» »

AMD dopolnil drugo generacijo procesorjev Ryzen Threadripper

AMD dopolnil drugo generacijo procesorjev Ryzen Threadripper

Slo-Tech - Po poletni predstavitvi 16- in 32-jedrnih procesorjev Ryzen Threadripper druge generacije, v kateri je AMD obljubil, da kmalu pridejo še vmesne verzije, so sedaj obljubo izpolnili. Prispela sta še 12- in 24-jedrni procesor, ki sta bila avgusta zgolj napovedana. Testi kažejo, da je AMD bistveno ugodnejši od Intela.

Ryzen Threadripper 2920X ima 12 jeder, ki tečejo s frekvenco 3,5 GHz, medtem ko ima 2970 WX še dvakrat več jeder s frekvenco 3,0 GHz. Prvi ima 6 MB drugonivojskega predpomnilnika, drugi pa dvakrat več, torej pol megabajta na jedro. Oba podpirata štirikanalne pomnilniške krmilnike, imata 64 vodil PCI Express tretje generacije. Toplotni odtis prvega znaša 180 W, drugega pa 250 W. Šibkejši model stane 650 dolarjev, močnejši pa 1300 dolarjev.

Prvi preizkusi kažejo, da sta procesorja hitrejša od enako dragih Intelovih konkurentov. Threadripper 2920X je v izrazito paralelnih operacijah hitrejši od bistveno dražjega Intel Core i9-7900X in tudi od Core i9-9900K, medtem ko je 2970 WB počasnejši le od 2990WX. Intelov prvak Core i9-7980XE (ki stane 2000 dolarjev!) mu ni kos. Glavna prednost 2920X pa je visoka frekvenca, ki bo koristna zlasti pri uporabi aplikacij, ki ne zmorejo učinkovito večnititi.

58 komentarjev

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Super, jaz sem za.

tadej1005 ::

...kaj pa tdp 250W? amd ne more iz svoje kože. i9 9900k ima samo 95W....

rdecaluc ::

Intel ima "95W", ampak čim katerokoli jedro boosta poskoči v višave.
Est modus in rebus. ,typos

FlyingBee ::

Zakaj so sami sebe, kot, da imata 1920 in 1950 konkurenco do 1k EUR.

Dr_M ::

rdecaluc je izjavil:

Intel ima "95W", ampak čim katerokoli jedro boosta poskoči v višave.


Ja gre v visave, vsa jedra na 5GHz, drugace pa dalec od te nebuloze.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

filip007 ::

Samo eno jedro gre na 5GHz, pa že tako se greje do 90°C.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

_Denny_ ::

tadej1005 je izjavil:

...kaj pa tdp 250W? amd ne more iz svoje kože. i9 9900k ima samo 95W....

9900k je desktop grade cpu, TR se primerja s Core X-series, torej 165W
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

gendale2018 ::

intelov tdp in amdjev tdp nista direktno primerljiva

drugače pa super procesorji, čeprav pomoje 2920x ni vreden razlike v ceni glede na 1920x, je 1950x pomoje boljši nakup.. malenkost višje frekvence gor al pa dol

upam da bodo 39xx threadripperji znižali cene in povečali št jeder
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: AnWar ()

Glugy ::

Kako drugačna pa sta amdjev pa intelov tdp?

gendale2018 ::

According to AMD, "TDP is essentially the maximum sustained power a processor can draw with "real world" software while operating under defined temperature and voltage limits."

According to Intel, "TDP represents the average power, in watts, the processor dissipates when operating at Base Frequency with all cores active under an Intel-defined, high-complexity workload."
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

dexterboy ::

AMD nima za kruh, Intel ga poje v vsaki igri. Če ne verjamete meni, počakajte na glavne akterje, ki bodo izlili svoja čustva v tej temi ;D
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FlyingBee ::

Kaj pa, če daš TR v Game Mode? :D

Bwaze6 ::

FlyingBee je izjavil:

Kaj pa, če daš TR v Game Mode? :D


Ni več potreben, zdaj imaš "Dynamic Local Mode",



New Features: Dynamic Local Mode

This new mode will be selectable initially from the Ryzen Master software, but will eventually be made available through the chipset driver. The goal of this new mode is to improve performance.

When Threadripper first launched, it was the first mainstream single socket processor to have a non-uniform memory architecture: as each eight core Zeppelin die inside had direct access to two memory channels and extended access to the other two, it made the system unequal, and users had to decide between high bandwidth by enabling all four memory channels (default) or low latency by having each thread focus on the two memory channels closed. With Threadripper 2, especially with the four die variants, this problem takes another turn as the two dies not connected to memory will always have to jump through in order to execute a memory access.

