» »

Apple bo popravljal tudi starejše naprave

Apple bo popravljal tudi starejše naprave

Slo-Tech - Doslej je Apple servis in rezervne dele za svoje izdelke zagotavljal pet let, potem pa jih je razglasil za zastarele (obsolete) ali starodobne (vintage). Toda v Cupertinu so očitno spoznali, da se jim splača nuditi daljšo podporo, saj so uporabniki često pripravljeni plačati za popravilo starejše naprave. Applove naprave niso poceni, zato je njihovo popravljanje smiselno dlje. Odslej bo Apple popravljal tudi stare MacBooke Pro in iPhone, če bomo to plačali.

Pilotni program se je začel že januarja, sedaj pa so ga z ZDA in Turčije razširili na ves svet. To pomeni, da bo odslej moč dobiti uradno popravilo iPhona 4S, iPhona 5 in MacBooka Air iz leta 2012 (vseh vsaj do konca leta 2020). Do konca leta bodo na seznamu še MacBook Pro iz let 2012 in 2013 ter Mac Pro iz leta 2012.

Še vedno ostaja razlika med starodobnimi in zastarelimi napravami. Prve so stare od 5 do 7 let in bodo zajete v novem, podaljšanem programu servisiranja, medtem ko bodo starejše (zastarele) naprave še vedno nepodprte. Apple tudi dodaja, da si pridržuje zavrniti storitev, če rezervnih delov ne bo zaloge ali če ne bodo dobavljivi. Ko bodo naprave, ki so trenutno na seznamu, dopolnile 7 let, jih bodo po trenutnem načrtu odstranili.

Podjetja se torej počasi zavedajo, da stranke cenijo tudi podporo in možnost popravila. Velik korak je naredila Motorola, ki je začela ponujati komplete za garažno popravilo naprav. Apple še vedno vztraja, da naprav uporabniki ne morejo popravljati sami, kar vključuje tudi menjanje baterije, a tudi podaljšanje plačljive podpore je korak naprej.

31 komentarjev

Redorange ::

Seveda, če jih popravljajo na tak način, itak da se jim splača

mrTwelveTrees ::

Redorange je izjavil:

Seveda, če jih popravljajo na tak način, itak da se jim splača



Sem gledal ja, ko bo folk spoznal, koliko Apple nateguje folk ....

hojnikb ::

ce mislis, da apple nateguje, se nisi delal z sistem ena >:D
#brezpodpisa

starfotr ::

To ni, da bi s tem šli uporabniku v pomoč. Gre se samo za denar. In ja, youtube je poln videov, kako dela apple.

shadeX ::

starfotr je izjavil:

To ni, da bi s tem šli uporabniku v pomoč. Gre se samo za denar. .


Torej se gre Mercatorju tudi samo za denar ko od njega kupim hrano. Ti baraba grda, kako si drzne zahtevat denar za nekaj tako življensko pomembnega kot je hrana!

PaX_MaN ::

sedaj pa so ga z ZDA in Turčije razširili na ves svet

ZDA, ok. Čemu še ravno Turčija?

mrTwelveTrees ::

hojnikb je izjavil:

ce mislis, da apple nateguje, se nisi delal z sistem ena >:D


PA veš da sem.... haha !

louser ::

Apple niti ne zqgotavlja nadomestnih delov, niti ne zna popravljati. Še z najnovejšimi napravami imajo težave. Support jim je pač en kurac, ni to Lenovo.

Glugy ::

Ključna bo tle cena. Če bodo naredil popravila za razumno ceno bo tole cvetelo; sicer bo pa bolj niša za tiste ki ne morejo iti v koraku z časom; bi pa za starodobno izkušnjo bili pripravljeni mastno plačat.

Dr_M ::

Kitajci se temu ziher smejejo.
https://m.youtube.com/watch?v=leFuF-zoV...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

starfotr ::

shadeX je izjavil:

starfotr je izjavil:

To ni, da bi s tem šli uporabniku v pomoč. Gre se samo za denar. .


