iz tvja. Ko pa vklopim nazaj zvok potiša. Imam XP proffesional. Poskusil sem vse 4 HDMI vhode. Vedno enako, v kolikor imam med PC in TV samo avdio kabel, je zvok na TV, ko vklopim še HDMI pa zvok izgine.

Ima kdo rešitev? So problem XP nastavitve?

Hvala

logout ::

Ni čisto jasno, od kod ideja, da rabiš dva kabla. HDMI kabel je tako zasnovan, da po istem kable gre slika in zvok. Preverjeno tudi na enakem Asrocku in LG televizorju. Vrzi torej tvoj audio kabel v predal in na računalniku nastavi audio output na HDMI in mora delovati.

L.p., Kloko

sebas4 ::

Drži, sem gledal navodila za STB LCD preko DVI, ta potrebuje tudi avdio RGB+činč. HDMI naj bi predvajal zvok. Dobil sem nekaj navodil, kako omogočiti v Windows XP, hdmi avdio output, vendar jaz te opcije v windowsih ne vidim. Mi lahko kdo napiše točno, kje to stvar omogočim? Imam:

LG 42'LE5300LCD
ION Asrock 330HT http://www.asrock.com/nettop/overview.a...
WIN XP 32bit PRO

Bral sem tudi, da vsi HDMI kabli zvoka ne prenašajo? Kako je s tem?

EDIT: DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!
V tej temi pa piše, da je potrebna hardwerska modifikacija in da LG TV ne podira HDMI audio owerride.

Če komu vendarle zvok preko HDMI deluje, prosim za natančnejši opis nastavitev v XP.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

sebas4 ::

EDIT: DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!
V tej temi na slotechu pa piše, da je potrebna hardwerska modifikacija in da LG TV ne podira HDMI audio owerride.

Če komu vendarle zvok preko HDMI deluje, prosim za natančnejši opis nastavitev v XP.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

logout ::

Takole, samo zate sem prižgal mojega Asrocka:

Start->Settings->Control Panel
Sounds and audio devices
Audio->Sound playback->Default device

to notri v seznamu poišči "NVIDIA high definition audio"

L.p., Kloko

sebas4 ::

Hvala, dela.:) Problem je bil ker nisem ponovno zagnal Multicasta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321325 (10437) BorutK-73
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310731 (7742) BigWhale
»

ASROCK -ION 330 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11218117 (9292) OK.d
»

DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!

Oddelek: Zvok in slika
397529 (5309) milos75
»

Mini ATX PC samo za filme in surfanje po netu

Oddelek: Kaj kupiti
121595 (1265) Venturer

Več podobnih tem