What Dynamic Local Mode does involves some higher level adjustment of where programs are located on the chip. Through a system service, it measures the CPU time of active threads and ranks them from most demanding to least demanding, and then places the most demanding threads onto the Zeppelin dies with local memory access. The idea here is that by fixing the single thread or low thread programs to the primary silicon dies with the best performance, then overall system performance will increase. For fully multithreaded workloads, it won’t make much difference.

AMD is claiming that it offers around 10% better performance in some games at 1080p, and up to 20% in specific SPECwpc workloads.


"10% better performance in some games" bo kar držalo, TechPowerUP je nameril povprečno 5.8% višje rezultate pri 1080p in 15,5% višje rezultate v 720p v 11 igrah.

Izi ::

dexterboy je izjavil:

AMD nima za kruh, Intel ga poje v vsaki igri.

Ja, za dvojno ceno pri Intelu dobiš 15% boljši performance v igrah. Kdo torej koga poje?

dexterboy ::

Khm... kako naj reče lepo; sarkazem detektor?
Če pogledate temo o 9-i generaciji intel corov, vam bo jasno, zakaj sem to napisal.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FlyingBee ::

Že, že, ampak tako je samo zaradi noobov in trolov, ki pogrevajo toplo vodo. Če pogledaš cene v DE, vidiš, da ima tudi 2700 približno dvojno ceno 2600 pa prinese majhno razliko pri igrah, prav tako se lahko še nižje primerja, itd. Zmeram nek noob pride in s cenami začne, kot da je to nekaj novega. Kdaj pa je še performance s ceno skaliral linearno, to neki mladički in trololo veterani tukaj vsakič jovo na novo izpostavljajo.

Izi je izjavil:

dexterboy je izjavil:

AMD nima za kruh, Intel ga poje v vsaki igri.

Ja, za dvojno ceno pri Intelu dobiš 15% boljši performance v igrah. Kdo torej koga poje?

Ti pa nisi od včeraj, pa se greš take bedarije. Poglej na grafu nad svojim zadnjim postom, lahko bi prvi trol tukaj gor izppstavil, da za mnogokratnik cene pentiuma g4560 TR prinese le 15% boosta v igrah. Zima se približuje in rabimo toplo vodo, vem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Izi ()

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Že, že, ampak tako je samo zaradi noobov in trolov, ki pogrevajo toplo vodo. Če pogledaš cene v DE, vidiš, da ima tudi 2700 približno dvojno ceno 2600 pa prinese majhno razliko pri igrah, prav tako se lahko še nižje primerja, itd. Zmeram nek noob pride in s cenami začne, kot da je to nekaj novega. Kdaj pa je še performance s ceno skaliral linearno, to neki mladički in trololo veterani tukaj vsakič jovo na novo izpostavljajo.

Izi je izjavil:

dexterboy je izjavil:

AMD nima za kruh, Intel ga poje v vsaki igri.

Ja, za dvojno ceno pri Intelu dobiš 15% boljši performance v igrah. Kdo torej koga poje?

Ti pa nisi od včeraj, pa se greš take bedarije. Poglej na grafu nad svojim zadnjim postom, lahko bi prvi trol tukaj gor izppstavil, da za mnogokratnik cene pentiuma g4560 TR prinese le 15% boosta v igrah. Zima se približuje in rabimo toplo vodo, vem.


Nihce ne pricakuje, linerane rasti. Vendar je tudi jasno, da je plcavanje 100% visje cene za 10% visji performance neracionalno. Cesar ti pac ne dojames. Verjetno se mami placa za nove komponente in je vseeno.

FlyingBee ::

Take bedne stereotipe pozabi. Že od nekdaj je tako s cenami, ni kaj novega za dojeti.

FlyingBee ::

Mami mi je res 1998 kupila PC, ampak je zasrala, ker je bil takrat že p2 zunaj, pa je p1 200mhz mmx kupila in S3 intg. grafična z 2mb pomnilnika, tako da sem moral Quake 2 v SW mode špilat, vseeno pure joy takrat, uf, pa Carmaggedon 2 in Iron Maiden soundtrack, za vse drugo pa je Mastercard :D

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Take bedne stereotipe pozabi. Že od nekdaj je tako s cenami, ni kaj novega za dojeti.


Zakaj potem potrebujs tako dolgo, da se sosocis z realnostjo?

tony1 ::

Kakšna je bila to S3 integrirana grafa? Kam je bila integrirana? :|

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Take bedne stereotipe pozabi. Že od nekdaj je tako s cenami, ni kaj novega za dojeti.