Torej se gre Mercatorju tudi samo za denar ko od njega kupim hrano. Ti baraba grda, kako si drzne zahtevat denar za nekaj tako življensko pomembnega kot je hrana!


Nihče ni dobrodelnež, vsi delamo za denar.

Kovanje v zvezde, sploh s strani zagrizenih fanov, je preveč. To bi moralo biti že v štartu, ne pa čez n let.

Gagatronix ::

če rezervnih delov ne bo zaloge


In the quiet words of Virgin Mary ... Come again?

M.B. ::

Če že imamo videe rossmanna. Med drugim se je pojavo tudi na CBC, kako drago je popravilo pri Apple, čeprav ni treba dosti pofiksat. In zanimivo par dni kasneje so tipu zasegli originalne baterije, ker Apple pač ne dovoli, da imajo neodvisni popravljavci originalne baterije.


They usually do put a sharpie over the logo with every other shipment. To be clear, we do not want apple logos on these. This isn't a case of us imprinting an Apple logo on a non-genuine product because we want to fool people. Quite the opposite, usually they are using a sharpie to REMOVE the logo from it BECAUSE it is a genuine product. It being genuine or not does not matter here. What matters is the logo - so long as it is there, it does not matter where it came from. Someone in China could've opened up 20 of their own Macbooks and sent me their batteries: it would still be confiscated. Herein lies the issue. The fact that the batteries confiscated are for models Apple won't even service anymore is just icing on the cake.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Gagatronix ::

RRC itak da grejo v nos Applu ce pa popravljajo trivialnosti za katere Apple kasira goro denarja naredi pa ubistvu nic ne razen da zamenja celo plato.

pero50 ::



Seveda bo popravljal. Ampak na tak način, da je že pri novem displayu za nov izdelek popravilo dražje kot komplet iMac ali karkoli že ta stvar je. Recimo menjava displaya za 5400$, ko je nov celoten imac 4900$. Ne me držat za točne cifre. Toliko sem si zapolnil.

Gagatronix ::

Ja in v resnici je samo konektor slampasto sestavljen po moznosti.

FastWIND ::

Kdo bi se sekiral:

https://www.ifixit.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

martincek1 ::

PaX_MaN je izjavil:


ZDA, ok. Čemu še ravno Turčija?


Čemu ne?

ZiedRieke ::

mrTwelveTrees je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ce mislis, da apple nateguje, se nisi delal z sistem ena >:D


PA veš da sem.... haha !


Hahah sistem ena, kej takiga se nisn dozivel. Dal sem laptop na servis ker se ni prizgal, nato pa sem 8x reklamiral servis. Nakoncu ko sem zahteval novi laptop so stvar vzeli resno in popravili in podaljsali garancijo za 8 mesecev(toliko casa je namrec bil vseskupaj laptop na servisu)

Gagatronix ::

Mas pa potrpljenje, jaz bi jih v pizdo poslal ze zdavnaj pa hopa gremo na inspektorat.

gregor_m ::

Seveda bo cena servisa visoka, ker gre za premium znamko.

Isto kot bi kupil rolls royce (magar 30 let starega za drobiž) in potem bi se čudil, ko ti bi na uradnem servisu računali 500€ za menjavo olja (ceno sem si izmislil). Lahko greš na neuradni servis v sosednjo vas in ti ga zamenjajo za 100€. Nekako podobno kot je prikazano na zgornjem youtube posnetku.

bbbbbb2015 ::

gregor_m je izjavil:

Seveda bo cena servisa visoka, ker gre za premium znamko.

Isto kot bi kupil rolls royce (magar 30 let starega za drobiž) in potem bi se čudil, ko ti bi na uradnem servisu računali 500€ za menjavo olja (ceno sem si izmislil). Lahko greš na neuradni servis v sosednjo vas in ti ga zamenjajo za 100€. Nekako podobno kot je prikazano na zgornjem youtube posnetku.


