» »

Izbira komponent

Izbira komponent

rabely ::

Spet sem v fazi, ko potrebujem nov racunalnik. Ker se ravno ne valjam v denarju, bom racunalnik sestavil sam.

Pri maticni se ogrevam za EPoX 8K5A2 KT333(20KSIT).

Procesor nameravam kupiti AthlonXP 2000+(20KSIT).
Pomnilnik DDR 256MB - 333MHz(13KSIT).

Glede graficne mi je dokaj vseeno, iger itak ne igram. Razmisljal sem o rabljenem Geforcu MX 400(najvec 10KSIT). Z trdim diskom mislim takisto na zacetku malo sparat, tako da bom kupil kaksnega rabljenega 20GB(najvec 10KSIT). Ohisje z zracenjem in napajalnikom(od 10KSIT do 15KSIT).

Potem pa se ostale zadeve... CD-RW, morda disketnik, zvocna kartica(20-30KSIT).

Kaj menite o taksni konfiguraciji? Racunal sem da bi to moralo znesti okoli 100KSIT. Se vam zdi to realno? Morda kaksen nasvet, kako bi se bolj prisparal? Hvala!
  • spremenil: Tomi ()

ru7 ::

Za to ceno plate resno razmisli o nakupu Epox 8rda (ne +), ki je nekje ista cena, ponuja pa veliko več! Proc bi bil lahk barton, če ne pa vsaj pazi, da je TbredB

rabely ::

Bom premislil... ali ta maticna podpira tudi AthlonaXP?

Zheegec ::

Plato vzemi Epox 8Rda za 21K, kar je zelo poceni glede na to, da je tvoja KT333 20K:D
Procesor vzemi AXP1800+ za 16K
RAM pa je ok.
Seveda lahko s to plato in s tem procom lepo naviješ procesor brez kakršnihkoli težav - zato bi lahko premislil o ne-tako dražjem DDR400 RAMu, saj bi ti le-ta omogočal 200MHz FSB (seveda zaradi sinhronosti).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rabely ::

Aha... hvala za nasvet, bom upošteval.

bmen ::

LAhko prišparaš še malce $$ - vzemi ECS L7S7A2 ploščo (podpira vse athlone ima zvočno 5.1, mrežno, usb 2, zraven dobiš čitalec za spominske kartice)

in vse to za neverjetnih 18.240 SIT v mlacomu.

Plato imam od prve serije, ko so jih začeli prodajati. Brez večijih problemov. windowsi (98, 2k in xp) ter Linux (rh8.2 in mandrake 9) delajo brez problemov. Močno priporočam vsem, ki so na tesnem z denarjem.

Lep pozdrav
bmen

p.s. - v roku enega meseca bom "moral" kupiti še eno ;)
... B ...

rabely ::

Zdaj sem spet v dilemi:)
Tole z zvocno(5.1) + nizka cena me zelo privlaci. Potem zvocne sploh ni treba posebej kupiti?

Malo sumljiva mi je (nizka) cena... katere so pa slabosti te maticne?

Tomi ::

Malo pomisli, koliko ti bo pomenil 20 GB disk, in koliko je razlika do večjih, rabljenih ali novih. Za moje pojme je 20 GB že krepko malo, posebej, če imaš veliko multimedijskih datotek.
metrodusa.blogspot.com

rabely ::

Glede diska je do nadaljnega 20GB dovolj. Na zdajsnem compu imam dve partriciji po 10GB, za Winse in Linux. V vsakem uporabljam prevajalnik za c++, Photoshop/The Gimp, gigabajt black metala in gigabajt pr0n in se par programov. Ostalo se pa valja po CD-jih(filmi, se vec black metala, se vec pr0n, etc.).