Zakaj potem potrebujs tako dolgo, da se sosocis z realnostjo?

Ker je tvoj argument vedno le cena, pa je realnost že od nekdaj taka in ne moreš vedno samo kaj bi ti s svojimi dohodki sploh lahko kupil.

krneki0001 ::

250W TDP ????? WTF???

Sej sem imel graficno postajo z osemjedrnikom, ki je delal na 165W, ampak sem jo hitro zamenjal, ker je potem ze sama poraba masine, ki laufa pri meni 24/7 previsoka kljub zmogljivosti tega osemjedrnika.

Sedaj uporabljam ES xeona z oznako L (Low Power). Cena na ebayu je bila 130 evrov za 14 jedrnika, ki dela na 65W (E5-2650L V4). Dokler normalno delam z masino (dopisi, preglednice, visual studio, eclipse,...) je poraba okol 44W za celoten racunalnik (bre monitorja). Ob max obremenitvi (rudarjenje na vseh jedrih in na naviti graficni) mi porabi 258W (merjeno na vticnici).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RegulusDraco ::

pa saj ima prav. Zakaj zavraga bi dovolili firmam da prodajajo procesorje za tak denar, če nam ne prinesejo ničesar?

krneki0001 je izjavil:

250W TDP ????? WTF???


Insane ja. VPrašanje kdo bo to reč kupil. Najbrž nekdo, ki to res res res ,res, RES rabi za poslovno rabo ali pa nekdo, ki nima pojma o pojmu...
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

krneki0001 je izjavil:

250W TDP ????? WTF???

Sej sem imel graficno postajo z osemjedrnikom, ki je delal na 165W, ampak sem jo hitro zamenjal, ker je potem ze sama poraba masine, ki laufa pri meni 24/7 previsoka kljub zmogljivosti tega osemjedrnika.

Sedaj uporabljam ES xeona z oznako L (Low Power). Cena na ebayu je bila 130 evrov za 14 jedrnika, ki dela na 65W (E5-2650L V4). Dokler normalno delam z masino (dopisi, preglednice, visual studio, eclipse,...) je poraba okol 44W za celoten racunalnik (bre monitorja). Ob max obremenitvi (rudarjenje na vseh jedrih in na naviti graficni) mi porabi 258W (merjeno na vticnici).

to se zgodi ko navijejo čipe do maksimuma da lahko konkurirajo amdju, če bi bila nižja frekvenca, bi bila normalna poraba, ampak zakaj bi pol kupil 9900k za več kot 2x več kot 2700x?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

RegulusDraco ::

gendale2018 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

250W TDP ????? WTF???

Sej sem imel graficno postajo z osemjedrnikom, ki je delal na 165W, ampak sem jo hitro zamenjal, ker je potem ze sama poraba masine, ki laufa pri meni 24/7 previsoka kljub zmogljivosti tega osemjedrnika.

Sedaj uporabljam ES xeona z oznako L (Low Power). Cena na ebayu je bila 130 evrov za 14 jedrnika, ki dela na 65W (E5-2650L V4). Dokler normalno delam z masino (dopisi, preglednice, visual studio, eclipse,...) je poraba okol 44W za celoten racunalnik (bre monitorja). Ob max obremenitvi (rudarjenje na vseh jedrih in na naviti graficni) mi porabi 258W (merjeno na vticnici).

to se zgodi ko navijejo čipe do maksimuma da lahko konkurirajo amdju, če bi bila nižja frekvenca, bi bila normalna poraba, ampak zakaj bi pol kupil 9900k za več kot 2x več kot 2700x?


amd 2970 WX ima TDP 250 wattov. read the fucking news, če komentiraš.
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd...

# of Threads
48

Default TDP / TDP
250W

Max Temps
68°C




48 threadov laufa hkrati in ima TDP samo 250W...lol... epic .... če rabiš toliko threadov, drugače nima smisla.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

ma ne berem jst novice, samo komentarje :))

ampak pač kakor koli že, če bi amd in intel dala malo nižjo frekvenco bi bila poraba orenk nižja
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

RegulusDraco ::

AMD 2970 WX ma frekvenco 3 gigaherce.