Zmišljuješ si prav vse in to zelo grdo. Čeprav bi lahko preveril par stvari, koliko RR res stane, kar nakladaš.
RR, letnik 2005, model Phantom Luxury, 27 000km, stane še vedno spoštljivih 150 000 € in ga ne moreš dobiti za drobiž. Menjava olja res stane 617 €, sam servis pa 4000 €.

Drage stvari bodo drage ostale. Pri avtih je pa sicer res, da rjavijo in se s kilometri fizično obrabljajo. Zato tudi hitro zgubljajo na ceni. Tako hitro, kot bi ti hotel, pa zopet ne.

Drugače pa servis je prilika za zaslužiti tudi za firmo, kot je Apple. Večji problem, kot nuditi servis je nuditi dele. Že če ponudiš motherbard s procesorjem, ti nihče ne bo (znova) šel delat starih CPUjev. Deloma je rešitev "refurbishing", to je delal SUN, preden so propadli.

Nuditi servis je v grobem pizdari*a. Moraš imeti dele na zalogi, določeni deli se znova proizvedejo (pa morda tudi ne), predvsem elektronika in periferija je hudič.

Tako da v redu to, da so to ponudili. Morali bi že prej. Samo zavedati se je treba, da to niso "ostanki" proizvodnje, to so bodisi refurbished deli ali ponovno proizvedeni deli.

Gagatronix ::

gregor_m je izjavil:

Seveda bo cena servisa visoka, ker gre za premium znamko.


Premium znamko ki coveku da predracun za $1800 zaradi skrivljenega konektorja na plati ki rabi vsega pet minut da se popravi. Nigga plz.

gregor_m ::

bbbbbb2015 je izjavil:

gregor_m je izjavil:

Seveda bo cena servisa visoka, ker gre za premium znamko.

Isto kot bi kupil rolls royce (magar 30 let starega za drobiž) in potem bi se čudil, ko ti bi na uradnem servisu računali 500EUR za menjavo olja (ceno sem si izmislil). Lahko greš na neuradni servis v sosednjo vas in ti ga zamenjajo za 100EUR. Nekako podobno kot je prikazano na zgornjem youtube posnetku.


Zmišljuješ si prav vse in to zelo grdo. Čeprav bi lahko preveril par stvari, koliko RR res stane, kar nakladaš.
RR, letnik 2005, model Phantom Luxury, 27 000km, stane še vedno spoštljivih 150 000 EUR in ga ne moreš dobiti za drobiž. Menjava olja res stane 617 EUR, sam servis pa 4000 EUR.

Drage stvari bodo drage ostale. Pri avtih je pa sicer res, da rjavijo in se s kilometri fizično obrabljajo. Zato tudi hitro zgubljajo na ceni. Tako hitro, kot bi ti hotel, pa zopet ne.

Drugače pa servis je prilika za zaslužiti tudi za firmo, kot je Apple. Večji problem, kot nuditi servis je nuditi dele. Že če ponudiš motherbard s procesorjem, ti nihče ne bo (znova) šel delat starih CPUjev. Deloma je rešitev "refurbishing", to je delal SUN, preden so propadli.

Nuditi servis je v grobem pizdari*a. Moraš imeti dele na zalogi, določeni deli se znova proizvedejo (pa morda tudi ne), predvsem elektronika in periferija je hudič.

Tako da v redu to, da so to ponudili. Morali bi že prej. Samo zavedati se je treba, da to niso "ostanki" proizvodnje, to so bodisi refurbished deli ali ponovno proizvedeni deli.


Kar sem hotel povedati je to, da če kupuješ premium znamke je narobe pričakovat poceni servis (vsaj uraden), ker pač firma pričakuje, da imaš denar, če si lahko njihov izdelek kupil. Pa ni pomembno ali je računalnik, HiFi komponente ali kolo.
Sicer apple se bo lahko lepo izognil popravilu, če komponent ne bo dobavljivih. Če bo servis možen pa zgleda, da te bodo dobro obrali.