Ko bom pa prisel do vec $$$ bom pa kupil en orenk disk za nov comp(minimum 100GB), novega(rabljenega) bom pa zadegal v staro kisto(ce bo disk se delal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rabely ()

Zheegec ::

Saj 8Rda ima tudi 5.1 zvočno :D Samo če hočeš RES dobro zvočno vzemi 8Rda+, ki ima Soundstorm in pa LAN. Če rabiš to dvoje, potem je ravno pravšnja zate, samo je pa 24K -- samo pri procu tolko prišparaš, da lahko to plato vzameš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bmen ::

za rabelya:

Elitka L7S7A2 nima veliko slabosti:D
- ima 8x AGP, 6x USB 2.0, zvočno 5.1, mrežno, podpira vse athlone...
- zelo dobro dizajnirana (podobnih dimenzij kot je bila Abt BH6)
- napajanje ni problematično (dela na 250W napajalniku)
in ima bralčnik (čitalnik?) spominskih kartic, ki stane med 5 in 10 kSIt, če ga kupuješ posebej.

nima pa:
- Sata (za enkrat lahko živiš brez tega)
- nima Raid kontrolerja (se da tud brez njega)
- nima firewire (gre tudi brez)
- v testih okoli 5 - 10% počasnejša od nforce (v realnem življenju ni razlike)

ampak: navija se zelo dobro ( trenutno dela athon 1700+ na 2GHz (2400+ pri 45 stopinjah - v sobi jih je garant 30) - ko enkrat naložiš cheepomanov bios ni nobenih problemov s stabilnostjo

Več o njej najdi na www.athlonmb.com in www.ocworkbench.com.

V glavnem - to je plošča, ki za svoj denar nudi največ:D.

rabely ::

Skoraj prelepo da bi bilo res8-O
Bom res malo pregledal tisto stran.

schurda ::

Če ne rabiš hude grafične, si kupi rabljenega Matroxa. Slika je precej boljša od GForcove.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

rabely ::

Tudi o Matrox kartici sem razmisljal(tudi o kaksnem rabljenem Radeonu), ampak zaenkrat bom kupil Geforce. Ker sibke tocke racunalnika(disk, graficna, ram) bom sproti nadgrajeval.

bmen, se nekaj te moram vprasat preden sem 100% za nakup - pa v praksi? Kaksne probleme bi lahko imel(rac. uporabljam predvsem za programiranje{c++/OpenGL} in gledanje filmov)?
Imas kaj izkusenj na plosci z FreeBSD?

bmen ::

za rabelyja

programiranje{c++/OpenGL} in

gledanje filmov)? -> brez problemov (tukaj ima precej zraven tudi grafična kartica ;-))
Imas kaj izkusenj na plosci z FreeBSD? -> s freeBSD ne za RH8.2 in Mandrake 9 pa vem da delata. Na internet sem prišel takoj (po tistem ko mi je s slo-techovo pomočjo uspelo nastaviti drugačno MAC adreso)

za freebsd bi moral gonilnike poiskati kje na netu. Bi pa skoraj gotovo moral delati.

Na tej strani je našteta podprta oprema:
http://www.freebsd.org/releases/5.1R/ha...

Kolikor sem gledal bi moralo delati vse -razen usb 2

PS Bom snel FreeBSD pa probal če dela - se slišimo v ponedeljek.

lep pozdrev
bmen

rabely ::

Tnx :)

rabely ::

Kaj menite o tejle konfiguraciji(za frenda, jaz se vedno sparam :))?
Ali vse "stima"?

Maticna : ECS L7S7A2 18KSIT
Graficna : GF4 MX440SE 64MB 13KSIT
Procesor : AthlonXP 1800+ 17KSIT
Pomnilnik : 256 DDR333 8KSIT
HDD : (random), IDE, do 80GB (okoli 20KSIT)
Ohisje : (random, +napajalnik) 10KSIT
CD/DVD : DVD+CD-RW 18KSIT
Ventilator : (random) 1KSIT-3KSIT
Disketnik : (random) 3KSIT

Skupaj okoli 103KSIT

Klemenn ::

grafično dej raj fx5200.. :\

za plato pa tut nisem kej preveč pogostkrat še slišal :\

rabely ::

Ali lahko naletim na kaksne probleme pri tej konfiguraciji?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoc pri nakupu plate in procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
281829 (1471) Racunalnik
»

Nov računalnik - nasveti

Oddelek: Kaj kupiti
231204 (901) Caligula
»

Katero maticno(socket A)?

Oddelek: Kaj kupiti
71354 (1285) rabely
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595757 (4492) frenk
»

Kja menite o Mlakom akciji "Duron"

Oddelek: Strojna oprema
184322 (3887) ABX

Več podobnih tem