Najbrž, eč bi dali frekvenco 1 gigaherc, bi bila poraba taka kot pri povprečnem prenosniku ja. Performance pa tak da bi se OS zaganjal toliko časa da si lahko skuhaš kafe medtem ko čakaš.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Mami mi je res 1998 kupila PC, ampak je zasrala, ker je bil takrat že p2 zunaj, pa je p1 200mhz mmx kupila in S3 intg. grafična z 2mb pomnilnika, tako da sem moral Quake 2 v SW mode špilat, vseeno pure joy takrat, uf, pa Carmaggedon 2 in Iron Maiden soundtrack, za vse drugo pa je Mastercard :D


Torej kriviš mamo za tvoje trenutne blodnje?

Ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

RegulusDraco je izjavil:

48 threadov laufa hkrati in ima TDP samo 250W...lol... epic .... če rabiš toliko threadov, drugače nima smisla.


Pri meni laufa 24 threadow, pa ima TDP samo 65W, torej 2x toliko threadov in 4x toliko porabe.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

D3m ::

TDP? Po kateri znamki? Intel ali AMD?
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

Intel xeon E5-2650L V4.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pebkac ::

Ne vem kaj ti ni jasno, to so dejansko 4je 8/16 (oziroma 6/12 v tem primeru) desktop cpuji v enem paketu, kaj dosti manjšo porabo tu sploh ni pričakovat. Glede na to da je namenjen za desktop in ne za server, kjer je perf/W bolj pomemben, so temu primerne frekvence in tudi poraba. Base clock 3GHz, boost pa na 4+. Če hočeš primerjat s tvojim Xeonom, ga pa komot lahko downclockaš na 2.5GHz in bo poraba pol manjša:))

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Take bedne stereotipe pozabi. Že od nekdaj je tako s cenami, ni kaj novega za dojeti.


Zakaj potem potrebujs tako dolgo, da se sosocis z realnostjo?

Ker je tvoj argument vedno le cena, pa je realnost že od nekdaj taka in ne moreš vedno samo kaj bi ti s svojimi dohodki sploh lahko kupil.


Lazi te ne bodo dalec pripeljale. Se tudi prevec pregreva in elektrike pozre, da bi bil smiselen nakup. Pa se paper launch je bil.

Potem pa prides ven se s takimi ad hominem napadi, ki samo kazejo, da si bebec. Ne govorimo o kaksnem posestvu okoli Hollywooda, kjer rabis 60 miljonov. Govorimo o CPUju za 600 EUR.

D3m ::

krneki0001 je izjavil:

Intel xeon E5-2650L V4.


Aha torej TDP po AMD tam 130W.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

Pebkac je izjavil:

Ne vem kaj ti ni jasno, to so dejansko 4je 8/16 (oziroma 6/12 v tem primeru) desktop cpuji v enem paketu, kaj dosti manjšo porabo tu sploh ni pričakovat. Glede na to da je namenjen za desktop in ne za server, kjer je perf/W bolj pomemben, so temu primerne frekvence in tudi poraba. Base clock 3GHz, boost pa na 4+. Če hočeš primerjat s tvojim Xeonom, ga pa komot lahko downclockaš na 2.5GHz in bo poraba pol manjša:))


Glede na namen, kot ga jaz uporabljam, ga lahko downclockas na 1.2Ghz, pa bo se vseeno 2x vecjo porabo imel.

D3m je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Intel xeon E5-2650L V4.


Aha torej TDP po AMD tam 130W.


Torej se vedno 2x visji pri istem delu?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

rdecaluc ::

@nebivedu: ne primerjaj jabolk s hruškami. Maš Xeona, torej primerjaj z Epyci.
Est modus in rebus. ,typos

Pebkac ::

krneki0001 je izjavil:


Glede na namen, kot ga jaz uporabljam, ga lahko downclockas na 1.2Ghz, pa bo se vseeno 2x vecjo porabo imel.


Kaj se pol sploh pritožuješ če tako ali tako nikoli nebi kupil podobnega procesorja? Konkurenca Threadripperju so Skylake-x HEDT procesorji, in glej ga zlomka, 14c/28t verzija ima 165W TDP. Se pravi zelo primerljivo z AMD varianto, podobne frekvence in tudi podobna poraba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pebkac ()

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Take bedne stereotipe pozabi. Že od nekdaj je tako s cenami, ni kaj novega za dojeti.


Zakaj potem potrebujs tako dolgo, da se sosocis z realnostjo?

Ker je tvoj argument vedno le cena, pa je realnost že od nekdaj taka in ne moreš vedno samo kaj bi ti s svojimi dohodki sploh lahko kupil.


Lazi te ne bodo dalec pripeljale. Se tudi prevec pregreva in elektrike pozre, da bi bil smiselen nakup. Pa se paper launch je bil.