Pa še o rolls royceu ti si prilimal 13 let starega, jaz sem govoril za 30 let. Sem šel preverit Rolls-Royce Silver Spirit, star 31 let za slabe 13kEUR, kar je "drobiž", dokler ga ne greš servisirat.
Iz prve roke. Sem zbiral ponudbe za menjavo olja in oljni filter za motor BMW f700GS. Na uradnem servisu 180EUR (ker je pač BMW), na neuradnem 90EUR (cena dejanskega materiala 60EUR).

gregor_m je danes ob 21:16:44 izjavil:

Seveda bo cena servisa visoka, ker gre za premium znamko.


Premium znamko ki coveku da predracun za $1800 zaradi skrivljenega konektorja na plati ki rabi vsega pet minut da se popravi. Nigga plz.

Dvomim, da je applov serviser vedel za skrivljen konektor, šel je po najmanjši liniji odpora in bi zamenjal 3/4 računalnika. Čeprav se je v videu izkazalo, da to ne bi odpravilo napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

MrStein ::

Hecno, da ankete vedno pravijo, da so kupci najbolj zadovoljni ravno s servisom Apple-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

louser ::

Pomnite, da tega Apple ne dela zavoljo dobre duše, temveč zaradi pravice do popravila, ki se uveljavlja v ZDA. Apple hoče uničiti konkurenco, med tem pa so se sedaj sami ponudili, da vaše en drek vredne naprave še naprej sami drago popravljajo.

Pentium ::

Eno je redni servis avtomobilov, drugo pa popravilo. Kdaj si ti nazadnje menjal olje na tvojem računalniku?
Če že, se spiha prah in obnovi pasto na vsake nekaj let. Itak pa novi dostikrat niti ne prižigajo ventilatorjev pogosto in je še po 5 letih notranjost praktično brez praha.

Če že, primerjaj takole: pripelješ 31 let starega RR na uradni servis, ki ne vžge. Mehanik ugotovi, da moraš menjati motor. Imaš srečo, ker je star le 31 let, če bi bil 35, potem bi bil že "obsolete" in zanj ne bi mogli dobaviti motorja. Vse skupaj bi stalo 20k EUR, mehanik sam svetuje, da je bolje kupiti drug avto, kot pa tega popravljati.

Nato ga odpelješ k neuradnemu priznanemu RR mehaniku, ki ugotovi, da je bil snet le kabel cin špule. Kasira ti 20€.

Tako nekako se gre Apple store servis vs Rossman.

gregor_m je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

gregor_m je izjavil:

Seveda bo cena servisa visoka, ker gre za premium znamko.

Isto kot bi kupil rolls royce (magar 30 let starega za drobiž) in potem bi se čudil, ko ti bi na uradnem servisu računali 500EUR za menjavo olja (ceno sem si izmislil). Lahko greš na neuradni servis v sosednjo vas in ti ga zamenjajo za 100EUR. Nekako podobno kot je prikazano na zgornjem youtube posnetku.


Zmišljuješ si prav vse in to zelo grdo. Čeprav bi lahko preveril par stvari, koliko RR res stane, kar nakladaš.
RR, letnik 2005, model Phantom Luxury, 27 000km, stane še vedno spoštljivih 150 000 EUR in ga ne moreš dobiti za drobiž. Menjava olja res stane 617 EUR, sam servis pa 4000 EUR.

Drage stvari bodo drage ostale. Pri avtih je pa sicer res, da rjavijo in se s kilometri fizično obrabljajo. Zato tudi hitro zgubljajo na ceni. Tako hitro, kot bi ti hotel, pa zopet ne.

Drugače pa servis je prilika za zaslužiti tudi za firmo, kot je Apple. Večji problem, kot nuditi servis je nuditi dele. Že če ponudiš motherbard s procesorjem, ti nihče ne bo (znova) šel delat starih CPUjev. Deloma je rešitev "refurbishing", to je delal SUN, preden so propadli.

Nuditi servis je v grobem pizdari*a. Moraš imeti dele na zalogi, določeni deli se znova proizvedejo (pa morda tudi ne), predvsem elektronika in periferija je hudič.

Tako da v redu to, da so to ponudili. Morali bi že prej. Samo zavedati se je treba, da to niso "ostanki" proizvodnje, to so bodisi refurbished deli ali ponovno proizvedeni deli.


Kar sem hotel povedati je to, da če kupuješ premium znamke je narobe pričakovat poceni servis (vsaj uraden), ker pač firma pričakuje, da imaš denar, če si lahko njihov izdelek kupil. Pa ni pomembno ali je računalnik, HiFi komponente ali kolo.
Sicer apple se bo lahko lepo izognil popravilu, če komponent ne bo dobavljivih. Če bo servis možen pa zgleda, da te bodo dobro obrali.

Pa še o rolls royceu ti si prilimal 13 let starega, jaz sem govoril za 30 let. Sem šel preverit Rolls-Royce Silver Spirit, star 31 let za slabe 13kEUR, kar je "drobiž", dokler ga ne greš servisirat.
Iz prve roke. Sem zbiral ponudbe za menjavo olja in oljni filter za motor BMW f700GS. Na uradnem servisu 180EUR (ker je pač BMW), na neuradnem 90EUR (cena dejanskega materiala 60EUR).

gregor_m je danes ob 21:16:44 izjavil:

Seveda bo cena servisa visoka, ker gre za premium znamko.


Premium znamko ki coveku da predracun za $1800 zaradi skrivljenega konektorja na plati ki rabi vsega pet minut da se popravi. Nigga plz.

Dvomim, da je applov serviser vedel za skrivljen konektor, šel je po najmanjši liniji odpora in bi zamenjal 3/4 računalnika. Čeprav se je v videu izkazalo, da to ne bi odpravilo napake.

starfotr ::

Dragi servisi so tudi v drugih panogah. Kdaj se zadev sploh ne popravlja, pač pa gre staro za novo in daš nekaj denarja. Servisi znajo biti nekaj tisoč do nekaj 10 tisoč eur za napravo.

Če je podpora in servis, potem ni težav. Marsikje v industriji se tolčejo po glavi, kaj narediti, ker ni podpore za nekatere zadeve. In tam so številke lahko še mnogo višje.

opeter ::

PaX_MaN je izjavil:

sedaj pa so ga z ZDA in Turčije razširili na ves svet

ZDA, ok. Čemu še ravno Turčija?


Veš kako velik je turški trg? Da o Turkih v Evropi sploh ne govorim.
Po neuradnih ocenah jih je skupaj tam nad 150 milijoni. To je polovica ZDA.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

Dragi servisi so tudi v drugih panogah. Kdaj se zadev sploh ne popravlja, pač pa gre staro za novo in daš nekaj denarja. Servisi znajo biti nekaj tisoč do nekaj 10 tisoč eur za napravo.

Če je podpora in servis, potem ni težav. Marsikje v industriji se tolčejo po glavi, kaj narediti, ker ni podpore za nekatere zadeve. In tam so številke lahko še mnogo višje.


V grobem, servisni postopek more biti enostaven, predvidljiv okrog porabe časa in materiala in ne sme zahtevati "poglobljena" inženirska znanja.

To je tudi razlog, da se menjujejo podsklopi. Mimogrede, avtoservisi imajo možnost, da nekatere dele - alternatorje, pumpe za klimo in podobno *ODPRODAJO* nazaj v fabriko ali dobijo refurbished del, pod pogojem, da dajo noter pokvarjen del.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Hecno, da ankete vedno pravijo, da so kupci najbolj zadovoljni ravno s servisom Apple-a.

Primer za popravila telefonov: https://www.heise.de/ct/ausgabe/2013-26...

Za popravila laptopov: https://www.heise.de/ct/ausgabe/2014-18...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel macOS 10.14 Mojave

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
197654 (6246) BivšiUser2
»

Bo Apple končno sprejel USB-priključek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5516181 (12976) boolsheat
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119275 (96968) opeter
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438466 (33822) dejanslo
»

WWDC 2009 - Apple Keynote (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17416549 (12442) techfreak :)

Več podobnih tem