Potem pa prides ven se s takimi ad hominem napadi, ki samo kazejo, da si bebec. Ne govorimo o kaksnem posestvu okoli Hollywooda, kjer rabis 60 miljonov. Govorimo o CPUju za 600 EUR.

Za nekoga, ki se ukvarja z molekulskimi simulacijami, si zelo občutljiv na cene. Sem prepričan, da so tvoji izbruhi zdaj samo glede na povišanje cen Intelovih procov. Jaz ne bom kupil proc za več kot 400eur pa vseeno ne bom vsem zdaj bluzil kako ima določen proc previsoko ceno. Vsak po svoje glede kupovanja, ne moreš zdaj biti prav na to omejen pri pc komponentah, ki jo komentiraš v temi. So proci po 2000eur, so grafične po 10.000eur pa jih ne bom zdaj kar povsod uporabljal, da zatežim kako drage komponente ima določena firma. Nisi v temi Kaj kupiti, človek zabiti.

tikitoki ::

Damn, you are stupid. Itak, da lahko reces, da je predrago glede na zmogljivost in konkurenco. Taksne sodbe padajo dnevno.
Cena, poraba, pregrevanje,... to so vse relevatne stvari. Sam po tvoej je relevatno sam tist, kar ti pase.

In tukaj govorimo o comsumer zadevah, ti pa zacnes bluziti o nekih profi resitvah za 10.000 EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

krneki0001 ::

rdecaluc je izjavil:

@nebivedu: ne primerjaj jabolk s hruškami. Maš Xeona, torej primerjaj z Epyci.

Najslabsi, torej 8c/16t EPYC ima 120W porabe, vsi ostali pa visjo. V enem letu bo tak epyc porabil 2.7x toliko energije kot ta xeon. In pri 24/7 laufanju racunalnika se to konkretno pozna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Damn, you are stupid. Itak, da lahko reces, da je predrago glede na zmogljivost in konkurenco. Taksne sodbe padajo dnevno.
Cena, poraba, pregrevanje,... to so vse relevatne stvari. Sam po tvoej je relevatno sam tist, kar ti pase.

In tukaj govorimo o comsumer zadevah, ti pa zacnes bluziti o nekih profi resitvah za 10.000 EUR?

Ampak, da ti je to edino kar šteje, je precej omejeno pri debatah o tech.

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Damn, you are stupid. Itak, da lahko reces, da je predrago glede na zmogljivost in konkurenco. Taksne sodbe padajo dnevno.
Cena, poraba, pregrevanje,... to so vse relevatne stvari. Sam po tvoej je relevatno sam tist, kar ti pase.

In tukaj govorimo o comsumer zadevah, ti pa zacnes bluziti o nekih profi resitvah za 10.000 EUR?

Ampak, da ti je to edino kar šteje, je precej omejeno pri debatah o tech.


Se dobro, da memnenje takih omejencev ne gane:)

rdecaluc ::

Intel TDP =/= AMD TDP.

Intel meri nek povprečje po njihovi ideji neke uporabe računalnika, AMD meri največ kar lahko porabi pri neki ideji uporabe računalnika.

Ne verjamem da ima tvoj CPU samo 65W TDP pri 12 jedrih, tudi če je L verzija.
Est modus in rebus. ,typos

krneki0001 ::

Pri 14 jedrih. Preveri - E5-2650L V4 :


Ali aida64 extreme trial verzija kaze pravo porabo pri sistemskem stesnem testu?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

rdecaluc ::

Super razpredelnice, ampak razen to da piše da je 65W kakor povsod drugje ni nič oprijemljivega. Glede aida64 ne vem.
Est modus in rebus. ,typos

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

D3m ::

Sem že napisal.

Intel meri povprečje, AMD meri "dejansko" porabo.

Če na Intel brošuri piše, da je njihov TDP 65W pomeni dejansko cca. porabo 130W.

Ista zgodba pri i9-9900K TDP 95W dejanska poraba cca. 190W.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

krneki0001 ::

Ko so vsa jedra in niti na 100% (14x 1700MHz) aida64 extreme kaze 23.7W porabe na procesorju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD dopolnil drugo generacijo procesorjev Ryzen Threadripper (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5812867 (10703) krneki0001
»

AMD uradno izdal 32-jedrni procesor Ryzen Threadripper

Oddelek: Novice / Procesorji
158323 (5884) Jst
»

Znane podrobnosti o Intelovih procesorjih Core i9

Oddelek: Novice / Procesorji
4714947 (12191) D3m0r4l1z3d
»

AMD-jevi Threadripperji prihajajo avgusta

Oddelek: Novice / Procesorji
4014592 (10291) D3m

Več podobnih tem